Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Инстал на XP от флашка

Препоръчан отговор

И така! Имам desktop компютър с развалено CD. Искам да преинсталирам XP-то но без да сменям CD. От биоса мога да задам няколко USB устройства от които да стартира компютъра. Въпроса ми е мога ли да направя така, че ISO-то на XP някакси да се озове на флашката и да стартирам от нея инсталацията разбира се?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да може.требва усб то флашката да е бутабилна.доколку не е требва да намерис едно упутване как обикновена флашка да стане бутабилна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Или с UltraISO. Става за 7 и XP.

http://www.ezbsystems.com/cgi-bin/ikonboard.cgi?act=ST&f=2&t=2883

Step #1: Creating bootable USB drive

1. Satrt UltraISO (V9.3 or newer version, download here)

2. Choose ‘File’->’Open’ from main menu and open ISO file of Windows 7, for example “d:\ISO\WIN7_DVD.iso”; You may also open the original DVD by 'File'->'Open CD/DVD' from main menu if you have not an bootable ISO

3. Choose ‘Bootable’->’Write disk image’ from main menu

4.Insert the USB drive you intend to boot from

5. Choose proper “Write Method”,USB-HDD+ is recommanded

6. Hit “Write” to get a bootable USB drive

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или с UltraISO. Става за 7 и XP.

http://www.ezbsystems.com/cgi-bin/ikonboard.cgi?act=ST&f=2&t=2883

Step #1: Creating bootable USB drive

1. Satrt UltraISO (V9.3 or newer version, download here)

2. Choose ‘File’->’Open’ from main menu and open ISO file of Windows 7, for example “d:\ISO\WIN7_DVD.iso”; You may also open the original DVD by 'File'->'Open CD/DVD' from main menu if you have not an bootable ISO

3. Choose ‘Bootable’->’Write disk image’ from main menu

4.Insert the USB drive you intend to boot from

5. Choose proper “Write Method”,USB-HDD+ is recommanded

6. Hit “Write” to get a bootable USB drive

Тествано, има проблем - флашката ботва но дава грешка при копирането на файловете и инсталацията спира.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай това тук.

Описания метод е по-бърз, защото инсталирането става от РАМ-паметта.

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествано, има проблем - флашката ботва но дава грешка при копирането на файловете и инсталацията спира.

Аз инсталирах така Win7 и единствения пробле ми бе ,че флашката боотва автоматично (без Press any key...) и когато се рестартира компа за да не боотне отново дърпам флашката :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

уин от флаш е биос зависим, за това не може. на някой комп става ама не на всеки (аз лично никога не съм го подкарвал, освен recovery console, и то не тръгваше на всеки комп...) варианта си остава копираш уина по мрежата на диска, на друг дял и пускаш инсталацията през windows, или дяла на който ще слагаш го правиш фат32 и мяташ на него инсталационния уин, и под дос

cd i386

winnt

пита те да потвърдиш пътя и караш нататък... после от уин конверираш на нтфс

там дето ти зарежда от флашката направо е щото тя ти е настоена като първи боот диск, правиш първо да е харддиска, а първия боот го правиш през боот менюто...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване