Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

И аз подходих с резерви към поредицата, особено първата част започва малко тегаво и скучновато, но нататък историята се разгръща с мащабност и епичност, рядко срещани в други фентъзи романи. Финалната част е изключително завладяваща, изпълнена с мрачни и величествени сцени, и задаваща и отговаряща на въпроси за религията, вярата, човечността... За млад автор като Сандерсън на моменти е учудваща дълбочината и философските прозрения, които постига. Иначе за филмиране би била изключително удачна най-вече заради екшън сцените и многобройните битки на множество армии, наличието на ексцентрични създания, и особено на фона на мрачния и загиващ свят, в който се развива действието... Мисля да продължа с другите романи на Сандерсън, дано не се разочаровам...

Досега съм прочел почти всичко на Сандърсън (Което е излязло на Български, както и някои на Английски)...и за мен той е един изключително свеж полъх на фона на вече станалите доста банални фентъзи теми. "Елантрис", "Мъглороден" + "Сплавта на закона", "Ритматистът", "Спиращия войната", "Стоманено сърце" + "Firefight", "Хрониките на светлината на бурята", последните 3 книги от "Колелото на времето" (той дописа епоса)...Всичко си струва...

Иначе, в момента мъча "Ястреб" на Стивън Бруст на английски - последната излязла част от "Влад Талтош - убиец на свободна практика".

Редактирано от Lost™ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иначе, в момента мъча "Ястреб" на Стивън Бруст на английски - последната излязла част от "Влад Талтош - убиец на свободна практика".

Иии, благодаря, аз бях пропуснал, че е излязла. А що "мъча", толкоз ли е скучна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е скучна, дори напротив. Но четенето на английски малко ме затормозява - причината е, че просто повечето съм ги чел на Български и докато се пренастроя ;) Въпреки че и "Тиаса" беше на английски...нямам нерви да чакам "Бард" да съберат и да купят 3 части и така да ги пускат ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нямам нерви да чакам "Бард" да съберат и да купят 3 части и така да ги пускат ;)

Аз що книги изпочетох на английски по тази причина... Писнало ми е да чакам да се наканят да ги купят, че и да ги преведат. А и после, определени неща не се превеждат лесно.

Специално Талтош прочетох първите 9 на български, след което като разбрах, че скоро няма да ме огрее, ги почнах отначало на английски и ги изпрочетох до Тиаса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бавничко става...горе-долу 6 месеца след излизането може да се очакват на Български...Иначе, специално преводачите, са много добри. Колелото, Мъглороден, Талтош, дори вземи Малазанската, са преведени много много добре!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бавничко става...горе-долу 6 месеца след излизането може да се очакват на Български...

Популярните само. Талтош е издадена първата 83година в оригинал, Хрониките на Дрезден закъсняха 12 години, Поредицата за Хонър Харингтън почва 1992 издадоха я 2011...

Колко има дето изобщо не сме ги чували...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Започнах "Кървави книги" на Клайв Баркър. Обещаващо изглеждат...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След днешното кино, знам какво ще чета после:

51BhDOOVlVL._SY344_BO1,204,203,200_.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

234_picture_2.jpg

Тази книга я прочетох преди няколко месеца. Имах резерви спрямо нея (и автора), но определено бяха незаслужени. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такаааа, след като приключих с "Hawk" на Стивън Бруст, и препрочетох "Words of Radiance" на Брандън Сандърсън, мисля е време да препрочета цялата "Малазанска книга на мъртвите", не за друго, ами да си припомня кой кой беше...

За другия месец съм предвидил "Пурпурната гвардия" - част от хрониките на Малаз, но отделно от "Книгата"...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази книга я прочетох преди няколко месеца. Имах резерви спрямо нея (и автора), но определено бяха незаслужени. 

довечера като почна ще я довърша... 3-ти ден я чета :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приключих "Кръгът" на Дейв Егърс. Нещо я попретупа в края. Има потенциал книгата за продължение. Всъщност можеше и да е още по-добре. Сега почнах да чета пак от него "Холограма за краля". Нещо бавно и наникъде се движи... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Лунна разходка" - Майкъл Джексън.

Изследвам стремежа към самоунищожение, силно изразен при звездите, но съществуващ у всеки от нас. Авторът се кълне, че никога няма да се подхлъзне по пътя на Елвис, но умира точно като него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

11-та!!!

Аз както обещах по-рано, съм на вълна Мордекай :D Изрод! (Аз това съществително го ползвам само за нещо което ми харесва изключително много)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм на вълна Стивън Кинг

syrca-v-atlantida-stivyn-king.jpg

Добра ли е? Редактирано от Тор (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

cover_Edna-godina-v-Paris-e1424416660267

"Ан Ма кръстоса Франция, научавайки за всички мои любими ястия. Личната й кулинарна история ще ви накара да си съберете багажа."
Дейвид Лебовиц, автор на "Сладкия живот в Париж"

"Превъзходни съставки, внимателно приготвени и изключително елегантно сервирани. Наистина апетитна книга."
Питър Мейл, автор на "Една година в Прованс"

И аз огладнях, докато я чета! И много ми се приходи в Париж...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

klz1425465929i.jpg

Май за пръв път чета шпионски трилър на Гришам, но все повече харесвам "извънсъдебните" му произведения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вчера започнах последната на Джон Гришам-Наследството,да видим очертава се добра и после ме чака последната на Стивън Кинг-Doctor Sleep

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...