Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Публикувано изображение

имам изпит,иначе не харесвам много такъв тип книги!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента чета Фантаститчна светлина на Тери Пратчет.Малко ме е срам,но досега не бях чел негова книга Публикувано изображение Трябва да кажа че съм много приятно изненадан

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз чета поредицата на Стефани Мейер - Здрач. Тъкмо приключвам с Eclipse от форум България. книгите са наистина невероятни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В момента чета книгата Вълкът от Уолстрийт на Джордан Белфър. Много добра книга поне на този етап ... Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Патриша Корнуел-Книгата на мъртвите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз чета поредицата на Стефани Мейер - Здрач. Тъкмо приключвам с Eclipse от форум България. книгите са наистина невероятни

Айде ако може да ми дадеш линк, та и аз да почна :question:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И мен ме е хванала манията Здрач - и аз съвършвам третата книга Публикувано изображение

Редактирано от samon (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Ислямo-aмeрикaнският сблъсък - Никoлaй Mизoв

Описание:

B нacтoящaтa мoнoгрaфия ce изcлeдвaт прoблeми нa иcтoриятa, тeoриятa и прaктикaтa нa иcлямa oт пoявaтa му дo нaши дни. Cпeциaлнo внимaниe ce oтдeля нa oтнoшeниятa мeжду иcлямcкия и глoбaлизирaщия ce cвят. Ocнoвният aкцeнт нa aнaлизa e върxу cблъcъкa мeжду иcлямcкия cвят и aмeрикaнcкия xeгeмoнизъм. Ocвeтeни ca и рeфлeкcиитe нa тoзи cблъcък върxу рoднaтa ни прexoднa oбщecтвeнo-иcтoричecкa дeйcтвитeлнocт.

Доста интересна книга. :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз почнах "здрач"! Не мога да повярвам, че се зарибих толкова много, някой ако не я е чел.. да започва! Публикувано изображение

Още веднъж мерси на samon :P:P :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм на "Новолуние" (New Moon) на Стефани Майер. :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Големият сън"-на Реймънд Чандлър.Не знам защо това е единствения роман(криминале),който периодично препрочитам!Много ми харесва стила му,особено в "Още един глупак".Тези две книжки са събрани в едно томче и са сред любимите ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напоследък много се запалих по четенето, след като прочетох "Граф Монте Кристо"(двата тома). Скоро прочетох "Шестото Клеймо", сега съм на "Шифърът на Леонардо" и съм си направил списък какво следва. Мисля да довърша книгите на Дан Браун( Метеоритът и Цифрова крепост) и после почвам книги на Матю Райли (Храмът на инките, Седемте смъртоносни чудеса и др.). Мерси за предложението. Ще го добавя в списъка.

Редактирано от horus92 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напоследък много се запалих по четенето, след като прочетох "Граф Монте Кристо"(двата тома). Скоро прочетох "Шестото Клеймо", сега съм на "Шифърът на Леонардо" и съм си направил списък какво следва. Мисля да довърша книгите на Дан Браун( Метеоритът и Цифрова крепост) и после почвам книги на Матю Райли (Храмът на инките, Седемте смъртоносни чудеса и др.).

Хммм.. предплагам ти и "Криптата на Флорентинеца"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента чета ,,Жена за обесване`` на Пънар Кюр, но честно казано оставам доста разочарована от книгата. Трудно си я намерих, защото в Хеликон я бяха изчерпали, но май е много шум за нищо. Историята е интересна, написана по действителен случай и дори ако не се лъжа романът е бил забранен известно време. Въпреки това стилът на авторката не ми допада изобщо. Езикът е олекотен до такава степен, че изреченията звучат като написани за домашна работа на второкласник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Свещен коран"-в превод от арабския оригинал на проф.Цветан Теофанов.Трудна работа,но нали за никъде не бързам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

"Моята борба" на Адолф Хитлер, изд. "Жар птица" от 2001 г - разочарован съм - слаб превод и много допуснати грешки при печата.

Редактирано от неверник (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

"Моята борба" на Адолф Хитлер, изд. "Жар птица" от 2001 г - разочарован съм - слаб превод и много допуснати грешки при печата.

Цялата поредица на "Жар птица" е много зле. И от към превод, и от към съдържание.

Преди време ми припаднаха "Борба за нова Европа" ,речите на Гьобелс (които си заслужаваха четенето, между другото)Докато поввечето от книжлета им, са си просто разход на хартия и пари за закупуването им : "Фашистката революция" (от Мусолини) "Дневника на Ане Франк", "Лъжата с Шестте милиона" и разните му там :"Циони" - абсолютна плява.

p.s.В момента си препрочитам "Легендите за Руническия жезъл".Фентъзи -какво да ме правите ? Публикувано изображение

Редактирано от Trichocephalus
правописни грешки (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хо, предишната ми книга беше тритомника "Тронът от драконова кост". Пустото фентъзи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...