Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

torshavn

Sunbelt VIPRE Antivirus/Premium -мнения,препоръки,настройки

Препоръчан отговор

И аз пробвах Premium версията, но стана страшно и с тяхната стена + Comodo. Затова ъпгрейднах само до 4 версия. Иначе и на мен първоначално Explorer процеса беше в Unknown, найстона странно. Но аз си го преместих в Safe applications :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз "барабар петко с мъжете"- сложих 30-дневен триал на премиум версията на Win7 Ultimate*64. Ами то тази кобра нещо не реагира както трябва- на тестовете на eicar не реагира нито на архивите, нито блокира текстовите линкове. Виждам, че е яко подсигурена с HIPS и IDS, но къде са настройките на самия реалновремеви антивирусен модул (а не на scan)- да сканира архиви, или уеб модула да сканира архиви. Че то антивируса на Комодо е с повече настройки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как е според вас HIPS-a и другите подобни проактивни защити. Справят ли се на ниво, както другите. Задава ли много въпроси?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как е според вас HIPS-a и другите подобни проактивни защити. Справят ли се на ниво, както другите. Задава ли много въпроси?

Задават въпроси, но трябва да им се бутнат настройките малко. Видях че ХИПС-а по подразбиране е на Allow, и че е разрешено всичко на uncnown programs в друг модул (сега съм на служебния и не се сещам точно). Обясняват това, че не са нужни по-високи нива на защита при нормално ниво на заплахите, или нещо такова... Вчера за около половин час не успях да вникна по-надълбоко в настройките, и ще се радвам някой по-запознат с програмата вече ( като Cloning например), да даде разяснения за настройките на програмата.

Също така при мен стената се издъни на PC Flank Leaktest, но се справи на GRC Leaktest....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задават въпроси, но трябва да им се бутнат настройките малко. Видях че ХИПС-а по подразбиране е на Allow, и че е разрешено всичко на uncnown programs в друг модул (сега съм на служебния и не се сещам точно). Обясняват това, че не са нужни по-високи нива на защита при нормално ниво на заплахите, или нещо такова... Вчера за около половин час не успях да вникна по-надълбоко в настройките, и ще се радвам някой по-запознат с програмата вече ( като Cloning например), да даде разяснения за настройките на програмата.

Също така при мен стената се издъни на PC Flank Leaktest, но се справи на GRC Leaktest....

Тъй-тъй.:speak:)Между другото, Вайпър няма проблеми с eicar теста.

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Просто, ако опиташ да copy/paste-неш кода от eicar.txt в друг текстов файл, не реагира, защото по принцип в един текстов файл няма никаква заплаха, дори да съдържа вредоносен код.:)При преименуване на .bat-пляс.:D)))))))))

Така, ето ги моите настройки за момента.Много малко промени съм правил.Все още не съм наясно как реагира при различни сценарии.Не зная защо е това бързане.Всеки сам, постепенно намира оптималните за вкуса му-настройки.Няма панацея в тая игра.:)))

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Не са ''затегнати'' максимално, но и не виждам смисъл, поне засега.Нищо не минава, без моето разрешение, това ми стига.:)А това, че по default, настройката е allow, не е проблем, защото това ще се случи само, ако теб те няма на компютъра или не дадеш никакъв отговор.Ето кои опити за intrusion са класифицирани като high priority и се блокират без всякакви въпроси:

Допълвайте.:))))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй-тъй.:speak:)

Да вземеш да оформиш шапката на темата ли? При този интерес това е повече от необходимо.

Подготви нещата и се свържи с някой модератор да направи редакцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

bogidan4o

Пробвай я на този тест

http://www.testmypcsecurity.com/securitytests/regtest.html

Пиши как се е справила ще ми бъде интересно :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй-тъй.:))Между другото, Вайпър няма проблеми с eicar теста.

Публикувано изображение

Допълвайте.:))))

Добре, но защо не блокира като другите имащи web модул- още преди да е свален на компютъра, а не да го блокира чак при отваряне. Също и за архивите - биват свалени без проблем, и чак при ръчен скан или разархивиране реагира. Май този Web filter не е точно стандартен Web Guard, или Web Schield, както при Avira premium или Аваст.... или NOD32

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай я на този тест

http://www.testmypcsecurity.com/securitytests/regtest.html

Пиши как се е справила ще ми бъде интересно :)

Хм, имаме проблем.:)) Ако я пусна да мине тук-> Публикувано изображение изкарва това съобщение: Публикувано изображение

и накрая се сбозва работата:Публикувано изображение

Явно при първото разрешаване й давам прекалено много права, което няма как да бъде променено.Или да или не.Поне аз не видях начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, но защо не блокира като другите имащи web модул- още преди да е свален на компютъра, а не да го блокира чак при отваряне. Също и за архивите - биват свалени без проблем, и чак при ръчен скан или разархивиране реагира. Май този Web filter не е точно стандартен Web Guard, или Web Schield, както при Avira premium или Аваст.... или NOD32

Не познавам изобщо програмата, но съдейки по това, което описваш, ми си струва, че програмата НЯМА уеб скенер! Програма имаща такъв, "кове" още при свалянето!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Открих начин да блокирам теста, след като вече реално е пуснат.Стартирам .exe-то и ме пита:Публикувано изображение

Разрешавам.Появява се това:Публикувано изображение

Преди да започна теста, влизам тук: Публикувано изображение

и махам програмата от always allowed списъка.Публикувано изображение

Стартирам теста и веднага е блокиран:Публикувано изображение

Ако разреша първата модификация, следва отново въпрос и така до края.В който и момент да реша да блокирам програмата, заминава автоматично в карантината и всички процеси са спряни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, имаме проблем.Ако я пусна да мине тук изкарва това съобщение:

и накрая се сбозва работата:

Явно при първото разрешаване й давам прекалено много права, което няма как да бъде променено.Или да или не.Поне аз не видях начин.

Каквото и да пробваш проблема е във възможностите и.Може за много процеси да алармира,но не може да ги затвори и блокира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Инженер, Тук става дума за уеб филтър, не скенер.Програмата блокира вредни адреси, които се добавят всеки ден, чрез дефиниции, а не вредни файлове.Вредните файлове се допускат да бъдат свалени и тогава се блокират, като ги чисти и от кеша на браузъра, а не се налага, както при комодо, да се чистят допълнително.;)Можеш да добавяш и собствени адреси в списъка, като сам да избереш как да реагира програмата при различно поведение.Също така, имаш възможност за блокиране на всякакви скриптове.

@ Rootkit Unhooker, прочети пак предния пост.;))

Нямам никакво време.Ще се омитам засега.:))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших да пробвам VIPRE с COMODO Leaktest , но преди това не намерих начин да сложа clt.exe в изключенията на Active Protection, и се наложи да изключа изцяло модула, че да мога да проведа теста без да го затрива.

Тествах на различните нива на HIPS-a: allow, allow with notify, block, block with notify - даде един и същи резултат:

CLT 200/340

Мисля че е доста добър резултат, въпреки винаги съществуващите съмнения за коректността и валидността на този тест ( създаден да бъде преминат изцяло само от една стена)

П.П. Направих го по метода на @Clonning - при първия въпрос първо го разреших и после го премахнах от списъка Always Allowed, за да задава въпроси....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Реших да пробвам VIPRE с COMODO Leaktest , но преди това не намерих начин да сложа clt.exe в изключенията на Active Protection, и се наложи да изключа изцяло модула, че да мога да проведа теста без да го затрива.

Тествах на различните нива на HIPS-a: allow, allow with notify, b lock, block with notify - даде един и същи резултат:

CLT 200/340

Мисля че е доста добър резултат, въпреки винаги съществуващите съмнения за коректността и валидността на този тест ( създаден да бъде преминат изцяло само от една стена)

П.П. Направих го по метода на @Clonning - при първия въпрос първо го разреших и после го премахнах от списъка Always Allowed, за да задава въпроси....

Този тест си е създаден само за една стена -колкото и да даваш блок той си знее неговата -има тест пуснат от Matousec пробвай него :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този тест си е създаден само за една стена -колкото и да даваш блок той си знее неговата -има тест пуснат от Matousec пробвай него :speak:

„Професоре” вероятно Комодо имат договор с Online Armor  Free защото и тя преминава също толкова ниваколкото и Комодо 378. Прочел си някъде мнението на някой за този тест и си гокопнал  :nono:

Теста мноооого точно показва уязвимостите на защитнитепрограми,като ми остане време ще ти показвам на практика  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

„Професоре” вероятно Комодо имат договор с Online Armor  Free защото и тя преминава също толкова ниваколкото и Комодо 378. Прочел си някъде мнението на някой за този тест и си гокопнал  :nono:

Теста мноооого точно показва уязвимостите на защитнитепрограми,като ми остане време ще ти показвам на практика  :)

Е аз не съм специалист като tanganika ама защо OA нямат собствен тест :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нова версия: Sunbelt VIPRE 4.0.3295 Final

* High performance threat protection with low impact on system resources

* All-new technology delivers a unique antivirus and antispyware engine

* Advanced, anti-rootkit technology

* Real-time monitoring with Active Protection™

* Full protection against email-borne threats

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така и дори официално беше потвърдено партньорството и от двете страни миналия месец. Иронията е, че заговориха как заедно ще създават проекти за малкия и среден бизнес и сега щрак, месец по-късно работят в доста тясно сътрудничество.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой има ли скорошни впечатления от програмата,антивируса имам предвид,как се справя с какво да се комбинира..и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много отдавна я ползвах. Също очаквам впечатления дали 2 години по-късно сканира бързо и не тормози системата! Иначе не е никак лоша!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...