Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,на БТК АДСЛ съм и искам да си пренасоча портовете 8000:8005 (от 8000 до 8005) пренасочих портовете от my.contact.bg. След това влезнах в един сайт в който се проверява кои портове са отворени ( пишеш порта и то ти изписва дали е отворен )( В моя случай беше отворен само 8000 и 8001) След Това Пуснах онлайн радио което се оказа , че не може да бъде слушано,защото портовете можело да бъдат отворени но може би не са разрешени ( така ми каза един приятел който бая повече от мен разбира ) Та след толкова писане въпроса ми е как мога да ги разреша тези портове. Впрочем рутера ми е Comtrend CT-5367 Wireless ADSL2+ Router. Благодаря предварително

Редактирано от BoBsONa (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако кажеш каква е разликата между разрешен и отворен порт... може и да ти помогнем.

Някой свърза ли се към твоят радио сървиз, въобще адреса пробван ли е, знаеш ли си IP-то.

Под Уин или Линукс си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако кажеш каква е разликата между разрешен и отворен порт... може и да ти помогнем.

Някой свърза ли се към твоят радио сървиз, въобще адреса пробван ли е, знаеш ли си IP-то.

Под Уин или Линукс си.

Значи незнам каква е разликата между разрешен и отворен порт но така ми казаха.Никой не може да се свърже към радиото,в какъв смисъл адреса да ми е пробван.С Windows XP съм.На БТК съм за това се разправям с тези портове с Comtrend CT-5367 Wireless ADSL2+ Router съм имам реално IP но като си изключа модема и пак го включа се сменя с друго затова искам да си пренасоча портовете към 192.168.1.2 за да може да има видимост за всички но пак неко съм объркал!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи незнам каква е разликата между разрешен и отворен порт но така ми казаха.Никой не може да се свърже към радиото,в какъв смисъл адреса да ми е пробван.С Windows XP съм.На БТК съм за това се разправям с тези портове с Comtrend CT-5367 Wireless ADSL2+ Router съм имам реално IP но като си изключа модема и пак го включа се сменя с друго затова искам да си пренасоча портовете към 192.168.1.2 за да може да има видимост за всички но пак неко съм объркал!

Явно са ти много неясни работите...

Доколкото разбирам, адреса не си го знаеш (реалното ти външно IP). Виж си го на сайтове като http://whatismyip.com/. Дай го на някой приятел да пробва, дали ще се върже.

Плюс това, какъв е този рутър? Ако не е оргиналния на БТК, не чакай да му отвориш портовете през сайта my.contact.bg. За динамичния адрес тук се е писало над 10000+ пъти, има услуги като DyDNS, на всичкото отгоре се поддържа вградено в модемите на БТК. Да не е втори рутър този Comtrend, след този на БТК? Тогава и на двата трябва да се отвори рейнджа 800-8005. И пак не разбрах, кой и какво ти сервира радиото на твоя компютър?

И накрая, вземи помоли/плати на някой, който разбира да го направи. Или прочети малко по въпроса.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно са ти много неясни работите...

Доколкото разбирам, адреса не си го знаеш (реалното ти външно IP). Виж си го на сайтове като http://whatismyip.com/. Дай го на някой приятел да пробва, дали ще се върже.

Плюс това, какъв е този рутър? Ако не е оргиналния на БТК, не чакай да му отвориш портовете през сайта my.contact.bg. За динамичния адрес тук се е писало над 10000+ пъти, има услуги като DyDNS, на всичкото отгоре се поддържа вградено в модемите на БТК. Да не е втори рутър този Comtrend, след този на БТК? Тогава и на двата трябва да се отвори рейнджа 800-8005. И пак не разбрах, кой и какво ти сервира радиото на твоя компютър?

И накрая, вземи помоли/плати на някой, който разбира да го направи. Или прочети малко по въпроса.

Външното ми IP e 79.100.92.198 рутера е оригинален от BTK радиото го правя с shoutcast през winamp

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо нямаш отворено на това IP.

Виж дали някой персонален файъруол (вградения в Уин?) не ти спира входящите заявки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо нямаш отворено на това IP.

Виж дали някой персонален файъруол (вградения в Уин?) не ти спира входящите заявки.

Защитната стена ми е на off даже съм махнал отметката в Advanced на Local Area Connection

Защитната стена ми е на off даже съм махнал отметката в Advanced на Local Area Connection

Отворените ми портове са 80,8000,8001 като радиото ми изисква 8000 защитната стена ми е спряна даже вече нямам никаква антивирусна защото не ми трябва!За портовете проверявам тук : http://www.canyouseeme.org/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз те сканирам отвън, но нещо нищо не виждам, освен пинг до теб?

Обади се на хелпдеска и поискай ТЕ да ти отворят портовете.

Може би my.contact.bg не работи (все още) с тези модеми?

Ice кажи какво знаеш ?

Поправка: Портовете са ти отворени вече :)

Interesting ports on 79-100-92-198.btc-net.bg (79.100.92.198):

Not shown: 1693 closed ports

PORT STATE SERVICE

21/tcp open ftp

22/tcp open ssh

23/tcp filtered telnet

80/tcp filtered http

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,на БТК АДСЛ съм и искам да си пренасоча портовете 8000:8005 (от 8000 до 8005) пренасочих портовете от my.contact.bg. След това влезнах в един сайт в който се проверява кои портове са отворени ( пишеш порта и то ти изписва дали е отворен )( В моя случай беше отворен само 8000 и 8001) След Това Пуснах онлайн радио което се оказа , че не може да бъде слушано,защото портовете можело да бъдат отворени но може би не са разрешени ( така ми каза един приятел който бая повече от мен разбира ) Та след толкова писане въпроса ми е как мога да ги разреша тези портове. Впрочем рутера ми е Comtrend CT-5367 Wireless ADSL2+ Router. Благодаря предварително

ти май хич не си наясно какво искаш - отворен порт е когато някоя програма слуша на него, а за да има от вън достъп до тази програма, този порт трябва да бъде пренасочен от модема. ако пренасочиш порт на който никой не слуша, порта си остава затворен. така че проверката най лесно става с utorrent - настройваш на въпросния порт и правиш проверка, после следвашщя и така... обаче за да слушаш онлайн радио пренасочване не ти трябва, пренасочване трябва ако пускаш стрийм и искаш от вънка да може да се слуша...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ти май хич не си наясно какво искаш - отворен порт е когато някоя програма слуша на него, а за да има от вън достъп до тази програма, този порт трябва да бъде пренасочен от модема. ако пренасочиш порт на който никой не слуша, порта си остава затворен. така че проверката най лесно става с utorrent - настройваш на въпросния порт и правиш проверка, после следвашщя и така... обаче за да слушаш онлайн радио пренасочване не ти трябва, пренасочване трябва ако пускаш стрийм и искаш от вънка да може да се слуша...

Значи аз сега какво да правя

След толкова настройки успях да отворя само портове 8000 и 8001 проверих с уторент. И ПАК ПОВТАРЯМ ИСКАМ ДА МЕ СЛУШАТ ОТВЪН!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе човек... има 4 теми за БТК ADSL! Да бе потърси поне в една....

Отвори портовете 8000:8005 и ги пренасочи към твоето вътрешно IP (192.168.1.2 се предполага че е)

Ако щеш и всичките ги пренасочи към твоя комп, направи си DMZ, да си на течение, но ще си правиш каквото си пожелаеш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

успях да отворя само 8001,8002 а за пренасочването не е ли така прикачил съм снимка!

post-171155-1252326561,67_thumb.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, да. Остава наистина и твоят комп да е 192.168.1.2 и работата е заспала.

М/у другото, отново са ти затворени всички портове!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, да. Остава наистина и твоят комп да е 192.168.1.2 и работата е заспала.

М/у другото, отново са ти затворени всички портове!

Между другото незнам защо се получава така вътрешното ми IP e 192.168.1.2 а ако пак всички са затворени не е ли защото ми е бил изключен компа?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото незнам защо се получава така вътрешното ми IP e 192.168.1.2 а ако пак всички са затворени не е ли защото ми е бил изключен компа?

A като гасиш РС-то, угасяш ли и модема?

Всъщност теб как те достъпват - за адрес какво трябва да напиша, че да чуя радиото ти?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам ново постижение :(:cool::blink: отворени са ми портовете : 2323 ,5431 , 8080 , 8000 , 8001 , 46049 и още други но въпроса ми е защо като порта 8000 който ми трябваше за радиото е отворен отвън не могат да се свържат с него!

Давам ви един линк към радиото да кажете ще ви го отвори ли : http://192.168.1.2:8000/listen.pls

Да като гася компа угасям и модема но след като се изключи компа.А попринцип модема трябва ли да седи включен?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами този линк малко трудно ще го отворим ние. На мястото на 192.168.1.2 трябва да стои публичният ти адрес и така трябва да го даваш на хората! А имай и впредвид, че този адрес може да ти се смени във времето и ако смяташ постоянно да даваш това радио за слушане ще е по-добре да си направиш регистрация в DynDNS, NoIP или подобни!

Редактирано от icemans (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да де, това не го ли казахме поне 2 пъти вече ? smile.gif

<спам>

Първите три не се броят huh.gifblink.gif

</спам>

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а тук какви са настройките

post-171155-1252420678,33_thumb.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На горния ми отговор ако искате не отговаряйте а искам да ви питам нещо.преди време четох някъде,че ако се направят някакви настройки на dhcp на рутера или на компа така че ip-to ми да не се сменя като включа рутера на ново тоест да не е динамично ше стане ли или не

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей бобсън, отговарям на заявката:

Ако смяташ да се занимаваш по-сериозно с публикуване на Уеб съдържание от сорта на някакъв сайт или радио си направи регистрация в някоя фирма за професионален хостинг. Там ще ти направят регистрация на домейна или с няколко думи ще ти осигурят всичко необходимо. От теб/за теб ще остане грижата по изработката и поддръжката, което не е никак малко и лесно.

Ако не можеш да отделиш тази сравнително малка сума... то за да бъде видим сайта ти (или радиото) постоянно то трябва да си вземеш БТК бизнес пакет с постоянен адрес. И това може да се заобиколи... но трябва след всеки рестарт да уведомяваш своите клиенти за новия си адрес ? Освен това в панела за управление на модема спри dhcp-то и си избери статичен вътрешен адрес за хост-компа ти.

Според зависи какво ще хостваш у вас трябва да се направи пренасочване на входящите заявки към твоята машина. Не зная и не съм сигурен дали ще е 100% възможно заради тия писанки за тези портове. Ако искаш някакво публично име за твоя сайт (радио) трябва да се направи DNS регистрация в някое от големите батета. Има и безплатни (??!!), каквото и да означава това, но ако нямаш постоянен публичен адрес това се обезсмисля напълно.

С трици маймуни не се ловят. По-евтино ще ти излезе ако прескочиш аматьорският хостинг у вас и с БТК и всичките тези усилия в тази тема и избереш нещо по-сериозно. Успех с делата wink.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

kmvasilev благодаря ти за текста който си написал но аз вече се оправих с всички проблеми с помощта на няколко имейла до хелп-деска на БТК.Радиото вече е видимо в интернет : http://radio-feeling.hit.bg/

Благодаря на всички които се изредиха да пишат по темата и ми помогнаха донякъде!

Ако може някой да заключи темата,защото тя се изчерпи!

Чак ми става тъжно, че вече няма да пиша в тази тема! :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване