Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kaspersky Anti-Virus & Internet Security 6xx - дискусия

Препоръчан отговор

За да подобря работата на компютъра сложих tuneup 2006 но след известно време забелязах че касперския започва упдеит но всъщност не прави нищо.Нито броячите отчитата трафик нито се свързва към сървър.Взе да забива касперския и ми показва че е заключен от системата.Та мисълта ми е може ли тая програма дето съм я сложил да е изтрила някой регистър или файл дето не е трябвало и да е повредила така ценния касперски.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 654
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

За да подобря работата на компютъра сложих tuneup 2006 но след известно време забелязах че касперския започва упдеит но всъщност не прави нищо.Нито броячите отчитата трафик нито се свързва към сървър.Взе да забива касперския и ми показва че е заключен от системата.Та мисълта ми е може ли тая програма дето съм я сложил да е изтрила някой регистър или файл дето не е трябвало и да е повредила така ценния касперски.

Абсурд е!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последните версии на TuneUр 2006 и версия 2007 имат (говоря за себе си, за другите - не знам) някакъв проблем с Kaspersky .411 - почти забиване на компютъра, а версия 2007 така и не успях да инсталирам, докато ползвах програмата.

Провалът с ъпдейтите на Kaspersky най-вероятно е породен от невалиден ключ, а и не разчитай брояч да хване ъпдейт на антивирусна програма (имам предвид тия на почасово обновяване) - става дума за няколко КВ. А и самозащитата на Kaspersky и опцията на защита на регистрите не биха допуснали подобен проблем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Последните версии на TuneUр 2006 и версия 2007 имат (говоря за себе си, за другите - не знам) някакъв проблем с Kaspersky .411 - почти забиване на компютъра, а версия 2007 така и не успях да инсталирам, докато ползвах програмата.

Провалът с ъпдейтите на Kaspersky най-вероятно е породен от невалиден ключ, а и не разчитай брояч да хване ъпдейт на антивирусна програма (имам предвид тия на почасово обновяване) - става дума за няколко КВ. А и самозащитата на Kaspersky и опцията на защита на регистрите не биха допуснали подобен проблем.

хмм. аз съм с версия 2007 на TuneUр и последната версия на касперски и нямам проблем :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бумнах му един рестарт и се оправи ама след като го направи 1 път значи ще стане отново.Трябва да го мисля от какво е.Забиваше ми само когато отворя главното меню и например съм пуснал някякъв скан и дам на детайлс.Тогава нот респондинг и просто трябва лог оф че да вляза и всичко да си е нормално.Версията е tuneup 2006 5.0.2331

Редактирано от DX_strong (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз използвам WinXP Manager за оптимизиране на Уйндоуса и съм забелязала, че след почистване на регистрите Web Anti-Virus започва да ми свети в червено, а като отида в Settings виждам, че отметки те си стоят, а самият модул ми стои като деактивен! Слава Богу, не знам как, но проблемът вече го нямам, оправи се ей така изведнъж, без ничия намеса!

Та, имам чувството, че тези програмки пипат не където трябва! :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Бумнах му един рестарт и се оправи ама след като го направи 1 път значи ще стане отново.Трябва да го мисля от какво е.Забиваше ми само когато отворя главното меню и например съм пуснал някякъв скан и дам на детайлс.Тогава нот респондинг и просто трябва лог оф че да вляза и всичко да си е нормално.Версията е tuneup 2006 5.0.2331

Аз използвам WinXP Manager за оптимизиране на Уйндоуса и съм забелязала, че след почистване на регистрите Web Anti-Virus започва да ми свети в червено, а като отида в Settings виждам, че отметки те си стоят, а самият модул ми стои като деактивен! Слава Богу, не знам как, но проблемът вече го нямам, оправи се ей така изведнъж, без ничия намеса!

Та, имам чувството, че тези програмки пипат не където трябва! :rolleyes:

Всяка програма за оптимизиране на Уиндоус пипа където не трябва (имам в предвид tuneup, WinXP Manager ...). Аз също съм забелязъл, че такива програми имат конфликт с Касперски!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложих да пробвам KIS 6.0.2.614 и се получава следния проблем: като пусна кометата или юторента (пробвах и с двата),почвайки да тегли от FTP-то, целия комп започва да бъгва ... някой може ли да обесни защо така... нещо настройките по защитната стена ли не съм направил или? :clap:

Редактирано от leilo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сложих да пробвам KIS 6.0.2.614 и се получава следния проблем: като пусна кометата или юторента (пробвах и с двата),почвайки да тегли от FTP-то, целия комп започва да бъгва ... някой може ли да обесни защо така... нещо настройките по защитната стена ли не съм направил или? :clap:

Добави програмата в сигурната зона на КИС, сложи отметка на - Do not control application activity, можеш да сложиш отметка и на - Do not scan opened files, след това рестартирай!

Мисля че, Tigertron беше обяснил подробно за настройките на КИС с тази програма!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера сложих Касперески (не знам точно коя версия) само, за да го пробвам. Пуснах го да сканира и сканира над 1 200 000 неща! Умреми кона от чакане. Това нормално ли е? И ако е така винаги, направо да го махам и до сега бях без антивирус.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Добави програмата в сигурната зона на КИС, сложи отметка на - Do not control application activity, можеш да сложиш отметка и на - Do not scan opened files, след това рестартирай!

Мисля че, Tigertron беше обяснил подробно за настройките на КИС с тази програма!

не става... компа продължава да се бъгва и скоростта на теглене е ограничена.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Найстина ограничава скороста и то с доста дори на добавя програмата в Trused zone пак бави страшно много.

Бг скороста ми е 2,75МБ/с а с Касперски тегля едва с 1,7-1,9МБ/с

И незнам какво да правя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Найстина ограничава скороста и то с доста дори на добавя програмата в Trused zone пак бави страшно много.

И незнам какво да правя.

аз вече я махнах от компа си

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
не става... компа продължава да се бъгва и скоростта на теглене е ограничена.

И незнам какво да правя.

Кой не използва търсачката на форумът? Добавянето на програмата в Надеждната зона с включването на всички отметки решава проблемът. Второто решение е това, което е написано за БитКомет, но аналогично е положението и при другите подобни клиенти!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И незнам какво да правя.

Може да зададеш в настройките на Анти-Хакера максимална скорост. Ще се подобри чувствително скоростта ти на теглене!

нищо нестава.... пробвах и по двата начина ... все си е същата работа

При мен, при МЕЛЛ и при всички останали работи ....

Рестартира ли компютъра след това?

Вчера сложих Касперески (не знам точно коя версия) само, за да го пробвам. Пуснах го да сканира и сканира над 1 200 000 неща! Умреми кона от чакане. Това нормално ли е? И ако е така винаги, направо да го махам и до сега бях без антивирус.

Лелеее ти колко неща имаш на харда? :grimace:

Все пак, Касперски има най-дълбокия скенер за рахиви. Тоест сканира почти всички познати архивни формата (над 900). Ако имаш повече програми (инсталационни) и игри (в исо файлове) е напълно нормално да сканира всичко в тях. При първото сканиране се сканират всички файлове, а при последващи само променените или новите файлове, ако устройствата ти са НТФС файлова система. Тогава се използват 2 технологии (iChecker и iSwift), които увеличават бързодействието на сканиране. След първото пълно сканиране на компютъра не е необходимо да го правиш всеки ден! Веднъж-два пъти в месеца - ДА. Когато е по-голям интервалът между сканиранията, броят на сканираните файлове ще е по-голям, следователно и времето за сканиране.

Накратко - нормално е да ти сканира толкова неща. Касперски сканира всичко, но само първият път. После скоростта се увеличава.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
При мен, при МЕЛЛ и при всички останали работи ....

Рестартира ли компютъра след това?

Да... но пак не ще...както и да е... вече я махнах

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам,ако ползвам pppoe как да настроя правилно правилата т.е. самата мрежа я слагам като Local network.Нужно ли е да създавам отдени правила за dns-сите и моето IP ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Искам да попитам,ако ползвам pppoe как да настроя правилно правилата т.е. самата мрежа я слагам като Local network.Нужно ли е да създавам отдени правила за dns-сите и моето IP ?

Когато създадеш мрежа и я означиш като локална, то се прилагат подразбиращи се правила за тази мрежа и не е необходимо да създаваш допълнителни правила. Ако имаш някакви проблеми след това, тогава може да добавиш IP адресите в надеждна мрежа. ДНС-ите се засичат автоматично и мисля, че няма нужда да им присвояваш правила.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът ми е: Необходимо ли е да инсталирам КасперскиАнтивирус заедно с КасперскиИнтернетСекюрити или е достатъчно само втората ? Компа ми е много добър.

От къде мога да изтегля бета версии на тези програми?

Благодатя. Алекс ;)

Редактирано от alexrangelov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Достатъчна е само втората. ;)

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=22271

Редактирано от bozko (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали е запазена изцяло функционалноста на антивирусната програма? Например на мен много ми помагаше , че всеки път ме питаше когато някоя новоинсталирастаща се програма трябваше да прави запис по регистрите...

10х Алекс

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А дали е запазена изцяло функционалноста на антивирусната програма? Например на мен много ми помагаше , че всеки път ме питаше когато някоя новоинсталирастаща се програма трябваше да прави запис по регистрите...

10х Алекс

Това е част от проактивната защита.Или по точно Registry Guard.Той също присъства в пакета KIS ,така,че няма от какво да се притесняваш.

Редактирано от randb (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера си инсталирах Kaspersky Anti-Virus 6.0.1.411 но имам следния проблем неможе да се стартира Web и Mail Anti-virus. Моля помагаите как да пусна поне Web Anti-virusa

newbitmapimageom0.th.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вчера си инсталирах Kaspersky Anti-Virus 6.0.1.411 но имам следния проблем неможе да се стартира Web и Mail Anti-virus. Моля помагаите как да пусна поне Web Anti-virusa

newbitmapimageom0.th.jpg

Кликваш върху иконата на Касперски/ Settings/ Web Anti-Virus/ и слагаш отметка на Enable Web Anti-Virus. Нивото можеш да го оставиш на Recommended, макар че моето е на High, в менюто Action сложи отметка на Block, а на Connectivity сложи отметки и на двете опции! И си рестартирай машината! :help wanted3:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване