Премини към съдържанието
pland

Всичко за Ubuntu - проблеми,мнения,въпроси

Препоръчан отговор

Имам едно въпросче свързано с Убунту 6.06. Значи имам два хард диска, на единия имам WinXP SP2 - хард дискът е раделен на 2 партишъна D: и C: , като на C: е Виндолса. Другия хард го ползвам за склад(софтуеар, филми, игри) :) . Разделям Д-то на още 2 партишъна за Убунту-то - ext3 и swap. Инсталирам както си му е ред, но накрая не ми намира Виндолса, и като рестартирам си зарежда Виндолса и все едно нищо не съм инсталирал, а като отворя партишъна с Партишън меджик Убунту си седи там. Въпроса ми е, каква е причината да не ми намира Вина при инсталацията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От БИОСА трябва да зададеш от кой харддиск да се зарежда операционната система. Избери този на който си инсталирал Убунту-то. Там вече Груб си знае работата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми аз го инсталирах на същия хард, на който ми е Виндолса, само че на друг партишън. Да не би да е поради наличието на 2 харда и нещо тоя Груб да се бърка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може тогава при инсталацията на убунто да си задал груб да се инсталира не в MBR, а на самия дял където е убунтуто.Стартирай от лайв СД и прочети хелпа на груб как да го инсталираш на MBR.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих се. Било е заради втория хард. Просто груб се е инсталирал на него. Дръпнах му кабелите и инсталирах Убунту на ново(преди това записах груб на MBR, но нещо даде грешка и се отказах да дебъгвам :) ).

Благодаря за отзоваването dedmen!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуснах си и ВПн-а даже под Убунту, тая дистрибуция просто няма равна на себе си :) Та, въпроса ми е, вместо всеки път да пиша pptpconfig и после да натискам connect неможе ли някак си да се направи да се стартирва само :super: ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам следното питане. Някой подкарвал ли е играта Heroes3 за линукс. Малко смешен проблем ама ми е любима. Та аз я подкарвам ама при стартирване на играта ми изписва, че иска поне 5мб свободно място, а аз имам пове4е от това, но неще да тръгне. Някой имал ли е тоз проблем и ако да, как се е оправил. sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте, имам следното питане. Някой подкарвал ли е играта Heroes3 за линукс. Малко смешен проблем ама ми е любима. Та аз я подкарвам ама при стартирване на играта ми изписва, че иска поне 5мб свободно място, а аз имам пове4е от това, но неще да тръгне. Някой имал ли е тоз проблем и ако да, как се е оправил. sad.gif

С какъв емулатор се опитваш да стартираш играта? Коя версия на Херос имаш?

Редактирано от MDMA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Може ли някой да ми каже как се инсталират в Ubuntu 6.06 пакети със разширение *.sh

Опитвам се да си инсталирам desktopsecuresh.sh

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте!

Може ли някой да ми каже как се инсталират в Ubuntu 6.06 пакети със разширение *.sh

Опитвам се да си инсталирам desktopsecuresh.sh

Пишеш в конзолата

chmod a+x xxx.sh -> Enter

./xxx.sh -> Enter

Редактирано от MDMA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бихте ли ми казали дали дисковете с Убунту се получават безплатно! Плаща ли се мито? Поръчах миналата седмица!

Редактирано от Mladenec1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бихте ли ми казали дали дисковете с Убунту се получават безплатно! Плаща ли се мито? Поръчах миналата седмица!

Напълно безплатно , зависи коя версия- ако е Ubuntu 6.06.1 LTS ili 6.06 - безплтано.Чух че при новата версия - 6.10 Edgy fit - се плаща някаква чена.Но при по стари версии е безплатно cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Напълно безплатно , зависи коя версия- ако е Ubuntu 6.06.1 LTS ili 6.06 - безплтано.Чух че при новата версия - 6.10 Edgy fit - се плаща някаква чена.Но при по стари версии е безплатно cool.gif

На мен най ми харесва весряи 5.10, докато 6.06 е много орязана, всмисъл, че има неща, които са скрити от графичната среда и трябва през конзолата да си ги стартирваш, докато при 5.10 си има всичко ;) Аз си поръчах 5 диска преди няколко месеца и оттогава съм с Убунту ;):wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе смъкнах си тука една програмка GoogleEarth.bin - как се инсталирва тва .бин под Убунту ? ohmy.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Абе смъкнах си тука една програмка GoogleEarth.bin - как се инсталирва тва .бин под Убунту ? ohmy.gif

Виж този линк http://ubuntuguide.org/wiki/Dapper#How_to_...ll_Google_Earth тук е описано.

Редактирано от partizan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пробвай следното:

Благодаря ти, стана :):)

Изникна още един проблем, преди си инсталирвах джава-та безпроблемно, сега обаче незнам защо не иска - изтеглих си sun-j2sdk1.5_1.5.0+update09_i386.deb и като тръгна да го инсталирвам нали всичко е нормално, а firofxa незацепва, явно трябва да се направят някакви допълнителни настройки, дали пък защото ъпдейтнах версията на лисицата на 1.5.0.7 и затова да не иска sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То взе, че през Synaptic се инсталира :speak: Да - с Убунту 5.10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здр на всички Ubuntu маняци :hush: Имам идно въпросче , как да подкарам Mirck скрипт под Uubuntu 5,04 dapper X - KDE , че нещо X-chat - а ми омръзна .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здр на всички Ubuntu маняци :hush: Имам идно въпросче , как да подкарам Mirck скрипт под Uubuntu 5,04 dapper X - KDE , че нещо X-chat - а ми омръзна .

Ми как - или сkрипта дет искаш трябва да има версия и за линукс или с wine.Пък може да видиш ей тук за софтуер и такива "глезотийки"

PS С вайн не знам дали става - предполагам :hush:

Редактирано от mega_dragster (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здр на всички Ubuntu маняци :clap: Имам идно въпросче , как да подкарам Mirck скрипт под Uubuntu 5,04 dapper X - KDE , че нещо X-chat - а ми омръзна .

mIRC няма Линукс версия... Ако XChat не ти допада /GTk базирано/, опитай с kVIRC /Qt базирано/...

Мисля че ще ти хареса ;)

А щом ползваш Убунту, не се мъчи да ползваш Гугъл, конзола и т.н.

100% този пакет можеш да намериш в Synaptic ;)

Така ще ти се инсталира лесно и ще има грижата за всякакви зависимости /ако има такива/... Не зная дали има, не ползвам Убунту ;)

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"На мен най ми харесва весряи 5.10, докато 6.06 е много орязана, всмисъл, че има неща, които са скрити от графичната среда и трябва през конзолата да си ги стартирваш, докато при 5.10 си има всичко smile.gif Аз си поръчах 5 диска преди няколко месеца и оттогава съм с Убунту wink.gif thumbsupsmileyanim.gif"

Еми пич, за гном не знам,но Кде си има начин да редактираш менюто и да прибавяш или махаш програми.Сигурно и в гном има начин,само поразцъкай с мишката де.Струва ми се че повечето хора не им идва на ум да си настройват средата както им харесва,а ползват както е по подразбиране и после била грозна.Имаш избор да променяш,месвтиш лентите,да добавяш или махаш аплети,иконки и т.н.Има различни теми,може да си изтеглиш други икони и т.н.Въобще вида на десктопа може да го направиш по хиляди начини и да няма нищо общо с първоначалния.Просто фани и поекспериментирай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

въпросите сами само 2:

1.Как да пиша на кирилица под Ubuntu.

2.Как може да чета кирилица, по възможност без Дистрото да ми е на Български

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.