Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

pos5261.gif

Държава: Нова Заландия, САЩ

Година: 2005

Официален сайт: www.kingkongmovie.com

Времетраене: 187 минути

Жанрове: Екшън, Фентъзи, Приключенски, Драма

Премиера в България: 14.12.2005

Режисьор: Питър Джаксън

В ролите: Наоми Уотс, Ейдриън Броди, Джак Блек, Колин Ханкс, Кайл Чандлър

Сюжет: Трикратният носител на Оскар Питър Джаксън (Властелинът на пръстените) използва последните постижения на технологията в областта на киното, за да пресъздаде вечно живата история за Красавицата и Звяра.

Следвайки оригиналния сюжет, режисьорът ни повежда към мизерстващата по времето на Голямата депрсия Америка, мистериозните и опасни джунгли на Острова на черепа и върха на най-високата сграда за онова време - Емпайър стейт билдинг...

Download @ ArenaBG / @ Bubu.to / @ TbG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

болБГ

линкосБГ :clap:

Редактирано от juventus_fen (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично ще чакам DvdRip,не си заслужава да гледаш тоя филм със лошо озвучаване и картина.Ще потърпя месец два :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А излезнаха ли вече субтитрите към филма.Ако е така моля за линк.

<{POST_SNAPBACK}>

заповядай

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей,благодаря ти,juventus_fen. Ако знаеш откога ги дебна...ама вчера нямах никакво време да се занимавам с търсене на субтитри...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете си мнението за филма. Кисне тука на харда и се чудя дали да го гледам. Казаха ми, че ставал само за кино - ефекти и нищо друго ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами става за гледане гледах го със приятели има доста ефекти на места, но като цяло доста добър филм ;)

Редактирано от talibana (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак сега можах да изгледам филма и не мога да го подмина без традиционния си личен коментар.

Това което трябва да кажа най-напред е, че Джаксън определено знае как да прави епоси. Филма е впечатляващ. Наистина, не очаквах толкова добре разказана история, бях доста скептичен. Но ето, че ме опровергаха и то достойно. Какво ми направи впечатление?

На първо място трябва да спомена Наоми Уотс. Още в посредствения "Развод по френски" тя се представи в добрата светлина на драматична актриса, но тук определено е в пъти по-впечатляваща. На моменти поведението на героинята й е нелогично, но пък излъчва дълбочина на образа и чувственост.

Ейдриън Броуди... Няма много, което да мога да кажа за него. Но с тази си роля се доказа като способен екшън герой.

Бързо минавам към Джак Блек. Образа му е от онези, които пълнят филма със органичен пълнеж, стават опора на моралния конфликт. В този смисъл ролята му е една от най-важните. И той се справя чудесно. Точно като Боромир на Шон Бийн той е изправен пред редица от избори и прави нравствени грешки. Но това далеч не прави образа му нравствено нищ. Той просто не е нито черен, нито бял.

Джеймс Нютън Хауърд с когото Джаксън изневери на Хауърд Шор се е справил направо блестящо със задачата си. Не знам какъв е мотива на Джаксън да замени Шор, но официалното заявление говори за разминаване в представите за музиката между двамата. Вероятно Шор отново е гонел епиката, докато Хауърд подхожда към сценария с привичния му драматизъм и елегантен душевен гъдел, подобно на "Ханибал" на Цимер. Интелигентно решение.

Героят на Кайл Чандлър бе ненужно преекспониран. Твърде елементарен страхливец и лицемер. Това за мен недостатък. Но пък Чандлър се справя относително добре (така както може) с образа си - с характерното си глуповато и леко недодялано, но пък чаровно излъчване познато ни още от "Утрешен вестник".

Не мога да не почета паметта на Фей Рей - изпълнителката на ролята на Ан Дароу в оригинала от 1933 г. Джаксън искал тя да каже знаменитата финална реплика "Не, не бяха самолетите. Красотата уби звяра". Уви, Рей почина на 8 август 2004 година на преклонната 97-годишна възраст, оставяйки след себе 98 продукции, последната от които през 1980 г.

Специалните ефекти нямат нужда от коментар. Наистина впечатляващо. Далеч нат бутафорния "Хари Потър и Огненият бокал". Трябва просто да се види и чуе.

И за финал запазвам центъра на продукцията и най-най-най-добрата роля в целия филм - самият крал Конг. Това което ни показва Анди Съркис е самото олицетворение на понятието актьорско майсторство. По блестящ начин той влиза в кожата на едно диво животно. Но не водено от прост инстинкт. Той влиза в ролята на един интелигентен звяр, звяр с етикет, тъжно създание обречено на тежката съдба да е последния жив представител на своя род. Съзнаващ този печален факт, Конг се намира безсилен пред съдбата, но и пред естествения порив да се размножава. Уви, няма с кого. Принасяните му в жертва девойки не са пригодни за него, заради което ги и разчленява. Това не е зверски и аморален акт, а акт на отчаяние. Още по-трудно обаче е не просто да влезеш в "кожата" на едно животно, но и да въплътиш в персонажа чувства, да го превърнеш в екранен образ. А Съркис има едно единствено оръжие - изразителните очи на Конг. Да играеш само с учите си е задача за мако актьори. Но след блестящия си Ам-Гъл Съркис прави далеч по-блестящ и драматичен Конг. Той именно е заслужаващия Оскар в този филм - най-трудната роля в киното за последните години.

В кратко обобщение ще кажа само, че филма е блестящ епичен панегирик на човешката глупост и човечността в дивото изпълнен в елегантен стил ар деко. Конг е крал в собствения си остров и невинна жертва в джунглата на човечеството, което се показва далеч по-варварско от което и да е диво племе. Тъжна и дълбокосмислена история прикрита под маската на епичен екшън. Много добър 5,50... cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Филма си заслужава да се гледа.И аз с нетърпение чакам да излезе на ДВД за да го гледам пак.

Филмът има смисъл,ефекти и ...

Не е за изпускане.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Много добър филм, като се има предвид на кого е. Питър Джаксън отново надмина очакванията ми. Гледал съм досега две репродукции на Кинг Конг, надявам се в този живот да имам възможността да се насладя на още две такива :sobbing:

Много добър филм, а и изпълнението на "Голъм" като Кинг Конг си струва да се види.

;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване