Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!Решил съм да си правя ъпгрейд на компютъра и се нуждая от съвет.В момента съм със следната машина:

GF 8800GT 512MB

Core2Duo E6750 2.66Ghz

2x1GB DDR2 800Mhz Kingmax

500W захранване

Asus P5KPL-E G31,LGA775,DDR2

Какво ще ми препоръчате да сменя в рамките на 1100-1200лв.?Ползвам компютъра предимно за игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари може нова конфигурация да вземеш,а тази да продадеш на части или комплект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е за игри значи изчакай новото поколение на АТИ излиза на 10 септември.с DX11 подръжка.За тея пари по-хубави продай твоя добави парите и си купи нова машина която може да е много по-добра от тази твоята.Сега не е много подходящ момент за покупка на машина за игри

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е за игри значи изчакай новото поколение на АТИ излиза на 10 септември.с DX11 подръжка.За тея пари по-хубави продай твоя добави парите и си купи нова машина която може да е много по-добра от тази твоята.Сега не е много подходящ момент за покупка на машина за игри

А кога е най подходящ момент за покупка на нова конфигурация? че към края на септември, началото на октомври мисля да сменям моята с нова и сега се оглеждам и събирам информация за новостите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пиша, защото имам същата конфигурация като твоята (почти). Разликата е в паметта - SuperT CL4 и захранването - Chieftec 450 W. На твое място, ако разполагах с тоя бюджет и исках да играя игри, бих добавил още 2 GB RAM и сменил видеото с някое чудовище като GTX 295, понеже съм привърженик на NVIDIA, а и са ми познати особеностите на видеокартите им. Процесорът е отличен за игри. Не ти трябва на тоя етап нито четириядрен, нито някой друг, който би се клокнал до по-голяма честота. Преди време правих тестове за влиянието на процесор E6750 при новите игри. Клокнах го до 3.6 GHz и сравнявах със стандартната честота от 2.66 GHz. Резултатът бе очакван. Клокът не повлия по никакъв начин при новите игри ( тогава бяха NFSPS и Crysis, която май и досега си остава най-тежката игра).

Ще ти останат 150-250 лева. С тях може да се вземе и малко по-мощно захранване за всеки случай. Ако продадеш старото захранване и видеото ( евентуално и харда, който имаш), може да се замислиш за два харда, свързани в RAID 0 масив. Казвам това, защото ще играеш игри и знам, колко е затормозяващо да чакаш зареждането на някое ниво. Печалбата не е голяма, но печелиш два нови харда. Ако не, отиваш да черпиш с останалите пари или вземаш една качествена кутия, ако нямаш такава. Опциите за използване на 1100 лева са много, но според мен на тоя етап не си заслужава инвестицията в следващо поколение архитектура, поради високите цени и клонящата към 0 печалба от по-мощен процесор ( за игри естествено).

Има и друго в полза на по-мощна видеокарта - технологията PhisX, която отнема доста от работата на процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали се сещаш. че E6750 е на годинките на моя 4800+? Нали се сещаш, че интел смениха няколко архитектури? Нали се сещаш че ще сложи един 8200 и ще изкара голяма разлика не заради честотата, а заради архитектурата, правеща е8*** по-производителен? Не всичко опира до овърклок и висока честота. Въпроса е в производителността на тая честота...

Сега още едно мнение брой в графата за изчакване. Новите технологии са си нови технологии... Докато изчакахме страхотната като цена/производителност 4850 да падне до 200лв се оказа че идва 5-та серия видеокарти. А новите игри се играят на медиум с видео от калибъра на 9600GT на средно ниво без особени проблеми... Изчакай i5 процесорите и АТИ 5*** да видим какво ще предложат. Ако не друго поне ще има поевтинаване на "по-старите" продукти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А кога е най подходящ момент за покупка на нова конфигурация? че към края на септември, началото на октомври мисля да сменям моята с нова и сега се оглеждам и събирам информация за новостите.

Октомври,ноември месец.Месец след излизането на новите карти цените ще има паднат с по 50-лв. на веднъж.Винаги е било така.Аз с конфигурацията от подписа си единствено ще видя дали по-нататъка ще взимам 5 серия евентуално или нещо от калибъра му като съм почти сигурен че няма да бъде спъната една 5850 от моя процесор не че е кой знае какво но процесора има силата да не я спъва сигурен съм както не спъва 4850.

Изчакай очаква се 5850 да е 10-20 проц. по мощна от 4890 също с подръжка на DX11 и PS 5.0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали се сещаш. че E6750 е на годинките на моя 4800+? Нали се сещаш, че интел смениха няколко архитектури? Нали се сещаш че ще сложи един 8200 и ще изкара голяма разлика не заради честотата, а заради архитектурата, правеща е8*** по-производителен? Не всичко опира до овърклок и висока честота. Въпроса е в производителността на тая честота...

Сега още едно мнение брой в графата за изчакване. Новите технологии са си нови технологии... Докато изчакахме страхотната като цена/производителност 4850 да падне до 200лв се оказа че идва 5-та серия видеокарти. А новите игри се играят на медиум с видео от калибъра на 9600GT на средно ниво без особени проблеми... Изчакай i5 процесорите и АТИ 5*** да видим какво ще предложат. Ако не друго поне ще има поевтинаване на "по-старите" продукти.

Градски, нещо се опитваш да сравняваш кон с кокошка. Дълго време AMD не успяха да направят конкурент на първите интелски двуядрени процесори. Наскоро все пак успяха, но с огромно закъснение. Мислиш, че Е8200 ще даде прираст в игри, сравнен с Е6750? Може би си гледал някой и друг тест, в който новите процесори давали по-голяма производителност при игрите. Да, така е и не отричам това! Само че погледни на какви детайли се правят тестовете и с каква видеокарта! Ще забележиш, че се търсят малко детайли. Там си проличава кой процесор е по-добър. Обаче при високи детайли видеокартата поема функциите си и никакъв прираст от процесор не се получава! При моя тест, пуснат в тоя форум, аз направих точно това. Изследвах овърклока при нормални детайли за игра ( а това за 8800GT бяха High и Very High настройки), както и при минимални детайли. Оказа се, че процесорът влияе само при ниски детайли на играта! За по-вече подробности, вижте тая тема : http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=84238&st=0 . Тук говоря за реални игрови тестове, а не за някакви синтетични бенчове, дето нямят нищо общо с действителността. Човекът иска да играе игри главно, а не да прекодира филми примерно. За игри казах, какво АЗ БИХ НАПРАВИЛ, защото съм с неговата конфигурация, а не какво е най-добре да се вземе за 1100 лева. Според теб, трябва да се зареже видеото, за да се сменя дъно и процесор? Ами 1100 лева няма да стигнат за това. Резултатът ще е почти същия. Имай предвид, че трябва да се взема поне 4 GB DDR3 памет,нов процесор клокърско дъно и по-мощна видеокарта! Айде дай геймърска конфигурация за 1100 лева с частите, които ти предлагаш, че и аз мога да си взема :) Шегувам се разбира се! За мен разумният избор е най-мощната видеокарта за около 800 лева + още 2 GB RAM и останалото според зависи.

Поздрави!

ПП: А ето ти един тест на много процесори, включително Е6750 и Е8... Това, което съм получил аз с тестовете, са го получили и специализираните сайтове. Хвърляш човека в заблуда с препоръката за смяна на процесор.

http://www.computerbase.de/artikel/hardware/prozessoren/2008/test_intel_core_2_duo_e8600_e0/21/#abschnitt_crysis

ПП2; Може да ставам банален, но направих още едно тестче току що, тоя път на GRID. Променях само честотата на процесора и АА. Резулатите:

Е6750 @2.66GHz,1280x1024 16XQCSAA - Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

5782, 97794, 54, 69, 59.124

E6750 @3.42 GHz,1280x1024 16XQCSAA - Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

6304, 96671, 59, 74, 65.211

E6750 @2.66 GHz, 1280x1024 16XCSAA - Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

4724, 97060, 44, 54, 48.671

E6750 @3.42 GHz, 1280x1024 16XCSAA - Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

4952, 100933, 44, 54, 49.062

Извод: Ако видеокартата бе GTX295, процесорът изобщо няма да окаже влияние при високи резолюции и max AA. Обаче, колкото и по-мощен процесор да сложим, печалбата ще е минимална и играта няма да може да се играе ПАК на 1600х1200. При тая архитектура, замяната на Е6750 няма да доведе до никакво повишение на производителността.

Редактирано от ImpossibleMan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Robsa,

На твое място не бих инвестирал 1000лв в момента.

Ако не играеш на висока резолюция можеш да си вземеш още 2GB RAM и един хубав охладител и да клокнеш процесора до 3.5-3.6GHz съвсем спокойно. Така ще си вдигнеш производителността доста за има-няма стотина лева.

Евентуално, ако играеш на висока резолюция, може да инвестираш в E8400 и с подходящо охлаждане да гониш 4.3-4.4GHz с него, още 2GB RAM + по-мощно видео като ATI 4890 или NVidia GTX 275. Не си споменал какво точно е захранването. Ако е марково няма да има нужда да го сменяш.

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...