Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Наборниците вече ще служат само 2 месеца

Препоръчан отговор

Понеже не е разрешено да публикувам пълния текс на тази статия ето ви линк към него.

Това е просто невероятно.

Важно!!! Прочетете коментарите след статията biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 61
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Понеже не е разрешено да публикувам пълния текс на тази статия ето ви линк към него.

Това е просто невероятно.

Важно!!! Прочетете коментарите след статията  biggrin.gif

яки коментари.Но май да 2007 трябва да изчезне нацяло cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох статията и коментарите. Не мога да опиша колко ще се радвам ако се приеме това. :clap :clap :clap

От 6 години бягам от шапкарите и може накрая да се възнаградят усилията ми cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Прочетох статията и коментарите. Не мога да опиша колко ще се радвам ако се приеме това. :clap  :clap  :clap

От 6 години бягам от шапкарите и може накрая да се възнаградят усилията ми cool.gif

Някои бягат, други вече ги тропосаха cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои бягат, други вече ги тропосаха cool.gif

Tragedy, това означава ли, че си минал през глупостта наречена "наборна военна служба? :eek

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Tragedy, това означава ли, че си минал през глупостта наречена "наборна военна служба? :eek

Тъй вярно! :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй вярно! :wors:

ужас.Я разкайи някои интересни случки :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ужас.Я разкайи някои интересни случки :wors:

Хех, то случки бол, може да се отвори цяла тема. При мене казармата премина доста леко, затова няма много сътресения. За нас (каралите казарма) това са обикновени неща, но знам, че вас ви впечатляват.

В нашето поделеине например (Казанлък) трета рота (кашиците) всеки ден ги караха да си изнасят спалните и да ги подреждат на плаца барабар със шкафчета, легла, завивки, дрехи и всичко. И след това обратно.

Истории бол, не знам дали тука е мястото да се разправят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хех, то случки бол, може да се отвори цяла тема. При мене казармата премина доста леко, затова няма много сътресения. За нас (каралите казарма) това са обикновени неща, но знам, че вас ви впечатляват.

В нашето поделеине например (Казанлък) трета рота (кашиците) всеки ден ги караха да си изнасят спалните и да ги подреждат на плаца барабар със шкафчета, легла, завивки, дрехи и всичко. И след това обратно.

Истории бол, не знам дали тука е мястото да се разправят.

давай разправяй на воля.Тази тема си е за казармата.Пак ако искаш създай една нова темичка. :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там където аз служех офицерите бяха все студенти на които не беше стигнал бала за класиране във Вузовете, единственото което ги интересуваше бяха интриги главно за разпределение на апартаменти, веднъж командира на батальона така го бяхме ядоали, вкючително и аз че :), че пред цалия строи в изблик на гняв, замахна с юмрук към не бето и прокле Господ че са го пратили в това поделени :wors: . А всички така затъпяваха и се отдаваха на алкохолизъм че често се чудех дали въобще са хора, мислех го от страх а не от презрение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмм дядо ми ми е разправял веднъж той понеже е бивш военен и е имало един такъв случей!!Едно момче имало цигари и си ги криело под дюшека на леглото!И влизат двама и му поискват една цигара обаче момчето отказало и единия се ядосал извадил си пистолета и го гръмнал както си лежи момчето в леглото чак куршума пробил дюшека!И си представете само заради една цигара до какви произшествия и фатални сцени може да стигне човек!!! sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Там където аз служех офицерите бяха все студенти на които не беше стигнал бала за класиране във Вузовете, единственото което ги интересуваше бяха интриги главно за разпределение на апартаменти, веднъж командира на батальона така го бяхме ядоали, вкючително и аз че  :P, че пред цалия строи в изблик на гняв, замахна с юмрук към не бето и прокле Господ че са го пратили в това поделени :wors: . А всички така затъпяваха и се отдаваха на алкохолизъм че често се чудех дали въобще са хора, мислех го от страх а не от презрение.

Било е толкова отдавна- някъде след Първата Световна Война : :yanim: , съдейки по рожденната дата- 1 Януари 1905 Как го помниш. Шапка Ти свалям. :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

по технически причини казарма не съм карала - защото съм жена :yanim:

но смятам, че едно момче трябва да мине през казармата за да стане от ..... - мъж

веднага се застраховам с пояснението, че не смятам не служилите за по-малко мъже, но обикновенно момчетата научават някои неща за живота като минат през казармата.....

приемам справедливите ви критики /такива сигурно ще има/, но с чиста съвест ще изпратя синът си да служи след някоя и друга година

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
по технически причини казарма не съм карала - защото съм жена :yanim:

но смятам, че едно момче трябва да мине през казармата за да стане от ..... - мъж

веднага се застраховам с пояснението, че не смятам не служилите за по-малко мъже, но обикновенно момчетата научават някои неща за живота като минат през казармата.....

приемам справедливите ви критики /такива сигурно ще има/, но с чиста съвест ще изпратя синът си да служи след някоя и друга година

Напротив Бени, напълно си права. Навремето баба ми казваше нещо много мъдро: "Момче, който не е минало казармата и момиче, което не е раждало не са мъж (жена)". Наистина се научават доста неща за живота и най-вече как да се оправяш сам.

Иначе случки от казармата - много, но те не са за отвращаване, защото мога да ви кажа, че почти всички помнят от казармата само хубавите неща. Пък и сегашната казарма е нищо с тази навремето. Тогава е имало извращения, гаври и т.н. През такава казарма са минали вашите бащи и дядовци. Но са станали хора, нали? Мога да ви кажа само едно нещо - всичко е до психическа нагласа. Отначало си уплашен, свит, а накрая нямаш стигане, макар че да не си научил много неща, да не си заякнал много и т.н. Просто си се променил психически, което е самото възмъжаване.

През моята служба е имало адски много комични ситуации, но повечето ще ги разберат само тези, които са служили. Например тренирахме за противопожарна защита и трябваше да тичаме от едната сграда до щаба. Но единия от лейтенантите ни каза, да не тичаме много бързо, че щяло да изглежда съмнително. Явно ако си вършиш работата наред в казармата, това е съмнително. И ние си се разходихме, изнесохме две кутии и седнахме да почиваме след дългата умора.

Девиза на кашиците беше "Спри кашика да почине танка".

И още много, много, много.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бе да! Хайде сега...който не бил ходил казарма не бил мъж! Дрънка та няма накъде! Това са такива глупости, че няма къде. В казармата не само че не ставаш мъж ама... Познавам хора, които не са ходили изобщо казарма и са си много по-добре и печелят добри пари, някъде в чужбина. Какво да отидеш в казарма да "станеш мъж" ли! - подлагат те на такива психически приживявания, че не само не "ставаш мъж" ами можеш или да почнат да те "гонят" или да изкукуригаш. Имам познати, за които казармата беше самият ад. Аз не съм ходил казарма и докато мога ще се скътавам...ако трябва след магистърска степен ще запиша и докторска, желание да уча не ми липсва или ще емигрирам на запад за да уча, в някой елитен университет.

В казармата не научаваш нищо. Само псувни и жестоко унижение от по-старите войници и разните командири. Можеш да бъдеш мъж ако прославиш родината си, като работиш или се усъвършенстваш. Друг е въпроса, че мразя всичко свързано с война...

Последно се оказа, че решението казармата да стане 2 месеца е отхвърлено.

Четете Тук

Ще стане 6 месеца за всички.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Последно се оказа, че решението казармата да стане 2 месеца е отхвърлено.

Четете Тук

Ще стане 6 месеца за всички.

Жалко. sad.gif Тъкмо се радвах за тази вероятност да се служи 2 месеца.

В такъв случай ше трябва и аз като Int3rvisi0n да уча и след магистратурата. Или другия вариант за неотслужилите е да избягат в чужбина докато не станат на 27 години и после да се върнат и да се изсмеят в лицата на шапкарите :blink:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато следвах имах колеги които бяха ходили в казарма и такива които

не бяха. Разликата беше много голяма- като поведение, начин на мислене , общуване. Мисля че даже и 6 месеца не е много голям срок

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В казармата не научаваш нищо. Само псувни и жестоко унижение от по-старите войници и разните командири. Можеш да бъдеш мъж ако прославиш родината си, като работиш или се усъвършенстваш. Друг е въпроса, че мразя всичко свързано с война...

Най-важното, което научаваш в казармата е търпението. Като те слушам, ти го нямаш. Аз също го нямах. Смятам, че колкото и самостоятелен да бях, все пак научих доста неща в казармата. Тези неща не ми ги преподадоха, а ги научих от живота там. Такива неща, за които говориш - псуване, унижение и други ще ги срещнеш след това в службата си например. Там пак може да имаш шеф, който да те унижава. Просто смятам, че всички сме разглезени и ни трябва малко стягане.

Съжалявам, че никой от хората във форума, които са карали казарма да се обади и да каже неговите впечатления.

П.П. Много ми стана интересно, че за тебе "мъжа" е човек, който печели пари.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не е така Tragedy,защото не съм ходил в казарма но съм сигурен че съм по-добре подготвен от теб за военни действия.Цял живот се даржат със мен все едночи съм в казарма.Може би защото баща ми е военен или защото чичо ми ме научил на какви не неща.Мога да стрелиам с какви не уръжия.Но най-вроятно аз съм частен случай

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хората които одобряват службата в казармата и я смятат за полезна го правят поради обвързаност с мнението на обществото, е аз като Богоизбран съм се научил че да зависиш от нещо земно е наи опасното и нещо, в края на краищата ти винаги губиш, винаги си минат независимо какво ти е предложено междувременно и какво си спечелил от това че се мъчиш да се харесаш на обществото.

Не одобрявам резултат от службата в родната казарма младежите се озлобяваха и пропиваха, това че родителите им не са ги възпитавали адекватно не може да се компесира с подивяването в казармата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
не е така Tragedy,защото не съм ходил в казарма но съм сигурен че съм по-добре подготвен от теб за военни действия.Цял живот се даржат със мен все едночи съм в казарма.Може би защото баща ми е военен или защото чичо ми ме научил на какви не неща.Мога да стрелиам с какви не уръжия.Но най-вроятно аз съм частен случай

Е, хайде сега, чак пък толкова. Но щом казваш, ще ти повярвам.

Е, то и аз разглабям Калашников за 6 секунди и го сглабям за 18, но какво от това (баси тъпото парче съм и аз, че да се хваля, но просто искам да дам пример). И аз съм стрелял с какви ли не пистолети и пушки, но това не ме прави по-подготвен от някой друг (а пък я върви в Бейрт, да видиш там как 5 годишно момче ще ти скрие шапката със стрелба).

Основната мисъл, която исках да ви кажа е, че казармата ви учи на психическа издръжливост и там малко или много се стягате и физически. И то физически не заради упражненията, а заради режима. Повярвайте ми, няма човек който да не се е стегнал физически там от този режим.

Уважавам COCOMEN за това, че е издържал такива неща, но казармата не се заключава само с баща ти и чичо ти. Не се знае на кого ще попаднеш там. Я да се паднеш в цяла рота с цигани с начално образование. Е те тогава вече историята е гадна.

А Богоизбрания - абе в Рая няма ли казарма (прости ми Боже, че богохулствам, но този твой раб не се чува какво говори, Амин.)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

момчета имам един въпрос към вас - по принцип масово се роптае против казармата, но от друга страна от личен опит знам, че ако попаднеш в мъжка компания няма начин по някое време да не се зачекне темата за казармата и обикновенно се коментира на дълго и широко, че даже и с добри чувства и хумор.....

общо взето и ние жените когато се сбереме повечко на едно място няма начин да не заговорим за раждания и пеленки cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
момчета имам един въпрос към вас - по принцип масово се роптае против казармата, но от друга страна от личен опит знам, че ако попаднеш в мъжка компания няма начин по някое време да не се зачекне темата за казармата и обикновенно се коментира на дълго и широко, че даже и с добри чувства и хумор.....

общо взето и ние жените когато се сбереме повечко на едно място няма начин да не заговорим за раждания и пеленки cool.gif

Права си Бени, правим го и бях написал по-горе защо. Защото всеки си спомня от казармата само хубавите неща, лошите остават назад във времето. Пък и "лоши" е според човека, защото всяко нещо е с някаква цел. Дори и най-гадните неща ни учат на търпение и спокойствие. Повечето хора говорят така, защото просто не знаят какво е. Аз бях по същия начин, по абсолютно същия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване