Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Ubuntu - проблеми,мнения,въпроси

Препоръчан отговор

Здравйте,от скоро съм с Линукс и по точно Убунту 7.10.Фонетиката на клавиатурата тръгна,но се появи странен проблем.Цифрите под NumLock не са активни,диодчето на NumLock си е активно.Пробвах да сложа модела на моята клавиатура, но разлика няма.

Второто нещо е ако може да помоля за линк за uTorrent за Линукс.Приемам всякакви идеи и предложения за решаването на проблема.Благодаря предварително :P

Здравей, аз също използвам Gutsy Gibbon. Версия на uTorrent за Линукс няма и надали скоро ще има, но за наша радост има един пълнофункционален негов клонинг - Deluge. Както за Winamp е създаден клонинга XMMS, така и за твоя фаворит има създаден дубликат, но разбира се под друго име заради проблемите с авторските права и т.н. Разбира се няма да те спирам да си подкараш уиондоуската версия на uTorrent-a чрез емулация с Wine, но предполагам се досещаш, че няма да е същото sad.gif Най-новата версия на Deluge можеш да изтеглиш ръчно от ТУК, а по нормалния начин, предполагам си наясно откъде се инсталира софтуер ;) Моите фаворити сред торент-клиентите са Azureus и uTorrent, за втория вече ти казах, а за Азуреуса ще вметна само че под Убунту не работи стабилно и въпреки че ми е любимец, не го препоръчвам.

По проблема с клавиатурата те съветвам пробвай с друга клавиатура и кажи дали проблема остава или изчезва. Ако изчезне, значи проблема е хардуерен (ще трябва да си купиш нова клавиатура). Ако пък не изчезне, тогава пиши отново и вече по-сериозно ще помислим върху решението. Поздрави!

П.С: Един път имах много проблеми с една програма, клавишните комбинации с които се управлява не работеха и НЕ РАБОТЕХА! Какво ли не пробвах, преинсталирах и т.н. и накрая се оказа, че на използваната от мен клавиатура, не ми работи цялата лента функционални бутони (F1 - F12) :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Благодаря за линка :) А по отношение на клавиатурата пропуснах да кажа, че под Windows работи.Работеше и в началото след инсталацията на Убунту.Доста по напред в темата четох,че след многократно слагане и махане на кирилицата проблемите се решавали, но явно при мен не стана... ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравйте,от скоро съм с Линукс и по точно Убунту 7.10.Фонетиката на клавиатурата тръгна,но се появи странен проблем.Цифрите под NumLock не са активни,диодчето на NumLock си е активно.Пробвах да сложа модела на моята клавиатура, но разлика няма.

Второто нещо е ако може да помоля за линк за uTorrent за Линукс.Приемам всякакви идеи и предложения за решаването на проблема.Благодаря предварително ;)

За µTorrent мога да ти кажа, че може да се ползва под Линукс чрез Wine. Аз лично така ползвам µTorrent понеже съм свикнал с него и смея да кажа, че проблеми нямам с него под Линукс. Инсталирай си пакета Wine и след това стартирай µTorrent, за да го инсталираш по обичайния начин. Той си прави даже и пряк път на десктопа стига да оставиш отметката при инсталацията. А за да ти е на български език преди да го стартираш си свали БГ файла от сайта на µTorrent и го сложи при µTorrent и тогава го стартирай, за да се инсталира. µTorrent автоматично дърпа БГ файла и го ползва, да не се учудиш като ти изчезне от там където си го оставил. Общо взето инсталираш първо Wine и след това както под Windows продължаваш с µTorrent. Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Торентите ги подкарах,благодаря за помощта cool.gif,но проблема с клавиатурата остана

Редактирано от DidiStaneva (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои успявал ли е да отучи Ubuntu 7.10 от гадния му навик да изгася монитора след 10 мин без да се бара мишката или клавиятурата, защото е много гадно така - човек не може да изгледа едно видео както трябва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей !

Има една настройка за монитора , която в стандартно е настроена да изгася монитора на 10 минута . Намери я и я промени . Освен това има настройка на всеки плейър /не знам с какъв си/ - когато се гледа филм , да не включва скрийнсейвъра .

... Това го написах по памет , защото не ми се ровеше из компа и да ти правя скрийншотове . Предполагам , че ще ги намериш ?!

До скоро !

cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Някои успявал ли е да отучи Ubuntu 7.10 от гадния му навик да изгася монитора след 10 мин без да се бара мишката или клавиятурата, защото е много гадно така - човек не може да изгледа едно видео както трябва.

Отиваш в Система>Настройки>Предпазител на екрана и там си нагласяш след колко време сесията да ти става неактивна, можеш и да изключиш екранния предпазител.

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен е включена тази опция и въпреки това си гледам филмите без да се активира скрийнсейвъра. С кой плеър гледаш филмите? Виж му настройките.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите - ама има едно малко проблемче - тая работа с промяната на настройката на Ubuntu-то не става макар да и дадох на 2 часа(май това беше максималното) пак си изключва монитора на 10 мин. даже и като махна отдолу опцията(която май беше за спирането му въобще - говоря по памет). А мисля че Totem(плеара дето си идва стандартно с Ubuntu-то) няма такива настройки или поне аз не можах да намеря.

Редактирано от bitaljus (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мен беше така. Проблемът се реши с преинсталация (и на мен не ми харесва тази дума). Преди бях с експерименталната версия, надградих я с ъпдейтите до финал, но уви проблемите не изчезнаха. И това беше най-малкото. Фактически всички настройки бяха абсолютно разбити и неподлежащи на контрол със стандартните средства. Мишката се движеше отегчително бавно. Открих че мога да закърпя положението с Configuration Editor, но това беше доста половинчато. Разбира се проблемът може да бъде решен и без преинсталация, ако се знае точно какво не е наред, но аз не знам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз забелязвам, че от както минах на 64-битовата версия на Ubuntu, като пусна vlc player, за да гледам телевизия през iptv.bg процесора скача до 100% и така седи постоянно докато е пусната телевизията през vlc player-а. А иначе когато бях с 32-битовата версия на Ubuntu това не се наблюдаваше. Има ли някакъв начин да се оправи това натоварване?

Иначе, примерно 3D ефектите са по-бързи под 64-битовата версия, поради което не мога да си обясня това натоварване. Натоварването на процесора се среща често и при Synaptic, когато търся даден пакет. Целия прозорец потъмнява и става неизползваем Synaptic т.е. програмата става not responding. Вместо да има по-добра производителност под 64-битовата версия, то е обратното. Единствено само ефектите са по-бързи от колкото под 32-битовата версия. В случая мисля, че е по-добре да се върна на 32-битова версия на Ubuntu. Но ако има някакво решение, моля, някой да сподели.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е натоварването да се получава, заради това че VLC е 32 битова програма. Не съм съвсем сигурен дали това е точно така, но е много вероятно, защото повечето кодеци представляват бинарита взаимствани от windows.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Възможно е натоварването да се получава, заради това че VLC е 32 битова програма. Не съм съвсем сигурен дали това е точно така, но е много вероятно, защото повечето кодеци представляват бинарита взаимствани от windows.

Интересното е, че когато сменя работния плот докато работи VLC натоварването пада от 100% на около 15-22%. Обърна ли куба на този плот с VLC процентите скачат на 100%. Ще пробвам с Totem да видя как е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да смениш и видеоизхода. Примрно с OpenGL,X11,Xv. Може това да разтовари процесора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших да споделя разрешението на проблема с клавиатурата.

Ctrl+Shift+NumLock ,не знам какво точно прави тази комбинация,но мога да кажа със сигурност,че цифрите тръгнаха

давам един линк с много полезни неща в него

цък

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте,

И аз ползвам Ubuntu от известно време и съм много доволен! Прочетох в една друга тема, че трудно се гледали филми с Тотем! Аз намерих във форума на Ubuntu един пакет, който решава не само този проблем, но и инсталира доста други приложения! Казва се automatix. Инсталира се с един клик, появява се в менюто и след това остава само да изберете какво искате да инсталирате! Довечера ще се опитам да го кача в нета!

Успех!

ако може линк или да ми го метнеш ма [email protected]

много ще съм ти благодарен cool.gif

Да попитам: поръчката на Ubuntu от страницата нали е безплатна?

Ами ти само ще си я изтеглиш, тово е да си поръчаш диска то е .iso фаил и си го записваш за предпочитане а най ниската скорост която е възмойна и готово :clap:

Enjoy

Здравейте, и аз също като повечето от вас съм фен на UBUNTU и от известно време ползвеам 7.10-desktop-amd64.iso

както си му е редът го инсталнах паралелно със XPто на различни дялове естествео то си е по-подразбиране, но имам един малк да кажа не е много точно казано прблем, по скоро ми е много трудно да направя каквото и да е :)

Разпозава ми мрежата но незнам защо неми дава да ползвам интернет, аз несъм на ADSL ами директен кабел LAN и по-подрасбиране от сървара ми разпознава мрежовата карта като стартирам и тръгва нета, м да ама нещо неможе по Linux Ubuntu да тръгне.

Възможно ли е да е само от доставчика или проблема си е при мене, ми е интересно и ако може някой да ми помогне нека да подаде едно рамо много ше съм благодарен ;)

Много балгодаря да което

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ти само ще си я изтеглиш, тово е да си поръчаш диска то е .iso фаил и си го записваш за предпочитане а най ниската скорост която е възмойна и готово :clap:

Enjoy

Здравейте, и аз също като повечето от вас съм фен на UBUNTU и от известно време ползвеам 7.10-desktop-amd64.iso

както си му е редът го инсталнах паралелно със XPто на различни дялове естествео то си е по-подразбиране, но имам един малк да кажа не е много точно казано прблем, по скоро ми е много трудно да направя каквото и да е :)

Разпозава ми мрежата но незнам защо неми дава да ползвам интернет, аз несъм на ADSL ами директен кабел LAN и по-подрасбиране от сървара ми разпознава мрежовата карта като стартирам и тръгва нета, м да ама нещо неможе по Linux Ubuntu да тръгне.

Възможно ли е да е само от доставчика или проблема си е при мене, ми е интересно и ако може някой да ми помогне нека да подаде едно рамо много ше съм благодарен ;)

Много балгодаря да което

Не мога да ви разбера. Човека е описал къде е намерил този пакет, даже и името е споменал и ти толкова ли е трудно да си го изтеглиш в такъв случай, че чакаш на готово линка? Просто си нямаш и на идея като се напише в търсачката на Google, вградената във Firefox, колко предложения за линкове, всички свързани с този пакет и Ubuntu 7.10. Нищо лично, просто ми е интересно. Иначе ето ти официалната страница на Automatix с инструкции за инсталация и линкове за сваляне на съответната версия.

А за поръчката на диск мога да кажа, че една стотинка не се дава и ти идват на вратата оригинални дискове на Ubuntu след около 3-4 седмици.

За интернета трябва да си вкараш настройките както ги вкарваш под Windows. Щом си с LAN Интернет, значи трябва да въведеш IP-то, маската, gateway-a и DNS-ите дадени от доставчикът ти. Аз съм със същия Интернет и нямам проблем под Ubuntu 7.10 amd64. Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!От няколко дни се ровя из сайтовете за теми за Убунту 7.10.Наистина има много и някои много добри.Ентусиазирах се и пробвах една,втора,трета ...Много са яки.Обаче след поредната смяна на темата стана така, че като минимизирам прозорец и не отива долу на лентата със задачи а отива ...и аз не знам къде.Като дам Alt+Tab и си го има,но минимизиран го няма.Знам, че не е болка за умиране,но със сигурност не е много удобно.Пропуснах да кажа, че по грешка си махнах една иконка от горния панел,после си я добавих пак,но вече като стартирам Skype или Icq не се появяват в средата на панела а в края.Казвам го за всеки случай,да не би да има някаква връзка.Разчитам на Вашата помощ :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте!От няколко дни се ровя из сайтовете за теми за Убунту 7.10.Наистина има много и някои много добри.Ентусиазирах се и пробвах една,втора,трета ...Много са яки.Обаче след поредната смяна на темата стана така, че като минимизирам прозорец и не отива долу на лентата със задачи а отива ...и аз не знам къде.Като дам Alt+Tab и си го има,но минимизиран го няма.Знам, че не е болка за умиране,но със сигурност не е много удобно.Пропуснах да кажа, че по грешка си махнах една иконка от горния панел,после си я добавих пак,но вече като стартирам Skype или Icq не се появяват в средата на панела а в края.Казвам го за всеки случай,да не би да има някаква връзка.Разчитам на Вашата помощ :wors:

имах същият проблем с Кубунту+compiz, появяваше се от време на време, накрая се оправи перманентно при една преинсталация..

Ами ти само ще си я изтеглиш, тово е да си поръчаш диска то е .iso фаил и си го записваш за предпочитане а най ниската скорост която е възмойна и готово ;)

Enjoy

както си му е редът го инсталнах паралелно със XPто на различни дялове естествео то си е по-подразбиране, но имам един малк да кажа не е много точно казано прблем, по скоро ми е много трудно да направя каквото и да е :wors:

Възможно ли е да е само от доставчика или проблема си е при мене, ми е интересно и ако може някой да ми помогне нека да подаде едно рамо много ше съм благодарен :wors:

Много балгодаря да което

с DHCP или без е мрежата ти?

отваряш Console,

$ sudo su -

password:

#dhclient (ако имаш DHCP сървър в мрежата)

#ifconfig eth0 (или който там ти е адаптера) x.x.x.x netmask х.х.х.х

#route add default gateway x.x.x.x

#echo nameserver x.x.x.x > /etc/resolv.conf

ако нета тръгне можеш да ги въведеш за постоянно в файла /etc/network/interfaces

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте!От няколко дни се ровя из сайтовете за теми за Убунту 7.10.Наистина има много и някои много добри.Ентусиазирах се и пробвах една,втора,трета ...Много са яки.Обаче след поредната смяна на темата стана така, че като минимизирам прозорец и не отива долу на лентата със задачи а отива ...и аз не знам къде.Като дам Alt+Tab и си го има,но минимизиран го няма.Знам, че не е болка за умиране,но със сигурност не е много удобно.Пропуснах да кажа, че по грешка си махнах една иконка от горния панел,после си я добавих пак,но вече като стартирам Skype или Icq не се появяват в средата на панела а в края.Казвам го за всеки случай,да не би да има някаква връзка.Разчитам на Вашата помощ :blink:

Временно се върни на старата (оригинална) тема и кажи дали пак прави същия проблем. Ако да, значи април като излезе Убунту 8.04 си го инсталирай на чисто и проблема директно ще се реши. Ако пък с оригиналната тема не прави този проблем, значи тази която си намерила в Интернет, не е приспособена да работи с "Емералд" (менаджера на декорации за прозорците на Compiz Fusion). Инсталирай си Emerald през Synaptic и ще можеш вече да добавяш теми направени за употреба специално в Compiz Fusion. Погледни тук

Успех :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах да мина на оригиналната тема, но е пак същото.Бях си сложила и emerald само,че установих, че когато е инсталиран емералд не ми дава да сменям курсора,когато го махна и няма проблеми.Но успях да оправя нещата,като си добавих шкаф,в който ми седят минимизираните прозорци.После някак тоя шкаф се разшири и сега пак са си там прозорците,където трябва да бъдат когато са минимизирани - на цялата лента.Темите ги взимам точно от този сайт,който си посочил,но ме притеснява факта,че вече почнах да се оливам с тях sad.gif .Едно време така успявах кадърно да си омажа Ундоус-а и преинсталирвах естествено :P Тnx за вниманието!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем с tvtime . Когато я стартирам от администраторския акаунт работи , а от потребителския се получава надпис

"Permission denied , cannot open capture devise dev/video0" . Как да дам достъп до тунера от потребителския акаут?

Тунера ми е Асус 7135. Благодаря и весели празници :wors:

Редактирано от tyhgf (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам проблем с tvtime . Когато я стартирам от администраторския акаунт работи , а от потребителския се получава надпис

"Permission denied , cannot open capture devise dev/video0" . Как да дам достъп до тунера от потребителския акаут?

Тунера ми е Асус 7135. Благодаря и весели празници :)

Първо погледни какви точно права са зададени за въпросната директория/устройство за root и после през администраторския акаунт (или през твоя чрез sudo) дай същите права и на обикновения акаунт. Задай чрез chmod, твоята потребителска група, а не само root. Така трябва да стане. Упътване за работа с chmod (на английски) можеш да намериш тук.

Успех cool.gif

П.С: Любопитно ми е имаше ли първоначално звук като подкара твоя тунер с tvtime, защото програмката е съвместима с OSS, а Убунту по-подразбиране използва ALSA?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес си инсталирах UBUNTU,Сед инсталацията си инсталира допълнително някакви драйвери на NVIDIA.Обаче когато взех да разглеждам менютата,започна екрана да потъмнява за около 1-2 секунди и после се оправя.И така постоянно прави на определени интервали.Възможно ли е да е от видеокартата,да не е свалило това което му трябва или да не е инсталирано.И как мога да ги инсталирам.

Опитах да сваля направо от сайта нови,но ми излезе един огромен лист с някакви кодове.Моля помогнете,защото и незнам как се инсталира на LINUX.

Видеокартата ми е GeForce 7300 LE.Благодаря предварително. sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване