Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

icemans

Skype в Kubuntu 9.04

Препоръчан отговор

Аз ще ти разкрия ....

Благодаря, за информацията, но от както ползвам САМО Линукс (от 6 години), използвам само Firestarter. Наблягам на "само", защото както забелязах повечето от Вас използват и Уиндоус. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей!

Аз бях сигурен в себе си, че няма да стане! Не се опитвай повече. Според мен и така си е добре шрифта.

Ами на мене ми идва дребно при резолюция 1680 / 1050, та няма да е зле да се промени нещо!

Логовете Айс, логоветеее

Прилича ми на проблем с достъпа до файл. То и скайп си има по принцип проблем :)

Topper, братле, тука куцам признавам си! :)

Редактирано от icemans (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами на мене ми идва дребно при резолюция 1680 / 1050, та няма да е зле да се промени нещо!

... За съжаление - не може! Свиквай или си промени резолюцията на екрана. Аз също съм недоскиф и съм си настроил монитора за моите нужди и виждания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако сменя резолюцията всичко ще се размаже - все пак е TFT и ако не е на default-ната резолюция започват да се виждат пикселите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако сменя резолюцията всичко ще се размаже - все пак е TFT и ако не е на default-ната резолюция започват да се виждат пикселите!

Опита ли тази резолюция? Пробвай и следващия път, когато вляза тук ще видя твоя отговор.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айс, в подкрепа на думите си, че принципно става , прикачам 2 файла. И сам можеш да видиш разликите. Майки също :)

post-33030-1254085646,77_thumb.jpgpost-33030-1254085655,86_thumb.jpg

Обаче при толкова проблеми, които имаш и не само с настройката на шрифтовете, ме навежда на мисълта, че по принцип си имаш проблеми със самото Кубунту.

Аз на свой ред искам обаче да попитам защо точно Кубунту?

Другият вариант е да пробваш с увеличаване на dpi от настройките на шрифтовете. По подразбиране при мен идва на 94, обаче аз винаги си го правя на 96.

Редактирано от rouzy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Topper, братле, тука куцам признавам си! :whist:

Е крайно време е да проходиш :) Няма цял живот да куцаш я.

Просто виж логове като /var/log/messages /var/log/error /var/log/debug или както са там в Kubuntu и виж за error, warning и т.н.

Особено полезно е например в конзола да си пуснеш команда tail -f /var/log/messages и да се опитваш да сменяш настройките на скупето. Ако има проблем, ще видиш веднага съобщение :jeer:

Опитай и кажи резултат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айс, в подкрепа на думите си, че принципно става , прикачам 2 файла. И сам можеш да видиш разликите. Майки също ;)

post-33030-1254085646,77_thumb.jpgpost-33030-1254085655,86_thumb.jpg

Не става - правя всичко както трябва (според мене) - променям си шрифта, давам Ctrl+S или File-Save. Затварям Скайпа и после нищо. Пробвах и в/у някой браузър, но пак без ефект!

Topper с tail -f /var/log/messages ми дава това:

[email protected]:~$ sudo tail -f /var/log/messages

Sep 28 19:51:31 validob-desktop kernel: [ 16.703598] ^I(5470000 KHz - 5650000 KHz @ 40000 KHz), (N/A, 3000 mBm)

Sep 28 19:51:31 validob-desktop kernel: [ 17.559681] ADDRCONF(NETDEV_UP): wlan0: link is not ready

Sep 28 19:51:31 validob-desktop kernel: [ 17.948888] ADDRCONF(NETDEV_CHANGE): eth0: link becomes ready

Sep 28 19:51:51 validob-desktop kernel: [ 37.917756] process `skype' is using obsolete setsockopt SO_BSDCOMPAT

Sep 28 20:11:24 validob-desktop -- MARK --

Sep 28 20:31:24 validob-desktop -- MARK --

Sep 28 20:51:24 validob-desktop -- MARK --

Sep 28 21:11:24 validob-desktop -- MARK --

Sep 28 21:31:24 validob-desktop -- MARK --

Sep 28 21:51:24 validob-desktop -- MARK --

И после като се пробвам да променям Скайпа не дава никакви грешки. Незнам - то бива каръщина ама чак толкова!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега попаднах на нещо интересно! Пробвах да сменя стила, но проблема си остава. Интересно, че когато променям стила от тука:

32f74c304ebc030f.png

и като му дам Ctrl+S веднага се сменя новия стил. Обаче когато се опитам да променя размера от тук:

70eead96d7e6279d.png

никакъв ефект! Давам си му Ctrl+S нищо не се променя и следващия път като отворя пак QT4 и настройките са си старите за размера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, прегледай и останалите логове, виж някъде за нещо съмнително?

Редактирай файла (ако го имаш) $HOME/.qt и там му забий ръчно пикапоинта например

[General]

font=Bitstream Vera Sans Mono,18,-1,5,50,0,0,0,0,0

Ако си с КДЕ4, понеже не помня вече, apt-get qt4-qtconfig и пробвай с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като отворя с sudo qtconfig-qt4 и като сменя шрифта и дам CTRL+S, веднага ми се сменя шрифта на текущия прозорец, т.е. този с настройките. Но на Скайпа никакъв ефект дори и след рестарт!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...