Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Аз пък правих лек ъпдейт на 2 системи докато си бях по Великден в БГ.

Смяна на кутия и захранване + 1 МХ500 на гърба зад дъното.

hJcdDmvBn28exL4DVY0OpkoSmw6v3o0j2shNxVHq

А тук в старата кутия на човека едно компче за интернет и браузър игри с Атлонче,8 гб памет и едно малко ССД(ВХ500).

Не щя 2 дни да захапе инсталация на Уиндоус, нито от флашка нито от CD и накрая се оказа захранването, което обаче допреди да го разбърникам си беше работило на доста по-лакома система...няма логика,но факт.

q2hrC0HvjZiGQj6aJCUymUi5Iz5M4szYBZwqc7wH

А тук пролетно почистване.

jnDSnWw-a6Nl-fZAmUyvwazJiPsp7bAx5gyVst4g

Всичко това замина в кофата, въпреки че на теория функционира. Атлон 2000 XP, nVidia 5900XT, някакъв Пентиум и май Core 2 X6800 с GTX 8800Gt. Оставих си само един Пентиум къртачка(3258), за да сглобя един браузър компютър Юни месец за село.  Една кутия и 2 захранвания. Сега трябва да си изхвърля всички боклуци и от тук от мазето и вече мога да се концентрирам в по-важни неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Tommygun написа:

Аз пък правих лек ъпдейт на 2 системи докато си бях по Великден в БГ.

Смяна на кутия и захранване + 1 МХ500 на гърба зад дъното.

Честито ! Да се ползват дълго и без каквито и да било проблеми . Кутията е много функционална и с изчистен дизайн. На пръв поглед изглежда, като BE QUIET! PURE BASE 600  , ако е закупена от Германия там се предлага на невероятно изгодна цена .        :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя е , да.

IENEYLv8mhDJW3lEB1SH4RnwhacY7F-EtEUTcwh0

Аз я взех за 78 евро в оранжево и със стъкло. Не знам колко струва при вас.

ПП. Това ми е втора сглобка в такава. Направо е обидно лесно всичко (освен закрепването на ССД-то за стойката му, но може аз да съм прекалено тъп за това).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При различните търговци се предлагаше между 164 - 177 лева при това версията без странично темперирано стъкло. На мен също ми харесва реализацията на интериора и модулите ,които могат да се конфигурират по желание на потребителя . Принципно тази компания произвежда добре проектирани и качествени продукти. Преди години бях гледал документален филм за фабриката и производствения процес ,както и контрола върху качеството на самите изделия ( наблягаха на тестовете върху различните класове захранващи блокове ).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Tommygun написа:

Тя е , да.

IENEYLv8mhDJW3lEB1SH4RnwhacY7F-EtEUTcwh0

Аз я взех за 78 евро в оранжево и със стъкло. Не знам колко струва при вас.

ПП. Това ми е втора сглобка в такава. Направо е обидно лесно всичко (освен закрепването на ССД-то за стойката му, но може аз да съм прекалено тъп за това).

Здравей много хубава кутия, и всичко останало но как се казва кутията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, zlinaka написа:

Малко ъпгрейд. Мартеницата върши работа дори когато ти виси. Видеокартата.

20190505_172733.jpg

Хубаво, но според мен, създадения напор на въздух от двата вентилатора на арктика е по-голям от потока който може да поеме вентилатора ти на задния панел. Мисля, че ще е по-ефективно ако го няма, или ако го монтираш над кулера на "тавана" на кутията.

преди 11 часа, The-Walk!nG-Dead написа:

Здравей много хубава кутия, и всичко останало но как се казва кутията?

be quiet Pure Base 600

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Joss Bomon написа:

Хубаво, но според мен, създадения напор на въздух от двата вентилатора на арктика е по-голям от потока който може да поеме вентилатора ти на задния панел. Мисля, че ще е по-ефективно ако го няма, или ако го монтираш над кулера на "тавана" на кутията.

То точно във задния вентилатор "фучи" и най-вероятно и шума е от там. Като остане време ще го разцъкам, мисля и арктика да го пробвам как е само с предния, но... тия дни повечко работа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един лек служебен ъпгрейд. От:

gb h81m-s1

i3-4170

Омега някакъв кошник

Естествено омега захранване с капак и вентилатор от маки (което маки замириса на изгоряло за 3 дена)

seagate 1tb

На:

ASUS Z97-K

i7-4770

cooler master кошник + неговото си захранване

Crucial BX500 120GB

Дефакто оставих само сийгейта от старата котура (що не съм сменил направо платформата ли? - щот съм интел фен и от малък искам седмица Haswell 😎 )

20190511_134822.jpg

20190513_145601.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, zlinaka написа:

ASUS Z97-K

i7-4770

cooler master кошник + неговото си захранване

Захранването не е от кутия CM , Seasonic бронз е :)

Честито!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, zlinaka написа:

щот съм интел фен и от малък искам седмица Haswell 

Е на това дънце, по му ходи отключен процесор, а не чист 4770, както и някакъв кит памети на 1866 MHz...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 15 минути, Can Oa написа:

Захранването не е от кутия CM , Seasonic бронз е :)

Честито!

Това на снимката да - него си го взех такова оборотно  за без пари щото пича каза че му гаснел компютъра безпричинно - при мене още нищо не е угасвало. Та го ползвах само да подкарам машината пък и да тествам захранването.

преди 15 минути, Joss Bomon написа:

Е на това дънце, по му ходи отключен процесор, а не чист 4770, както и някакъв кит памети на 1866 MHz...

Не ми е толкова висока заплатата за К - ще излезе че те ми плащат а аз им ги връщам :no-no: . То така или иначе поради специфика на работата се налага 32 битов прозорец - нищо че и рам сложих 2 по 4 - ей тъй за разкош . Някой ден като умре ДОС ще  почерпя.

Дефакто купих процесора преди дъното -  разликата в цената междо z-h  и b които намерих не беше голяма. Естествено защото тъпака ми го прати с изкривени пинове а аз си го взех и го отворих след 3 дена... та така де. 

Редактирано от zlinaka
допълнение (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми те със и без К вървят на почти еднакви цени, ако си го купувал втора ръка.

https://www.olx.bg/ad/intel-core-i7-4770-3-4-ghz-4-core-8-thread-CID632-ID7aqXb.html#f74b22a546

https://www.olx.bg/ad/intel-i7-4770k-s-1150-CID632-ID7ONgO.html#f74b22a546

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

260 го взех - не ми се досвидяха другите отгоре, просто дъното първоначално не влизаше в плана. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, zlinaka написа:

260 го взех - не ми се досвидяха другите отгоре, просто дъното първоначално не влизаше в плана. 

Не бе, аз не обърнах внимание, че иде реч за служебна машина, а дънцето носи на клок,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.05.2019 г. в 16:39, Joss Bomon написа:

4770 и една и3-ка ги обърнах в 4790к.

И сега на сток честоти с бокс вентилатор след 2 минути не му е много весело.

Трябва да се бръкна и за охладител :vacation7:

1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.05.2019 г. в 17:46, zlinaka написа:

Малко ъпгрейд. Мартеницата върши работа дори когато ти виси. Видеокартата.

Охладителя е добре. Очаквах да е по-шумен. Не че не се чува, но почти всичко идва от свистенето на въздуха.

Правилото на проба-грешка гласи: "Ако трябва да включиш вентилаторите някъде на п*тка си м*йна под радиатора - ми включи ги преди да го ръгнеш него." ( без видеокарта е друго).

20190505_172733.jpg

20190505_172914.jpg

То можело и да се самоцитирам. Понеже намерих един на приемлива цена.

20190521_165249.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, zlinaka написа:

То можело и да се самоцитирам. Понеже намерих един на приемлива цена.

И? Какво направи с него. Подпъхна си го отз@д? Бъди по-конкретен. Някаква екранна снимка нищо не означава за следящите темата. А е и скучна. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Jorge написа:

Ако така ще ти стане по-интересно може да се уреди да ти подпъхна нещо. Достатъчно конкретно ще ти го подпъхна за да може да го проследиш внимателно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, zlinaka написа:

Ако така ще ти стане по-интересно може да се уреди да ти подпъхна нещо. Достатъчно конкретно ще ти го подпъхна за да може да го проследиш внимателно.

Браво! Ако си така оригинален и с жените жална им майка.:D Най-много да го подпъхнеш на дядката, който ти хареса поста. За там сили не ти трябват.;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Jorge написа:

Виж сега - ако имаш някакви отклонения или специфични сексуални наклонности - тук не мисля че е темата. Потърси помощ на друго място. Така или иначе ако не намериш, офертата си остава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, zlinaka написа:

Виж сега - ако имаш някакви отклонения или специфични сексуални наклонности - тук не мисля че е темата. Потърси помощ на друго място. Така или иначе ако не намериш, офертата си остава.

Нямам специфични наклонности и не приемам оферти. Исках само да покажа как не се пише в дадена тема. Ако не ме разбираш свивай перките и отпътувай.

Лека нощ!

Лека и на дедовия!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Jorge написа:

Ако не беше толкова тъп, от самото начало нямаше да задаваш тъпи въпроси. Та в конкретната тема която внимателно следиш става дума с това да се похвалиш с нещо - конкретно като за тъпи давам жокер - с хардуер. Та купува си човек процесор да речем и си се хвали, щото тука е шик да си се хвалим с процесори. Обаче нещеш ли идва някакъв очевадно тъп и почва да се хвали с това какво обича да си подпъхва тук-таме.

До тука следиш ли темата? Силно тенкю че ни показа как не се пише по темите. 

Лека ти нощ и отпътувай ще викаш на бабината си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пристигнаха ми най-накрая кабелите и към момента може да се каже ,че приключвам с промените по компютъра (само визуално). 

Добавям и линк с още 4 снимки за да не оспамя темата твърде много .

снимка 1

снимка 2

снимка 3

снимка 4 - с оригиналните кабели

п.п. Кабелите на хибрида малко ме дразнят и се колебая да го заместя с FTW3 Евга 1080ti , понеже там има RGB светлини и ще подхожда мисля една идея повече 🙄 !!

Resize of Untitled2.jpg

Resize of Untitled4.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.06.2019 г. в 18:26, pepy86 написа:

Пристигнаха ми най-накрая кабелите и към момента може да се каже ,че приключвам с промените по компютъра (само визуално). 

Добавям и линк с още 4 снимки за да не оспамя темата твърде много .

на 1.06.2019 г. в 18:26, pepy86 написа:

п.п. Кабелите на хибрида малко ме дразнят и се колебая да го заместя с FTW3 Евга 1080ti , понеже там има RGB светлини и ще подхожда мисля една идея повече 🙄 !!

Честито ! Интересен ъпгрейд  си направил с тази конфигурация.Повечето части ги разпознах по външни признаци ,но това не е толкова важно. Имам един въпрос. Какво производство са кабелите ? Разглеждал съм подобни продукти PSU  cable kit на Corsair ,Bitfenix , Phanteks ,Gelid и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност кабелите са може би единствения риск , който поех . Много държах да са точно в тази разцветка.  Купих ги от ТУК . Бях се навил да взема от Евга , но за съжаление не намерих точно такива .  За щастие се оказаха доста качествена изработка (Wire Guage: UL 1007 18AWG се водят) . Към момента не смятам .че отстъпват на гореспоменатите марки .  Времето ще покаже , разбира се . (да не ги хваля предварително, че са на 1 седмица работа само) .            

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...