Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

здравейте, имам проблем, който през последния месец се опитвам да реша и не успявам сам. става въпрос за това, че докато работя на компа той забива или по-точно екрана замръзва без да мога да изпълня никаква клавишна команда или нещо друго. получава се не само като е натоварен компа, но и по време на престой на системата. едва ли е софтуерен проблма, защото и под windows xp или linux проблема си остава. някой има ли идея къде може да е проблема. само да спомена, че нямам издути кондензатори по дъното. дъното в gygabite k7, sempron 2500+, 1 GB ram drr 400, hdd - hitachi 80gb.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А вентилаторите на процесора, видеокартата и захранваето въртят ли се нормално?

Пробвано ли е с друго захранване? Системата да е овърклоквана?

Редактирано от DoGa (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте, имам проблем, който през последния месец се опитвам да реша и не успявам сам. става въпрос за това, че докато работя на компа той забива или по-точно екрана замръзва без да мога да изпълня никаква клавишна команда или нещо друго. получава се не само като е натоварен компа, но и по време на престой на системата. едва ли е софтуерен проблма, защото и под windows xp или linux проблема си остава. някой има ли идея къде може да е проблема. само да спомена, че нямам издути кондензатори по дъното. дъното в gygabite k7, sempron 2500+, 1 GB ram drr 400, hdd - hitachi 80gb.

Почистване контактите на RAM-а с мека гума за триене на молив. Имах същия проблем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

системата не е овърклоквана, вентилаторите се въртят нормално.. същият проблем го имах и с друго захранване преди да го подменя (старото изгоря)

почистих рам-а с гумичка, но няма ефект

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А колко вата е захранването. Новото (което си сменил) по-мощто ли е то старото? Радиатора на видеокартата и процесора топли ли са по време на работа. (под топли имам в предвид да не можеш да си задържаш ръката на тях)?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

захранването е 450 W, а температурата в компа си е нормална, нищо не ми грее

има ли вероятност харда да си заминава по малко

Редактирано от live1102 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

захранването е 450 W, а температурата в компа си е нормална, нищо не ми грее

има ли вероятност харда да си заминава по малко

Пусни ако можеш рам паметта на 333 мхз. Имам същия проблем на моя комп, но с ддр2, която не работи на 800 мхз и забива по същия начин, а на 667 мхз работи без проблем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш възможност пробвай да смениш видеокартата или ако си вадил процесора, за да го почистиш може да не си го наместил добре. Но все пак си мисля, че е от видеото.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И според мен е от рама.Първо опитай с почистването и , а ако не опитай със сваляне на честотата.И двата съвета са дадени по горе и според мен са точни.Ако и досега си бил с тази рам мисля ,че само с почистването ще се реши проблема ,но ако имаш възможност пробвай и с друга банка.Успех. :)

Редактирано от Pavi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пак заби дори и след почистване на рам и намаляване на честотата на 333мгх. прегледах процесора, махнах го и почистих.всичко се е ок по него..остават 2 варианта - захранване и видеокарта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пак заби дори и след почистване на рам и намаляване на честотата на 333мгх. прегледах процесора, махнах го и почистих.всичко се е ок по него..остават 2 варианта - захранване и видеокарта.

Започни със захранването cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Започни със захранването cool.gif

Аз го имам този проблем с вграденото видео на дъното...по точно ако работи вграденото видео и отворя word документ, при превъртане няма начин да не замръзне...с отделна видеокарта проблем няма.

Ако е захранване би трябвало да е по натоварено с още един компонент, но не е така.

Редактирано от gaffer (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сто процента е видеото! На мен така ми замина старата карта - 7300ГТ!

Така и не успяха да разберат какво и е, но в 3Д веднага забиваще, а в 2Д при известни обстоятелства(скролиране на обемна уеб страница, на папката с фотографии дадени да се виждат в миниатюра и др.)

Нова карта, ще трябва вероятно, освен ако сегашната не е в гаранция!

Едит: Нов компютър, ще трябва! Макар, че линукса няма кой знае какви изисквания, ако аватарът Ви подсказва това!

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имал съм го и аз този проблем, и честно казано при мен беше от самата видео карта. Проблема беше, 4е самата дупка където се свързва монитора с компа беше хлабава и ми правеше проблеми

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пробва ли с друга банка рам ? :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пробва ли с друга банка рам ? :hang:

м да..резултат нулев. другата седмица ще пробвам с подмяна на захранване и видео..доста странна история .. даже ми се струва малко нелогична. благодаря за добрите идеи :tease:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под Windows съм имал същия проблем и се оказа че С-то ми е пълно и системата нямаше въздух да прави каквото и да било.

Така че в твоя случай събсем спонтанно би могъл да добавиш и харда си към възможностите.Като гледам че е 80 гб най-вероятно е и на някоя и друга годинка така че може и да си отива и да пречи на системите да функционират правилно.

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хард диск-а проверяван ли е за лоши сектори ???

Ако е видял малко повече грубости може и да сдава багажа вече все пак комп-а си е на не малко години ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

харда няма лоши сектори.даже съвсем скоро мина формат на ниско ниво. обаче проблема го останових почти на 100%. от едната банка рам е.като я махнах и заработи на 512 и 333мгх синхронен с процесора вече няма замръзване на системата. мисля, че проблема е решен поне за сега, благодаря :yanim: и наздраве..време е за бира :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

м да..резултат нулев. другата седмица ще пробвам с подмяна на захранване и видео..доста странна история .. даже ми се струва малко нелогична. благодаря за добрите идеи :gift:

Значи не си пробвал с нова? :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи не си пробвал с нова? :down:

приателю незнаеш колко беше прав. а решението беше доста елементарно. просто размених местата на двете банки рам . и проблемите изчезнаха (поне през последните 24 часа ) както описах в предния пост :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен беше същото положение и се оправи като смених банките /3х512/ с тези от другия си компютър и сега всичко е ОК. За това ти дадох тези съвети / не питай старило ,а патило/.Бъди здрав.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване