Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

наканих се да сменя компютъра си с нов и ето какво ми предложиха в един магазин:

"GB EP43-UD3L - s.LGA775, Intel® P43 + ICH10, 1600(O.C.)/1333/ 1066 /800 MHz FSB,

4xDDR2 1200+/1066/800/667 MHz, 1 x PCI Express x16, 4 x PCI Express x1, 2 x PCI, 8ch. HD Audio,

Gigabit LAN, 1 x IDE (ATA-133/100/66/33), 6 x SATA 3Gb/s, 8 x USB 2.0/1.1 ports, ATX "

C2 QUAD Q8200/2.33/1333/BOX / интел разбира се /

Kit 2x2GB DDR2 1066+ / мисля че бяха на кингстъм /

500GB 7200 16MB Cache SATA II HITACHI

SAPPHIRE HD4850 1GB GDDR3 BULK

ASUS TA-D31 /NOPSU

Всичко това за 890 лв. с ДДС и до колкото видях гледаше частите от http://www.leadert.com/components.htm

Като поразгледах и аз сега реших, че мога да подменя процесора и харда с някои от тях с минимално променяне в цената:

"C2 QUAD Q8300/2.5/1333/BOX

C2 QUAD Q8400/2.66/1333/BOX "

C2 QUAD Q9300/2.5/1333/TRAY

"500GB /SATA2/7200/16MB HITACHI

500GB /SATA2/7200/16MB SEAGATE

500GB SATA2 Caviar Green Power 7200rpm 32MB cache

500GB SATA2 Caviar Blue 7200rpm 16MB cache "

Захранване и монитор си имам, затова не са включени, а за кутията не ме интересува каква ще е :). Хард също няма да ми е нужен по голям, защото имам и външен от 640 ГБ. Ще съм благодарен ако ми кажете мнението си за конфигурацията и дадете предложение да сменя нещо с по хубаво разбира се, а цената да остане същата :down:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното не е твърде подходящо за Quad процесор !

От посочените процесори - C2 QUAD Q9300/2.5/1333/TRAY + охладител за него, защото този е без.

Твърд диск - 500GB SATA2 Caviar Blue 7200rpm 16MB cache

Добавено -това дъно е по-подходящо.

Редактирано от kokomil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък ти предлагам да изчакаш 1 седмица, до излизането на i5 процесорите, и тогава да си вземеш такъв ! 100% ще си струва ! cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък ти предлагам да изчакаш 1 седмица, до излизането на i5 процесорите, и тогава да си вземеш такъв ! 100% ще си струва ! cool.gif

То това хубаво ама докато излезне по магазините да си го купяяяяя, пък и на повече парички.

kokomil харда, който ми предлагаш, с какво е по добър? Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То това хубаво ама докато излезне по магазините да си го купяяяяя, пък и на повече парички.

Ами на 6 септември е премиерата, на 7-8 вече трябва да го има по магазините. А относно ценовата разлика - не е голяма, сега я смятах, но както си решиш. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами на 6 септември е премиерата, на 7-8 вече трябва да го има по магазините. А относно ценовата разлика - не е голяма, сега я смятах, но както си решиш. :)

Не е, но все пак ще надхвърли лимита (1000) с поне стотина лева, най-евтиното дъно, което фиксирах без много търсене е това - цък а цената на i5 на запад като и се сложи едно поне 20% ДДС и се получава нашенския стандарт на цените sad.gif Но ако може да ги даде си заслужава от всяка гледна точка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

......

Харда е на WD , доказана серия, работеща без проблеми. Бърз, студен и тих, подходящ за ОС. Ако ти трябва диск за Storage, то тогава изборът е 500GB SATA2 Caviar Green Power 7200rpm 32MB cache . Тъй като писа, че си имаш достатъчно голям външен хард , то това предложение отпада.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря отново на всички.

Конфигурацията е налице и няма какво да ми се опъне :gift:. Проблема е, че ако инсталирам 64 битова версия на ХП или ЛИН 7 повечето програми не вървят пък така не мога да си използвам четирите гб рам :biggrin:. Е все пак, както казах нищо не ми се опъва :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря отново на всички.

Конфигурацията е налице и няма какво да ми се опъне :gift:. Проблема е, че ако инсталирам 64 битова версия на ХП или ЛИН 7 повечето програми не вървят пък така не мога да си използвам четирите гб рам :down:. Е все пак, както казах нищо не ми се опъва :computer2:

Кои са програмите, които не вървят под Win7 64bit??? За XP съм съгласен, но...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...