Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Скоро ще ми потрябва да вържа втори компютър към интернет, а и да направя локална мрежа между двата и затова търся подходящ рутер. Трябва ми добро е евтино решение! Рутера трябва да има 4 LAN порта, както и безжична връзка. N стандарта не ми е необходим. Предпочитам да е с 3 или поне 2 антени за да съм сигурен, че връзката в целия апартамент ще е добра.

Предложете такива модели придружени и с цени.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен ако апартамента ти не е 500 квадрата с железобетонни стени всеки среден маршрутизатор ще ти свърши работа. Напримент Linksys WRT54gl

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Явно LinkSys е стандартния отговор на моя въпрос. Сигурно ще е той като му дойде времето.

При мен работи две години с 5 машини отзад и обслужва скорости до 50 мегабита/с

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

моля кажете ми става ли този рутер за вкъщи - tp-link, tl-wr340gd като е за 36 лв. дали става или ако може да ми предложите нещо до тази цена . Мерси !!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тази цена е отличен, рутерите на TP Link в ниския клас са доста добър избор. Ако искаш погледни модела TL-WR542G, притежавам го от много време и отзивите са отлични - откъм обхват и скорости, при ниска цена.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като разгледах цените и моделите на TP-LINK, май ще си променя мнението за рутера!

Цената на TL-WR542G е 2-3 пъти по-ниска от тази на LinkSys-a. А ако обхвата на TP-LINK-а е както пишат 200м на закрито и 800 на открито, въпреки, че е с една антена, ще е супер!!!

Следващия ми въпрос е каква е разликата между моделите (N стандарт): TL-WR941ND и TL-WR841ND? Някой има ли впечатления от тях?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След повторен преглед и размисъл върху въпроса се колебая между TL-WR841ND и TL-WR542G.

Разликите накратко са:

Първия - 2 антени, N стандарт

Втория - 1 антена, по-малко ел. разход, технология за увеличаване на покритието 4-9 пъти

И двата ми вършат работа, като цените са им близки.

Въпроса ми е кой е с по-голямо покритие и осигуряващ по-добра връзка на голямо разстояние?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги ли след рутер(без значение модел) връзката на Нета отслабва или зависи от модела и марката рутер,защото ако е във всички случаи почвам да се замислям дали въобще да купувам рутер, а да взема да пусна нет с кабел и на другият комп ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги ли след рутер(без значение модел) връзката на Нета отслабва или зависи от модела и марката рутер,защото ако е във всички случаи почвам да се замислям дали въобще да купувам рутер, а да взема да пусна нет с кабел и на другият комп ?

Всичко зависи от маршрутизатора и скоростта на връзката. Ако мощността му е достатъчна за обработка на пакетите със скоростта, която имаш от доставчика тогава не би трябвало да се забелязва промяна.

Но не забравяйте че в момента в който сложите повече от една машина към маршрутизатора връзката се разпределя между тях

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от маршрутизатора и скоростта на връзката. Ако мощността му е достатъчна за обработка на пакетите със скоростта, която имаш от доставчика тогава не би трябвало да се забелязва промяна.

Но не забравяйте че в момента в който сложите повече от една машина към маршрутизатора връзката се разпределя между тях

А тази мощност пише ли я някъде в характеристиката на рутера и каква стойност е желателно да бъде за добра скорост-13mb/s download.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А тази мощност пише ли я някъде в характеристиката на рутера и каква стойност е желателно да бъде за добра скорост-13mb/s download.

Това не е такъв параметър. Защото при работата си маршрутизатора върши (в домашните модели) и функции на зщитна стена, което може да го натовари пълно. Освен това софтуера на маршрутизатора може да е написан калпаво и да не може да смогва с управлението на пакети. За съжаление единствения начин е чрез проби и грешки, но си мисля че повечето маршрутизатори на пазара без проблем биха работили с трафик като твоя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е такъв параметър. Защото при работата си маршрутизатора върши (в домашните модели) и функции на зщитна стена, което може да го натовари пълно. Освен това софтуера на маршрутизатора може да е написан калпаво и да не може да смогва с управлението на пакети. За съжаление единствения начин е чрез проби и грешки, но си мисля че повечето маршрутизатори на пазара без проблем биха работили с трафик като твоя.

Благодаря за разяснението,явно ще трябва да посъбера мнения за 2-3 модела рутери и да видя отзивите за всеки един за да реша какъв да взема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих едно ревю на рутера TL-WR542G, което не ми хареса много. То беше старо, но все пак. Отново си мисля за LinkSys-a. Какви са ви наблюденията и опита с тези два рутера:

TP-Link TL-WR542G

Linksys WRT54gl

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Намерих едно ревю на рутера TL-WR542G, което не ми хареса много. То беше старо, но все пак. Отново си мисля за LinkSys-a. Какви са ви наблюденията и опита с тези два рутера:

TP-Link TL-WR542G

Linksys WRT54gl

С малко закъснение но все пак и аз отговарям от лично наблюдение от година Linksys WRT54gl . До сега не съм имал нито един проблем и не е изключван вече около 9 месеца от мрежата. Други мои познати са със същия модел. Отлична работа за домашни условия, да не кажа и за служебни. Карнемо може и да потвърди!!!!

Успех. Просто сега забелязах темата.

Поздрави:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам доколко WRT54GS е различен, но вкъщи сме с такъв и си работи отлично - безжичната мрежа има покритие както през две стени, така и долу на улицата. Настройките са достатъчно подробни, като цяло ми се струва добър избор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глас за Linksys WRT54GL - повече от година работят 3 свързани един с друг - кой безжчино, кой не и вече даже незнам какви им бяха настройките - не съм ги поглеждал отккато са сложени!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравеите наскоро си купих tp-link tl-wr841nd инсталираха го успешно.НО на 5 ден спря да работи. На какво може да се дължи това[email protected]

Редактирано от geri_74 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравеите наскоро си купих tp-link tl-wr841nd инсталираха го успешно.НО на 5 ден спря да работи. На какво може да се дължи това[email protected]

Какво разбираш под "спря да работи"

Не може ли малко повече инфо да давате бе хора? Срува ми се че или сте твърде малки, или Ви мързи и да говорите и пишете!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване