Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ако ми спрат колата от движение на пътя какво да направя?

Препоръчан отговор

Днес една позната ми разправя, че полицаите я спрели за изтекла гражданска отговорност и казали, че ще спрат колата от движение...тя по някакъв начин се измъкнала де, не ми се коментира как (блондинките винаги ги пускат с малко), но се замислих.

В ЗДП има много нарушения, според които могат да ти спрат колата от движение или вземат книжката директно катаджиите. И на мен веднъж ми се е случвало, но в колата ми имаше друг шофьор, който ме докара после.

Но какво ще стане ако сте от Русе примерно и при пътуване сам до Асеновград ви спрат и ви вземат книжката и спрат колата от движение. Може ли да се качите в колата си и да я закарате до най-близкия паркинг или не. И ако ви спрат колата от движение насред магистралата какво става? Оставате колата там или какво?

Много ми е странно, защото на моята позната и обяснили че ще паркира колата си след патрулката и трябвало да я остави там докато... и те не и обяснило точно до кога. Това не ми се вярва да е точно така, но някой може ли да обясни?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди години в София на мен ми се случи подобно нещо за рекламни надписи по колата. Снимките бяха изтекли. Беше кака полицайка и ми каза само, че нямам право да превозвам пътници и товари, но беше преди 5-6 години.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Днес една позната ми разправя, че полицаите я спрели за изтекла гражданска отговорност и казали, че ще спрат колата от движение...тя по някакъв начин се измъкнала де, не ми се коментира как (блондинките винаги ги пускат с малко), но се замислих.

В ЗДП има много нарушения, според които могат да ти спрат колата от движение или вземат книжката директно катаджиите. И на мен веднъж ми се е случвало, но в колата ми имаше друг шофьор, който ме докара после.

Но какво ще стане ако сте от Русе примерно и при пътуване сам до Асеновград ви спрат и ви вземат книжката и спрат колата от движение. Може ли да се качите в колата си и да я закарате до най-близкия паркинг или не. И ако ви спрат колата от движение насред магистралата какво става? Оставате колата там или какво?

Много ми е странно, защото на моята позната и обяснили че ще паркира колата си след патрулката и трябвало да я остави там докато... и те не и обяснило точно до кога. Това не ми се вярва да е точно така, но някой може ли да обясни?

книжката ти я взимат само ако си пиян. вече дали ще имаш късмета да те спрат пиян с неработещи светлини или чистачки при дъжд, или с теч на гориво, неизправности по спирачната, кормилната или др. уредби..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мен ме спряха за превишена скорост 63км/ч -13 отгоре и книжката ми беше изтекла, прибраха ми я и ми написаха акт, с него карах докато излезе постановлението:

100лв за шофирана с изтекла книжка (беше изтекла с повече от 3 месеца) и 5 лв за превишението на скоростта...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ти вземат книжката и да ти спрат колата от движение са две абсолютно различни санкции, не ги поставяйте под общ знаменател. За книжката не знам, но ако се спре колата от движение поради неизправност или нещо подобно, то при всички положения на място ще ти издадат документ (констативен протокол, акт или както там се нарича), удостоверяващ случилото се, с който би следвало да можеш да се придвижиш до първото населено място, ако състоянието на колата позволява това, или пък това да стане чрез Пътна помощ, ако колата не може да продължи самостоятелното си движение. Не е възможно колата да бъде захвърлена някъде по пътя като ненужна вещ.

Преди 4-5 години ми откраднаха предния номер на колата (който е слагал табелата на Лада знае, че това не е проста задача и изисква време и въображение), ходих в полицията, съставиха протоколи и т.н. След като ме разпитваха 18 пъти и изтече срок от 1 месец, ми дадоха удостоверение, с което да се придвижа да областия КАТ за нов номер. По пътя ме спираха 3 пъти в разстояние на 20-тина километра, но след показването на документа не са ми правили проблеми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сега май само го обсъждат, да се спира кола от движение без гражданска отговорност, даже се говореше нещо и за конфискация. На пътя мисля, че се задържа само технически неизправна кола и се чака паяка да я вдигне.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 6 години по-късно...

Спряха ми колата от движение тъй като я оправляваше неправоспособен водач някой знае ли какво следва щото ми взеха книжката и малкия талон.ако искам да продам колата как да стане

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш акт - там си пише. Четеш закона - дебела санкция за предоставянето на неправоспособен. Ако е била и без ГО и ГТП - ще ти влезе яко. Без вазелин. Алкохол и дрога имаше ли?

Абе въобще да ти разпорят задника. Трябва ли да утрепеш някого? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.11.2015 г.,, Иван И. Кристина написа:

...ако искам да продам колата как да стане

Първо ще трябва да я освободиш от тежестите, които ще ти друснат от КАТ и тогава да си търсиш купувач, освен ако не си правиш пас и нагло опиташ да я натътрузиш на някой редовен гражданин да ѝ бере гайлето, макар че още нотариусът би следвало да стопира сделката. Взели са малкия талон, купувачът как ще я регистрира в КАТ без него? По големия само не става, нали като ѝ вкарат данните в системата и веднага ще писне компютърът, че колата е спряна. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя колата не струва колкото актовете става дума за фиат пунто 97г.мн неловка ситуация супер си е колата здрава мн икономична но май нямам избор и ще се наложи да я разфасовам за части

20151029_133756.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, санкциите ти тежат на ЕГН. И като не платиш ги прехвърлят на НАП за принудително събиране. Със съответните запори.

НП излезе ли и за колко са санкциите?

За да я бракуваш и разфасоваш трябват и двата  талона. И ако не се отпише по надлежния ред от МДТ продължаваш да си плащаш данъка. Докато си жив, а и след това наследниците ти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване