Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Ubuntu - проблеми,мнения,въпроси

Препоръчан отговор

Ми със синаптик го инсталвам обаче се прецаква графичната среда, то инъче има някакъв стар драйвер ама немога да си оправям яркоста на екрана sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Ъпгрейдвал ли си ядрото? Ако да се огледай за пакетите "linux-restricted-modules" за NVidia и твойто ядро.Възможное да не се стартира защото драйверният модул липсва.

Какво значи "обаче се прецаква графичната среда" ? Не ще да стартира ли?

Спази ли точно инструкциите?

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да усведомя всички, които искат да си качат Линукс, че после, ако искате да си качите пак Windows трябва да си изтриете всички части от твърдия диск, защото иначе не могат да се форматират и съответно не можете да качите новата система!!! laugh.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Само да усведомя всички, които искат да си качат Линукс, че после, ако искате да си качите пак Windows трябва да си изтриете всички части от твърдия диск, защото иначе не могат да се форматират и съответно не можете да качите новата система!!! laugh.gif

Пълни глупости ако харда ти е бил примерно с виндоус и си имал C:\, D:\, E:\ и си сложил Линукс се предполага че си създал линукс партиците на мястото на C:\ така че D:\ и останалите устройства си стоят непипани. Ако след това искаш да минеш пак на виндоус само триеш линукските партици и си създаваш нови примерно NTFS или там FAT32 без да съсипваш останалите неща.

=======================================

bulgarian.gif

bgbox.png

fck-grg-bsh.jpg

illuminati.png

slackware2_userbar.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като си изтеглих най-новата версия на Ubuntu 6.06, буутвам от cd-то и натискам на Start or Install Ubuntu. След това започва да ми изкарва едни и същи ерори: hdb: Buffer I/O read error или нещо от този тип и инсталацията не продължава. Интересното е, че това става не само на моя компютър, но и на друг. Също така Kubuntu-то ми дава абсолютно същата грешка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мм, ако някой може да напише необходимите програмки които се слагат допълнително /няма ги в диск-а на Unbuntu или има по хубави заместители/ за пълното му гункциониране и по възможност да са лекички /като players за филми,музика,internet explolers,чатове,ftp manager-i и т.н/ :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Знае ли някой откъде мога да си изтегля Add-On CD на Ubuntu ? А има ли начин да запазвам на харда ъпдейтите, които инсталирам чрез apt-get ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте! Знае ли някой откъде мога да си изтегля Add-On CD на Ubuntu ? А има ли начин да запазвам на харда ъпдейтите, които инсталирам чрез apt-get ?

Това Add-On CD не знам какво е, но ъпдейтите се свалят на харда ти. Мисля, че се намираха във /var/apt/ Провери все пак. Преди доста време съм пипал Дебиан.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв старт натискаш бе човек, трябва да натискаш ентер, за да тръгне инсталацията, поне при 5.10 е така .....

Мм, ако някой може да напише необходимите програмки които се слагат допълнително /няма ги в диск-а на Unbuntu или има по хубави заместители/ за пълното му гункциониране и по възможност да са лекички /като players за филми,музика,internet explolers,чатове,ftp manager-i и т.н/ :wors:

За интернет - Mozilla firefox

За чат - xchat, bitchx, kvirc

Players - Mplayer, Xine, Kaffeine (Макар, че е за Кубунту)

За музика - XMMS

За интернет - pppoeconf(ако си с пппое връзка), то си го има в убунтуто, samba (за споделяне на файлове)

За повече информация прочети - www.ubuntuguide.org or www.ubuntuguide.hit.bg - Всичко е описано как се инсталирва! Убунту си тегли допълнителните пакети от интернет, така че ще ти трябва връзка с интернет.

Редактирано от autumn (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам следния проблем. Реших да сложа убунту 6.06 при стартирване на буутващото СД при проверка на mounting root file system спира да чете от диска и умира инсталацията. Не от СД устройството пробвах и на друго, не е и прецакан фаила или диска, някой някакви идеи има ли от какво можи да е.

Редактирано от partizan (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Инсталирах си MPlayer, който си върви чудесно но субтитрите ми са на маймуници! От къде да си сваля кирилски шрифтове ? Също така и имената на файловете ми , които също са на кирилица ми излизат по този начин!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

lspci - ти дава информация за повечето устройства.

Сетих се и за lsusb - за прикачените усб-та.Точността на инфото зависи от количеството епром на устройството.Но обикновенно работят добре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Инсталирах си MPlayer, който си върви чудесно но субтитрите ми са на маймуници! От къде да си сваля кирилски шрифтове ? Също така и имената на файловете ми , които също са на кирилица ми излизат по този начин!!!

За субтитрите!В конзолата пишеш:

sudo apt-get -t hoary install mplayer-fonts

За пове инфо отиди на:http://www.ubuntuguide.hit.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах да намеря отговор във форумите на Убунту, но без успех... Дано вие тук ми помогнете...

С думи прости искам да разбера каква е разликата между CD и DVD версията...

На официалния даунлоуд сайт все още няма линк за DVD версия... Пише нещо от рода на "DVD - Check back later"

И наистина

http://releases.ubuntu.com/6.06/

Тук има линкове само за CD...

Но тук:

http://cdimage.ubuntu.com/releases/6.06/release/

Си има линкове и за DVD. Дали са финални и официални... Не зная... И ако са, защо ли не са обявени на официалния даунлоуд сайт?

Както и да е... По-важното за мен е... Какво има в това DVD? Т.е. аз виждам какво има от .list файла. Но дали инсталира всичко? Дали мога да го ползвам и като Live диск? Така както мога да ползвам CDто. Виждам например че има и KDE пакети... Тогава какво ще се инсталира? Ubuntu или Kubuntu?

И как минава самата инстарация? Текстова /като в 5.10/ или си има Espresso Installer като CD версията?

Никъде не можах да намеря инфо...

sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз не знам точно.В предишната версия DVD-то си беше и лайв и инсталационно.В тази версия направиха CD-то такова.Единствено мога да подозирам че е лайв и че има повече пакети ,за тези които нямат достъп до интернет.Защото напрактика Ubuntu

е замислено да инсталира каквото ти трябва през мрежата - в противовес на СуСЕ и Дебиан ,които също имат възможност за инсталация през нета ,но идват с огромно количество пакети.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте, имам следния проблем: днеска обнових старото убунту 5.10 с новото чрез алтернативното СД, но след рестарт ми даде че не може да стартира x server и ме оставя в текстовия режим. Някой помощ sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
здравейте, имам следния проблем: днеска обнових старото убунту 5.10 с новото чрез алтернативното СД, но след рестарт ми даде че не може да стартира x server и ме оставя в текстовия режим. Някой помощ sad.gif

Твоите проблеми са винаги фатални :) .Имам следните идеи:

Ако си инсталирал дравърите на NVidia под стария убунту - ще трябва или да редактираш xorgconf ,така че да използва VESA ,или да изтеглиш пакетите inux-restricted-modules за твойто ядро.

Можеш да ги инсталираш от конзолата с apt get <име на пакета>.В конзолата пакети се търсят с apt-cache search <име на пакета или дума която търсиш>.

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам се са фатални :) , ама трябва да са оправят. Аз съм с ати видео, и сам сложил драйвери за картата на старото убунту. Ще пробвам сега да видя какво ще стане. 10х

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пълни глупости ако харда ти е бил примерно с виндоус и си имал C:\, D:\, E:\ и си сложил Линукс се предполага че си създал линукс партиците на мястото на C:\ така че D:\ и останалите устройства си стоят непипани. Ако след това искаш да минеш пак на виндоус само триеш линукските партици и си създаваш нови примерно NTFS или там FAT32 без да съсипваш останалите неща.

=======================================

bulgarian.gif

bgbox.png

fck-grg-bsh.jpg

illuminati.png

slackware2_userbar.gif

Тук е моментът да цитирам една поговорка:"Не питай старило, а патило" :):nono::nono::nono::nono:

В случая ти може и да не си старило, но аз със сигурност съм ПАТИЛОТО!

Е, ако искаш пробвай и ми се обади, защото, за да си качиш пак Windows, трябва да форматираш дяловете, но след като вече е качен Linux трябва да изтриеш ВСИЧКО и чак тогава те пуска да форматираш, който и да е дял! laugh.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тук е моментът да цитирам една поговорка:"Не питай старило, а патило" :):nono::nono::nono::nono:

В случая ти може и да не си старило, но аз със сигурност съм ПАТИЛОТО!

Е, ако искаш пробвай и ми се обади, защото, за да си качиш пак Windows, трябва да форматираш дяловете, но след като вече е качен Linux трябва да изтриеш ВСИЧКО и чак тогава те пуска да форматираш, който и да е дял! laugh.gif

Не досаждай с подобни полуистини.Случвало ми се е дори на мене да не може да стартира диска на XP ,но далеч не ми се е налагало да го трия целия.Освен това ,конкретно този проблем има ПЪРВО отношение към майкрософт ,а не към линукс и в частност Ubuntu.Друг път когато ти се случи отново питай как да го оправиш - не е трудно.Фактически само трябва да изпълниш FDISK /mbr (и то само ако си инсталирал там GRUB) и да изтриеш линукс партициите.

Edit:

А може би трябва само да преместиш активния флаг към Уиндоус дяла. Кой знае? Във всеки случаи ми се е случвало и преди да познавам линукс.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване