Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Публикувано изображение

току-що я купих

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Така. Тая вечер прочетох първите три глави от био-то на Моле от Демюрже.Класическата академ. биография- с необходимите позовавания към източниците. И при все това учудващо лека и приятна за четене.Е, и най-големите като проф. Демюрже допускат при цялата си чудовищна ерудиция в областта, в която са специалисти, някои банални грешки: 1.Великите магистри не са 23-ма на брой, а 22-ма( доказано е вече от доста време, че Ришар дьо Бюр не е заемал този пост,а временно е бил заместващ((виж напр. Барбър или Никълсън за повече инфорамция по въпроса));2.Въпросът с тампл. кръст(темата е дълга,няма да се спирам на нея). Оказа се, че не Боб Иймс и "Профайл буукс" са виновни за малт. кръст, изобразен на корицата( както се възмутих в един друг мой коментар).Подвел ги е самият Демюрже. Иначе, изключая това, книгата е убийствено подробна и систематично последователна в проследяването на житейския път на Моле. Истинско удоволствие за всекиго, интересуващ се от темата.

Редактирано от Митьо Пищова (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

След живата факла, която страшно много ми хареса, отново започнах произведение на краля - Мизъри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Завърших био-то на Моле и започнах Дафтари. И к'ва излезе тя, драги ми Смехурко? Че всичкото това напразно копаене на Оук Айлънд е трябвало да бъде на съвсем друго място. И все пак, в крайна сметка се оказа,че има зрънце истина във всичката тая простотия. Само че е трябвало да прочетат хрониката на Амади и да действат с кирките и лопатите в Кипър. Колко ироничен може да бъде животът...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Кен Фолет - Свят без край.

Изключително приятен и интересен исторически роман...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Параграф 22.

Джоузеф Хелър е луд! Не луд в медицински смисъл, а просто луд. Невероятно яка книга.

Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пратката ми пристигна от чуждестранен сайт, понеже един наш такъв е мошеник :mad:

Отделно ми се струва голяма глупост :D Ама требва се чете.

Публикувано изображение

Защо да е глупост, напротив! Аз предпочитам да чета книги на Английски, така е по-предизвикателно и усъвършенстваш Английския си.;-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Закон за движението по пътищата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Питакъс Лор - Аз съм номер четири.

Приятна и особено лесна за четене книжка. От обратната страна - не особено оригинална. Да видим как ще е продължението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Закон за движението по пътищата

Питам се аз, за какво ли е необходим той в нашата мила родина - България? Като никой не си мръдва пръста да го спазва?

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току-що си купих

"Копелето на Истанбул"

Публикувано изображение

и "Чест" на Елиф Шафак.

Публикувано изображение

След като нейната "Любов" успя да ме потопи, имам очаквания, които се надявам да бъдат оправдани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Копелето на Истанбул" ще ти хареса, другата е под възглавницата ми , но още не съм я почнала. Да знаеш ,че Любов вероятно е най- силната и книга, така че абстрахирай се от нея като четеш другите.

Редактирано от Уиш... (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как беше приказката - че е лесно да победиш, а по-трудно да задържиш победата. Или нещо такова... Добре, все пак не си давам дори и зрънце от тръпката на оставането насаме с книгите. п.п. Мислех, че азбучната истина, че няма разочарования само, ако няма очаквания, поне за случая няма да важи... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Мистериите на Митра" на Кюмон. Превърналото се в класика изследване преди около 30-ина години е преразгледано и някои от тезите на Францито са отречени от съвременната митраистика, но си е задълж. четиво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Зен - ум, ум на начинаещ

Една от класическите книги за Дзен. Чете се с удоволствие и лекота...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших да изчета по една книга на Карбовски, Терзийски и Марков (млади, талантливи, някои с престижни награди, ала-бала) :shy11:

И да си призная, "Луиза Хът" на Тома Марков ми хареса, "Алкохол" на Калин Терзийски - също. Попрелистих "Обществен еХрeriment", нещо не ме впечатли... И пак се върнах на Калин с:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продължавам да чета по темата. Днес започнах и най-доброто съвременно изследване на култа към Митра- това на проф. Манфред Клаус. Вчера пристигна книгата и нямах търпение да я започна, тъй като, както споменах, изследването на Кюмон, макар и основополагащо, е преразгледано и някои от тезите му- отхвърлени от съвр. митраистика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Педагогическа поема" на Макаренко....Задължително четиво (според мен за всички навършили 16 год.).....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Латинският и френски устави на тамплиерите, в превод на Джуди Ъптън- Уорд. Тия бастуни от " Мария Арабаджиева" докато се наканят да ги издадат в превод на български, стана сабалям! Затова си ги чета на английски и съм им е. бал ма.ката! Иначе най-много ме е яд в момента, че не мога да прочета изследването на Демюрже за тамплиерите, щото с тоя френски съм много зле. А нито едно англоезично издателство не се е захванало да му преведе поне една книга, с изключение на стабилната му биография на Моле(която изядох с кориците преди около месец). Тургайте червената точка, следват люти псувни! :angry22:

Редактирано от Митьо Пищова (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...