Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Ubuntu - проблеми,мнения,въпроси

pland

Препоръчан отговор

Ами просто съдя от Уиндоус. За него не ми беше нужно нито да чета нито нищо. Просто сравнявам.

Добър ден.

Драги, първо прочети ТОВА cool.gif Призовавам и другите хора, които да пръв път пипат нещо различно от джамовете да не правят меко казано Глупави изказвания. Няма всезнаещи хора, не бъди убеден за каквото и да било, линукс няма нищо общо с джамовете. Ако имаш конкретно нещо да кажеш, тогава питай. Конкретно по въпросите ти по-горе, отговарям ти последователно:

1- защо ти е гола система? Програмите не би трябвало ти вадят очите.

2-ТИ не можеш да кажеш на системата какво ЗА НЕЯ е добре, тя сама си преценя какво й е необходимо

3-приложенията въобще във UNIX базирани системи не се инсталират в една директория. Бинарните пакети в една, иконките в друга, зависимости и библиотеки в друга и т.н. cool.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 1,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Както за всяка човешка дейност така и при линукс съм убеден, че огромната част е просто пълнеж.

Ще прочета, благодаря на trosho за връзките към материалите и ще напиша впечатления.

Ако четат разработчици на дистрота би трябвало да се вслушват именно в първите впечатления на "куците"

потребители като нас.

Зависи какво разбираш под пълнеж. Една дистрибуция на Линкс може да бъде намалена до доста малки размери, но НИКОГА не може да слезе под определена стойност. Пълнеж по твоята класификация е например графична среда на сървър, но някои от библиотеките за тази среда ти трябват за да работи например application server. Нещата са малко по-дълбоки от колкото смяташ. Аналогично е положението при Windows, но ти явно там не си навлизал в дълбините и не можеш да оцениш нещата.

П.П. Ще си позволяваш да изказваш такива мнения, когато отделяш по 20 минути при инсталацията за да избереш кои акети са ти нужни!

Редактирано от capnemo (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз инсталирах Ubuntu 8.04 чрез Wubi и под Windows. Освободих единия дял на харда и го инсталирах там,

всъщност той сам си го избра (явно е разбрал, че беше празен, макар и да беше форматиран като NTFS).

Инсталацията премина успешно. След това се пообърках аз.

1. Драйверът от Ubuntu за видео картата ми го настроих, макар и изобщо никъде да не видях как разбира

за какъв монитор ще е. Ползвам nVidia GeForce 6200A и монитор тип тумбест CTX 17", който прие резолюцията

си каквато си беше под Windows, a именно 1152 х 864 при 85 Hz честота на опресняване от драйвера под Ubuntu.

Само леко трябваше да преместя геометрията вляво, че не се беше центрирала. Монитор не видях.

Даде ми и някакво съобщение, че драйверите за nVidia не били с отворен код и че тези били по подразбиране.

И пак нищо за монитора, което ме пообърка. Че монитора е стар - стар е, но... знам ли.

2. Подкарах Интернет-а без грижи. Обаче нещо Firefox 3 там не ми изглеждаше добре, особено шрифтовете.

3. Пробвах да пусна музика .mp3 файл с някаъв плеър от менюто, но нямало кодеци... връзване към Интернет да търси...

Спрях го. Почнах да търся някакъв подходящ. Казва ми мениджъра на пакети: "Връзвам се към Интернет да изтегля

Amarok". Викам: "Давай!". Изтегли го и го стартира. Ама къде го изтегли и от де го стартира... хич не ме и пита.

Това силно ме подразни! Даже и сега не мога да разбера къде го е инсталирал и преди това свалил.

Аз съм свикнал като ще се сваля нещо да ме пита къде и в коя папка да го свали и кога да го стартира!

Разгледах из пакетите на самото Ubuntu. Нищо не разбрах! Самите те са с някакви малки букви и което най-го мразя

със съкращения от типа на конзолните команди. Ау, изприщих се! Иди го разбери макар и по описанието, което

беше толкова много значително като се има предвид, че под него имаше още 5-6 пакета със същото име и някакви

допълнения в скоби от сорта на (ALSA driver), другото (KDE environment). Това разнообразие силно обърква!

Поне описанията да бяха по-дълги и изчерпателни най-вече. Което ме навежда на следния...

Въпрос:

Има ли начин да накарам при инсталацията на Ubuntu (не чрез Wubi, а същинска върху твърдия диск) да му кажа

да не инсталира НИКАКВИ приложения от сорта на аудио-плеър, видео-плеър, кодеците за тях (ако трябват и ги нямат),

разглеждачи на картинки, редактори на картинки. Просто само операционната система.

Питам защото като му дадох да търси някакви пакети за просвирване на .mp3 ми каза, че вградените били остарели

да се вържел ли към интернет и да намери нова версия за някой от тях или подходящ?!

Та затова питам дали е въможно после да си изтегля каквито АЗ намеря за добре пакети, програми за слушане на музика

и прочее?! Разгледах и структурата на дяла в който се инсталира Ubuntuto. Така и не разбрах къде бяха всички тия

приложения от списъците и как да ги премахна изобщо от компа.

Свикнал съм аз да си избирам какво да ми е на компа и с какво най-подходящо да отварям файловете си.

Като първо впечатление давам 5 от 12.

Убунту е направено за потребители с по-малко опит и съответно дори и да си го инсралираш по нормалния начин, пак няма да имаш опция да избереш кои пакети да бъдат сложени. Като искаш да избираш - пробвай друго дистро. Примерно си качи един Слак без Х дори и ти пожелавам успех.

Относно това защо има аудио плеър... А защо Уин има Media Player? Стига глупости. Хората предлагат окомплектована система (разбирай ОС) за домашни нужди. Ако нямаше плеър, щяха да изкочат хиляди питанки от рода на "Ама това чудо един плеър няма?!? Как да си пусна новия лейбъл на Софи Маринова тогава?!?"

На въпроса ти относно избирането... Убунту, което е Дебиан базирано се слави с мощната си пакетна система. Ако си мислиш, че просто ще изтеглиш нещо и то ще се инсталира и тръгне, здравата се лъжеш. И причината е проста... Нарича се "зависимости". Което ще рече, че нещото, което искаш да инсталираш зависи от други пакети, за да работи правилно и пълноценно.

Не случайно в хранилищата на Убунту има десетки хиляди пакети. Не е нужно да се ровиш из нета, да търсиш даунлоуд линкове, да умуваш има ли версия за твоето Убунту... Искаш да инсталираш К3В, няма проблем... Просто напиши в една конзола sudo apt-get install k3b

И готово! И ако питаш защо да го инсталираш така, а не да изтеглиш някакво архивче от сайта на програмата... Ще ти дам и прост отговор:

Дори и да изтеглиш архив от сайта на програмката, вероятността това К3В да заработи е нулева. Защото К3В зависи от още 4-5 пакета. Защо има зависимост ли? Защото е софтуер за запис на CD/DVD, правен за KDE графична среда. А Убунту идва с Gnome :wors:

Така че един пакет, инсталиран сам по себе си, надали ще заработи... А ако опиташ с sudo apt-get install, ще стане. Защото хората от Убунту са пакетирали този софт ТОЧНО за твоето Убунту, с точно тези зависимости които ти трябват. Това му е силата ;)

И като пример за всичко казано до тук е факта, че на повечето сайтове на софтуер за Линукс... В даунлоуд секцията срещу Убунту ще видиш нещо от сорта на:

За Убунту: Програмата я има в хранилищата, моля използвайте пакетния ви мениджър, за да инсталирата нашата чудесна програмка

Ха сега познай защо ;)

Единствените изключения, които ще са ти нужни и които няма да можеш да инсталираш през пакетния мениджър са програми, които не са Open Source. Тях наистина ще трябва да изтеглиш от официалните им сайтове... Това за мен са:

Skype, Opera, Google Earth (3 на брой)

За всичко друго ползвайте apt-get за да си нямате проблеми ;)

Или ако мразите конзола... Има си и графичен еквивалент... Вика му се Synaptic ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За тези, които не знаят какво точно правят в форума "Всичко за Убунту" и за тези, които са заслепени от дългогодишната работа със затворени патентно-ограничени продукти, давам отново следния адрес:

Самият аз, няма да се захващам с безмислени спорове, защото е чиста загуба на време.

Редактирано от Phoenix.bg (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, с 7.10 нямах такъв проблем нито и с 7.04 ... обаче ето, че на новата версия се появи :speak: Мерси, много , че се занимаваш !

Обяснявам пак проблема, ако някой може да измисли решение ще съм благодарен.

Ubuntu 8.04 -> HDD разделено на 3 партишъна + 1 Swap. ( filesystem ext3 -[15 gb] + sda2 ext3 - [155 GB] + sda1 NTFS [15gb] + swap ). Filesystem mount point "/" останалите са в "/media/". След Рестарт на машината (пълен рестарт или Shutdown) Filesystem-a си се маунтва без проблем останалите два партишъна не искат. Трябва да ги маунтвам ръчно, смисъл трябва да дам Places -> sda1 : Places-> sda2 само да кликна при което си се появяват на десктопа. Примерно ако си направя Shortcut на някоя папла от sda2 до десктоп-а след рестарт изчезва. Или ако сложа Wallpaper пак от там също, абе общовзето кактовото и да направя от някой от другите два партишана след рестарт изчезва, а не е работа секи път да си правя нови шорткъти. По подразбиране при отваряне и двата партишъна искаха Root парола, тва го махнах, като смених Permisions -> Owner -> махнах Root-a и сложих моя юзър за да мога като правя някви промени по файловете на дяла да не се занмиавам сдосадната парола тва е единствената промяна която съм правил по партишъните. Благодаря предварително!

Дай да видим изхода от:

sudo fdisk -l
mount
cat /etc/fstab
ls -l /media/

Редактирано от dedmen (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

sudo fdisk -l

Disk /dev/sda: 200.0 GB, 200049647616 bytes

255 heads, 63 sectors/track, 24321 cylinders

Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes

Disk identifier: 0x0f800000

Device Boot Start End Blocks Id System

/dev/sda1 1 1959 15735636 83 Linux

/dev/sda2 1960 22193 162529605 83 Linux

/dev/sda3 * 22194 24152 15735667+ 7 HPFS/NTFS

/dev/sda4 24153 24321 1357492+ 5 Extended

/dev/sda5 24153 24321 1357461 82 Linux swap / Solaris

mount

/dev/sda1 on / type ext3 (rw,relatime,errors=remount-ro)

proc on /proc type proc (rw,noexec,nosuid,nodev)

/sys on /sys type sysfs (rw,noexec,nosuid,nodev)

varrun on /var/run type tmpfs (rw,noexec,nosuid,nodev,mode=0755)

varlock on /var/lock type tmpfs (rw,noexec,nosuid,nodev,mode=1777)

udev on /dev type tmpfs (rw,mode=0755)

devshm on /dev/shm type tmpfs (rw)

devpts on /dev/pts type devpts (rw,gid=5,mode=620)

lrm on /lib/modules/2.6.24-16-generic/volatile type tmpfs (rw)

securityfs on /sys/kernel/security type securityfs (rw)

gvfs-fuse-daemon on /home/borisov/.gvfs type fuse.gvfs-fuse-daemon (rw,nosuid,nodev,user=borisov)

/dev/scd0 on /media/cdrom0 type iso9660 (ro,nosuid,nodev,utf8,user=borisov)

/dev/sda2 on /media/disk type ext3 (rw,nosuid,nodev,uhelper=hal)

cat /etc/fstab

# /etc/fstab: static file system information.

#

# <file system> <mount point> <type> <options> <dump> <pass>

proc /proc proc defaults 0 0

# /dev/sda1

UUID=5623a6d3-0847-488b-afd2-05b8e148104c / ext3 relatime,errors=remount-ro 0 1

# /dev/sda5

UUID=769134b6-c980-4c04-8ebd-2d28a0f792cb none swap sw 0 0

/dev/scd0 /media/cdrom0 udf,iso9660 user,noauto,exec,utf8 0 0

#Added by diskmounter utility

/dev/sda3 /media/sda3 ntfs-fuse rw,user,fmask=0111,dmask=0000 0 0

UUID=5623a6d3-0847-488b-afd2-05b8e148104c / ext3 relatime,errors=remount-ro 0 1

bash: /: is a directory

[email protected]:~$ # /dev/sda5

[email protected]:~$ UUID=769134b6-c980-4c04-8ebd-2d28a0f792cb none swap sw 0 0

bash: none: command not found

[email protected]:~$ /dev/scd0 /media/cdrom0 udf,iso9660 user,noauto,exec,utf8 0 0

bash: /dev/scd0: Permission denied

[email protected]:~$ #Added by diskmounter utility

[email protected]:~$ /dev/sda3 /media/sda3 ntfs-fuse rw,user,fmask=0111,dmask=0000 0 0

bash: /dev/sda3: Permission denied

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доста мнения бяха позатрити поради отплесване извън темата. При следващо такова лично ще ходатайствам за бан на потребителя и замразяване на темата!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах проблеми с монтирането на Ntfs дяловете при добавяне на Xfce4 към Ubuntu8.04.Решението(не е единствено)-инсталацията чрез Synaptic на пакета pysdm(Graphical Storage Device Manager).С този пакет дори на начинаещите няма да им е трудно да си монтират/демонтират дяловете на хардисковете.

P.S. Защо ми изтрихте мненията за инстал на видеодраивери за Убунту-бяха по темата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

P.S. Защо ми изтрихте мненията за инстал на видеодраивери за Убунту-бяха по темата?

Моите за драйверите също :speak: и те бяха по темата.

Малко се чете в тая държава. Всъщност и да се чете не се чете с разбиране.

Редактирано от adXok (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо инсталирай:

sudo aptitude install ntfs-3g
После направи две папки в /media където ще монтираш дяловете sda2 и sda3. Примерно:
sudo mkdir /media/{sda2,sda3}
После променяш правата на тия папки - ти и твоята главна група:
sudo chown "твоя юзър":"твоята група" /media/{sda2,sda3}
После виждаш твоя UID и GID чрез следната команда:
id
И редактираш fstab по следния начин:
/dev/sda2	/media/sda2	 ext3	defaults,uid=" на твоя потребител",gid="на твоята група"   0  2

/dev/sda3			  /media/sda3  ntfs	defaults,umask=007,uid=" на твоя потребител",gid="на твоята група"   0
После:
sudo umount -a

sudo mount -a

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

После:

sudo umount -a

sudo mount -a
По-добре е да се използва командата:
sudo mount /media/sda2

sudo mount /media/sda2

защото командата umount -a понякога може да бъде много опасна

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо инсталирай:

sudo aptitude install ntfs-3g
После направи две папки в /media където ще монтираш дяловете sda2 и sda3. Примерно:
sudo mkdir /media/{sda2,sda3}
После променяш правата на тия папки - ти и твоята главна група:
sudo chown "твоя юзър":"твоята група" /media/{sda2,sda3}
После виждаш твоя UID и GID чрез следната команда:
id
И редактираш fstab по следния начин:
/dev/sda2	/media/sda2	 ext3	defaults,uid=" на твоя потребител",gid="на твоята група"   0  2

/dev/sda3			  /media/sda3  ntfs	defaults,umask=007,uid=" на твоя потребител",gid="на твоята група"   0
После:
sudo umount -a

sudo mount -a

Същото-в графичен режим с pysdm.Монтираните дялове остават за постоянно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-добре е да се използва командата:

sudo mount /media/sda2

sudo mount /media/sda2

защото командата umount -a понякога може да бъде много опасна

Няма страшно - не демонтира дяловете които текушо се използват - root, home и пр..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма страшно - не демонтира дяловете които текушо се използват - root, home и пр..

Обикновено е така, но не е в добрия стил на администриране :-)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Реших да премахвам GIMP-a, който идва по предложение на самата Ubuntu 8.04 инсталация.

Защо!? След като хората са ми го предложили вграден и готов за работа!?

Ами поради същата причина поради която и Микромеките ми предлагаха Paint, MovieMaker, IE, WMP и още други десетки.

И все пак решик, че ако го премахна така GIMP-a, може да се наложи след това да го изтегля отново, ако не намеря

по-нова версия или друга програма. Естествено, че мога първо да инсталирам другата, а после чак да премахвам.

Но те са стотици... предполагам вече е ясно защо.

И отидох на страницата на GIMP-a да видя дали мога да си го изтегля впоследствие от там.

Ето какво пише:

At the moment we know about the following binary packages for GIMP 2.2 or 2.4 on UNIX. These binaries are provided by GIMP users. We did not test them; use at your own risk.

* GNU/Linux

o Debian (deb)

o Fedora Core 3 (RPM)

o Gentoo Portage

o Slackware

o SuSE 9.2 (RPM)

o Ubuntu (deb)

Последното е за Ubuntu, но ме притесни силно следното нещо:

These binaries are provided by GIMP users. We did not test them; use at your own risk!!!

Оставям настрана факта, че за различна дистрибуция ти трябва и различен файл. Пълен хаос и всеки

още повече наблъсква неща и свои виждания (дистрибуции). Времето на потребителите е ограничено обаче.

Вие пробвахте ли всички дистрибуции за да сте сигурни, че сте избрали най-подходящата?!

Излиза обаче, че Ubuntu съставителите са направили GIMPuntu, който е страхотен и идва вграден с Ubuntu.

И те не са какви да е юзъри, а такива които правят страхотни неща.

Премахнати, разсъждения, излизащи извън обекта на дискусия.

Последно предупреждение за коментари не по темата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Реших да премахвам GIMP-a, който идва по предложение на самата Ubuntu 8.04 инсталация.

Защо!? След като хората са ми го предложили вграден и готов за работа!?

Ами поради същата причина поради която и Микромеките ми предлагаха Paint, MovieMaker, IE, WMP и още други десетки.

И все пак решик, че ако го премахна така GIMP-a, може да се наложи след това да го изтегля отново, ако не намеря

по-нова версия или друга програма. Естествено, че мога първо да инсталирам другата, а после чак да премахвам.

Но те са стотици... предполагам вече е ясно защо.

И отидох на страницата на GIMP-a да видя дали мога да си го изтегля впоследствие от там.

Ето какво пише:

At the moment we know about the following binary packages for GIMP 2.2 or 2.4 on UNIX. These binaries are provided by GIMP users. We did not test them; use at your own risk.

* GNU/Linux

o Debian (deb)

o Fedora Core 3 (RPM)

o Gentoo Portage

o Slackware

o SuSE 9.2 (RPM)

o Ubuntu (deb)

Последното е за Ubuntu, но ме притесни силно следното нещо:

These binaries are provided by GIMP users. We did not test them; use at your own risk!!!

Оставям настрана факта, че за различна дистрибуция ти трябва и различен файл. Пълен хаос и всеки

още повече наблъсква неща и свои виждания (дистрибуции). Времето на потребителите е ограничено обаче.

Вие пробвахте ли всички дистрибуции за да сте сигурни, че сте избрали най-подходящата?!

Излиза обаче, че Ubuntu съставителите са направили GIMPuntu, който е страхотен и идва вграден с Ubuntu.

И те не са какви да е юзъри, а такива които правят страхотни неща.

Не му трийте коментарите - страшно вдига настроението! laugh.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

Духа на Цецо Кукуто пак се появи! cool.gif:speak:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, така е!

Но само с подмятания от такъв сорт без конкретни напътствия изобщо не помагаш.

Предполагам, че в дистрибуцията Ubuntu самите разработчници са взели от някъде сорса на GIMP

и са го разработили за самото Ubuntu. Така ли е или не е така?!

Но името сякаш се е запазило.

Едни и същи ли са GIMP-четата за всички линуск дистрибуции като начин на инсталиране, деинсталиране,

подкарване и прочее. Щото се чуха някакви тези за "зависимости" от пакети и прочие за съответната дистрибуция.

Тук хората предлагат бинарчета за различните дистрота, само за някои всъщност, но не гарантират нищо.

В крайна сметка някой от вас разбира ли какво е това цялото различие и разнообразие.

Ще ми каже ли някой как да премахна абсолютно всички приложения за картинки, музика, филми, документи

като си иставя само графичната среда (gnom), възможността за разгледжане на директории и устройства (т.нар.

window manager) и как да намеря драйвери за линукс за ПОНЕ графичната ми карта, монитора, звуковата.

Стари са, това е така. Но ако няма такива от самите производители, то значи не си е работа.

Ако пък ги има за Линукс, ще станат ли за Ubuntu!?

Това е някаква джунгла и свободата е някаква свободия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. GIMP, който имаш предвид е модифицирана версия, наподобяваща Photoshop, основния код е същия, само е променен външния вид. Същата версия я има и за RHEL, SuSE, Windows и други

2. Не можеш да премахнеш абсолютно всичко, заради така мразения не само от теб зависимости на пакети. Можеш да започнеш със една силно орязана версия (правил съм го за RHEL) и да добавиш каквото искаш

3. По отношение на пакетите - има независими хранилища, които предлагат пакети, които не са налични в основната дистрибуция поради някакви причини

4. За драйвери за видеоконтролерите ще трябва или да се задоволиш с този, който ти се предлага при инсталацията или да търсиш на сайта на производителя и да си ги инсталираш сам (има съпътстващи документи как се прави)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

4. За драйвери за видеоконтролерите ще трябва или да се задоволиш с този, който ти се предлага при инсталацията или да търсиш на сайта на производителя и да си ги инсталираш сам (има съпътстващи документи как се прави).

Да, благодаря ти. Мисля, че с това приключват надеждите ми, че Линукс може да е ОС-то, което да удовлетвори моите нужди.

Аз по пронцип дори и не гледам какви пакети съдържа една или друга дистрибуция и колко са добри.

Първом искам да съм уверен, че тази ОС комуникира достатъчно добре с хардуера ми.

Нормално е първо да се търси за комуникиращи програми (драйвери) при поризводителите.

След като те по техни нормални съображения не са отворили кода си (технологията си), а само предлагат

общ драйвер, на който пък се мусят точно Линукс разработчиците, че не отговяря на тяхната представа за

софтуер... нешката се къса в свободната комуникация.

В крайна сметка всичко след чаркулите е софтуер, който трябва да е отворен.

Но пък значи и самите чаркули трябва да са с отоворени за софтуерните свободни разработчици.

Аз така намирам връзката между машина, оперативен софтуер за нея и потребител, който спокойно да

командва и тези процеси. Без значение това ютия ли е или космически кораб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наистина има проблеми с видеодрайверите и никой не ги отрича. Ти си решаваш за себе си, моя опит е по-скоро на сървърни платформи, където тези глезотийки (графична среда) не се полагат :-)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, така е!

Но само с подмятания от такъв сорт без конкретни напътствия изобщо не помагаш.

Предполагам, че в дистрибуцията Ubuntu самите разработчници са взели от някъде сорса на GIMP

и са го разработили за самото Ubuntu. Така ли е или не е така?!

Но името сякаш се е запазило.

Едни и същи ли са GIMP-четата за всички линуск дистрибуции като начин на инсталиране, деинсталиране,

подкарване и прочее. Щото се чуха някакви тези за "зависимости" от пакети и прочие за съответната дистрибуция.

Тук хората предлагат бинарчета за различните дистрота, само за някои всъщност, но не гарантират нищо.

В крайна сметка някой от вас разбира ли какво е това цялото различие и разнообразие.

Ще ми каже ли някой как да премахна абсолютно всички приложения за картинки, музика, филми, документи

като си иставя само графичната среда (gnom), възможността за разгледжане на директории и устройства (т.нар.

window manager) и как да намеря драйвери за линукс за ПОНЕ графичната ми карта, монитора, звуковата.

Стари са, това е така. Но ако няма такива от самите производители, то значи не си е работа.

Ако пък ги има за Линукс, ще станат ли за Ubuntu!?

Това е някаква джунгла и свободата е някаква свободия.

Значи на теб не ти харесва това че в Линукса няма гаранций?Ами какво ще кажеш за "гарантираният" лично от баце Бил Уиндоус славещ се с прословутата си "стабилност"?Все пак Линукса в цялото си многообразие е свободен и безплатен софтуер-какви гаранций искаш?!

Редактирано от cakula (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване