Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, искам помощ за намиране на оптимален вариант за нова машинка. Имам идея за повечето неща, както и известни двоумения. Пц-то е за приятел, аз ще го събирам. Ще се ползва за и-нет и музика, филми, малко игри ( най-вече стари заглавия, които вървят и на слабо вградено видео), мониторът е 22". Пц-то почти не се гаси и е в не климатизирано ( топличко ) помещение и не се предвижда да се сменя скоро. Клок - не. Като цяло повече харесвам Intel, но тук май ще е АМД - не робувам на марки.

Така, сега сигурните неща по цени от sky.bg, цените са крайни в лв.

1.TRANSCEND 1GB DDR II 800 CL5 x2/Kingston HyperX - 57

2.WD 500GB 7200 16MB SATA II ААКS - 86

3.LG DVD-RW GH22NS40, SATA, BLACK - 34

4.FORTRON FSP400-60APN, 400W - 66 или

5.FORTRON ATX-400PNF, 400W - 62

До тук около 245 лв. Остават около 400 лв. за останалите компоненти. Удачно ли е:

GIGABYTE MA770-UD3 - 112 лв.

AMD Athlon X2 240 - 100 лв.

COOLER MASTER ELITE 334 BLACK NO/PSU 58 - други предложения за тази цена?

Видео - нямам идея

Дотук ~ 515

Въпросът е, да се прави ли компромис с някой компонент, за сметка на друг. Напр. вариант за АМ3 + ДДР3, хубаво дъно с вградено видео също е вариант или пък нещо друго, което изпускам.

Предложения и за вариант с CONROE E5200 BOX - 104 лв. значи остават около 300 лв. за кутия, дъно и видео.

Като цяло идеята е, за тези пари да се събере балансирана, прилично работеща и с читави компоненти система.

Ако нещо не е ясно, ще до уточня.

Мерси!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GIGABYTE MA770-UD3

PHЕNОМ II TRIPLE CORE 710, 2.60GHz

KINGSTON 2 x 1GB DDR II 800

SEAGATE 320GB 7200 16MB SATA II

GALAXY 512M GF9600GT

FOXCONN 3GTLA-481, 420W PFC

--- Цена: 660лв.---

Всичко е от sky.bg

Успех ! :yanim:

Редактирано от HuGo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, заслужава ли си да се дават около 140 лв. за видео, по-малък хард и по-съмнително захранване за сметка на процесор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, заслужава ли си да се дават около 140 лв. за видео, по-малък хард и по-съмнително захранване за сметка на процесор.

Оптималното разпределение като цена/производителност/качество на компонентите от моя гледна точка е в офертата по-долу, цените са от мост, от скай влизат точно в лимита:

Наименование Цена US $

Дънна платка ASUS M4N78 /NF720D/AM2+ 77,00

Процесор ATHLON II X2 240 /BOX 68,00

Памет KIT 2X1GB DDR2 800 KINGSTON 40,00

Видео SAPPHIRE HD4770 512M GDR5 HDMI 122,00

Твърд диск 320GB SEAGATE SATA2/7200/16MB 52,00

ДВД LG GH22NS50 DVD RW SATA BLACK 22,00

Кутия FOXCONN TSAA-804 /420W PFC 46,00

Цена без ДДС: 427,00

Цена с ДДС: 512,40

Цена в лева с ДДС: 696,86

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тука и аз ще се изкажа, макар и неподготвен...

Дъно: Gigabyte MA785GMТ UD2H - 141

CPU: Athlon II X2 245 - 112

RAM: 2GB DDR3 1600 Kingston HyperX - 87

HDD: WD 640 Black - 115

PSU: Fortron 400 PNF - 62

Всичкото това идва на цена от 517лв. Избираш ДВД за около 50лв - 567лв. Остава ти кутията... Сложил съм само 1 плочка рам, но ако решиш да дадеш още малко парички можеш да сложиш още една. Така ще станат 4GB рам...

Предимства: Процесора е с повече кеш памет от 240, съвсем малко по-бърз. Рамта е ДДР3, по мое мнение в нея е бъдещето. Харда е 640 а не 500гигабайта.

Недостатъци: Видеото, макар 4200 е вградено в дъното, което го прави по-слабо от което и да е външно видео, но поддържа HD и е достатъчно мощно за нормална игра на по-стари заглавия.

Това предлагам аз... Успех.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пц-то почти не се гаси и е в не климатизирано ( топличко ) помещение и не се предвижда да се сменя скоро.

Без да те съветвам по останалите компоненти си заслужава едно сериозно захранване, щом не се гаси и не се предвижда скоро смяна...

Например : http://www.plesio.bg/power-supply-c-69977705/520w-cmpsu-520hxeu-p-232901.html

Аз имам подобен модел и съм много доволен. Първоначално и аз ползвах дънната карта, но после му боднах едно PCI_exp. Сигурно и тук след време може да се случи нещо подобно, а захранването ще е добро и тогава.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дотук му предлагате скъпо захранване/кутия, по-скъпа памет или по-скъпа видеокарта и никой не балансира компонентите. Говорим за конфигурация от нисък клас, няма смисъл да се прави вечна и геймърска, т.к. така или иначе все нещо ще й подмени докато му изтече гаранцията.

Моето предложение (цените са крайни в лв с ДДС от сайта на JAR):

Можеш спокойно да намериш и по-евтин магазин или някъде където да ти направят отстъпка за цяла конфигурация, при което със спестените пари можеш да купиш малко по-голям хард диск или по-добра кутия (ако държиш да е сървър)...

Редактирано от Q-tech (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложение и от мен :

GIGABYTE MA770-UD3, AMD 770, DDR II 1200/1066/800, SATA II, 1394, GLAN, AM2+

AMD Phenom II X2 Dual Core 550, 3.10GHz, 2x512K (L2 Cache), 6M (L3 Cache), BOX, AM3

ADATA 2 x 2GB DDR II 1066+

WD 320GB 7200 16MB SATA II

GIGABYTE 512M HD4550 R455D3-512I DDR III PCI-E

FOXCONN TSAA-804, 420W PFC

NEC DVD-RW AD-7200S /SATA/BLACK

----------------------------

663.08 лв. от sky.bg

Конфигурацията гледам да е стабилна за 24/7, но в същото време производителна за парите си. С тази видео карта и малко по-нови игри може да подкарва, не само стари заглавия. :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дотук му предлагате скъпо захранване/кутия, по-скъпа памет или по-скъпа видеокарта и никой не балансира компонентите. Говорим за конфигурация от нисък клас, няма смисъл да се прави вечна и геймърска, т.к. така или иначе все нещо ще й подмени докато му изтече гаранцията.

Здравей, нито е скъпо, нито вечно предложеното от мен захранване - 70 лева е и е по-добро от един делукс за същите 60-70 лева предложени от теб ? В скай е по-евтино от 70, казано е. Кутията и захранването на фокс са оптималният минимум за нещо свястно. 4770 е все още най-добрата покупка. И 4670 ще му върши работа но поне нека да не е в това кофти изпълнение, което си му предложил ? Нека да е Айсус от този вид - цък - много по-тихо и леко по-производително от всички останали ? Q-tech, изненадан съм от поста ти tongue.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено че кутията Delux-а не е с по-добро захранване, но тук говорим за х2 разлика в цената (твоят вариант излиза над 100 лв като прибавиш и кутията).

Въпроса е че е достатъчно добра и изгодна - в случая това е важното.

Колкото до това дали ще изкара дълго - лично на мен Delux не ми е горял (за няколко години експлоатация на различни машини), а и приятели от Виртуална Зона досега не са имали проблеми с тях. Може КПД-то му да е малко по-ниско, но ще издържи на Phenom-а и R4670.

Sapphire-a също не е толкова зле колкото си мислиш, въпреки евтиното охлаждане и е с 30 лв по-евтин от твоя ASUS. А ако ще дава 150 лв за видеокарта е по-добре да мине на друг клас (R4730), но така можем да надуваме цената до безкрай...

По-добре малки компромиси в качеството, отколкото в производителността, пък и човек не си взима нисък клас конфигурация с надеждата да е вечна и супер тиха...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо благодаря на всички за съветите. Същественото е, че се опитваме да съберем нисък клас система със солидни ограничения в бюджета. Малко по общо : да разбирам ли, че вариант с Е5200 няма как да стане за тези пари или пък не е за предпочитане? Хардът ще WD, просто грам не ми върви със Seagate (поне 5 пъти и стига толкова). Няма да ползвам цитати, че ще стане много дълго. Pataran - мнението ти е меко казано несериозно в конкретната ситуация. Kmvasilev - останал съм с впечатления, че доста от мненията та ти са базирани на реален опит -така ли е и с тази кутия+захр. FOXCONN TSAA-804, а и други я препоръчаха. Колкото и да е оправдана покупка 4770, случаят не е такъв (просто човека го устройва и вградено видео с 64 мб), но за асуса 4670 се замислям - към 135 лв. е в sky., нещо за тази цък, че е 20 лв. по-евтина, макар че май знам отговора.Как е дъното, което си предложил спрямо това на GB.

Повечето мнения за дъно са за GIGABYTE MA770-UD3 -112 и аз него си бях избрал, поне го знам.

Ако X2 245 си заслужава 12 лв. повече - 112 ОК или пък - + 53лв. Phenom II X2 Dual Core 545, че X2 550 идва по-скъп. за сметка на скапано видео

DVD LG.. - 35 - OK

HDD - WD - 86 - OK

RAM - Kingston - 56 -OK

VGA - ASUS EAH4670 135

FOXCONN TSAA-804, 420W PFC - 69

Така се получава ~ 600, което е екстра в ценово отношение.

Psycho_666 - предложението ти става. До колкото схващам главният(огромен)компромис е с видеото, за сметка на АМ3 и FSP, как е по-добре за рама 1 модул на 1600 или 2х1 на 1333, ако не се мисли за добавяне на 2-ри модул от 2ГБ. Питах човека, ама не може да даде повече пари в близкия месец. Ако и някой сега каже за и против ще е идеално.

350W Fortron стига ли, без да е на ръба?

Уточнение: ако трябва да се избира между малко по-производително и малко по-свястно, ще се избере по-читавото, дори и леко по-скъпо.

Редактирано от JanOve (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E5200 е доста по-назад от всички предложени до тук процесори. Има го варианта с Е5200, но лично аз бих го пропуснал за сметка на Х2 245 или Х2 550 комбинация с ДДР3. Kmvasilev - за тоя човек лоша дума не мога да кажа. Дори и да не последваш моя съвет послушай него, щото знае какво говори. За FOXCONN кутиите - вградените в тях захранвания са от производителите на захранвания Fortron, което означава че са доста по-добри и от делукс и от другите вградени захранвания. Само да кажа нещо за тоя Корсар 520 - за тея 220лв може да се намери CM Silent Pro 700... Ама реално тая машинка 400 вата ще я захранят.

Ся да си кажа и за мойта машинка... Главния компромис наистина е видеото, което е може би най-доброто вградено видео, освен ако от някаде не се покаже 795 чипсет с 4300 видео... Видеото спокойно може да си изкара по-старичките заглавия, HD филми и всекидневните нет и офис приложения. Вярно е че 4670 е много по-добро, но... Винаги е по-добре 2 плочки за да не се губи двуканалния режим на рама... Проблема в случая е, че 2 плочки идват малко по-скъпичко отколкото предполагах. В моето предложение може да се направи още един дребен компромис, като се смени харда с 500 блек. И ето ти перфевктна ДДР3 памет за тая моята машинка - А-DATA 2x1GB DDR3 1600 C7. Просто не успях предния път да намеря такава, иначе още тогава да съм я сложил.

ПП: Не бих рискувал с 350вата.

Редактирано от psycho_666 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kmvasilev - останал съм с впечатления, че доста от мненията та ти са базирани на реален опит -така ли е и с тази кутия+захр. FOXCONN TSAA-804, а и други я препоръчаха. Колкото и да е оправдана покупка 4770, случаят не е такъв (просто човека го устройва и вградено видео с 64 мб), но за асуса 4670 се замислям - към 135 лв. е в sky., нещо за тази цък, че е 20 лв. по-евтина, макар че май знам отговора.Как е дъното, което си предложил спрямо това на GB.

Естествено, че са на личен опит wink.gif Предложената кутия е с цена 75 лева в момента от мост със захранването естествено в нея а от други места е и по-евтина. Делукс не са лоши, просто фокса са с една идея по-добри. както си избереш в края на краищата. Дори от мост може да се вземе по-евтино ама айде да не оплескваме темата нацяло. Ок, разбирам, че видеото няма значение, просто си мислех, че апетитът идва с яденето та и при игричките би било така ? И при цена от а и под 650 лева на машината не е проблем ? Все пак ти препоръчвам вариант Ейсус на 4670. А ти вземи каквото си решиш. Дъното също не съм го посочил случайно. А ако искаш с вградено видео нека да е това - ASUS M4N78-VM /GF8200/AM2+ Тогава можеш да сложиш по-мощен проц и няма да имаш проблем с НД на 1080 точици. Както и по-хубава и разбира се по-скъпа памет. А 4730 е една от най-неизгодните покупки и според мен забрави за нея wink.gif Ето вариант на интел, цените са отново от мост, много добър проц, с "интелигентен" клок изпреварва 240/250 сериите на АМД с лекота, успех в избора и покупката wink.gif

Наименование Цена US $

Дънна платка GIGABYTE P43-ES3G, P43 72,00

Процесор C DUO E6300/2.8G/1066/2M BOX 90,00

Памет KIT 2X1GB DDR2 1066+ A-DATA 47,00

Видео GB R467D3-512I /HD4670/ZALMAN 77,00

Твърд диск 320GB SEAGATE SATA2/7200/16MB 52,00

ДВД LG GH22NS50 DVD RW SATA BLACK 22,00

Кутия FOXCONN TSAA-804 /420W PFC 46,00

Цена без ДДС: 406,00

Цена с ДДС: 487,20

Цена в лева с ДДС: 662,59

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4730 я посочих като пример не съм гледал дали е добра, въпреки че някои (4750) могат да се "подобрят" до 4770 с флашване на БИОС-а, но това е друга тема. Не съм им фен на Sapphire, но като скорост картата е на едно ниво с Asus-а. Единствено охлаждането е по-лошо (по-шумно), но пак ще държи дълго време.

За Foxconn - ако си хареса кутия със захранване (поне 400W) под 100 лв, няма спор - да взима нея. Под 400W обаче, дори да е Fortron не е добра идея (може да държи но ще нагрява повече).

За паметта, JanOve не те съветвам да се изхвърляш на DDR3 или на някоя по-скъпа (от 70 лв) DDR2 за 2 гб. От това което съм чел по въпроса - няма да има осезаем ефект (на практика под 5% цялостна разлика между най-хубавата DDR3-1600 и DDR2-1066)...

По въпроса за Intel vs AMD от сайта на 3D Mark намерих резултати за приблизителни конфигураци на тези които ти предлагаме (за 3DM Vantage - entry preset), съответно E8435 и E17697. Ако намалим с 20% точките, т.к. Phenom (720) е клокнат тук, пак AMD излиза по-напред заради трите ядра...

И накрая - не му предлагам да купува боклуци, всичките компоненти за доказани марки и държат на продължителна работа, просто гледах да подбирам по-рационални варианти за да му стигнат парите за 3 ядрения Phenom. Смея да твърдя, че по-бърза конфигурация от моята (за игри и повечето програми) трудно ще докара за по-малко от 650 лв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване