Премини към съдържанието
borisfx

Защо дизеловите автомобили са по-скъпи от бензиновите?

Препоръчан отговор

Имам и дизелов и бензинов автомобил. И двата харчат неприлично малко за размерите си. Дизела е много по-лесен за каране и по-мързелив за поддръжка. Проблеми по двигатели и т.н... бе да му се невиди как със 100 000км + каране досега (да чукна на дърво) не ми се наложи да се сблъскам с толкова проблеми дето ги изказахте тук (колата не е нова и преди това също имаше доста навъртяни км). Състоянието на колата много зависи и от задкормилното устройство. Виждаш как карат всеки ден из родната ни татковина...еми с такива "рацери" как да не е на ремонт колата всеки месец. В случай че колата е малолитражка, обаче (както предполагам че ще е), мисля че на дневен ред няма да седи въпроса дизел/бензин, а ще избирате по това колко е запазена колата. Има бензинови коли с разход не повече от 6-6.5 и то градско. Така че, хващай един автомонтьор под ръка и изберете нещо, което е читаво не само на ламарини, ами и на карантията вътре :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откъде се зародиха тези митове, че дизела е по-скъп за поддръжка? Кое му е по-скъпото от един бензинов инжекцион, наблъскан с електроника? Айде някой да даде реално инфо защо дизела бил по-скъп за поддръжка, не само градски митове.

Второто твърдение е, че дизел се взима да се кара много- изчислено е, че дизела си избива инвестицията след около 80 000 км, а това е километраж, който много Немци навъртат че и удвояват преди да продадат колата. Те просто си правят дългосрочната сметка, че след 3-4 години дизела вече ще им се е изплатил, а и за парите си получават допълнителна динамика.

Тези които твърдят, че всички дизели тракат да се повозят във Audi с AFN дизел- мърка като бензин и работата на двигателя не се усеща.

И накрая по отношение на бързината- в събота си правех гонка Audi A4 1.9 TDI 110 к.с. срещу BMW 1.8 105 к.с. и стария дизел издуха бмв-то с калник на 400 метра. После да ми говорят, че дизела бил бавен.

Има и още един мит, че дизела не трябвало да се натиска- е това Ауди, за което споменавам горе е купено на 130 000 км. Сега е на 170 000, а за тези 40 000 км собстеника го е карал само на пълна газ, прекъсвач и въртене на гуми на всеки светофар.

П.П. А и не знам бензин да може да тръгне на втора при наклон нагоре без никаква газ. Този номер го правя много често и нищо ми няма на колата. Покрай дизела забравих къде ми беше първа.

Да кажем че една нафтова помпа на кола среден клас е от порядъка на 4-5 бона. Дюзи по 700 лв и подобни щуротии... Не си имал проблеми и не знаеш какъв гърч е. :P

Като цяло дизела е по-скъп защото е по-труден за изпълнение.

/офф

Аз съм на принципа .. нафта == трактор. Като изключим френските комън рейл изпълнения, които са бързи трактори. При всички положения пасажерите отзад като слязат след 300-400 километров трип ше се чувстват като неми. Независимо от марка и модел... отново среден клас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да кажем че една нафтова помпа на кола среден клас е от порядъка на 4-5 бона. Дюзи по 700 лв и подобни щуротии... Не си имал проблеми и не знаеш какъв гърч е. :P

/офф

Аз съм на принципа .. нафта == трактор. Като изключим френските комън рейл изпълнения, които са бързи трактори. При всички положения пасажерите отзад като слязат след 300-400 километров трип ше се чувстват като неми. Независимо от марка и модел... отново среден клас.

И какво като нафтовата помпа е 4-5 бона? Да не би всеки ден да се сменя тази помпа? А инжекционните дюзи и всичките други електроники наблъскани в бензиновия мотор да не би да не са големи разходи. Няма смисъл да се коментират ремонти, които няма да се наложи да правят 90% от хората.

А и какво имаш предвид с това за пасажерите след 400 км трип? В неделя вече ще направя запис на моята 15 годишна кола, за да видите един "трактор" как грам пушек не вади и как работи по-тихо от някои бензинови мотори.

П.П. Защо ли на последния баир на Витиня в посока София мога с пасата си (110 hp) да поддържам 180 км/ч скорост с 5 човека+багаж, а колегата с 3 пътници без багаж едва успя да вдигне 150 със своето BMW E46 316 115hp.? Това, че дизелите били флегматични ги разправяйте на някой друг... ама то като не е пробвал човек от де да знае

И за да не ми кажете, че съм дизел-сектант ще поясня, че в момента си търся Audi A4 1.8T 150hp, а дизеловия автомобил е само временен вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да прозвучи сектантски но... откак се качих на японска кола, друго рядко взимам. Да ти кажа, че дизеловото автомобилче ми е най-мързеливо за поддръжка. Отивам сменям си маслото, филтрите и пак си карам. Мудно...всяка кола си има предназначение, то ако дизеловите двигатели ставаха за кой знае какви гонки сигурно щяха да ги вкарат във Ф1 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

/офф

Не съм съгласен. Хубавите дизели имат супер изолация и вътре е тихо. Че и по-тихо в някои случаи от бензиновите им аналози на магистралата.

Редактирано от prwvu (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да кажем че една нафтова помпа на кола среден клас е от порядъка на 4-5 бона. Дюзи по 700 лв и подобни щуротии... Не си имал проблеми и не знаеш какъв гърч е. :cool:

/офф

Ти като малък да не си паднал на главата си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.