Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ToDiR0S

Как да boot на CD

Препоръчан отговор

Значи имам няколко windows Xp и искам да си направя готово CD за инсталация, а за целта трябва да го буутна. Моляви пишете какда го запиша на диск и как да го буутна, за да може кат ресна компа направо да почва инсталацията (знам че трябва да се направят настройки в биоса да тръгва компа първо от CDто). Мерси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А иначе колко по-лесно може да се направи :Отваряш си Nero-то и горе където пише Recorder влизаш там и от появилото се меню избираш Burn Image.Намираш си iso файла и го избираш,даваш му да се записва и а изненада имаш си вече boot disk.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3 начина на запис на имидж файл с Nero:

1.Поставяш празен диск в устройството,цъкаш с десен бутон на мишката върху ISO-то->Open With->Nero Burning ROM->в прозореца който ти се отвори нагласяш ниска скорост на запис->Burn

2.Отваряш Nero Burning ROM,затваряш прозореца New Compilation,кликваш в/у бутона Recorder, избираш Burn Image,отваря се прозорец за търсене и от него избираш имидж файла,следва да избереш скорост на запис колкото се може по-малка(4-12),даваш му Burn и се записва бутабъл.

3.Nero Express->Image,Project,Copy->Disc image or Saved Project->отваря се прозорец за търсене и от него избираш имидж файла->нагласяш ниска скорост от бутончето на левия ръб на прозореца->Burn

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК разбрах, само че има една малка подробност, уиновете са ми архиви не имидж файлове, дали със тях ще стане направо или трябва да ги направя имидж файлове (ако може). Иначе благодаря за съветите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК разбрах, само че има една малка подробност, уиновете са ми архиви не имидж файлове, дали със тях ще стане направо или трябва да ги направя имидж файлове (ако може). Иначе благодаря за съветите.

какви са па тия архиви, от къде ги намери?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро само иконата ти е като на архив. Иначе разширението не е ли .iso? Ако пък е .rar или .zip ги разархивирай и виж какво ще се получи!

Редактирано от icemans (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не са ISO файлове, значи са архивирани файлове на Уиндоуса, тогава ще стане по начина, описан най-напред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро само иконата ти е като на архив. Иначе разширението не е ли .iso? Ако пък е .rar или .zip ги разархивирай и виж какво ще се получи!

Да има такава вероятност само иконката да изглежда като архив. А да питам ако я емулирам с Alcohol 120% дали нещо може да ми стане на Уина

Мисля че само иконката е като архив иначе разширението си е ISO. Понеже като ресархивирам ми излизат инсталационни файлове EXE.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом разширението е .ISO, нямаш нужда от разархивиране или Alcohol 120 . Просто го запиши на диск, по един от трите начина по-горе. След това оставяш диска в устройството, и рестартираш. Ако в BIOS е зададено CD/DVD като First Boot Devise , трябва да започне инсталацията - с надписа "Press any key to boot from CD/DVD ..." .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите. Направих едно дискче ама не рискувам да го пробвам, за съжаление.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...