Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

ползвам IE8 от излизането му и така контролирам Menu Bar-а:

натиснат Alt

Публикувано изображение

ненатиснат Alt

Публикувано изображение

Иначе, ако предпочиташ да ти се вижда барчето постоянно - десен бутон на лентата с подпрозорците и чекваш Menu Bar

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 88
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

не можеш - тава съобщение предупреждава че си заредил динамично генерирана страница и като я рефрешнеш данните в нея може да са други (силно го преразказвам щото идиотите от М$ са го обяснили по най з

Явно не разбираш от шега. А под нейна форма е най-лесно приемливо да се казват неприятни факти. Самоизтъкването никога не е било добродетел. Посещавал съм и посещавам подобни форуми като цитираните но

Описаните над 45 минути за инсталация са неприемливо голям период от време, за по-малко време се инсталират операционни системи - Windows XP или пък Windows Vista, пък дори и на по-слаб по параметри к

В прозореца на Explorera се виждат само:страница,безопасност и инструменти,където опции за интернет не е активна.Виждам,че е неактивна и опцията "работа офлайн",но в/у иконата й има червено кръстче?!?!Преди няколко дена отворих от друго място прозореца на Internet opcion,но сега не си спомням как стана това.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди няколко дена отворих от друго място прозореца на Internet opcion,но сега не си спомням как стана това.

мини на ЛАТИНИЦА и натисни ALT + T

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а пробва ли това, което предложих преди няколко мнения:

Иначе, ако предпочиташ да ти се вижда барчето постоянно - десен бутон на лентата с подпрозорците и чекваш Menu Bar

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да пробвам предложението Ви относно използването на Internet Explorer 8,тъй-като аз съм с 7-ма версия и именно нея немога да отворя.Вероятно ми предлагате да инсталирам 8-ма -та версия,но товаза засега при мен е невъзможно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегите вече предложиха решение, но май все го пропускаш, та затова и реших да го визуализирам:

Публикувано изображение

Чукни някъде в празното поле в дясно от табовете и сложи отметка на Menu Bar.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички,които бяха така любезни в съветите си за помощ.Вероятно аз не всичко успях да разбера/образованието ми е хуманитарно/,което и обяснява неуспеха ми в активирането на Explorera.Успях по някакъв начин да отворя прозореца на Опций за Internet,прилежно изпълних указанията на Fixer-без резултат.Без резултат и указанията на V2.0,въпреки допълнителната и нагледно показана помощ от hlevoust.Но какъв резултат може да има като аз незная какво е това Blang Page и как да го инсталирам,въпреки потърсих инфорация и в Google,за да не Ви бъда толкова досаден.Здрави да сме.Живее се и без Enplorer-а.Съвета ми към по-неопитните като мен е:винаги имайте под ръка поне два инсталирани браузера. Любезни V.2.O,логнат съм с администраторски акаунт,намирам се в дома си,млад пенсионер съм и компютъра ми е любимото занимание,което е учудващо за пенсионерското съсловие.Благодаря на всички още веднаж.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно аз не всичко успях да разбера/образованието ми е хуманитарно/

Това не се приема като извинение Публикувано изображение

Аз си помислих да ни би Уин-а да е някоя силно ментелива самоделка ? Аз лично бих направил един ъпгрейд на системата с читаво копие на Уин-а, не носи никакъв риск (почти) за сегашната инсталация. Но с оглед на ситуацията с образованието ( ;) ) би било по-удачно някой който е по-навътре с нещата да го направи ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

molesan, нищо не пречи да пробваш следното -> да стартираш Internet Explorer в No Add-ons (без добавки) режим: десен клик на иконата на Internet Explorer и после избери Start without Add-ons. Виж как става, снимка:

Публикувано изображение

Виж дали има ефект и активни функции за менютата на Internet Explorer. Пиши за резултата.

Редактирано от nologo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nologo,не успях да изпълня препоръката ти,тъй-като не открих IE без добавки/до вчера беше в менюто на "програми".Но успях да свърша следното,което искам да споделя с Вас.Отворих прозореца на IE и чрез "нов раздел" се отвори прозорец/в адресната лента се изписа dboit:Tabe/.В прозореца надпис:"Какво искате да направите сега?"В дясно долу:"Търсене с Google."Отвори се страницата на IE с начална страница на Google.Безпроблемно се сърфира в произволно избрани от мен сайтове,но лентата за навигация не се показа,не действа/въпреки,че е активна/ и опцията "Предпочитани"-отваря прозореца за запис на предпочитания сайд,вписва го в списъка си,но от там впоследствие той не се отваря.С една дума-отваряш каквото искаш,но чрез изписване на адреса му.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nologo,не успях да изпълня препоръката ти,тъй-като не открих IE без добавки/до вчера беше в менюто на "програми"

..............

Хм, странно. Имах предвид иконата на IE на десктопа. Това ли пробва: Start -> Programs -> Accessories -> System Tools -> Internet Explorer (No add-ons)?

Като краен вариант предлагам да опиташ един фикс: Microsoft Fix it 50195. Просто опитай да изтеглиш (и да стартираш) един файл, като натиснеш -> Fix this problem на сраницата, която ти дадох в синьо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отговарям на не особено люезния kmvasilev:1.Извинимо е,любезни, моето невежество в този форум.Във форумите на юристите аз съм един от фаворитите.Ако имате желание и смелост,заповядайте там.2.Дали пакета Windows, инсталиран на моя компютър,е САМОДЕЛКА?!?! е въпрос,който смятам,че не е за този форум.За Ваше сведение инсталацията е направена преди около два месеца в посочен на сайта на Майкрософт България партньорски офис в областен град.А какво на практика е инсталирано аз вече споделих на необходимото място-централния офис на Майкрософ България.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:baby: въпроса на kmvasilev е както винаги на място във форума предвид факта че windows (IE в частност) изглежда (повтарям, "изглежда"!!!) сериозно окастрен, мястото на инсталация не е оправдание в подобни центрове с радост очакват "шаранчета" като Вас доста неща напомнят на "буболеч..чка"
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

............

доста неща напомнят на "буболеч..чка"

"буболеч..чка"? Това беше причината да поискам малко детайли. При съмнения за зараза/ инфекция на операционната система има инструкция -> Системата ми е инфектирана - Какво да правя сега?.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за съвета.Използвам Malware...Anti..от около 1 месец.При сканирането на 23.08.2009г. бяха открити зловреден код,вирус и бог знае какво,при което аз реших да ги поставя под карантина.Ето какво бе установено и сега е под карантина: 1. вид: HIJACK. ControlPa... каегория:Registry Value обект:HKEY_CURRENT_USER/SOFTWAR... № за справка:36908 2. вид:HIJACK .Help категория:Registry Data обект:HKEY_CURRENT_USER/SOFTWAR.. № за справка:76225

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

molesan, очевидно е, че имаш проблеми с компютъра си. Използвай грамотността си и прочети важните теми в раздела за сигурността, те съвсем не са случайно там, а и са написани достатъчно популярно, та всеки да се справи с тях с лекота. Ако не ти се занимава с това, прочети поне тази - http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=132819 и следвай инструкциите. Можеш спокойно да им се довериш, защото специалистите там са доказали безброй пъти компетентността си.

И не разчитай, че инсталираният в описания от теб случай Windows е на 100% оригинален (тия официални представители на Microsoft не винаги са съвсем официални). Може и да е, но не са прецедент случаите на леко "кривване в погрешна посока", което лъсва при първия ъпдейт (затова и понякога автоматичният ъпдейт е изключен) на ОС с една натрапчива звездичка в трей зоната до часовника.

Няма и никаква причина да е невъзможно инсталирането на IE 8, освен загубата на минута-две или малко повече, в зависимост от скоростта на връзката, след като всички отметки и настройки се запазват и прехвърлят автоматично.

П.П. Тук е и мястото да попитам кой ти е инсталирал IE 7, след като поне до преди няколко месеца в оригиналните дискове с Windows ХР бе налична 6-та версия на браузъра, но да не изпадаме в крайности.

Със здраве!

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви,hlevoust!С удоволствие ще изпълня препоръките Ви.Известно ми е това,което Вие споделяте относно възможни проблеми при инсталацията в партньорския офис на Майкрософт България,извършена на 27.07.т.г.С тях имах разговор още на следващия ден и те признаха това,което аз вече бях установил.Обясниха и причините.Що се касае до врсията 7 на Експлорера,тя е инсталирана във въпросния офис заедно с пакета.Възможно е аз да греша относно версията,но мисля,че това няма особено значение.Обясних вече,че аз успях да настроя IEи да сърфирам чрез него.Влязох и в сайт на Майкрософт,където има указания за отстраняване възникналия при мен проблем.Стъпките,посочени там,също не дадоха резултат.Извода,до който аз стигам,е следния:1.Забранени са лентите за управление на браузъра.Дадените и изпълнени от мен указания за тяхното разрешаване също не дадоха резултат. 2.Забранил съм автоматичния ъпдейт/разбирате защо?/.Ъпдейтвам ръчно и само след проверка какво ми се предлага от Майкрософт!?!?3.И без експлорера кампютъра ми работи изключително стабилно,скоростта на интернет връзката е възможно най-висока-уеб страниците се отварят през Mozila или Opera за по-кратко от секунда.С една дума при мен всичко е ОК. Но аз съм перфектционист и съм свикнал всичко при мен да е възможно най-добро-образование,красива жена,качествено уиски или отлежала и двойно препечена домашна ракия,хубави мезета,интелегентни събеседници,полезни книги т.н.Благодаря още веднаж на всички.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отговарям на не особено люезния kmvasilev:1.Извинимо е,любезни, моето невежество в този форум.Във форумите на юристите аз съм един от фаворитите.Ако имате желание и смелост,заповядайте там.

Явно не разбираш от шега. А под нейна форма е най-лесно приемливо да се казват неприятни факти. Самоизтъкването никога не е било добродетел. Посещавал съм и посещавам подобни форуми като цитираните но не намирам смислени съвети и коментарии. Ако те затруднява обяснението - нашата територийка наречена България е оплескана толкова дълбоко и здраво с юридически престъпления и нарушения както и с правни и законови абсурди, че твоето изказване усилва глупоста на твърдението ти за форума/те. Замисли се над това ;) Ние тук върщим реална и качествена работа по подръжката на компютърни системи без никакви изключения, компромиси и с доказано качество. Просто сме настрани от правния хаос и джунгла у нас.

Относно казаното за партньорския офис на Майкрософт мисля, че е също абсурдно. Всеки истински партньор на М$ би сложил както е написал hlevoust ИЕ 8 и дори не би инсталирал конкурентните браузъри. Ако е било легално копие с минимум ИЕ 7 би му направил ъпгрейд до 8, както и на цялата система. Смешно и жалко е подобно писание, съветвам те да звъннеш на М$ България и да изясниш този въпрос ? Най-малкото от към техническата страна на проблема. Имаш право на това... Публикувано изображение А ако имаш проблем с контакта с М$ бих ти съдействал. Безплатно. За начало си извади и подготви серийния номер и фактурата за легално закупената ОС. По някакво странно стечение на обстоятелствата работя в подобна фирма, т.н. златен партньор на М$ и съм меко казано повече от наясно с нещата. Приятен неделен следобед на всички ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно Вие не ме разбрахте,за което аз се извинявам.Но това,което Ви написах за партньорския офис на Майкрософ Напълно съм съгласен с Вас относно правните абсурди на част от нашето законодателство.Не споделям изводите Ви за партньорските офиси на Майкрософт.Подозирам съмнение относно твърдението ми Възниква някакъв проблем!Благодаря за любезното Ви предложение относно телефоните на Майкрософт България.Те са на бюрото ми.Фактура за преинсталациято от въпросния офис не издавт,но разполагам с касова бележка.Не хвърлям упрек към никого и никого не съдя.Не във въпросния офис са инсталирани Opera и Mozilaла,а това аз извърших впоследствие и преди още Експлорера да излезе от строя.При дадената от мен информация с удовоствие бих приел съветите Ви за инсталиране на IE 8.Предварително благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.Забранил съм автоматичния ъпдейт/разбирате защо?/.Ъпдейтвам ръчно и само след проверка какво ми се предлага от Майкрософт!?!?

ами виж, честно да ти кажа, не, не разбирам защо си забранил автоматичните ъпдейти, при положение, че си убеден, че копието ти на Windows е легално.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами виж, честно да ти кажа, не, не разбирам защо си забранил автоматичните ъпдейти, при положение, че си убеден, че копието ти на Windows е легално.

Ами никога и никъде не съм твърдял,че инсталирания пакет е легален.Напротив!Затова и още следващия ден проведох разговор с длъжностните лица от офиса и те признаха какво са направили,но ми отговориха дословно следното:"А,вие какво искате?За толкова пари,такава инсталация."А само преди около една година в същшия офис и за същите пари ми беше инсталиран пакет с лицензиран продуктов ключ,в резултат на което през целия следващ период аз бях на автоматичен ъпдейт,с включен Firewaq,периодично сканирах и поправях системата с Windows скенера One gare!Но все пак,в този форум аз търся техническа помощ.А въпроса за качеството на услугите,които Майкрософт България предлага чрез своето представителство в България и по-точно,чрез партньорите си/изключвам т.н. ЗЛАТНИ/каквито едва ли ще намерите в по-малките областни центрове/,вероятно предмет на дискусия в друга тема на форума.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смятам за свое задължение,а и като израз на благодарност към всички участници във форума,които вчера и днес с такъв ентузиазъм и желание се опитаха да ми помогнат във връзка с възникналия при мен проблем с IE:В МОМЕНТА СЪРФИРАМ С IE!!!И това стана по следния начин:Някъде към 14.30ч. днес реших да се опитам да инсталирам IE 8.Процеса тръгна нормално-с български интерфайс.Уведомен бях,че е премахната предишната версия на браузера и последва рестарт на компютъра.Започна инсталацията,най-напред с инсталиране на актуализациите на IE.В продължение на около 45 м. този процес все не завършваше и аз реших да се възползвам от това за следобедната си дрямка.Към 16.45м. процеса на актуализация все още продължаваше.Прецених със скромните си познания,че и този път няма да успея в тази инсталация и изключих компютъре чрез бутона за включване/изключване/.След повторното включване реших да видя какво е положението с моя злополучен IE.И о,о,о,чудеса!!!Аз вече имам нормално функциониращ IE.Предлагам на специалистите от форума да направят необходимия анализ на случилото се и да дадат мнение.Споделям моето предположение:На практика съм имал инсталиран IE8.Поради изключване от моя страна на автоматичния ъпдейт,това не е ствало по отношение на този браузер,а сега,при опита за ново инсталиране,се е случило.Последния ми въпрос към вас е:Не сбърках ли като принудително прекъснах по-нататъшната актуализация преди същинската инсталация чрез изключване на компютъра?Не следваше ли да да го оставя да продължи и кога той щеше да завърши все пак?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване