Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравей , процесора от caseking  го изключвам от сравнението  (там съм тествал само с NH-D15 и не мина 78-79градуса). "Тестовете" ги направих с моя личен процесор (който впрочем се оказа доста по-добра бройка , но не е делидван на този етап ) При 4.8Гхц клок и 1.28V в биоса  и двата кулера ги пробвах на прайм 95. NH-D15 удари 93градуса за 10 минути, а CLC 240 /със сменените вентилатори/ -94градуса за същото време на теста. Не мога да гарантирам дали са направени тестовете при еднаква стайна температура. По-скоро при CLC 240 градусите в стаята бяха с 1-2 отгоре , което вероятно също е оказало малко влияние.  Оригиналните Евга вентилатори изобщо не съм ги монтирвал.  Ползвах и в двата случая една и съща с Mx-4 паста.

Видео картата е с по-агресивна крива , каквато ползвам на всичките си карти. Power limit-a не е пипан. 60градуса на ядрото са около 60-62% перки , горе-долу и при врмите съм ги настроил така.  С тази fan крива впечатленията са ми ,че FTW3 има някакво минимално предимство спрямо Palit Gamerock , Evga SC2 , Евга Black edition, GB Aorus .  За сметка на това МСИ Gaming и MSI GamingX сa по-хладни и по-тихи спрямо FTW3. За Hybrid SC2 вече споменах , разликата в градусите е внушителна. За други модели 1080ти нямам лична база за сравнение.   

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 17 часа, pepy86 написа:

Видео картата е с по-агресивна крива , каквато ползвам на всичките си карти. Power limit-a не е пипан. 60градуса на ядрото са около 60-62% перки , горе-долу и при врмите съм ги настроил така.

Превключи на 2-ят BIOS и задай максимален Power Target. Клокни я колкото можеш и ще видиш, че тези 60 градуса ще са химера.:) Не разбирам причината да си вземеш такава карта и да я държиш на стокови честоти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Картата е клоквана вече и съм и видял максимума. За 3-4% отгоре не си заслужава .  Разликата в градусите с максимален клок е не повече от 5-6 отгоре. Нищо притеснително.  Просто не виждам съществена разлика от към перформънс.  В прочем в момента съм с този биос. На втория лимита му е 330W .  Специално от картите ми на въздух , GamingX модела до момента се явява като най-добрия ми клокър (говоря без модификация по заводския биос). 

п.п. Макар ,че като си спомням преди MSI имах една Zotac AMP Extreme edition. Тая карта за съжаление имаше някакъв дефект и я върнах на Варио (след 70 градуса крашваше или даваше артефакти). Та въпросното 1.5кг прасе удряше без клок 330+вата консумация на time spy.  Чудя се дали е възможно такъв биос да се сложи на FTW3 и какъв би бил резултата.  До момента по-напомпана заводски (без да я пипам) карта не вях вяиждал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, pepy86 написа:

Картата е клоквана вече и съм и видял максимума. За 3-4% отгоре не си заслужава .  Разликата в градусите с максимален клок е не повече от 5-6 отгоре. Нищо притеснително.  Просто не виждам съществена разлика от към перформънс.  В прочем в момента съм с този биос. На втория лимита му е 330W .  Специално от картите ми на въздух , GamingX модела до момента се явява като най-добрия ми клокър (говоря без модификация по заводския биос). 

п.п. Макар ,че като си спомням преди MSI имах една Zotac AMP Extreme edition. Тая карта за съжаление имаше някакъв дефект и я върнах на Варио (след 70 градуса крашваше или даваше артефакти). Та въпросното 1.5кг прасе удряше без клок 330+вата консумация на time spy.  Чудя се дали е възможно такъв биос да се сложи на FTW3 и какъв би бил резултата.  До момента по-напомпана заводски (без да я пипам) карта не вях вяиждал.

Тоест при максимален клок и таргет 127% ти държи около 65 градуса на стрес тест? Това е доста странно. Зависи все пак какъв точно е бил клока и с какво си тествал. И с каква кутия си бил или на отворен стенд. И стайна температура. За производителя и аз мисля, че от MSI се представят най-добре, но също зависи конкретният модел(мда...Gaming X, trio, duke, sea hawk) и вложените памети. Нашите карти за съжалениe са с памети от Микрон. За ползване на BIOS от Зотак - мисля, че може, но не виждам смисъл. По-скоро ще се омешат нещата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 часа, pepy86 написа:

Здравей , процесора от caseking  го изключвам от сравнението  (там съм тествал само с NH-D15 и не мина 78-79градуса). "Тестовете" ги направих с моя личен процесор (който впрочем се оказа доста по-добра бройка , но не е делидван на този етап ) При 4.8Гхц клок и 1.28V в биоса  и двата кулера ги пробвах на прайм 95. NH-D15 удари 93градуса за 10 минути, а CLC 240 /със сменените вентилатори/ -94градуса за същото време на теста. Не мога да гарантирам дали са направени тестовете при еднаква стайна температура. По-скоро при CLC 240 градусите в стаята бяха с 1-2 отгоре , което вероятно също е оказало малко влияние.  Оригиналните Евга вентилатори изобщо не съм ги монтирвал.  Ползвах и в двата случая една и съща с Mx-4 паста.

Видео картата е с по-агресивна крива , каквато ползвам на всичките си карти. Power limit-a не е пипан. 60градуса на ядрото са около 60-62% перки , горе-долу и при врмите съм ги настроил така.  С тази fan крива впечатленията са ми ,че FTW3 има някакво минимално предимство спрямо Palit Gamerock , Evga SC2 , Евга Black edition, GB Aorus .  За сметка на това МСИ Gaming и MSI GamingX сa по-хладни и по-тихи спрямо FTW3. За Hybrid SC2 вече споменах , разликата в градусите е внушителна. За други модели 1080ти нямам лична база за сравнение.   

Ясно, мерси за включването. Струва ми се нормално да няма разлика с паста, за да се види разлика между двете, или по-скоро за да се разбере, кое е по-добро ще трябва да се махне пастата.

Тези 60-62% как се превеждат в об/мин ? За видео картите според мен важи същото нещо, трябва да са с еднакви пасти. Естествено реалността при медийните ревюта е по различна, тестват out of the box и дори да се сравнява с друга карта не се сменя паста. Или поне аз не съм виждал някой да го прави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Inno написа:

Тези 60-62% как се превеждат в об/мин ?

Поне при мен 62% са около 2100 об/мин. Аз затова се учудвам на неговите температури. Преди малко направих кратък тест с ''Valey'' и "Heaven". Е докарах максимални температури 62 градуса, но при 100% вентилатори, което отговаря съответно на приблизително 3500 об/мин за ядрото и 2800 об/мин за захранващата схема(доста шумно става). 58 децибела при затворена кутия. Картата е на + 190 ядро / + 500 памети. Стайна температура около 27 градуса. Средно добре охладена кутия с 3 x 14 FLX  на 800 об/мин.

П.П. И все пак иде реч за GTX 1070Ti, а не GTX 1080Ti. 

Настройки:

Untitled.png

Untitled1.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Jorge написа:

Тоест при максимален клок и таргет 127% ти държи около 65 градуса на стрес тест? Това е доста странно. Зависи все пак какъв точно е бил клока и с какво си тествал. И с каква кутия си бил или на отворен стенд. И стайна температура. За производителя и аз мисля, че от MSI се представят най-добре, но също зависи конкретният модел(мда...Gaming X, trio, duke, sea hawk) и вложените памети. Нашите карти за съжалениe са с памети от Микрон. За ползване на BIOS от Зотак - мисля, че може, но не виждам смисъл. По-скоро ще се омешат нещата.

Ако остане време тези дни ще споделя снимика в момента какво е положението с градусите след клок .  Специално за MSI имах преди време една sea hawk , която ползвах на личната машина в продължение на няколко месеца . Не останах очарован. Самата платка явно е калпава . Слаб клокър като цяло , дори от към градуси SC2 Hybrid го бие с едно 4-5 градуса при еднакви настройки по време на гейминг. Msi им свалям шапка на двете въздухарки - GamingX и trio. Там за мен потенциала е по-голям . Дали имат разлики в биосите/платките спрямо sea hawk не мога да кажа , но за клок GamingX и trio са чудесни .  Освен това са и изключително тихи.  

преди 16 минути, Inno написа:

Ясно, мерси за включването. Струва ми се нормално да няма разлика с паста, за да се види разлика между двете, или по-скоро за да се разбере, кое е по-добро ще трябва да се махне пастата.

Тези 60-62% как се превеждат в об/мин ? За видео картите според мен важи същото нещо, трябва да са с еднакви пасти. Естествено реалността при медийните ревюта е по различна, тестват out of the box и дори да се сравнява с друга карта не се сменя паста. Или поне аз не съм виждал някой да го прави. 

Перката на ядрото 60% са около 2000оборота , докато тези на паметите (средна и дясна) работят на по-високи обороти - 2300-2400 някъде. Предполагам това е така , защото някой от сензорите минава 60 градуса и заради него се развъртат до към 65% (при всички случаи средна и дясна перка са малко по-високо оборотни) . 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Пуснах на бързо Heaven : Quality - Ultra;  Tesselation - Extreme; AA-x8 и FHD резолюция.   Картата я клокнах толкова ,че да мине теста .  Макар ,че на ядрото с тоя биос не мисля ,че може повече. В началото тръгна на 2025мхц , след това падна на 2000мхц и така до края. /На сток настройки ядрото бууства на 1940-1950Мхц мах/ . Паметта за теста е +350Мхц .  На ядрото не мина 64градуса при 70% перка.  Паметта след клок виждам е малко по-топла , едната перка се е развъртяла моментно до 80% , а другата до 75%.

Поздрави!

резултат + градуси

FTW3 градуси.gif

FTW3 gradusi 2.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Картата може повече, а и си пуснал теста на 1080p. Поне го дай на резолюция "System" или каквато е в момента ползваната от теб(предполагам 2560/1440). Или дай "Superposition" на 8К оптимизирано. А бре има нещо гнило тук, но ми се спи и не ми се гледа повече. 

Лека!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много я спъва биоса. При клока на паметта има още доста потенциал , но при ядрото се удря в дувар .  Добавям долу  резултат при  същия клок на 2К резолюция на Heaven.

Уточнявам : кутията е затворена , а в стаята е цели 28-29 градуса (изобщо не съм пускал климатик последните 2-3дни, баси ужаса 😂) . Между другото в момента на село в компютъра съм забил една Евга1080 FTW и що годе имам впечатления и от нея като температури. Миналата година минаха през мен 1бр. 1070 FTW2 както и няколко 1070 FTW.  За съжаление 1070ти FTW2 не съм имал  и не мога да ги сравня с изброените.  По време на "пика на майнинга"  си бях взел една 1070Ti StriX и една 1070Ti Cerberus. 1-вата карта беше брутално тиха и хладна. Не минаваше на сток честоти 55градуса при 50% перки на бенч и гейминг . 2-рия Асус независимо ,че също беше  трислотов , се оказа  пълен кенеф. 70-75градуса при 75% перки на сток.  Това ми е единствения  допир до 1070ти. Time spy и Fire strike винаги са ми  давали с 2-3 до 4 градуса над Hevan , valey , Superposition . Може и там да опитам какво е положението с FTW3 , Но ще е евентуално утре ,че ми се доспа.

снимка с резултат + моментни градуси, волтажи и обороти

градуси , волтажи , обороти и т.н. при резолюция 2К - HWinfo

Лека и от мен !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Ново кутийче, което ме кефи, че е малко, но функционално и с шумоизолация:

CA2A6B21-B829-4CD6-912B-B88EBC89D492.jpeg

Може след време да му сложа плетени кабелчета, но сега е време за почивка.😊

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Започнах лек тунинг на деска :). Да живее Джъмбо, ами много малко работи си купихме предния път. Другата седмица ще напълня колата и ще довърша тунинга. Все пак трябва да е подходящ за едногодишни новопроходили диваци.

TdytNmGus0e_AY9qg4YA2DDBt4_YoqbhvaNaz6TG

WW9FK3fKhgT8J4TpdSgWCoeXx7R-LIY0jWLfl5x6

ПП. Дайте идея как да спася кабела и най-вече копчето на захранването. Не мисля че чарковете ще преживеят повече от 2-3 дръпвания/натискания докато работи...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Tommygun , за ключето на захранването може да измислиш капаче, което да се повдига, или просто пластина - залепена примерно. Ваденето на кабела все пак изисква някакво усилие, но най-удачно би било да прекараш всичко назад под стъклото на бюрото - за целта Г-образен конектор може да ти е от полза.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 часа, pepy86 написа:

Jorge 

Как е от към градуси процесора с това водно ?

Прилично добре. Заради теб сега пуснах ''Blender Benchmark'' за 1/2 часа. Тест, който дава по-реална представа от доста други синтетики. Стайна температура 27 градуса, предни вентилатори от подписа на 950 оборота. Със старата кутия температурите бяха 5 градуса по-ниски. Но това е без значение. Пастата е заводската на Корсар, защото моята Гризли свърши точно преди инсталацията. Свали и от там още няколко градуса.

Untitled.png

Снимал съм теста секунди преди да свърши, затова не гледай показанията за време. Това е от първата част продължила около 6 минути.

П.П. Можеш да пуснеш и твоята печица на този тест с D15 и на 5 GHz да направим едно сравнение. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че супер са даже градусите за нащи печки. В момента съм с CLC 240 ,а NH-D15 не съм го монтирал от както взех Евгата . Сега ще сваля бенчмарка  и ще пусна една снимка. За колко време не разбрах само ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, pepy86 написа:

Че супер са даже градусите за нащи печки. В момента съм с CLC 240 ,а NH-D15 не съм го монтирал от както взех Евгата . Сега ще сваля бенчмарка  и ще пусна една снимка. За колко време не разбрах само ?

Мисля, че краткият тест е около 30 минути.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Теста е много хубав , не бях го ползвал до сега.

Та при мен положението с CLC 240 ( с перки Raijintek AURAS) е малко по-зле .  Вярно при 30,5градуса стайна температура , но аз клъвнах на моменти 88-89градуса. През повечето време беше към 82 . Язък ,че е  хубава бройката , ама си плачи за делид това cpu от всякъде. Особено като се сетя на Prime95 каква ми беше разликата спрямо онази бройка на der8auer , направо се депресирам 🤪 🙄

Снимка

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 месеца по-късно...

Нова карта от среден клас, която е напълно достатъчна за моите нужди. Важното е, че е изключително тиха и на добра цена. 

IMG_E1573.JPG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моят сървър:

2 x Intel Itanium 9300  quad core 1,6 ghz 20 mb cache.

24 DDR3 RAM

HP-UX 11.31,FreeBSD 10 , Gentoo Linux

8x 1.2TB scsi 10000 rpm disk

Хич не е лоша машинката нали ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, Jorge написа:

Нова карта от среден клас, която е напълно достатъчна за моите нужди. Важното е, че е изключително тиха и на добра цена. 

Честито.

Трябва наистина да е била добра цената. Имаш ли вече впечатление как е за 1440р?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 22.10.2004 г. в 16:56, VladoH написа:

Ми аз не мога да се похваля с нещо кой знае какво. Athlon XP 1800+, 256 RAM (400 MHz), GF 4 MX440 - 32 MB Публикувано изображение , 120 GB hard (това поне си го бива).

Моят е по-добър откъм процесор и памет: 4 ядра по 1.3 GHz и 1GB RAM.

Но екранът и хард дискът са по-малки: 7 инча и 8 GB.

Alcatel Pixi 4(7)

https://www.gsmarena.com/alcatel_pixi_4_(7)-7847.php

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Tommygun написа:

Честито.

Трябва наистина да е била добра цената. Имаш ли вече впечатление как е за 1440р?

Благодаря! Нямам впечатление, защото нямам такъв монитор. Други методи на тестване не ги намирам за удачни. Но ако разрешаваш ще пусна 2 синтетики и един вграден бенч в твоята тема? Това имах време да свърша.

П.П. Цената е стандартна за Асус - 450$. Щях да взема 5700XT на същата цена, но нямаше наличен моделът, който харесах.

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за коя тема говориш, но няма проблем.

Иначе 5700ХТ на същите пари би била леко по-бърза, но освен ако не си на 4К (където и двете са леко слаби), ти е все тая дали ще играеш със 140 или 160 кадъра...

На мен ми хареса водния дявол, но като се замисля , че само мога да си я направя за 100 евро по-малко а за 100 евро повече има 2080S, малко ми се губи ентусиазма. Пък и за Diablo 3 на 1080р e малко леко овъркил.

Честито пак и със здраве да си я ползваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Здравейте,

Обещах да пусна и моята конфигурация.

Тъкмо се "излюпи": https://imgur.com/a/g2N67QE

Параметри: https://imgur.com/TebrSh2 - само кутията е различна.

Сега ще обновя клавиатурата, мишката и слушалките. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване