Премини към съдържанието
gol40

устройство на автомобила

Препоръчан отговор

здравейте във вторник съм на изпит и се притеснявам да не объркам нещо по устройството на автомобила който е голф 3ка, та искам да ви питам на тази снимка кое какво е , че инструктура още нищо не ни е обяснявал за устройството на автомобила, та ето я снимката http://picbg.net/img.php?file=5d9c0e4f1572c74a.JPG и къде се намира течността за чистачките

Редактирано от gol40 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това на снимката е Голф 2 ... но да речем, че е същото.

1 - спирачна течност

2 - охладителна течност (антифриз)

3 - течност за чистачките

4 - дърпаш щеката за да провериш нивото на маслото на двигателя

5 - оттам се сипва масло

6 - това е тръба :) това, което те интересува е, че в кутията вляво се намира въздушния филтър, а по тази тръба навлезлият въздух стига до двигателя

7 - не мога да видя/разбера какво точно се намира там ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

xactor ти го е обяснил, но мисля че тръбата се казваше всмукателен колектор.

Между дугото къде учиш, че да държиш изпит за устройство на двигателя? Вероятно си в някой техникум или ВТУ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

xactor ти го е обяснил, но мисля че тръбата се казваше всмукателен колектор.

Между дугото къде учиш, че да държиш изпит за устройство на двигателя? Вероятно си в някой техникум или ВТУ?

Да, май така се казваше тръбата. А иначе има още 4 колекторни тръби - по една за всеки цилиндър, през които минава горивото. Те се наричат горивни колектори май. Това го казвам за да не стане обърквация.

Иначе да те изпитат върху това не е изключено, ама сигурно от 20-те ДАЙ-аджии в София, само един би започнал изпита така. Не се занимават. Шанса е минимален (а попринцип е задължително да те изпитват на това). Освен това трябва да знаеш и 13-те, мисля, неща, които трябва да имаш в колата по закон. И има един гаден въпрос свързан със "Седем течности" в устройството на автомобила, като има и няква грес сред тях :)

Та не е задължително да учиш някъде за да те изпитват така. Това е по закон.

Редактирано от xactoR (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7 вероятно е самия радиатор... или кабела на + клема на акумулатора...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...