Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Ubuntu - проблеми,мнения,въпроси

Препоръчан отговор

.... Една камара статии има из интернет относно твоя въпрос . Но трябва да се търси и да се чете , а не само да се пише из форумите ..... angry.gif

Да, разбрах как става. Инсталирах програмата да четене и писане върху NTFS, но имам следния проблем: като преместя нещо в кошчето - после отивам в кошчето и го няма. Как да го оправя? Къде ли се скриха файловете ми?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

тук е мястото да попитам каква настройка е нужна на Убунто за да иска потвърждение спед използване на delete. сега при триене директно хвърля файловете в коша без да пита. на нтфс дяловете се появават отделни трашове, като скрити папки и трябва да ги трия ръчно.

исках да питам след като инсталирах КДЕ с

sudo apt-get install kubuntu-desktop

а после го махнах с

sudo aptitude remove kubuntu-desktop

не се деинсталираха приложенията, които се качиха по подразбиране с КДЕ, махнах ги ръчно но се оказа, че около 400-500мб пространсто които КДЕ ми зае все още не са освободени. Мога ли да изтрия КДЕ ръчно, и къде се намират неговата папка?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
sudo apt-get clean #направи ли

не не се сетих за това. мерси сега всичко си е наред. а за проблема с delete и trash. мисля че все някъде има такава настройка

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм много наясно с nautilus тъй като избягвам да ползвам такива инструменти най много Rox заради гъвкавостта му, но разгледай му настройките. Не може да няма това което търсиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми смятам че няма такава настройка или поне в графичен вид. Добре ли ще бъде под гноме да се инсталира konqueror и дали ще има същата функционалност както при кде?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ми смятам че няма такава настройка или поне в графичен вид. Добре ли ще бъде под гноме да се инсталира konqueror и дали ще има същата функционалност както при кде?

Ще работи без проблем,но вного по-бавно.

Редактирано от kai_99 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да попитам има ли някакви добавки или допълнения (както се казва там) за beryl ? И ако има от къде мога да си ги изтегля и как мога да ги инсталирам ? ohmy.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

имам няколко проблеми, може ли някой да ми помогне:

1.Изтеглих си плеара хммс, 2 дена работеше на 6 и след това какво му стана нз sad.gif Като дам десен бутон на плеара и се виждат само ироглифи...

2. Как мога да си изкарам кошчето на десктопа :?

3.Искам да си направя на десктопа това което е оградено в черно на картинката която съм дал:beer: С една дума панел като на кде и да си сложа програми в него, някой знае ли как мога да го направя :?линк към картинката:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте,

имам няколко проблеми, може ли някой да ми помогне:

1.Изтеглих си плеара хммс, 2 дена работеше на 6 и след това какво му стана нз sad.gif Като дам десен бутон на плеара и се виждат само ироглифи...

2. Как мога да си изкарам кошчето на десктопа :?

3.Искам да си направя на десктопа това което е оградено в черно на картинката която съм дал:) С една дума панел като на кде и да си сложа програми в него, някой знае ли как мога да го направя :?линк към картинката:)

Инсталирай Audacious вместо xmms. Панела се казва AWN. Инсталирай gconf-editor и там настройваш маса неща в Гнома - и коша също.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Инсталирай Audacious вместо xmms. Панела се казва AWN. Инсталирай gconf-editor и там настройваш маса неща в Гнома - и коша също.

Благодаря, не може ли по някакъв начин да си оправя хммс?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря, не може ли по някакъв начин да си оправя хммс?

С български интерфейс ли е ?

Това е дискутирано много пъти, мисля че се оправяше някъде от опциите. Ползвай търсачката на сайта, няма начин да не намериш решение.

Що се отнася до панела с програми - можеш да направиш нещо подобно. Свий сегашния панел отдолу, направи го прозрачен, увеличи го. Махни аплета в който се минимизират прозорците (има много варианти къде да го поставиш). След това си сложи препратки към програмите и ще получиш нещо подобно.

Извинявай че не мога да ти кажа точно къде са опциите, или че названията ми за обектите може и да са грешни. В момента не стоя пред Linux за ги кажа точно. Все пак, дано съм те ориентирал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Melmak ® по твоя начин стана за панела мерси:rolleyes:

@dedmen AWN чуден е този панел :rolleyes:

Какви настойки трябва да направя за да ми излезе кошчето на десктопа :? Някой може ли да ми обясни по-подробно в стъпки.

Относно хммс явно не съм си задал въпроса както трябва. Като дам десен бутон върху плеара, трябва да ми покаже настройки и други работи, вместо тях виждам само някакви ироглифи, явно има проблем с убунту. Предполагам, че този проблем идва от това че убунту е изцяло на бг и затова :ph34r: Докато беше на анг. нямах такъв проблем с плеара. Ако няма друг начин ще мина пак на english ;)

Link към снимката :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
@Melmak ® по твоя начин стана за панела мерси:rolleyes:

@dedmen AWN чуден е този панел :rolleyes:

Какви настойки трябва да направя за да ми излезе кошчето на десктопа :? Някой може ли да ми обясни по-подробно в стъпки.

Относно хммс явно не съм си задал въпроса както трябва. Като дам десен бутон върху плеара, трябва да ми покаже настройки и други работи, вместо тях виждам само някакви ироглифи, явно има проблем с убунту. Предполагам, че този проблем идва от това че убунту е изцяло на бг и затова :ph34r: Докато беше на анг. нямах такъв проблем с плеара. Ако няма друг начин ще мина пак на english ;)

Ubuntu, Kubuntu и вероятно други Убунтута (Mepis 6+...)

Създайте файла /var/lib/locales/supported.d/bg в който въведете следните редове:

bg_BG.CP1251 CP1251

bg_BG.UTF-8 UTF-8

bg_BG CP1251

Запишете го и като "root" направете командата dpkg-reconfigure locales.

Всъщност в Ubuntu 6.06, което тествах, се налага XMMS да се стартира с командата LC_ALL=bg_BG xmms иначе кирилицата не се чете.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
@Melmak ® по твоя начин стана за панела мерси:cant believe:

@dedmen AWN чуден е този панел :)

Относно хммс явно не съм си задал въпроса както трябва. Като дам десен бутон върху плеара, трябва да ми покаже настройки и други работи, вместо тях виждам само някакви ироглифи, явно има проблем с убунту. Предполагам, че този проблем идва от това че убунту е изцяло на бг и затова :) Докато беше на анг. нямах такъв проблем с плеара. Ако няма друг начин ще мина пак на english ;)

Ето съвет от neter от www.linux-bg.org :

Десен бутон на десктопа > Създаване на стартер. В полетата въвеждаш за "Вид" да е "Програма", за "Име" каквото си искаш (например "Кошче" :) ), за "Команда" въвеждаш

nautilus trash:

избираш си една икона на кошче и си готов ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
@Melmak ® по твоя начин стана за панела мерси:wub:

@dedmen AWN чуден е този панел ;)

Относно хммс явно не съм си задал въпроса както трябва. Като дам десен бутон върху плеара, трябва да ми покаже настройки и други работи, вместо тях виждам само някакви ироглифи, явно има проблем с убунту. Предполагам, че този проблем идва от това че убунту е изцяло на бг и затова :) Докато беше на анг. нямах такъв проблем с плеара. Ако няма друг начин ще мина пак на english ;)

Здравей ! Забелязал съм , че когато се обяснява чрез картинки - по-лесно се възприема .

За кошчето : На десктопа -> Създаване -> Директория -> Връзка към адрес и :

359_293.PNG

За XMMS : На иконката на десктопа на програмата -> Десен бутон -> Информация -> Програма и ще видиш това :

360_298.PNG

Заместваш този ред с : LC_ALL=bg_BG xmms . Затваряш иконата , изтриваш я от десктопа и от Главното меню пак я изваждаш там . ... И това е ! Честит ти български език , дори и на песните !

cool.gif

Редактирано от maicky (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравей ! Забелязал съм , че когато се обяснява чрез картинки - по-лесно се възприема .

За кошчето : На десктопа -> Създаване -> Директория -> Връзка към адрес и :

359_293.PNG

За XMMS : На иконката на десктопа на програмата -> Десен бутон -> Информация -> Програма и ще видиш това :

360_298.PNG

Заместваш този ред с : LC_ALL=bg_BG xmms . Затваряш иконата , изтриваш я от десктопа и от Главното меню пак я изваждаш там . ... И това е ! Честит ти български език , дори и на песните !

cool.gif

Той ползва Гном.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

От месец си инсталирах Убунту 7.04 с програмката Wubi и засега с помощ от форума се справих с всички проблеми.

Връзката ми с нета досега беше със статичен IP, но от днес я направиха с динамичен + РРРоЕ /VPN с username и password/.

Два часа се борих с настройките /пробвах по два начина/ и не успявам да инсталирам vpn - а. Нямам и познати, които работят

с Линукс, че до обменим "мисли".

Ще съм благодарен, ако някой ме насочи как да си инсталирам vpn - клиента.

Благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте!

От месец си инсталирах Убунту 7.04 с програмката Wubi и засега с помощ от форума се справих с всички проблеми.

Връзката ми с нета досега беше със статичен IP, но от днес я направиха с динамичен + РРРоЕ /VPN с username и password/.

Два часа се борих с настройките /пробвах по два начина/ и не успявам да инсталирам vpn - а. Нямам и познати, които работят

Благодаря!

Пробвай със следната команда pppoeconf

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте!

Благодаря!

Тук имаше доста постове по темата - потърси!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите, оправих проблема!

Грешката си беше в мен - на доставчика дадох нови име и парола, а аз упорито исках да се логна с тези

за акаунтите ми в Уина и Линукса. То ЕГН-то май на никой не прощава...

Пък и прочетох доста полезни нещица.

Късмет на всички!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мога ли да ползвам Ubuntu и Vista на един компютър?

Може.но първо инсталирай Vista .после Ubuntu.Прочети тази статия...

Редактирано от kai_99 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички потребители на Убунту. Аз от скоро използвам линукс и съм доволен. Имам само 1 проблем който не мога да разреша въпреки че четох доста форуми по тази тема. Проблема ми идва с настройките на драйвера на видеокартата ми РАДЕОН 9200. Според форумите които изчетох всичко с тази карта би трябвало да е наред, но при мен се появява следния проблем: като си пусна ефектите на десктопа или инсталирам берил менижер компютъра ми започва да се държи неадекватно. Има и още един проблем свързан с кодеците. Инсталирал съм gmaster i win32 както и следните плеъриTotem, MPlayer i VLC но когато си пусна филм с totem той сече, а когато го пусна с VLC върви ок само че няма субтитри. Ако някой може да ми каже стъоките за инсталация на драйвера и кодеците ше съм му мн благодарен, защото само това ме спира да изстрия Windowsa

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване