Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Каква е разликата м/у DOS/ и DDОS-атака,проблеми!

Препоръчан отговор

Може ли някой да ми обясни каква е разликата между DOS-атака и DDoS-атака.

Доколкото съм чувал DOS -атака (Denial of Service ) е отказ в обслужването,а DDoS-атаката (Distributed Denial of Service) е разспределен отказ от обслужване.Моля малко за разяснение?worshippy.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото съм чувал DOS -атака (Denial of Service ) е отказ в обслужването,а DDoS-атаката (Distributed Denial of Service) е разспределен отказ от обслужване.Моля малко за разяснение?worshippy.gif

DOS атаката идва от един или няколко (малко) източника, DDoS атаката идва от голям и трудно определим брой източници

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

DOS атаката идва от един или няколко (малко) източника, DDoS атаката идва от голям и трудно определим брой източници

Да разбирам ли че DDoS е атака от няколко IP едновременно.....как да се защитим ...?speak.gif

Може ли да ми обясните как се осъществява тази атака и какво е нужно за това..?

Редактирано от icotonev (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам ли че DDoS е атака от няколко IP едновременно.....как да се защитим ...?speak.gif

Може ли да ми обясните как се осъществява тази атака и какво е нужно за това..?

Да, атаката е от много (не няколко) машини. По повод осъществяването - НЕ, в този форум не се адмирира разпространяването на знания с възможна двойна употреба

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, атаката е от много (не няколко) машини. По повод осъществяването - НЕ, в този форум не се адмирира разпространяването на знания с възможна двойна употреба

Естествено че е така....две мнения по въпроса няма....аз го исках за лична информация!Както и да е ..!blink.gif

А предполагам се сещате че за такава атака са необходими много "единици"hush.gif

Редактирано от icotonev (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти на всички.Та туко що ми направиха DDoS атаката ,програмата я видях от неговият компютър и наистина работи :/

Има 20 метода които пращат DDoS атаки по 100-200 на м.секунда..

Та казаха ми ,че се оправяло чрез някакъв си firewall ,но не знам точно какво ми трябва да направя някаква защита - да не получавам толкова много атаки на м.секунда.

Някакви идеи..?

Знам ,че не го обясних добре ,но не можах по-добре Т_Т

P.S. това атакува L2J сървъри.. Които не играе lineage 2 няма да го схване ,но само мога да кажа ,че ползва порт 7777 и е базиран на джава код..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти на всички.Та туко що ми направиха DDoS атаката ,програмата я видях от неговият компютър и наистина работи :/

Та казаха ми ,че се оправяло чрез някакъв си firewall ,но не знам точно какво ми трябва да направя някаква защита - да не получавам толкова много атаки на м.секунда.

Някакви идеи..?

P.S. това атакува L2J сървъри.. Които не играе lineage 2 няма да го схване ,но само мога да кажа ,че ползва порт 7777 и е базиран на джава код..

За осъществяването на такава атака трябва да имаш под управление бот мрежа. Иначе ако е само от една машина (или няколко) е DoS атака. Защитната стена би помогнала в последния случай като се филтрират заявки от конкретни ИП адреси

П.П. Това на какъв език е написано сървърното приложение няма никакво значение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Атака от този тип може да бъде в различен вид , като от един вид може да бъде спряна а от друг вид - не.

DoS,атаката може да бъде от твоя компютър , докато за DDoS атака се използват няколко източника.

Firewall, както може би се досещаш не би могъл да помогне , ако те атакува човек който знае какво прави.

Атаката може да бъде осъществена и от домашния ти компютър и от други компютри . За целта се изискват знания на програмни езици и знания за апликации които имаш за цел да атакуваш и знания за интернет като цяло , което включва ARP/MAC. Знания за протколи http и знания за уеб сървъри, знания за Windows, знания за протколите - TCP/SMTP/ICMP/SSH/UDP. Знания за IP и IP фрагментите. Знания за ЮНИКС & ЮНИКС-базирани с-ми. И още много , но основното съм то го написал.

Някакви идеи..?

DoS/DDoS атака може да се разпознае , ако ти спре интернета , ако ти спре сървъра или ако ти падна целия интернет доставчик.

Единствения начин за защита от DDoS, е чрез ISP (Интернет Доставчика Ти), но не им го препоръчвам на колегите системни администратори , защото при една атака от човек като мен , би им паднал целия доставчик , независимо колко е голям и колко други доставчика взимат интернет от него и те биха паднали.

Човека , на който си видял компютъра, не ти е направил DDoS, a най-прост DoS, не може да се каже, че този човек може да направи нещо, спокойно.

Бот мрежата не е необходима, може просто да имаш зомбита или твои машини.

Другия начин да спреш DDoS,е ако имаш интернет от порядака на над 30 Gbit/s международна интернет връзка , което пак не е гарант.

Според мен, най-лесния начин е да се помолиш на човека да не ти прави DDoS.

Firewall, не може да спре по никакъв начин DDoS, той би могъл да спре DoS. Изисква се да блокираш адресите които извършат flood в/у машината ти.

Редактирано от capnemo (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...

Единствения начин за защита от DDoS, е чрез ISP (Интернет Доставчика Ти), но не им го препоръчвам на колегите системни администратори , защото при една атака от човек като мен , би им паднал целия доставчик , независимо колко е голям и колко други доставчика взимат интернет от него и те биха паднали.

Скромността не е излишна....

И как според теб се нарича мрежата от зомби машини?

Firewall, не може да спре по никакъв начин DDoS, той би могъл да спре DoS. Изисква се да блокираш адресите които извършат flood в/у машината ти.

Което написах и аз. Има ли смисъл да се повтаря едно и също?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всеки уважаващ себе си ISP има подобни решения - цък и авторите на подобни гадории обикновено завършват експериментите си в полицията mad.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...
  • 1 месец по-късно...

Извинявам се ако не съм улучил секцията ,но..

Имам 1 атакър който един приятел ми изпрати ,но не мога да разбера как работи.

С това нещо само пишеш IP:PORT и то почва да си праща пакети и съответно сървъра или самото IP което атакуваш прави мизерни лагове и най-накрая краш.

Незнам дали е DoS или DDoS или какъвто и да е флуудър ,но искам да се защитя от него ,но дори не знам как работи за да го направя.

Може ли малко помощ?

Това е програмката -> click.

Извинявам се ,ако съм сгрешил секцията или съм направил нещо против правилата.. >.<

Редактирано от capnemo (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Атака от този тип може да бъде в различен вид , като от един вид може да бъде спряна а от друг вид - не.

DoS,атаката може да бъде от твоя компютър , докато за DDoS атака се използват няколко източника.

Firewall, както може би се досещаш не би могъл да помогне , ако те атакува човек който знае какво прави.

Атаката може да бъде осъществена и от домашния ти компютър и от други компютри . За целта се изискват знания на програмни езици и знания за апликации които имаш за цел да атакуваш и знания за интернет като цяло , което включва ARP/MAC. Знания за протколи http и знания за уеб сървъри, знания за Windows, знания за протколите - TCP/SMTP/ICMP/SSH/UDP. Знания за IP и IP фрагментите. Знания за ЮНИКС & ЮНИКС-базирани с-ми. И още много , но основното съм то го написал.

DoS/DDoS атака може да се разпознае , ако ти спре интернета , ако ти спре сървъра или ако ти падна целия интернет доставчик.

Човека , на който си видял компютъра, не ти е направил DDoS, a най-прост DoS, не може да се каже, че този човек може да направи нещо, спокойно.

Другия начин да спреш DDoS,е ако имаш интернет от порядака на над 30 Gbit/s международна интернет връзка , което пак не е гарант.

Според мен, най-лесния начин е да се помолиш на човека да не ти прави DDoS.

Ооо,Били,здрасти. И двата типа атаки ги отсвирва директно всеки файъруол, за който си струва да се говори. А мрежата на интернет сървис провайдъра ми изобщо не се усети при проведената върху моя машина атака през 2007 година. Някой е ходил на CISCO- и дотам. Пък ако имаш собствени около 30 000 машини-дори и само да ги администрираш-си вземам думите обратно и поднасям почитания.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване