Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Ubuntu - проблеми,мнения,въпроси

Препоръчан отговор

Пробва ли с
sudo apt-get check

?

Пробвах, даде ми следната грешка

Следните пакети имат неудовлетворени зависимости:

valknut: Зависи от: libdc0c2 (< 0.3.7-99) но той не е инсталиран

Зависи от: libdc0c2 (>= 0.3.7-0) но той не е инсталиран

Когато пробвах да инсталирам това, се появи по-горната грешка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Пробвах, даде ми следната грешка

Следните пакети имат неудовлетворени зависимости:

valknut: Зависи от: libdc0c2 (< 0.3.7-99) но той не е инсталиран

Зависи от: libdc0c2 (>= 0.3.7-0) но той не е инсталиран

Когато пробвах да инсталирам това, се появи по-горната грешка.

sudo aptitude install

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
dependency problems - leaving unconfigured

Errors were encountered while processing:

valknut

sad.gif

man aptitude

man apt

man dpkg

Вместо да чакаш помощ помогни си сам и прочети поне малко литература. Мислиш ли, че аз не продължавам да чета всеки ден?

sudo aptitude purge valknut

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте

имам проблем при инсталациятя на Ubuntu при точка 4 а имино с партишън маджик си наприх 10 ГБ дял на харда за да си инсталирам линукса и като стигда до там в кой дял да се инсталира и задам съответния ми исписва това на снимката. моля някой да ми помогне какво трябва да направа за да си инсталирал линукса

Предварително благодаря

540965.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

latzi, когато избереш ръчна настройка на дяловете от инсталатора, задаваш на дяла на който ще разполагаш Ubuntu точка на монтиране "/", това ще рече правиш този дял root directory. След това "Next">"Next">"Next">Finish cool.gif

П.С: За този дял и за суап дяла, ще трябва да зададеш преформатиране!

И един съвет към потребителите на Убунту: Поради големите промени във всяка следваща версия на Убунту (например Gutsy Gibbon), тестовите версии са доста нестабилни и не са подходящи за работа, нито за начинаещи, нито за напреднали потребители. Те са само за разработчиците и тестерите (маниаците които на ден докладват за по 500 открити бъгове)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
latzi, когато избереш ръчна настройка на дяловете от инсталатора, задаваш на дяла на който ще разполагаш Ubuntu точка на монтиране "/", това ще рече правиш този дял root directory. След това "Next">"Next">"Next">Finish cool.gif

П.С: За този дял и за суап дяла, ще трябва да зададеш преформатиране!

И един съвет към потребителите на Убунту: Поради големите промени във всяка следваща версия на Убунту (например Gutsy Gibbon), тестовите версии са доста нестабилни и не са подходящи за работа, нито за начинаещи, нито за напреднали потребители. Те са само за разработчиците и тестерите (маниаците които на ден докладват за по 500 открити бъгове)

:offtopic_s: :offtopic_s: :offtopic_s: :offtopic_s: :offtopic_s::gift:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Нов съм за Линукс и имам няколко въпроса:

1. Как мога да сложа индикатор на езика, който използувам в момента и евентуално ако мога да сложа някакви клавиши за бързо превключване?

2. Как мога да си сложа програма, която да емулира уиндоус среда и да подкарам Фотошоп или Фуубар примерно?

3. Почетох малко и видях че местата от където се взимат приложения за Линукс се наричат хранилища, от къде мога да избера правилни хранилища за моята дистрибуция, има ли нещо като каталог на тези хранилища, как да инсталирам след това избраните от мен приложения?

За сега това, предполагам, че в последствие ще се появят много нови въпроси, ще ви помоля да ми дадете линк към някакво място където мога да чета инфо за Убунту.

Благодаря ви предварително!

По точка едно намерих решение, по точка 3 открих добавяне - премахване май и там се оправих, само точка 2 остава!

Редактирано от _D5 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има два варианта. Единия е с емулатор - wine, crossoveroffice; а другия е с виртуална машина, но за втория ти трябва повечко памет. Ако си с по-малко от 256 не ти върши работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирах всички възможни кодеци които намерих но не мога да подкарам един филм, моля препоръчайте ми кодеци, също така ще ви помоля да ме насочите къде мога да чета за тези команди които се пишат разни судо апт гет и тн.

Благодаря предварително!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Инсталирах всички възможни кодеци които намерих но не мога да подкарам един филм, моля препоръчайте ми кодеци, също така ще ви помоля да ме насочите къде мога да чета за тези команди които се пишат разни судо апт гет и тн.

Благодаря предварително!

Кой е филма и в какъв файлов формат е?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте,

Нов съм за Линукс и имам няколко въпроса:

1. Как мога да сложа индикатор на езика, който използувам в момента и евентуално ако мога да сложа някакви клавиши за бързо превключване?

Имам написана една статия за бързо превключване на клавишите , но сега не ми се търси . Ще ти дам линка по-късно .

2. Как мога да си сложа програма, която да емулира уиндоус среда и да подкарам Фотошоп или Фуубар примерно?

Фогошоп не ти трябва ! Заместителя е GIMP - ще ти свърши същата работа . Иначе Уиндоуски програми можеш да подкараш чрез Wine .

3. Почетох малко и видях че местата от където се взимат приложения за Линукс се наричат хранилища, от къде мога да избера правилни хранилища за моята дистрибуция, има ли нещо като каталог на тези хранилища, как да инсталирам след това избраните от мен приложения?

Виж Тук за хранилища .

За сега това, предполагам, че в последствие ще се появят много нови въпроси, ще ви помоля да ми дадете линк към някакво място където мога да чета инфо за Убунту.

Инфо за Убунту

Благодаря ви предварително!

По точка едно намерих решение, по точка 3 открих добавяне - премахване май и там се оправих, само точка 2 остава!

Относно кодеците : Не знам колко и какви кодеци си сложил /никъде не си писал за това/ , но аз ще ти предложа този кодек . Копирай го , както е в този вид и го сложи в конзолата :

wget -c http://www.debian-multimedia.org/pool/main/w/w32codecs/w32codecs_20061022-0.0_i386.deb

sudo dpkg -i w32codecs_20061022-0.0_i386.deb

Повечето плейъри си имат кодеци . Няма видео-формат , който да не съм могъл да гледам !

Успех ! До скоро !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Кой е филма и в какъв файлов формат е?

Happy feet ави е файла, интересното е че други авита вървят чудно

Относно кодеците : Не знам колко и какви кодеци си сложил /никъде не си писал за това/ , но аз ще ти предложа този кодек . Копирай го , както е в този вид и го сложи в конзолата :

wget -c http://www.debian-multimedia.org/pool/main/w/w32codecs/w32codecs_20061022-0.0_i386.deb

Повечето плейъри си имат кодеци . Няма видео-формат , който да не съм могъл да гледам !

Успех ! До скоро !

Не става с този начин!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Happy feet ави е файла, интересното е че други авита вървят чудно

Да не е повреден файла? Това копие, което ти се опитваш да гледаш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нормално ли е да липсва папка /usr/lib/codecs при кубунто. kaffeine търси в нея win32_codecs. немога да подкарам качествено видео. avi засича и накъсва при плейване.

wget -c http://www.debian-multimedia.org/pool/main...22-0.0_i386.deb

тук линка е грешен или пакетите са свалени

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте,Нов съм за Линукс и имам няколко въпроса:1. Как мога да сложа индикатор на езика, който използувам в момента и евентуално ако мога да сложа някакви клавиши за бързо превключване?2. Как мога да си сложа програма, която да емулира уиндоус среда и да подкарам Фотошоп или Фуубар примерно?3. Почетох малко и видях че местата от където се взимат приложения за Линукс се наричат хранилища, от къде мога да избера правилни хранилища за моята дистрибуция, има ли нещо като каталог на тези хранилища, как да инсталирам след това избраните от мен приложения?За сега това, предполагам, че в последствие ще се появят много нови въпроси, ще ви помоля да ми дадете линк към някакво място където мога да чета инфо за Убунту.Благодаря ви предварително!По точка едно намерих решение, по точка 3 открих добавяне - премахване май и там се оправих, само точка 2 остава!
За емулация на Windows среда ти препоръчвам CrossOverOffice защото се справя добре както с програмите, така и с игрите, обаче е комерсиално приложение. Въпреки това съвсем безплатно в Убунту можеш да го инсталираш през Automatix2. Като безплатна и OpenSource алтернатива, ти препоръчвам Wine-Doors.По въпроса за хранилищата, в списъка с официалните хранилища, лесно можеш да добавяш и други на комерсиални приложения, като например за програмите на Google,Skype и др.По въпроса за клавиатурната подредба пишеш, че си се оправил, cool.gif
нормално ли е да липсва папка /usr/lib/codecs при кубунто. kaffeine търси в нея win32_codecs. немога да подкарам качествено видео. avi засича и накъсва при плейване.wget -c http://www.debian-multimedia.org/pool/main...22-0.0_i386.debsudo dpkg -i w32codecs_20061022-0.0_i386.deb тук линка е грешен или пакетите са свалени
За плеърите под Убунту/Кубунту виж тук. А архив с Windows-ките кодеци изтегли от тук.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Такова животно automatix2 не мога да открия и линка ти не работи! Не го намирам никъде!

Извинявай, сайта явно има временни технически затруднения, качвам ти последните няколко версии за Убунту, изтегли си която ти трябва от:

За dapper_i386

За edgy_i386

За feisty_i386

Успех :P

11.png

Редактирано от Phoenix.bg (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Извинявай, сайта явно има временни технически затруднения, качвам ти последните няколко версии за Убунту, изтегли си която ти трябва от:

За dapper_i386

За edgy_i386

За feisty_i386

Успех :wors:

11.png

Пробвах с Даппър, но не стана, явно не ползувам правилната версия на Убунту. По късно ще пробвам и другите версии и чак тогава ще кажа дали е станало.

Мерси много за линковете и за всичко!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пробвах с Даппър, но не стана, явно не ползувам правилната версия на Убунту. По късно ще пробвам и другите версии и чак тогава ще кажа дали е станало.

Мерси много за линковете и за всичко!

Сега пробвам другите дадени варианти. Щях да попитам, аз така или иначе си имам вече инсталиран Wine, как мога да подкарам фотошоп, в смисъл трябва да го инсталирам в home ли, да го инсталирам в някой нтфс дял ли, да го пусна направо от папката в Програм файлс от харда, на който имам принципно Уин ли, не зная, как се работи с това животно. Опитах се да пусна изпълнимия файл на Портъбъл версия на Фуубар2000, тръгна за малко и след това просто се затвори без да ми каже чао даже...

За dapper_i386

За edgy_i386

За feisty_i386

Успех :)

11.png

Fiesty версията на Аутоматикс2 тръгна, сега ще се пробвам да инсталирам КросОувърОфис, даже и като демо да видя как стават нещата...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Преди седмица си инсталирах Убунту 7.04 и с малко четене си подкарах мрежовите настройки, Скайпа /него се наложи да го инсталирам от конзолата, защото Синаптика отказа да го инсталира, а Аутоматикс си го инсталирах преди малко/, драйверите на видеокартата, кодеците за видео и аудио и ми остана да пробвам настройките на принтера и скенера, ама те ще почакат, за да се изкефя на новата придобивка.

Не мога да се справя с два проблема и ще съм благодарен за малко помощ:

- не успях да си монтирам флопито:

Unable to mount the volume.

Details:

mount: /dev/fd0 is not a valid block devise

- като се борих със Синаптика и Скайпа /гладах и коментирах волейбол по телевизията, щото съм голям майстор, де..../, записах в /root ей този файл и не знам как да го изтрия.

Name: Skype

Type: Скрипт на обвивката

MIME type: application/x-shellscript

Предварително благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
записах в /root ей този файл и не знам как да го изтрия.

Name: Skype

Type: Скрипт на обвивката

MIME type: application/x-shellscript

Влез в козолата или още по-лесно в Nautilus/Konqueror като root и вече ще можеш успешно да изтриеш файла :)

А за флопито ти е много странна грешката която ти дава, в случая линукса ти казва че е разпознал че това е флопи, но или няма валиден драйвер за него или работата с него е "затруднена". Ако е второто, пробвай да преместиш кабела на флопито от единия флопи кънектор на дъното, на другия, а ако имаш само един, тогава само го извади и пак го вкарай обратно. Колкото и смешно да ти звучи, понякога помага :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах да преборя с проблема с флопито, но след рестарт ме сюрпризира

Internal error

failed to initialize HAL!

и сега виждам само линукските папки, а CD,DVD и локалните дялове не.

Май доста ще трябва да се чете.

Благодаря на Phoenix.bg!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване