Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 18 часа, pepy86 написа:

Към средата на този месец очаквам да ми дадат за тест един брой der8aue  i5-8600K advanced edition от Caseking.de . До колкото разбрах модела е делидван и се предлага по този начин от сайта.  Гарантирали за тази бройка 5.0Гхц клок тествана с prime95 няколко часа. Ще ми е любопитно на мен по-скоро от към градуси как ще е спрямо моето cpu при същия клок.  За моя процесор аз лично не бих се заел да го скалпирвам . Не съм го правил до сега и ми се струва рисковано предвид факта ,че нямам опит.

Четейки написаното на страницата (линк) ми се струва ''шмекерия' за правене на лесни пари. Пише че всеки процесор е тестван един час със Prime 95, 26.6, която е супер стара версия без AVX поддръжка. Един час е нищо според мен, но пък явно не е проблем, тъй като целевата група явно са геймъри, щом пише ''Worry-free overclocking for extra gaming power!''. Затова и най-отдолу е добавено да се слага поне -3 AVX offset. Процесорите явно са ''Tray'', но гаранцята е 24 месеца от Caseking. Четейки написаното едва ли не е внушението е че се изискват някакви специални умения за оувърклока на тези процесори и ''великия'' der8auer го е направил вместо теб. Аз няма да се изненадам ако по-евтините ''Advanced Edition'' (а и не само) не са изобщо binn-нати, а избрани на случаен принцип, за което мисля че не е трудно да се досети човек. Никъде не пише ''Binned'', а ''Pre Tested''. Няма да се изненадам не само ако се окаже че твоя $100 по-евтин процесор не е с по-лошо качество, а и ако е по-добър или със сходни характеристики. Ако аз исках чип със високо качество не бих купил такива ''тествани'' процесори от там, а по-скоро от оувърклокър или дори нормален потребител.

Според Silicon Lottery, към 6/08/2018 88% от 8600К са способни на 5GHz, със -2 AVX offset (линк).

За пастата - ако си локализиран в България виж IskamPC. За махана не капачката искат 10 лева, за махане на капачката, нанасяне на thermal grizzly conductonaut и запечатване - 35 лева (линк). Ако обаче същите хора, който движат и форума са зад магазина аз не бих го занесъл там. Друг вариант е разбира се да потърсиш човек със инструмент, който да ти помогне.

преди 18 часа, pepy86 написа:

Заедно с въпросния процесор ще ми дадат и i7-8700 (без К за съжаление) и една i3-8100. Много ми се иска да тествам и тези модели и ако е възможно дори да добавя резултатите в тази тема.   За съжаление още преди месец-два , когато исках да включа и i5-8500 в сравнението ударих здраво на камък. Указа се ,че нямам право да си редактирам първия пост. Писах на няколко модератори , те ме препращаха към други и накрая се отказах .  За съжаление темата отиде в кофата/архива.  Лошото е ,че дори човек да проявява някакъв ентусиазъм , често по независещи от него причини труда му отива на вятъра. Ама здраве да е. 

Нямам представа колко са качествени въпросните помпи и за това исках друго мнение .  В краен случай ще се разчита на гаранцията , която е 5 години ( мисля е предостатъчно в крайна сметка). По скоро се чудя с какви перки ще трябва да сменя оригиналните по възможност да са с RGB led светлини). ☺️

едит: Ако някой модератор случайно чете , мисля че спокойно може да си направи труда и да прехвърли последните ни мнения в отделна тема с подходящо заглавие.

Поздрави!

Не мисля че има защо да съжаляваш за това че не може да ги добавиш, защото забелязвам че още при първоначалния тест двете системи са с различен Windows build/драйвери, та първото сравнение не е точно ''apples to apples''. Чета че последния пролетен Win10 ъпдейт оказва влияние при някои игри та щеше да стане още по-голямо разминаване. Ако ти се занимава и имаш свободно време по-скоро интегрирай резултатите в таблица, която да попълваш след всеки тест.

Аз също. Има различни поколения всяко различаващо се малко или много с предходното. Най-големия проблем за мен на AIO-тата от затворен тип е факта че не подлежат на профилактика, та затова и никога не бих купил подобно, дори и да е модел без проблеми и гаранционното обслужване на марката е на високо ниво. Бих купил open-style AIO, например EK имаха модулна серия озаглавена MLC Phoenix, но вече не се произвежда. Друго за което се сещам е Drive X3 серията на Swiftech, която от към цена-производителност обезсмисля масовите модели със Asetek помпа. От към наличност обаче Swiftech са зле в Европа, но може и да има начин да поръчаш от сайта им. Alphacool също пуснаха преди известно време нов модел - Eisbaer Extreme 280, но не си заслужава за производителността която дава и цената която му искат. Без да съм експерт - прекрачи ли се определена ценова граница по-добрия вариант е направо Open Loop.

От към производителност не очаквай повече с този EVGA модел, шума определено ще е по-висок, освен ако не смениш вентилаторите, което ще го обезсмисли от финансова гледна точка. Преди няколко дни гледах ''EVGA Weekly'' и маркетинг екипа съобщи, че ще има 360мм модел.; На практика същото нещо, но с 360мм. радиатор, споменаха че помпата ще е същата.

Не си прави труда. Никой модератор няма да го прочете, нито ще премести нечий коментар.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Росен Р. Александров

Заради мен ли не пишеш тук ? Или за заради други като мен , които се опитват да ти предложат и друга гледна точка, различна от твоята?  Толкова ли е сложно да свалиш кулера и да погледнеш според термо пастата как е контактувал с процесора. Постави съвсем тънък слой паста върху капачката и монтирай кулера . След това демонтирай кулера и погледни дали навсякъде се получава добър контакт. Ако е вдлъбната капачката на процесора вероятно на въпросната позиция няма да има термо паста върху контактната площ на  охладителя.  Не е изключен този вариант с капачката но е слабо вероятен при положение ,че с другия кулер нямаш този проблем. Другия вариант  е, да ти е заводски дефектен самия охладител. Не съм виждал до сега , но сигурно не  е невъзможно. Нов ли го купи? Има ли драскотини или други забележки по контактната повърхност?  По лошото колега е ,че дори за миг не прие моята версия за ужасния въздухопоток в кутията , а от първия пост твърдо си държиш на своето. Разбирам да си тествал и с някаква по-прилична кутия , но след като не си,  няма какво да коментирам повече. Слагай пак стария кулер и разкарвай Ноктуата щом си убеден ,че не става. Успех.

преди 9 минути, Inno написа:

Четейки написаното на страницата (линк) ми се струва ''шмекерия' за правене на лесни пари. Пише че всеки процесор е тестван един час със Prime 95, 26.6, която е супер стара версия без AVX поддръжка. Един час е нищо според мен, но пък явно не е проблем, тъй като целевата група явно са геймъри, щом пише ''Worry-free overclocking for extra gaming power!''. Затова и най-отдолу е добавено да се слага поне -3 AVX offset. Процесорите явно са ''Tray'', но гаранцята е 24 месеца от Caseking. Четейки написаното едва ли не е внушението е че се изискват някакви специални умения за оувърклока на тези процесори и ''великия'' der8auer го е направил вместо теб. Аз няма да се изненадам ако по-евтините ''Advanced Edition'' (а и не само) не са изобщо binn-нати, а избрани на случаен принцип, за което мисля че не е трудно да се досети човек. Никъде не пише ''Binned'', а ''Pre Tested''. Няма да се изненадам не само ако се окаже че твоя $100 по-евтин процесор не е с по-лошо качество, а и ако е по-добър или със сходни характеристики. Ако аз исках чип със високо качество не бих купил такива ''тествани'' процесори от там, а по-скоро от оувърклокър или дори нормален потребител.

Според Silicon Lottery, към 6/08/2018 88% от 8600К са способни на 5GHz, със -2 AVX offset (линк).

Обещавам да споделя какво е положението с този процесор още в началото на следващата седмица само да пристигне. Сега видях на кутията му пише 5.0Гхц при 1.39V . Това ми се струва висок волтаж , дано делида поне коригира леко градусите. Не вярвам и аз да е хубава бройка, но да видим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, pepy86 написа:

Заради мен ли не пишеш тук ? Или за заради други като мен , които се опитват да ти предложат и друга гледна точка, различна от твоята?  Толкова ли е сложно да свалиш кулера и да погледнеш според термо пастата как е контактувал с процесора. Постави съвсем тънък слой паста върху капачката и монтирай кулера . След това демонтирай кулера и погледни дали навсякъде се получава добър контакт. Ако е вдлъбната капачката на процесора вероятно на въпросната позиция няма да има термо паста върху контактната площ на  охладителя.  Не е изключен този вариант с капачката но е слабо вероятен при положение ,че с другия кулер нямаш този проблем. Другия вариант  е, да ти е заводски дефектен самия охладител. Не съм виждал до сега , но сигурно не  е невъзможно. Нов ли го купи? Има ли драскотини или други забележки по контактната повърхност?  По лошото колега е ,че дори за миг не прие моята версия за ужасния въздухопоток в кутията , а от първия пост твърдо си държиш на своето. Разбирам да си тествал и с някаква по-прилична кутия , но след като не си,  няма какво да коментирам повече. Слагай пак стария кулер и разкарвай Ноктуата щом си убеден ,че не става. Успех.

Щом смяташ че тук сме лукови глави, и нищо не отбираме от компютри, аз самия съм сглобил към 100 компютъра..

Но само с въпросната Ноктуа, купена от Австрия, се натъкнах на проблема с охлаждането. Крива капачка на процесор... Това как го измисли? Не знам при интел, но при АМД капачките са дебели 4 - 5 милиметра, и са запоени, трудна работа да се изкриви. Има една минимална вероятност дистанционните втулки да са дълги, и да не прилепва добре. Но щом казваш, само от кутията ще да е :), сигурно от кутията идва този проблем само с тази ноктуа, но с никой друг охладител :) Със здраве, нищо лично.

Именно точно за това спрях да пиша..

Всеки започва да се прави на интересен и да обяснява на другите колко са тъпи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Росен Р. Александров написа:

Всеки започва да се прави на интересен и да обяснява на другите колко са тъпи.

Прочетох си няколко пъти постовете и не мога да схвана що за глупост написа . Никъде не видях да съм те обидил или нещо подобно. Просто направих безсмислен опит да помогна. Да си жив и здрав. Щом те мързи да си свалиш кулера и да провериш как контактува с процесора няма какво повече да коментирам с теб . Как само при теб въпросната Ноктуа се оказва калпава , остава мистерия.  Ако си беша направил труда да я свалиш и огледаш, поне с нещо щеше да допринесеш в тази тема.  Съжалявам изобщо ,че ти писах и изказах предположение , че калпавия ти въздухопоток е причината.  Кутия , която струва 3 пъти по-малко от Кулера е недопустимо да е виновник за проблемите ти.  

Лека вечер от мен.     

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както и да е. Аз споделих мнение, ти започна да ми обясняваш колко съм тъп. Типично по нашенски.

И как преценяваш че кутия от 100 лева е три пъти по-евтина от охладител за 130, също ми е пълна мистерия, каква е формулата за изчисление.

Казах го ясно, Ноктуа е просто една реклама. Нямам време, иначе бих си върнал стария Arctic Cooling. Мога със сигурност да кажа, че това са най-лошо похарчените ми 66 евро за компютърни компоненти.

Също така споменах че кутията е изцяло отворена, научи малко законите на физиката.

Тези вентилатори при всички положения имат от къде да засмукват студен въздух, доколкото е студен при 30 градуса на сянка.

Мисля да те блокирам, за да не те виждам за в бъдеще. То не че ще пиша скоро пак тук.. Каквото ми трябва мога да го намеря и по чужди форуми, ако аз самия не се сещам в момента, или не знам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Росен Р. Александров написа:

Аз споделих мнение, ти започна да ми обясняваш колко съм тъп.

Знаех си ,че имаш някакви проблеми но явно са от друго естество. Разбрахме ,че те мързи. Няма нужда да го потвърждаваш във всеки пост.  Твоята кутия я имаше и за 60-70лв. на БГ пазара , ако си спомняш /не че си струва парите/ , а Ноктуата освен , ако не я купиш от чужбина или втора ръка все още си държи цена . В момента я намирам налична в БГ  ТУК  . 

преди 1 час, Росен Р. Александров написа:

То не че ще пиша скоро пак тук.. Каквото ми трябва мога да го намеря и по чужди форуми, ако аз самия не се сещам в момента, или не знам.

Ти така или иначе не приемаш ничии съвети , явно ни мислиш малоумни тук. Твоя воля. Вместо да беше ревал по форумите , да си беше отделил 10минути от скъпоценното време и да  допринесеш за темата с нещо.(като например да докажеш твърденията си с някой тест) Продължавам да настоявам (за 3-или 4-ти път ти пиша) да свалиш кулера и да видиш как е контактувал с  капачката на процесора.  Ако не е добър контакта моята теория отдавна щеше да е отхвърлена. Имал си време да сглобиш 100 конфигурации , а нямаш време да демонтираш едно охлаждане? Нещо не схващам!  Нито защитавам Ноктуа , нито имам нещо против теб !  При положение ,че всички твои включвания тук бяха с цел да се заяждаш, не виждам какво ще загуби форума от твоята липса. Дали ще ме блокираш решението си е твое. На мен ми е все тая. Опитах се да помогна на базата на личния си опит като ти предоставих резултата в градусите с моята Ноктуа между dukase и Mesify S2.  Ти въобще не прие на сериозно написаното , а директно ме нападна все едно съм търговски представител на Ноктуа за България.  Ако изобщо си бе направил труда да прочетеш предишните ми коментари щеше да видиш ,че не случайно питам и аз за алтернатива на въпросното обемно охлаждане в сходен ценови диапазон.  Има хора с много повече опит от нас двамата в този форум и е нормално да се допитваме до тяхното мнение.   На какво се дължи твоята злоба , идея нямам ? Къде те обидих , също не разбрах !?  Ако все пак си се почувствал наранен от думите ми , приеми моите извинения.  Тук сме за да си помагаме в крайна сметка. 

Жив и здрав и всичко най-хубаво!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, pepy86 написа:

Има хора с много повече опит от нас двамата в този форум и е нормално да се допитваме до тяхното мнение.

Не съм видял, че питаш за AIO на EVGA. CLC 280 не е лошо, но е стандартно с алуминиев компактен радиатор и помпа от Асетек 5-та генерация, която е доста разпространена. Като цяло не е нищо особено и разликата с D15 ще е минимална. AIO системите общо взето са шумни и недостатъчно ефективни. Аз лично предпочитам такива с меден радиатор и помпи на Alphacool. Има и полуготови решения. Разрови се и си сглоби нещо по твой вкус. Но бъди сигурен, че няма да си впечатлен, освен RGB, което да ти отива на ''обикновената'' EVGA.:D По тази причина, ако търсиш само визия си взимаш китаеца Deepcool, който има готино осветление на помпите и си свиркаш. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано от чисто любопитство ми е интересно каква би била разликата на една Евга спрямо ноктуата . За по-качествените варианти поне на този етап не мога да се класирам от гледна точка на финансите.  Надявам се в близко бъдеще и до там да стигна. Ще го обсъдим при всички положения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 11.06.2019 г. в 0:00, pepy86 написа:

Честно казано от чисто любопитство ми е интересно каква би била разликата на една Евга спрямо ноктуата . За по-качествените варианти поне на този етап не мога да се класирам от гледна точка на финансите.  Надявам се в близко бъдеще и до там да стигна. Ще го обсъдим при всички положения.

Спонтанно предположение без да отварям чичо Гугъл - максимално 4 градуса. Но се съмнявам. Като нищо може и да е е контрапродуктивно в зависимост къде ще сложиш радиатора.

на 10.06.2019 г. в 22:33, Jorge написа:

Аз лично предпочитам такива с меден радиатор и помпи на Alphacool.

👍

Moите радиатори са на Alphacool(NexXxoS), както и E-Loop вентилаторите са ми в тяхна версия. Много доволен и почти никакви отлагания в кръга, въпреки че ползвам антифриз едно към кесим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 9.06.2019 г. в 17:44, Inno написа:

Alphacool също пуснаха преди известно време нов модел - Eisbaer Extreme 280, но не си заслужава за производителността която дава и цената която му искат. Без да съм експерт - прекрачи ли се определена ценова граница по-добрия вариант е направо Open Loop.

Тук ще си позволя да се поправя. Alphacool не изпозлват външен доставчик за помпата, радиатора и водния блок:

Alphacool Eispumpe VPP755 (линк) - 141.38 лева към днешния курс.

Alphacool NexXxoS ST30 (линк) - 136.79 лева към днешния курс.

Alphacool Eisblock XPX (линк) - 144.80 лева към днешния курс

Сумарно само броя на трите е над 420 лева, та е цената е оправдана. Помпата изглежда не е никак слаба и комплекта не е толкова зле, но във фабричния си вид не е правен с идеята за производителност, а по-скоро да привлича окото и да е тихо. Ако се закупи с идеята за разширяване и се махне housing-а, сложат се по-мощни push вентилатори май няма да е лош избор. Потребител вече го е направил (dalekdukesboy) - линк.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес най-накрая пристигна въпросната бройка  "intel core i5-8600K der8auer Advanced edition . Както споменах, според Caseking и der8auer тази бройка гарантира 5Гхц при 1.39V.  Оказа се ,че настоящото ми cpu е далеч по-добър клокър от този. Но не това бе моята  идея. Тествах делиднатия процесор най-вече от интерес към температурите. Останах сериозно впечатлен . Процесора на der8auer при 4.8Гхц изисква цели 1.35 - 1.36V . При теста на Prime95 - Small FFTs при температура от 30 градуса в стаята днес , с NH-D15 при затворена кутия, това цпу не мина 78-79 градуса  дори пиково. За пример, личната ми i5-8600K при 4.8Гхц изисква 1.29V(в биос) . При  Prime95 - Small FFTs удари 93-95 градуса при 25 градуса стайна температура.  Това са около 15градуса разлика като се има предвид ,че делиднатия процесор ползва по-висок волтаж и теста бе направен при по-висока стайна температура.  Предполагам при еднакъв волтаж и стайна температура разликите в градусите ще са поне 20-25 в полза на делиднатото cpu.  Не го вярвах това , докато не го видях лично с очите си. Но е факт!  Евала на Интел 😲 , толкова ли скъпо щеше да им излезне да ги направят по този начин тия процесори ?  Както и да е , малък съм да разсъждавам на тази тема.

Разцъках днес и i3-8100 , а във вторник ще взема вероятно и една бройка I7-8700 /да го раздвижа/. Ако някой модератор все пак прочете нещо от тук ще се радвам да ми дадат права да  редактирам и обновя старата ми тема със сравнението между I5-8600K и r7 1700 . С удоволствие ще включа резултатите с i3 8100, i5 8500 и i7 8700. 

Tommygun , обещавам ако изпадне някоя Евга CLC 240/280 да я пробвам  и веднага ще споделя резултата от температурите с нея.  В моя случай  ще се монтира радиатора на тавана . Не знам защо но мисля ,че ако е отпред ще влоша въздухопотока в кутия 🙄 ?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Машината е базирана на RGB цветове :)

CPU: Ryzen 5 2600x, CPU Cooler: Cooler Master ML240L, MB: Gigabyte x470 Ultra Gaming, RAM: Kingston HyperX Predator RGB 16GB DDR4 2933Mhz, GPU: EVGA 1070Ti FTW3 8GB, SSD: Samsung 970 EVO 250GB NVME, HDD: Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm, PSU: Gigabyte B700H Bronze, CASE: NZXT 340ELITE.

по-късно ще добавя и снимки 🙂

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малка визуална промяна. Замених NH-D15 с CLC 240 (чиито оригинални перки са заменени с Raijintek AURAS 12 Blue LED) , а на мястото на 1080Ti SC2 Hybrid , поставих най-накрая 1080Ti FTW3 . Специално при cpu кулерите , разлика в градусите между Ноктуата и CLC 240 видимо няма. 1080Ti FTW3 в моята кутия не минава 58-60градуса при гейминг. В  сравнение с 45-те градуса при Хибрида (по време на товар) , разликата не е малка , но така не ми се пречкат още 2 маркуча и 1 радиатор в кутията. Някак си по просторно и чисто е така .  За сега мисля да оставя конфигурацията по-този начин. 

Снимка 1

Снимка 2

Resize of Untitled.jpg

Resize of 102742.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля за момента, че това е окончателно - но за момента. Зимъска ще си помисля пак.

ASUS ROG STRIX Z390-F GAMING
Intel Core i7-8700K + arctic freezer 34 esports duo + THERMAL GRIZZLY Kryonaut
ROG STRIX-GTX1050TI-O4G-GAMING
KINGSTON 16GB DDR4 3200MHz HyperX FURY CL18
ADATA 512GB XPG GAMMIX S11 Pro PCIe Gen3x4
Zalman ATX ZM-S2 + Arctic Fan F12 Silent 120mm/800rpm
FSP HEXA+ 500W

ASUS Z97-K
Intel Core i7-4790K + arctic freezer 12 + Arctic MX-4 2019
VENGEANCE® Pro Series — 16GB DDR3 DRAM 1866MHz C9
ADATA 512GB XPG GAMMIX S10 Pro PCIe Gen3x4 + Seagate BarraCuda 1TB 7200 RPM 64MB Cache
Cooler Master Elite 350 + 500W PSU

8700.jpg

4790.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, pepy86 написа:

Малка визуална промяна. Замених NH-D15 с CLC 240 (чиито оригинални перки са заменени с Raijintek AURAS 12 Blue LED) , а на мястото на 1080Ti SC2 Hybrid , поставих най-накрая 1080Ti FTW3 . Специално при cpu кулерите , разлика в градусите между Ноктуата и CLC 240 видимо няма. 1080Ti FTW3 в моята кутия не минава 58-60градуса при гейминг. В  сравнение с 45-те градуса при Хибрида (по време на товар) , разликата не е малка , но така не ми се пречкат още 2 маркуча и 1 радиатор в кутията. Някак си по просторно и чисто е така .  За сега мисля да оставя конфигурацията по-този начин. 

Снимка 1

Снимка 2

Resize of Untitled.jpg

Resize of 102742.jpg

Наистина доста празно изглежда. То и при мен така и мисля да си взема някое малко кутийче.:D Инак тази празнота можеш спокойно да запълниш с правено водно, но аз лично не ги харесвам, освен ако не е мислено за състезания и показност. Тогава обаче си е играчка и разход на средства.

Слийвинга на видеокартата можеш да посъбереш. Сега виси като простор. За по-добри температури на процесора можеш CLC-то да го преместиш отпред, но с тази кутия ще му се опънат маркучите и ще изглежда гротескно. Въобще кутията предполага да се слага максимума. 

П.П. Върни вентилаторите FX12 и тествай отново. На максимални обороти ще те заболи главата, но ще ти е по-хладно на процесора.:D

И тази LED лента...:rolleyes:

Лека!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По на там ще тествам въпросните Евга вентилатори.  Предполагам с тях ще гътне едно 5 градуса , но вие твърде много ме уплашихте с тези децибели :)  Помпата поне за сега ми се струва тиха.    Живи и здрави по-натам ще ги пробвам и тези перки .

п.п. Лед лентата си ме кефи , стига сте ми се карали за нея. :D Като самолетна площадка е 😂  .

Лека вечер и от мен !!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, zlinaka написа:

8700.jpg

:wors:Тука, мода с укрепването на картата с мартеничка кърти мивки и имам чувството, че съм го срещал и в друг форум... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Joss Bomon написа:

:wors:Тука, мода с укрепването на картата с мартеничка кърти мивки и имам чувството, че съм го срещал и в друг форум... 

Мисля че другаде не пиша,но няколко страници назад я има пак конфигурацията но с друго дъно и туй онуй...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Jorge написа:

А мода е дума за ... мода.

Ако беше наистина от "тежката артилерия", щеше да знаеш какво е мод и нямаше да се излагаш с непознаването на специфични термини от асемблирането на конфигурации. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Joss Bomon написа:

Ако беше наистина от "тежката артилерия", щеше да знаеш какво е мод и нямаше да се излагаш с непознаването на специфични термини от асемблирането на конфигурации. 

А бре...аз като че ли знам, но някакси ми се искаше да го видя написано на роден език. Инак можеш да си ''моднеш'' мозъка да разпознава автоматично моите писания и да ти пуска аларма да пасуваш, когато аз пиша. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Jorge написа:

А бре...аз като че ли знам, но някакси ми се искаше

Претенциите и желанията си си задръж за вкъщи! Тук можеш единствено да си мрънкаш и да се опитваш да обиждаш, щом нивото ти не позволява повече! :hit:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде някой да си мери приказките!? Е?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, barbuncela написа:

Хайде някой да си мери приказките!? Е?!

Защо изтрихте мнението ми? Не съдържаше нищо противоречащо на правилата на форума. Докладвана сте на администратора. И да ви имитирам...''Е?!'' 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, Jorge написа:

Цитат

Е то вие от лигата на олигофр.ните си се засичате по форумите.

А това е нормално? Така ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 29.06.2019 г. в 12:06, pepy86 написа:

Снимка 1

Снимка 2

За да е по-ясно, при какви тестове си правил температурните сравнения между охлажданията, процесора с паста ли е или този от caseking ? Може ли и контекст за картата, тези температури предполагам са със по-агресивна крива и непивишаван power limit ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване