Премини към съдържанието
svilenangelov

Впечатления и мнения за подовите климатици

Препоръчан отговор

Предстои ми поставяне на подов климатик.Така сме решили с оглед мястото,което имаме.Очаквам мненията на хората,които ползват такива модели, особено ме интересува как се държат през зимата,какви сметки за ток правят,изобщо всичко,свързано с този тип климатици.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми принципно, ние имаме, но не го използваме. Като го включа и след 10 мин плочките са топли несъм пробвал да се топля на него щото разбрах че харчи много ток. :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо,от голямо значение е марката на климатизатора.

Второ,може и да консумират малко по-вече от стенните климатици,защото добре знаем от физиката,горещият въздух е по-лек от студения,така че той винаги ще бъде плътно до тавана.Това от своя страна ще доведе до по-дълга работа на подовият климатик заради по-големият обем въздух който трябва да се затопли докато температурата на въздуха на нивото на климатика достигне зададената....Но мисля че това няма да е толкова фатално за месечната сметка за ток,поради комфорта който подовият климатик ще създаде за притежателя си в студените дни...Между другото,това си е лично мое виждане.Никъде в каталозите няма да срещнеш разлика в консумацията между примерно: високо-стенна 9-ка,и подова 9-ка,цифрите са си винаги еднакви.Всяка уважаваща себе си марка,няма да си позволи да залъгва клиентите си,а и потенциалните такива.

Преди две седмици монтирахме две подови Mitsubishi-та 7-чки,нямам идея как ще се държат зимата,но мога да ти кажа че така залепнаха по местата си,че човек може да си помисли че винаги са били там...и ако и подовите варианти на Mitsubishi са със същото качество както всички останали модели на марката (в което не се и съмнявам),то собственикът няма да е недоволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mixal,благодаря за инфото.Чувам обаче,че и цената на Мицубиши е доста солена.Малко инфо в тази насока?Иначе клоня към Дайкин 9ка подов.От други места прочетох,че са много добри като поведение и издържливост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@svilenangelov,не мога да ти помогна с мнение по марката Daikin,понеже съм монтирал само един такъв на 110V.За цена на Mitsubishi ще мога да доложа утре...доколкото си спомням,беше малко над 2000лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MFZ-KA25VA цена 2150лв,без монтаж.Преди малко разглеждах цени,доста варират до около 3000лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

отдолу под вас да не е ледовит океан хах

луди ли сте да слагате подово отопление?

дали ще е ел. или водно си е 'бахти малоумното изпълнение:wors:

слагайте инверторен климатик и спете на топло:)

няма да ви е много топло на краката или където и да е с подовото

а сметката за тока? или не са проблем парите:)

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=94888

аз погрешно съм разбрал хахахаха помислих, че става дума за подово отопление:)

а то било климатици

http://images.google.bg/images?hl=bg&source=hp&q=%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B5%20%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%86%D0%B8&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi

тези LG може да ги видите

http://www.izoklima.eu/podovi-klimatici.html

Редактирано от brigante (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Myxal,мерси,но цената ми е непосилна към момента.Дайкин предлагат много по-добра цена за климатик от този тип.Имах оферта за 1750 лева +монтаж в цената.За съжаление не можах да се възползвам това лято,но за следващото няма да пропусна.Brigante,става въпрос за стая,междинен етаж,тухла,западно изложение,4 на 3 метра,височина 2.60 метра.Мисля,че 9ка ще е напълно достатъчен.За LG не съм сигурен,че пройзвеждат много качествени климатици.От една година и полвина съм с Фуджицу дженерал 12 LDC.Работи безупречно цяла зима,а през лятото охлаждаше перфектно.Тъй като съм доволен от климатика,искам подов (такова ми е мястото)за детската стая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@svilenangelov , мога с ръка на сърцето да те нарека "колега". :rolleyes: Предстои ми трета зима с два броя Fujitsu ASYA09LCC.Може да се каже,че серията LDC е пряк наследник по показатели на LCC,та дори и че са малко по-добри от тях. :).Разглеждал ли си вариант с марката Fuji?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

myxal,да,оглеждах,но е 2200 с монтажа(подова 9ка).Не ми се дават толкова пари, а и ги нямам към момента.На теб ти е ясно,че подовия,който искам,ще е с кредит.Добре,че имаме изгоден вариант за това.За Дайкин пак повтарям,съм чувал само добри неща.На работа сме с Дайкини(FTXS 25 и 35),много безшумни машини,определено по-безшумни от моя(говоря за 35те).Изобщо не съм претенциозен,фуджицуто напълно ме устройва като шум и работа,но подовия е скъп и няма отзиви за работата му.Считам,че при цените на Дайкин и авторитета на марката едва ли друг подов ще се наложи масово-най-вече заради високите цени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте аз купих  Daikin FVXS25 през август сложих го в спалнята . За сега съм впечатлен от работата му, невероятно тих не се усеща ваздушна струя когато работи ,което е много -важно по време на сън.Според мен е мн. икономичен .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Владо,аз се ориентирам към същия модел.Моля те,сподели каква ти е спалнята,колко е голяма,изолации,изложение,етаж,вид строителство и всичко,което се сетиш за ориентация.Ще съм ти благодарен за всякакви подробности,особено поведението на климатика през зимата(сметки,комфорт и др.)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Myxal,мерси,но цената ми е непосилна към момента.Дайкин предлагат много по-добра цена за климатик от този тип.Имах оферта за 1750 лева +монтаж в цената.За съжаление не можах да се възползвам това лято,но за следващото няма да пропусна.Brigante,става въпрос за стая,междинен етаж,тухла,западно изложение,4 на 3 метра,височина 2.60 метра.Мисля,че 9ка ще е напълно достатъчен.За LG не съм сигурен,че пройзвеждат много качествени климатици.От една година и полвина съм с Фуджицу дженерал 12 LDC.Работи безупречно цяла зима,а през лятото охлаждаше перфектно.Тъй като съм доволен от климатика,искам подов (такова ми е мястото)за детската стая.

Аз също имам Fujitsu General и съм невероятно доволен. Просто стана абсолютен фен на Fujitsu-то след като си купих 2 климатика от тази марка. Но и Дайкините не са за подценяване, мисля че добре си се насочил. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте спалнята ми е като кула пследен етаж,вятъра я обдухва от всякаде има прозорец и тераса с западно изложение не са остъклени.20 кв е стаята то вън е топло изолирана с 5 см фибран.От вътре съм залепол гипс картон на лапи има ваздушна възглавница около 4 см.до стената на тавана съм залепил стиропор 3см. само пода не изолирах домързя ме да го направя сега съжалявам,под спалнята е стълбището на входа и ансасиопната шахта.там направо залепих паркет и в момента когато паднат темперетурите от там ми студенее.Климатика работи доста странно в смисъл не като другите климатици.Почти не съм го засичал да духа топло повече от времето духа мораво ,но темперетурата в стаята винаги е такава каквато съм я задал.има бутон за максимална мощност, когато го включа започва да работи на максимум въздушната струя тогава е 55-60 градуса ,няколко пъти я замервах,но този режим е с продължителност 20 мин.след това се връша в предходнния режим.За сега съм много доволен от машината ,в стаята гледам и двумесечно бебе.

Редактирано от vladojo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@vladojo,каква температура задаваш?

До преди седмица го държах на 21 гр.Но то няколко дни температурита отвън спадна на около 0 гр. и аз го вдигнах на 23 подържа ги аз сега без проблем.Направи ми впечатление ,че когато увеличавам температурата климатика започва да духа по топло.Доколкото знам той се командва от чип и сам преценява с каква мошност

компресора да заработи.Днес го включих към контролен електромер за да видя какъв разход има.

Редактирано от vladojo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма по-добър климатик по отношение на комфорта от подовия.

В момента на Дайкин са на много добри, а качеството е без коментар

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,цяла седмица засичах какъв разход ми дава Дайкина  резултата е следният: при външна тем.-5 гр. и зададена вътрешна 24 гр.  той изгори 76 kw. ток за 7дена .В стаята температурата беше 22-23 гр. според двата тернометъра.По най проста сметка от тези показания излиза че климатика изгаря около 450 w. на час.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Only 75 emoji are allowed.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.