Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Наборниците вече ще служат само 2 месеца

Препоръчан отговор

Според мен,казармата е нещо излишно в България!!!

аргоментирам се-Мизерията е огромна,живеят в нечовешки условия и ако наистина тя учи на нещо-то е как да уцелееш в мизерия!!!

Аз като съм била малка баща ми 2 години е бил в казармата и е изпуснал важни неща в развитието ми.Затова е хубаво човек или въобще да не ходи или да е изключително кратък периода,които прекарват там(причината не е само малките деца)!!!Да те научат на основните неща за 2-3 месеца и да те пуснат!!!

Мое мнение!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 61
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

по технически причини казарма не съм карала - защото съм жена :ph34r:

но смятам, че едно момче трябва да мине през казармата за да стане от ..... - мъж

веднага се застраховам с пояснението, че не смятам не служилите за по-малко мъже, но обикновенно момчетата научават някои неща за живота като минат през казармата.....

приемам справедливите ви критики /такива сигурно ще има/, но с чиста съвест ще изпратя синът си да служи след някоя и друга година

Браво Бени, точно така, дано да има повече родители като теб :clap.

А сега по темата аз лично бях в последният набор който служи година и половина, мисля си че трябва да има казарма минимум 6 месеца. Имам примери с познати които след казармата не можах да ги позная бяха някак си вече улегнали с чувсто за отговорност, просто като че ли им е липсвала малко дисципина.

Tragedy има и друг девиз на кашиците "Слънце, въдух и кашизъм - здрав и бодър организъм! cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да те научат на основните неща за 2-3 месеца и да те пуснат!!!

никой не може да се научи за два месеца - даже и да е много кадърен, по простата причина, че някои неща трябва да се превърнат в рефлекси cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

казах го примерно,а и колко трябва да ги държат според теб?

Ако ще ги държат повече,според мен,трябва да ги пускат за почивните дни!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако ще ги държат повече,според мен,трябва да ги пускат за почивните дни!!!

Али, Бени е натълно права, че за два месеца нищо няма да научиш и да разбереш.

А това за почивните дни - мога да те уверя, че нас ни пускаха почти всяка Събота или Неделя или градска или голям гарнизон. Но все пак има изискване около 70 % от хората да са налични и в това има смисъл.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Али, Бени е натълно права, че за два месеца нищо няма да научиш и да разбереш.

А това за почивните дни - мога да те уверя, че нас ни пускаха почти всяка Събота или Неделя или градска или голям гарнизон. Но все пак има изискване около 70 % от хората да са налични и в това има смисъл.

Не казвам,че не е права!!!Напълно съгласна съм с нея,но за два месеца могат да се научат основните и най-важни неща!!!Чичо ми в момента е в казарна и не го пускат никъде,затова го казах!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
но за два месеца могат да се научат основните и най-важни неща!!!

С това не съм съгласен, защото съм бил там, пък и ако прочетеш по-горе ще разбереш, че казармата не е само физически упражнения, а каляване на съзнанието. За два месеца няма да усетиш нищо, все едно че си бил на лагер.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Според мен,казармата е нещо излишно в България!!!

аргоментирам се-Мизерията е огромна,живеят в нечовешки условия и ако наистина тя учи на нещо-то е как да уцелееш в мизерия!!!

Знаеш ли? Съгласен съм, до някъде, може би съвсем.

ИМА обаче само едно полезно нещо в казармата. Тия, които не са ходили имам чувството че се държат като гейзери.

Иначе е загуба на най- пълноценните години в живота на един младеж.

За мен мога да кажа че влезнах при социализЪмЪ и излязох в демокрацията. И съм първия набор, уволнил се след 1,5г и още някой ден sad.gif (преди това беше 2г и некоя друга седмица :) ) Година и половина, в която кипеше безсмислен труд - основно занимание

Разбира се, спомените са ми поизбледнели. Но студа при някои караули, супата с ориз и червей, и полуобелените картофи трудно се забравят.

Виждал съм и плъх, който едва се промъкна през дупката на кенефа. Яко.

А, да втората година (само се говореше че ще бъде 1,5г) имах първи допир с компютър- всяка нощ си играехме "монополи" (некво досовско) на компа на нач. на щаба 4 човека ;)

Но за толкова време - толкова спомени? Струва ли си?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Знаеш ли? Съгласен съм, до някъде, може би съвсем.

ИМА обаче само едно полезно нещо в казармата. Тия, които не са ходили имам чувството че се държат като гейзери.

Иначе е загуба на най- пълноценните години в живота на един младеж.

За мен мога да кажа че влезнах при социализЪмЪ и излязох в демокрацията. И съм първия набор, уволнил се след 1,5г и още някой ден sad.gif  (преди това беше 2г и некоя друга седмица :) ) Година и половина, в която кипеше безсмислен труд - основно занимание

Разбира се, спомените са ми поизбледнели. Но студа при някои караули, супата с ориз и червей, и полуобелените картофи трудно се забравят.

Виждал съм и плъх, който едва се промъкна през дупката на кенефа. Яко.

А, да втората година (само се говореше че ще бъде 1,5г) имах първи допир с компютър- всяка нощ си играехме "монополи" (некво досовско) на компа на нач. на  щаба 4 човека ;)

Но за толкова време - толкова спомени? Струва ли си?

Виж сега, съгласен съм, че навремето е било така. Но сега няма много от тези неща. Сега се държи на хигиената, държи се на чистотата малко или много.

Другия въпрос е, че казармата трябва да ни подготви не само за живота, но и за войната. А по време на войната няма да ти сервират в петзвезден ресторант с келнер и бяла покривка.

Никой не е казал, че казармата е като лятна почивка на морето. Казармата си е ад, през който всеки трябва да мине. Не ме е срам да си призная, че в казармата следвах основния девиз "Ако можеш да се скатаеш, направи го".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив, и преди се държеше на хигиената- колко сапунки са минали през ръцете ми sad.gif

Само не разбрах с кого ще воюваме. Едва ли някой би искал да напада орган (член :) ) на НАТО :nono , а от тероризъм и със, и без войска- никой не е защитен.

А иначе спор няма. Хората минали казарма се отличават. Както се отличават и тези, които цял живот ги е "стягала" шапката.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Само не разбрах с кого ще воюваме. Едва ли някой би искал да напада орган (член :) ) на НАТО :nono , а от тероризъм и със, и без войска- никой не е защитен.

Имах в предвид, че основата цел на казармата е да ни подготви за война. Откъдето и да го погледнем е така. Знам, че на моменти звучи абсурдно, но това е бил първоначалния замисъл. Отделно са другите "ползи", които се извличат от това "мъчение".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Воина?!?-това е най-голямото зло и естествено е създадено от човека!!!

Казармата е била точно за това,но в момента тя е само бреме за младият човек!!!К`во искате да кажете,че жените и мъжете,които не влизат в казарма са недисциплинирани и съзнанието им не е калено?-глупости,това е въпрос на възпитание,начин на живот и това как гледат на живота(това е изцяло мое мнение)!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да Али, точно това искам да кажа, и Бени го потвърди. Почти всички, които не са минали казармата са по-различни от тези, които са я минали.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи в България има доста хора, които не притежават качества като дисциплина?!?Добре,аз няма да споря,защото самото твърдение,че казармата прави човека човек(с качества) е.... biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи в България има доста хора, които не притежават качества като дисциплина?!?Добре,аз няма да споря,защото самото твърдение,че казармата прави човека човек(с качества) е....  biggrin.gif

Имах в предвид, че хората минали казарма се различават от тези, които не са. Не съм казвал, че тези, които не са минали, не са дисциплинирани и че са лоши хора.

Но все пак продължавам да твъря (въпреки че се присмиваш), че казарамата малко или много прави от човека човек. Вземи я мини и тогава на драго сърце ще спорим :angry::speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че въпросът с промяната, която настава у момчетата в казармата се тълкува погрешно. Разбира се, че в казармата момчетата не стават мъже. Нито пък стават по-дисциплинирани или по-добри. Съгласен сам, че това е една голяма загуба на време, което може да бъде уползотворено и по-добре. Всичко това е вярно.

Но мисля, че има нещо, което се изпуска. А именно - в казармата момчетата се научават на САМОСТОЯТЕЛНОСТ. Научават се на тайнствата на прането на чорапи и боксерки, научават се на това чудо кака да застанеш сам пред трима цигани без баща ти да е до теб и да не се напикаеш от страх, узнават истината за това, възможно ли е да изядеш нещо, което не го е сготвила майка ти и да не умреш и други подобни неща....

Така че казармата май не е толкова лошо нещо. И ако някоя жена се оплаква от това, че много мъже не могат без "мама", то искам да знае, че ако не бяха минали казарма, нямаше да могат и без баба и леля и ще я питам тогава, дали щеше да и харесва повече...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Но мисля, че има нещо, което се изпуска. А именно - в казармата момчетата се научават на САМОСТОЯТЕЛНОСТ.  Научават се на тайнствата на прането на чорапи и боксерки, научават се на това чудо кака да застанеш сам пред трима цигани без баща ти да е до теб и да не се напикаеш от страх, узнават истината за това, възможно ли е да изядеш нещо, което не го е сготвила майка ти и да не умреш и други подобни неща....

Така че казармата май не е толкова лошо нещо. И ако някоя жена се оплаква от това, че много мъже не могат без "мама", то искам да знае, че ако не бяха минали казарма, нямаше да могат и без баба и леля и ще я питам тогава, дали щеше да и харесва повече...

Евала. :speak: Наистина не се бях сетил да кажа това нещо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мисля, че въпросът с промяната, която настава у момчетата в казармата се тълкува погрешно. Разбира се, че в казармата момчетата не стават мъже. Нито пък стават по-дисциплинирани или по-добри. Съгласен сам, че това е една голяма загуба на време, което може да бъде уползотворено и по-добре. Всичко това е вярно.

Но мисля, че има нещо, което се изпуска. А именно - в казармата момчетата се научават на САМОСТОЯТЕЛНОСТ.  Научават се на тайнствата на прането на чорапи и боксерки, научават се на това чудо кака да застанеш сам пред трима цигани без баща ти да е до теб и да не се напикаеш от страх, узнават истината за това, възможно ли е да изядеш нещо, което не го е сготвила майка ти и да не умреш и други подобни неща....

Съгласна съм.Много е точно :clap

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LionKing-браво,много точно!!! :speak:

Tragedy,ще се съглася с теб единствено ако ми обясниш с какво са по-различни?Дай ми точни определения,моля те!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Tragedy,ще се съглася с теб единствено ако ми обясниш с какво са по-различни?Дай ми точни определения,моля те!!!

Не искам да съм плагиат, но LionKing го каза много добре. Просто няма смисъл да го цитирам още веднъж. Искам само да добавя, че хората са по-различни по отношение не само на самостоятелността си, но и на търпението си. Не говоря за всички общо, аз мога да дам примери с хората, които са около мен и с мен самия. Аз лично се научих на търпение, видях, че хората край мен също се научиха на същото. А и се научиха да понасят по-леко несгодите.

Най-важното, което научих и се научава, е че в повечето случаи всичко опира до собствената ти психика.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти сам каза,че не си се сетил за това преди LionKing да го публикува!!!Извинявай,но или си имал нещо в предвид и сега не искаш да ни кажеш или просто си стрелял на посоки(само спор да има!!!)!!!Така излиза от страни!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ти сам каза,че не си се сетил за това преди LionKing да го публикува!!!Извинявай,но или си имал нещо в предвид и сега не искаш да ни кажеш или просто си стрелял на посоки(само спор да има!!!)!!!Така излиза от страни!!!

Али, не съм се сетил да кажа точно това, което каза LionKing. Моля те прочети какво съм написал след това и какво съм написал в предишните си постове, защото вече ще започна да се повтарям.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Али, не съм се сетил да кажа точно това, което каза LionKing. Моля те прочети какво съм написал след това и какво съм написал в предишните си постове, защото вече ще започна да се повтарям.

Прочела съм ги!!!Добре,както кажеш не ми се спори точно днес...за глупости още по-малко!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Не искам да правя нова тема, за това пускам един интересен линк да погледнете.

В-к "Стандарт" от понеделник 15 ноември 2004. Съвсем нова статия.

Ха сега да видиме кой какъв успех има до сега. :)Щракнете тук

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично мое мнение е че наборниците трябва да се занимават само с помошни вункции,а армията да стане професионална,на които му е интересно и има някакво желание да се занимава с това и със сигурност ще го прави по добре от един които са го хванали за "ушите" и са го принудили да го върши.Като гледам поне по този вапрос правителството ни са уцелили вярната посока(да не повярва човек). Ходил сам в казарма и не можете да си представите на някои хора колко трябва да им се обясняват елементарни неща и накрая излиза че те просто и цял живот да го варшат това нещо пак няма да знаят какво правят.Имало доста комични ситуации заради това чак ме е заболявал стомаха от смях накой път

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване