Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Madonna

"Виваком" e новото име на БТК и "Вивател"

Препоръчан отговор

"Виваком" (Vivacom) e новото име на най-голямата телекомуникационна компания в България, която обединява услугите и екипите на БТК и "Вивател" (vivatel).

По случая БТК ще подари на софиянци зрелищно танцово шоу на 10 септември

Това е последният етап от сливането на двaта телекома, които се превръщат в компания с единна визия, обединен екип и пълно портфолио от телекомуникационни услуги с обща корпоративна идентичност.

Услугите, които "Виваком" ще предлага, включват интернет, фиксирани и мобилни комуникации. Фиксираните и мобилни телефонни услуги ще носят наименованието VIVACOM, a новото име на БТК ADSL е VIVACOM Net.

Новата организация на "Виваком" e ориентирана повече към пазара, отколкото към продукта, казват от компанията.

Тя обединява в едно динамиката на "Вивател" и традициите на БТК, която разполага с най-голямата телекомуникационна инфраструктура в страната.

В началото на 2010 г. обединеният екип на "Виваком" ще се премести в нова сграда, а всички магазини на компанията ще се ребрандират до края на октомври тази година.

Наскоро компанията придоби една от водещите вериги магазини за мобилни технологии 2Be, чиито магазини също се интегрират в търговската мрежа на "Виваком".

Сливането на БТК и дъщерното и дружество БТК Мобайл (vivatel) започна в края на септември миналата година и беше финализирано през януари.

Целта бе да се подобри ефективността на управлението, да се оптимизират разходите и да осигури устойчив ръст.

Подаръкът по случай представянето на новата корпоративна идентичност на БТК ще бъде безплатно зрелищно танцово шоу на 10 септември, четвъртък, от 19:00 часа.

Отвесно на фасадата на емблематичната Телефонна палата ще танцува френската трупа "Компани ле пасаже" (Compagnie Les Passagers).

Събитието е и част от подгряващата програма на второто издание на "Sofia Dance Week".

vesti.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Новата организация на "Виваком" e ориентирана повече към пазара, отколкото към продуктa

а ето това вече е притеснително.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а ето това вече е притеснително.....

Те тия никога не са били ориентирани към продукта.

Всъщност това е поредното сливане в тази компания и ще се приготвят според мен след година-две за продажба. Но преди това ще изкарат всички имоти от дружеството и ще го продадат чисто голичко.

Всъщност аз не съм очарован от този брандинг и колегите от Публисис не мисля, че са свършили нещо запомнящо се. Дори логото и фирмените цветове подсказват, че като не са дали сериозни пари, надали собствениците биха очаквали добра познаваемост и повишаване интереса към марката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен че не са ориентирани към продукта, изключително много се съмнявам за правилната им ориентация към клиента.

Преди няколко дена имах доста грижи, създадени от БТК_______Vivatel. Успяха за много кратък срок да разбият представата

ми за обслужване в магазин(Клиентски ориентирано), обслужване на CallCentre(Клиентски ориентирано), техническа подръжка на неизправни линии(Клиентски ориентирано), посещение на ЕНЖЕНЕР в дома(Клиентски ориентирано).

Честно да ви кажа, ако през всичко което минах е тяхната представа за клиентски ориентирана компания с традиции в...хмммм, в какво ли, немога да си представя какво ще бъде качеството на продукта...

Ако имате алтернатива, горещо ви съветвам да не се занимавате с БТК_______Vivatel

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че брандът вече е факт, факт е. Че не е кой знае какво, не е. Но вижте аз какво намерих тук :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм! Въпреки, че на пръв поглед не се вижда нищо общо в дейността на двете компании, се забелязва голямата прилика в логото! Интересно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че брандът вече е факт, факт е. Че не е кой знае какво, не е. Но вижте аз какво намерих тук :D

хах - интересно

На италианската компания, wivacom, логото е :

vivacom-logo-1.jpg

а на нашия "Виваком:

vivacom-logo-3.jpg

Освен името, впечатление прави и цветовото изпълнение...

Но - да направиш ново лого и да измислиш ново име на компанията не означава, че тя е нова.Колкото и да се опитват да ме убедят, че това е съвсем нов брандинг, все ми се струва, че по стар български обичай ще бъдат с стил "Пременил се Илия, огледал се – пак в тия"

:blink:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че кой е казал, че компанията е нова? То, служителите са си същите, мрежата е същата, услугите са същите. Само ги обединяват с едно име и след време всички, ползвани от тях услуги- в една фактура (което наистина си е удобно от гледна точка на плащането). На мен ми е интересно дали другата компания знае, че нашите 'убостници ползват подобно на тяхното лого :blink:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дразня се, че са решили да изписват новото име на компанията изцяло с главни букви. Не ми е приятно да го гледам така нито на дислпея на телефона си, нито в съобщенията, дето изпращат.

Редактирано от mxp (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дразня се, че са решили да изписват новото име на компанията изцяло с главни букви. Не ми е приятно да го гледам така нито на дислпея на телефона си, нито в съобщенията, дето изпращат.

Явно не съм само аз така :wors:

Грандиозен скандал....

Абе аз защо съм останал със спомен, че навремето, когато правиха Вивател, се оказа, че има компания със същото име, някъде в района на Аржентина...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам, на мен още ми е странно и не ми се вярва преди това да не са знаели за логото на италианската фирма. Но с интерес ще следя развитието на случая :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Софтуерна грешка спря нета и банкомати в половин България

6_f03dd.jpg

02 октомври 2009 / News.dir.bg

Софтуерна грешка в системата на VIVACOM Net (преди БТК) стави без интернет и е-банкиране за часове половината държава в петък.

В почти цялата страна интернет имаше само на моменти, след което отново спираше. Проверка показа, че интернет нямаше или прекъсваше в областите София, Благоевград, Видин и Варна, съобщи сайтът Е-79, цитиран от БЛИЦ. Оказа се, че и кабелни оператори в страната нямат интернет, тъй като много от тях също черпят интернет от БТК.

Свривът в мрежата на Виваком остави и хиляди хора без достъп до парите им в картовите сметки, като десетки банкомати нямаха комуникация с обслужващите банки, предаде БГНЕС. Проблемът постави на нокти хората от БНБ. Клонове на търговски банки също бяха поразени и клиентите им не можеха нито да внасят нито да теглят пари. Десетки фирми в София, Пловдив, Варна, Бургас и Плевен останаха без комуникации.

Истинска паника предизвика бъгът в Шумен. Нито един банкомат в града не работеше в ранния следобед заради срива, предаде АСН. Дежурни групи вадеха заяли дебитни карти на клиенти. Шефовете на клоновете изкараха служители навън, за да обясняват, че устройствата са извън строя. Сривът засегна и работата на пощите, чиито компютри отказаха и така спря плащането на битови сметки. Бяха прекъснати за кратко и мобилните връзки на оператора, както и достъпа до Интернет.

Достъпът до интернет услугата VIVACOM Net и градската мрежа за пренос на данни са възстановени в 15.30 часа днес, съобщиха от компанията в късния следобед. Мобилната услуга е била възстановена в 15.00 часа. Вече функционират нормално и IP/VPN и интернетът за бизнес клиенти, съобщиха от компанията, цитирана от БТА.

Техническият проблем е настъпил в 13.52 часа и се дължи на софтуерна грешка в системата. От компанията уверяват, че проблемът е окончателно разрешен.

Смешници...

За съжаление малко хора (от пряко пострадалите от липсата на работещи банкомати и банкиране) ще се усетят да си мобилизират адвокатите и да ги изплющят БТКом с по един иск за нанесени имуществени и неимуществени вреди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смешници...

За съжаление малко хора (от пряко пострадалите от липсата на работещи банкомати и банкиране) ще се усетят да си мобилизират адвокатите и да ги изплющят БТКом с по един иск за нанесени имуществени и неимуществени вреди.

Някъде там из договора който всеки клиент подписва не пишеше ли нещо от сорта че БТК/VIVACOM ги боли клаксона и не могат да бъдат държани отговорни то такива параграфи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами най-малко всеки клиент има разписан договор в който е и упоменат срока за отстраняване на неизправности (даже не всеки клиент има подобно уточнение). Бъди сигурен, че едва ли има срок по-малък от 4 часа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някъде там из договора който всеки клиент подписва не пишеше ли нещо от сорта че БТК/VIVACOM ги боли клаксона и не могат да бъдат държани отговорни то такива параграфи?

Аз договор с БТК нямам за нищо. Имам договор с банките, които обслужват картите ми. Имам клаузи за проблеми от техническо естество, но такъв нямам.

Дори и да имам обаче, при положение, че всичките ми пари са в карти и съм пробвал в рамките на половин час от три различни банкомата, ще си търся правата кат пич. Тоест не аз, а адвокатите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще си търсиш правата от банката, а не от Виваком, въпреки че не знае какви са условията на банката които не са записани при тебе! А пък банката незнам как ще търси нещо от Виваком, поради горния ми пост!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...