Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

на 20.11.2015 г.,, badsector написа:

Все още да. В изданието са и двете части, но нямам много време за четене, а езикът на книгата е специфичен и се чете бавно. Разбира се, има места, които могат направо да се пропуснат, но поне до момента Хитлер показва интересни наблюдения върху човешката народопсихология, които си струва да се осмислят.

Кое издание четеш, че ми стана интересно? Аз притежавам изданието на "Жар птица" от 2001 г., с твърдите корици.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ernst Mach - Die Analyse der Empfindungen und das Verhältnis des Physischen zum Psychischen, 1886

41JWGD8LqkL._SX327_BO1,204,203,200_.jpg

Редактирано от sisone22 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Johann Friedrich Herbart - Lehrbuch zur Psychologie [от него е преписвал Фройд и то много сериозно!]

41AWNNNDEDL._SX259_BO1,204,203,200_.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.11.2015 г.,, sisone22 написа:

Johann Friedrich Herbart - Lehrbuch zur Psychologie [от него е преписвал Фройд и то много сериозно!]

41AWNNNDEDL._SX259_BO1,204,203,200_.jpg

А той (Хербарт) от Лайбниц. И? Да си чувал за Нютоновото признание, че е постигнал толкова много, защото е "стъпал на раменете на гиганти"? Плюс това по времето на Фройд доста от идеите, които впоследствие ще изкристализират в неговите творби, витаят в научната сфера. Далеч не е заимствал от Хербарт само. Тъй че с тия "сензационни" разкрития в стил в. "Уикенд" можеш да впечатлиш някоя нечетяща персона.

П.П. Ти трябва да се притесняваш за съвсем други неща - ще видим колко ще е "оригинална" дисертацията ти и от кого/кои философи ще си преписал най-много.

Редактирано от Бате Милко (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Бате Милко написа:

А той (Хербарт) от Лайбниц. И? Да си чувал за Нютоновото признание, че е постигнал толкова много, защото е "стъпал на раменете на гиганти"? Плюс това по времето на Фройд доста от идеите, които впоследствие ще изкристализират в неговите творби, витаят в научната сфера. Далеч не е взаимствал от Хербарт само. Тъй че с тия "сензационни" разкрития в стил в. "Уикенд" можеш да впечатлиш някоя нечетяща персона.

П.П. Ти трябва да се притесняваш за съвсем други неща - ще видим колко ще е "оригинална" дисертацията ти и от кого/кои философи ще си преписал най-много.

Не успях да те разчета, не зная коптски! :jumping11: Ко каза? Ко? Може ли на друг език, който не е древен. Преведе ли вече Корана наново? :lol6:Хвани си живей живота и се прави на умен на комшиите ти в панелката, разбрахме вече, че НИКОЙ не може да бъде на твоето ниво. 

След като си толкова Всезнаещ, дай да прочета някоя твоя статия (че дори и книга) - нещо, което си публикувал някъде! С анонимно заяждане и мания за величие из форумите не доказваш нищо. 

А Лайбниц на какъв език го чете? В оригинал??? Или в преразказ? 

Spoiler

ТРАГЕДИЯТА при теб е, че си оставаш АНОНИМЕН ТРОЛ! ;) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sisone22 написа:

Не успях да те разчета, не зная коптски! :jumping11: Ко каза? Ко? Може ли на друг език, който не е древен. Преведе ли вече Корана наново? :lol6:Хвани си живей живота и се прави на умен на комшиите ти в панелката, разбрахме вече, че НИКОЙ не може да бъде на твоето ниво. 

След като си толкова Всезнаещ, дай да прочета някоя твоя статия (че дори и книга) - нещо, което си публикувал някъде! С анонимно заяждане и мания за величие из форумите не доказваш нищо. 

А Лайбниц на какъв език го чете? В оригинал??? Или в преразказ? 

Покажи скритото съдържание

ТРАГЕДИЯТА при теб е, че си оставаш АНОНИМЕН ТРОЛ! ;) 

А трагедията при теб, бедни ми Узунов, е, че ще си останеш "звезда" във вирт. пространство. И по-точно в раздел "Празни приказки" на този форум, където си най-активен. К'во да се прави - такова ти е нивото...:emoji_smiley-01:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Бате Милко написа:

А трагедията при теб, бедни ми Узунов, е, че ще си останеш "звезда" във вирт. пространство. И по-точно в раздел "Празни приказки" на този форум, където си най-активен. К'во да се прави - такова ти е нивото...:emoji_smiley-01:

Това го написа анонимният трол? Леле! :lol6::lol6::lol6: Чакаме да си смениш името (и превода на Корана).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, sisone22 написа:

Това го написа анонимният трол? Леле! :lol6::lol6::lol6: Чакаме да си смениш името (и превода на Корана).

Забелязвам една тревожна тенденция - притежаваш доста беден речник. Едни и същи думички използваш в няколко последователни коментара. Относно еднообразните ти шегички - да не си някой далечен роднина на Къци Вапцаров? Доста си приличате по "остроумието".:emoji_smiley-01: И за последно да те светна, Узунов - някои не търсят "слава" като теб във вирт. пространство (единственото място, където евентуално може и да те запомнят като редовен участник в раздели за лаф-моабет). Затова и съм анонимен. Но за нивото ти на интелект говори дори и този факт - не умееш да "стопляш" даже за елем. неща. Инак ми хареса, че сам се окачестви като "онанист". Що го махна от профила си този известен на всички факт?:emoji_smiley-01: А и бившата мутреса - любим твой персонаж от Биг Брадър, добре ти стоеше на профилната...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, Бате Милко написа:

Забелязвам една тревожна тенденция - притежаваш доста беден речник. Едни и същи думички използваш в няколко последователни коментара. Относно еднообразните ти шегички - да не си някой далечен роднина на Къци Вапцаров? Доста си приличате по "остроумието".:emoji_smiley-01: И за последно да те светна, Узунов - някои не търсят "слава" като теб във вирт. пространство (единственото място, където евентуално може и да те запомнят като редовен участник в раздели за лаф-моабет). Затова и съм анонимен. Но за нивото ти на интелект говори дори и този факт - не умееш да "стопляш" даже за елем. неща. Инак ми хареса, че сам се окачестви като "онанист". Що го махна от профила си този известен на всички факт?:emoji_smiley-01: А и бившата мутреса - любим твой персонаж от Биг Брадър, добре ти стоеше на профилната...

Анонимен трол, повече от това от теб не става. Предполагам, че си и нереализиран мъж на средна възраст без жена и дете. :lol6: Или пък са избягали от теб. Мога само да ти съчувствам. Когато излезеш от позицията "силен" съм, защото съм анонимен, заповядай да се правиш на интересен пак. В случая все още не разбирам, защо ходиш след почти всеки мой коментар като просеща циганка? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, sisone22 написа:

нереализиран мъж на средна възраст без жена и дете. 

Я как хубаво се описа самичък! Браво!

преди 44 минути, sisone22 написа:

В случая все още не разбирам, защо ходиш след почти всеки мой коментар като просеща циганка? ;)

Аз или ти? Доколкото си спомням, твоята активност е в раздел "Празни приказки и забава". А аз пиша в съвсем различни и по-стойностни раздели. Дерзай! Може някой ден и да постигнеш 1/1000 от нивото ми.;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Бате Милко написа:

Я как хубаво се описа самичък! Браво!

Аз или ти? Доколкото си спомням, твоята активност е в раздел "Празни приказки и забава". А аз пиша в съвсем различни и по-стойностни раздели. Дерзай! Може някой ден и да постигнеш 1/1000 от нивото ми.;)

Опазил ме Бог да стигна висшите сфери на просветление ... :lol6: Явно сериозно съм те подразнил с нещо щом продължаваш да се занимаваш с мен. Но така е, просветлените сте висша форма на разумност, която не всеки успява да разбере. ;)

И НЕ, ти НЕ пишеш в другите раздели, а се опитваш да прикриеш комплексите си с форма на назидание над всички. Но реално си никой. Нито си някой учен, който има изследване по дадена тема, нито пък си някой, чието мнение има стойност. От каква позиция отиваш в отделните раздели да се караш на всички? Светило някое си, което си крие Нобеловата награда вкъщи ли си или какво? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, sisone22 написа:

Опазил ме Бог да стигна висшите сфери на просветление ... :lol6: Явно сериозно съм те подразнил с нещо щом продължаваш да се занимаваш с мен. Но така е, просветлените сте висша форма на разумност, която не всеки успява да разбере. ;)

И НЕ, ти НЕ пишеш в другите раздели, а се опитваш да прикриеш комплексите си с форма на назидание над всички. Но реално си никой. 

Може да ме подразни някой ерудиран и интел. индивид. Такъв, който чете "Пир" на Платон едва като докторант (!) (интересно как си си взел изпита по Антична философия в 1 курс?), е доста далеч от нивото ми. Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Бате Милко написа:

Може да ме подразни някой ерудиран и интел. индивид. Такъв, който чете "Пир" на Платон едва като докторант (!) (интересно как си си взел изпита по Антична философия в 1 курс?), е доста далеч от нивото ми. Успех!

Да, чета Пир на старогръцки. Такъв като теб си остава с бедни знания по руски (нека не ти намирам сега старите мнения). ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Книжките, които XECUTIONER ми даде :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, sisone22 написа:

Да, чета Пир на старогръцки. Такъв като теб си остава с бедни знания по руски (нека не ти намирам сега старите мнения). ;) 

На старогръцки или в превод на доц. Гочев? Ех, Узунов, Узунов... Я погледни в един съседен раздел. Май не помним какви книжки сме купували скоро...:emoji_smiley-01:

П.П. И пак не отговори как си взел изпита по Антична, без да си чел един от основните диалози на Платон? Ех, много, ама много е ниско нивото в БГ университетите - банално и вярно, за съжаление...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Бате Милко написа:

На старогръцки или в превод на доц. Гочев? Ех, Узунов, Узунов... Я погледни в един съседен раздел. Май не помним какви книжки сме купували скоро...:emoji_smiley-01:

П.П. И пак не отговори как си взел изпита по Антична, без да си чел един от основните диалози на Платон? Ех, много, ама много е ниско нивото в БГ университетите - банално и вярно, за съжаление...

Извинявам се на завършилия Харвард и Сорбоната едновременно. :lol6:

Не че ти влиза в работата, но превода на Гочев го четох с цел съпоставителен анализ между трите превода на Платон на български заедно с гръцкия оригинал, защото Гочев променя някой неща, които такива светила като теб дори няма да разберат защо са променени. Всъщност забрави, ти владееш всички езици, така че свободно ще можеш да прочетеш трите български превода + оригинала и да си направиш изводите за има-няма минутка или две. Все пак в теб говори висшето знание. :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, sisone22 написа:

но превода на Гочев го четох с цел съпоставителен анализ между трите превода на Платон на български заедно с гръцкия оригинал, защото Гочев променя някой неща, които такива светила като теб дори няма да разберат защо са променени.

преди 4 часа, sisone22 написа:

Не успях да те разчета, не зная коптски! :jumping11: Ко каза? Ко? Може ли на друг език, който не е древен.

Покажи скритото съдържание

На това му казват "да се матираш сам":emoji_smiley-01:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Alex&Vanko^ написа:

Толкова философии чел моя бибероне22 а е толкова елементарен!!

Проблемът на Узунов е, че амбициите му надхвърлят възможностите му. Ако следваше в някой престижен западен университет (Кеймбридж например), той нямаше да завърши дори 1 курс с тези повърхностни знания. Но със сегашното състояние на родното образование такива индивиди като него достигат дори до звания като "доцент" и "професор".

П.П. И не бъди толкова лековерен. Той твърди, че е чел доста неща. В интернет пространството доста хора твърдят различни неща, които, естествено, не са истина. Не приемай всичко за чиста монета. Защото Узунов може да твърди, че знае и урду, но ако го срещнеш на улицата и му зададеш два въпроса на този език, ще лъсне истината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Миранда Дикинсън - "Събота сутрин в Манхатън"

Miranda_Dikinsan_kniga.jpg

Още съм на първите страници, но въпреки това надеждата ми за интересен край се поражда... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

bfi1450188995a.jpg

Това е първата книга на Коубън, която чета, но се надявам, че няма да е последната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"The power of Love" на Масару Емото.
Масару Емото e обявен ментор и вдъхновител по пътя към безсмъртието, чрез силата на любовта и значението на водата!

8539005d.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
на 30.11.2015 г. at 19:32, Бате Милко написа:

Аз като гледам твоето,(нивото) много се притеснявам, да знаеш! И нито си Бате, нито Милко! Чета ти глупостите доста отдавна! Явно, че по нагоре нещо (какво ли е то) ти куца за промяна!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

12301598_1259349604092046_67305775653299

Една от книгите, които ми подариха за Коледа :)

Интересна история написана от името на котката.

Редактирано от Мойра (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.