Премини към съдържанието
crazy_dog

Дилема за хард диск

Препоръчан отговор

Здравейте! Преди повече от седмица нещо ми се прецака хард диска и реших да го занеса направо на ремонт защото имаше още остатъчна гаранция. Фирмата от коят го взех и към която ми е гаранцията е MOST.

Занесох го, и се разбрах ме там ако неможе да се оправи диска да погледнат дали може да се спаси информацията от него. Както и да е. Това става в събота. Казаха ми, че вторник сряда ще ми се обадят. Чакам си аз доволно и естествено им се обаждам аз в четвъртак да разбера какво става и ми казват, че диска е за смяна и информацията не може да се спаси. Викам добре! И ми казват, че ще го пратят в София и ще ми пратят нов.

Чакам цяла седмица и днеска реших, че ще отивам да се карам вече с тях защото ни вес ни кос, незнам какво става!

Отивам и един от "специалистите" има ми казва, че можели да ми заменят диска с друг.

Моя диск беше Hitachi 320GB/7200/16/SATA2 , а тои ми предлага да ми го замени за SAMSUNG 320GB като дори неможа да ми кажа точният модел. Та се чудя да отивам ли го вземам тоя SAMSUNG или да чакам още една седмица (може и повече) за да ми доставят пак Hitachi като моя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте! Преди повече от седмица нещо ми се прецака хард диска и реших да го занеса направо на ремонт защото имаше още остатъчна гаранция. Фирмата от коят го взех и към която ми е гаранцията е MOST.

Занесох го, и се разбрах ме там ако неможе да се оправи диска да погледнат дали може да се спаси информацията от него. Както и да е. Това става в събота. Казаха ми, че вторник сряда ще ми се обадят. Чакам си аз доволно и естествено им се обаждам аз в четвъртак да разбера какво става и ми казват, че диска е за смяна и информацията не може да се спаси. Викам добре! И ми казват, че ще го пратят в София и ще ми пратят нов.

Чакам цяла седмица и днеска реших, че ще отивам да се карам вече с тях защото ни вес ни кос, незнам какво става!

Отивам и един от "специалистите" има ми казва, че можели да ми заменят диска с друг.

Моя диск беше Hitachi 320GB/7200/16/SATA2 , а тои ми предлага да ми го замени за SAMSUNG 320GB като дори неможа да ми кажа точният модел. Та се чудя да отивам ли го вземам тоя SAMSUNG или да чакам още една седмица (може и повече) за да ми доставят пак Hitachi като моя?

По-добре чакай да доставят като твоя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
По-добре чакай да доставят като твоя.

И да се моли да не му се прецака и тва хитачи ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И да се моли да не му се прецака и тва хитачи :)

То да се молиш да не се прецака се отнася за всяка техника, каквато и да е тя, но.... иначе и аз съм със същото Hitachi и си работи перфектно повече от година!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно есега бях до техният офис. Пази боже, една група от малумници на едно място не е лесно.

Първо трябваше да чакам 15 мин да си изпият кафето и да си изпушат цигарите.

Другото е, че дървеният филоссоф които ме обслужи половин час ми обясняваше, че нямало разлика между SAMSUNG и Hitachi. Всичко било едно и също. За капак на края ми каза, че може да ми дадът и SEAGATE с малко доплащане от моя старана. Аз веднага проявих интерес и тои какво гледа смята и ми вика "ами към 20-25 лева отгоре ще ти струва цялата работа".

Тогава си казах на ум да си го завре някъде тоя хард диск и казах, че ще изчакам да другата седмица.

Вече съжалявам, че съм си купил нещо от тях!

Само да добява, че разлика в цената между Hitachi и Seagate е не повече от 4-5 $!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай си хитачито.Не бързай и не ги слушай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още няма! Много се ядосвам етака като вземат да ме въртят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MOST пък от кога подкараха хардове на Самсунг? Все пак питай за кой точно модел на Самсунг става въпрос. Поинтересувай се и от възможната замяна с доплащане за 500ГБ Seagate 7200.12, поне тях трябва да ги имат в наличност. Защото Хитачито може да си го чакаш месеци...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново! Вчера вечерта след работа минах през офиса им и ми казах, че е заминен за Seagate серия Barracuda 7200.10 320GB. Вземам го аз вече доволен и се прибирам в къщи. По най-бързият начин отварям кутията на компютъра и доволно го монтирам. Всичко добре, но салагам да си инсталирам OS и компютъра забива. Викам си, може нещо друга да се е скапала, но след 1 час ровене и човъркане пускам сканиране на HDD за bad sectors и след 3 часа ми изкарва 8 сектора които са повредени. Днеска пак отивам при тях за замяна като им обяснявам както съм направил и, че диска ми има лоши сектори. И ми го замениха за пореден път (без да чакам :cool: ) и сега като се прибера тази вечер ще го вържа и него. Надявам се вече да няма проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.