Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз съм още на любовна вълна

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Започнах вчера и "Човешка трагедия" на проф. Фиджис. Не е зле, макар да е доукрасил някои моменти и да мярнах някоя и друга фактол. грешка, докато я прелиствах отначало набързо(Малък пример- използвал е дневника на бай Феликс за убийството на Распутин,а всеки ерудит знае, че Юсупката е лъгал на поразия за онази култова и знаменателна нощ.). След като я завърша, мисля да отморя малко с "История на футбола" на проф. Дичи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От известно време съм на Пол Дохърти. Сега завършвам цикъла му от книги "Средновековни загадки" - петнадесетата книга от цикъла - "Корабът на страха". Той има и още купища други книги, подредени в няколко поредици. За професор по история е много добър и като писател на криминалета :(  Ако ви влекат книги като цикъла "Китайски загадки" на Робърт ван Хюлик или приключенията на Ераст Фандорин от книгите на Борис Акунин, може да хвърлите един поглед и към Пол Дохърти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента съм на "Урок по доблест" на Радослав Михайлов. Честно казано, не бях попадала на такава приятна творба (роман е), която не напряга, а отпуска, докато се чете. Има доста комични ситуации и определения към тях, както и поучителни такива. Препоръчвам ви я! :)

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почти преполових "Произход на разузнавателните служби" на Дворник. Най-доброто изследване до този момент по темата; абсолютна класика. Препоръчвам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение
"Фуриите на Калдерон" от Джим Бъчър

Жителите на отдалечената долина Калдерон живеят в единение с природата. Чрез фуриите, които призовават, те черпят сили от стихиите й – въздух, огън, вода или дърво – и с тяхна помощ се справят с трудностите на живота във фермите... всички, с изключение на Тави. Макар и достигнал възрастта, той все още не е открил нито една фурия.
Над Калдерон надвисват черни облаци, но не фуриите на бурята са най-сериозната опасност, пред която трябва да се изправят хората от долината, когато пътят им се преплита с този на Курсор Амара – току-що издържала последния си изпит от Академията на Алера.
Предателство и отдавна забравен враг заплашват съществуването на цялото човешко царство. Властта се изплъзва от ръцете на Първия лорд на Алера и неговата последна надежда са млад и неопитен Курсор, момче без нито една фурия и откъснат от подкрепленията легион.

Джим Бъчър е изключително популярен писател често заемал първото място в листата с бестселъри на Ню Йорк Таймс. Известен е с поредиците си съвременно фентъзи „Досиетата на Дрезден“ и класическо фентъзи „Кодекс Алера“. По „Досиетата на Дрезден“ е създаден едноименен тв сериал (с продуцент Никълъс Кейдж).

Четеше ми се някакво епично фентъзи и май направих добър избор, чета я във всяка свободна минута

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четеше ми се някакво епично фентъзи и май направих добър избор, чета я във всяка свободна минута

Бъчър е невероятно добър. Поредицата му за Хари Дрезден е може би най-доброто фентъзи което съм чел от години и си бях заплюл и Кодекс Алера. Ще е след като свърша "Хонър Харингтън". Но като знам, с каква скорост ги издават на български, мисля и нея да почна в оригинал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента чета Параноя от Джоузеф Файндър

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших все пак да "се престраша" да започна "Ад" на Дан Браун. :) Към момента оставам с добри впечатления за книгата...

Публикувано изображение

Редактирано от petinka90 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Бях забравила колко е приятно да се потопи човек в света на Клифърд Саймък.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дейвид Уебър "Чест сред врагове" - книга 6 от поредицата за Хонър Харингтън. Много добра поредица военна научна-фантастика. Заради описанията на битките отново проиграх Master of Orion 3 - просто по описание на конструкциите и особено въоръжението на бойните кораби са 1:1 с играта. (странно, кой от кой преписва - годините са доста близки.)

Публикувано изображение

...

По-скоро разочарование мисля...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз съм нов потребител тук, но да споредя и аз "барабар Петко с мъжете" - като фен на Изабел Алиенде сега чета "Дневникът на Мая", но леко ме обхваща разочарование - нещо ми липсва като заряд в тази книга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

мисля да започна тази 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Публикувано изображение

Всички се четат на един дъх :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

плюсчето е за "Тъгата" на Господинов

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Втората книжка е 10-ка. Имам в личната си библиотека всичките излезли досега от поредицата книги ( 5 тома) и съм доволен от психолог. портрети, направени от Ланге-Айхбаум и Курт. Единственият минус е , че са остарели малко откъм фактология, но това е напълно разбираемо с оглед излизането на поредицата. Дано "Кибеа" издаде и останалите томове.

Редактирано от Курвето (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.