Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

hlevoust

Избор между 4 лаптопа - моля за съвет

Препоръчан отговор

Отнася се за избор между 4 машини, посочени в линковете по-долу. Важно условие е, че цените са за amazon.com и изборът не бива да излиза извън този сайт!. Параметрите на изброените са сходни, но с известни особености на видеокартите им, които малко ме възпират, не ги познавам по-детайлно.

Приемам и други разумни предложения в рамките на 800$.

Ето и линковете:

HP Pavilion DV6-1260SE 15.6-Inch Entertainment Laptop - 799,99$ - http://www.amazon.com/Pavilion-DV6-1260SE-...6248&sr=1-6

HP Pavilion DV6-1250US 15.6-Inch Entertainment Laptop - 799,99$ - http://www.amazon.com/Pavilion-DV6-1250US-...892&sr=1-17

HP Pavilion DV7-1450US 17-Inch Entertainment Laptop - 773,07$ - http://www.amazon.com/Pavilion-DV7-1450US-...892&sr=1-18

Toshiba Satellite A505-S6970 16.0-Inch Laptop - 817,99$ - http://www.amazon.com/Toshiba-Satellite-A5...7229&sr=1-5

Благодаря за вниманието.

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен Toshibа-та e най-добрия избор, със единствен недостатък че Windows-a не е 64 битов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Toshiba Satellite A505-S6970 16.0-Inch Laptop - 817,99$ - http://www.amazon.com/Toshiba-Satellite-A5...7229&sr=1-5 -Това е най доброто според мен заради хардуера заложен в машинката cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом гледаш този саит значе си в америка. затова ти препоръчвам да си купиш от официалниа саит на НР кадето ако си купиш добра машина ти правят отстъпка на мене за моя ми направиха отстъпка от 500$ миналата година. Аз съм много доволен моя НР. http://www.google.com/search?hl=en&q=hp+coupons тука можа да намериш купон за отстъпка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Щом гледаш този саит значе си в америка...

Не съм там, де да бях... Дърпам конците от тук, трябва да пратя съвет на близък какво точно да купи, при това условието за покупка от amazon.com е константа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Toshiba-та е най-добрия от тези ! cool.gif

Да... твърдо е най-мощния от всички изброени cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе луд ли си. Мани го тоя HP, само проблеми си търсиш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Абе луд ли си. Мани го тоя HP, само проблеми си търсиш...

HP са едни от най-добрата марка лаптопи. :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Pavilion серията дава едни от най-многото дефекти.

+ 1 глас. Ужасни са. 5 съм купил от САЩ и 5-те с проблеми. Най-малкият от който бе една гадна по-бледа линия в центъра на дисплея. А и DV5 сериите бяха ужасни на допир ( повърхноста и клавиатурата+тъчпада) Тези са почти същите(+0.2 инча). Единственото нещо което ги конкурира по лошо избраните материали е сегашната ми тошиба А300 която пък е другия ти избор.

Ужасни са. Това лъскавото покритие убира всеки отпечатак и остава чуство за мазна и зацапана повърхност дори 5 мин след като го изчистиш.

Колкото до параметрите определено тошибата е най-добрата.

Би трябвало да има от вариантите на DV6 с 9600GT на nVidia.

Дори и да намериш такъв обаче с 2 ръце съм за Toshiba! Поне пред тези.

Мултимедиините й бутони поне работят както трябва, не след 15 минути да отчитат дейност като на HP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията, господа.

При избора съмсе ръководил първо от цената, а изхождайки от нея след това търсех оптимално съчетание между максимално бърз процесор, 4 GB памет и добро видео, при възможност външно, а не вградено. Последният показател определено куца, но бюджетът е такъв. А и не се предвижда кой знае какво натоварване в тази посока, освен някой Photoshop, да речем, но не и тежки игри.

Опцията със сайта на НР е неудачна, защото поръчката изисква доста време, което в случай липсва - машината трябва да се купи днес-утре.

И аз изцяло гравитирам около Toshiba, още повече, че имам такъв от почти 3 години и нямам грижа с него, а и обикновено е най-оптималното съчетание цена-параметри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хуйлет пакарт и тошиба не правят лаптопи, друг ги прави... на тошиба на гадното в лаптопите им са дисковете - тошиба - най големите боклуци...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
хуйлет пакарт и тошиба не правят лаптопи, друг ги прави...

Да, знам, но това се отнася до почти всички производители.

Най-добре ще вървят игрички на първия.

Не се предвиждат такива, освен дребосъци от типа на SolSuite, да речем. Основното натоварване на видеото ще дойде от Photoshop, писах за това по-горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако лаптопът ще се ползва в България, препоръчвам да не е Тошиба, заради сервиза - много лоши отзиви съм чувал за скоростта и качеството на обслужването. Но пък е с най-добри характеристики от изброените модели...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...много лоши отзиви съм чувал за скоростта и качеството на обслужването...

Това не е съвсем вярно - много бързо ти казват, че най-добре ще е да го занесеш в Атика - знам това от личен опит (на близък приятел), дори го споделих някъде тук из темите. Накрая лаптопът бе ремонтиран на място, в САЩ, буквално за няколко минути, дребен технически пролем.

Много се шашкат нашенците когато видят какво да е с международна гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тошибата е супер имам от сателитетата и е супер 1 бъг не е имал!!! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако лаптопът ще се ползва в България, препоръчвам да не е Тошиба, заради сервиза - много лоши отзиви съм чувал за скоростта и качеството на обслужването. Но пък е с най-добри характеристики от изброените модели...

Тошиба имат най-бързото RMA в България, за разлика от всички останали марки. За някоя друга марка може би говориш.

Качествените сервизи в България са именно на Toshiba, ASUS, DELL ... всички останали са под всякаква критика... Като най-зле са ACER.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...