Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

servlet

Къде се намират езиковите файлове на MS WORD XP (2002)

Препоръчан отговор

От 3-4 часа ровя в интернет за да намеря решение на проблема но уви не успях, а тук забелязах, че има активност и може би някой ще даде идея.

Имам MS WORD XP преведен на български, вероятно оригинал... само че, се натъкнах на някои непреведени неща, дето се вика преведено е 99,99 % и ми се плеснаха някои важни за мен неща които са непреведени. Става дума за списък на фигурите вместо при извикване на списъка с фигурите да излиза Фигура 1..... излиза Figure 1... същото е и с таблицата вместо Таблица излиза TABLE...

Ако може някой да каже от къде да си преведа тези 3-4 думи, защото езикови пакети и подробрения за 2002 не открих, за това ми се налага сам да ги базикна.

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 3-4 часа ровя в интернет за да намеря решение на проблема но уви не успях, а тук забелязах, че има активност и може би някой ще даде идея.

Имам MS WORD XP преведен на български, вероятно оригинал... само че, се натъкнах на някои непреведени неща, дето се вика преведено е 99,99 % и ми се плеснаха някои важни за мен неща които са непреведени. Става дума за списък на фигурите вместо при извикване на списъка с фигурите да излиза Фигура 1..... излиза Figure 1... същото е и с таблицата вместо Таблица излиза TABLE...

Ако може някой да каже от къде да си преведа тези 3-4 думи, защото езикови пакети и подробрения за 2002 не открих, за това ми се налага сам да ги базикна.

Благодаря предварително.

Искаш да преведеш Figure 1 ? Какво му е толкова важното на това ? Сигурно и на първокласник ще е ясно, че това преведено ще е Фигура 1.

Утре сигурно ще поискаш превод и на Pascal, PHP и HTML.

Аман от капризи !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изискват ми го отминистерството на Науката и образованието - всичко да е на български - всеки проект с който се кандидатства за някаква програма за развитие се изисква на български.

Мисля че най-учтиво попитах, не знам с какво заслужих този отговор!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изискват ми го отминистерството на Науката и образованието - всичко да е на български - всеки проект с който се кандидатства за някаква програма за развитие се изисква на български.

Мисля че най-учтиво попитах, не знам с какво заслужих този отговор!

Твоя проект е превод на MS Word ли ?

Или не можеш да напишеш проекта си на български ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Сваляш Total Commander

2. През програмата навигираш до директорията, в която е инсталиран твоя офис пакет

3. Натискаш ALT + F7

post-8384-1254684449,25_thumb.png

4. Сваляш Hex Editor по твой вкус и претърсваш за въпросния стринг, след което заместваш с текст на български, като си запазваш резервно копие на файла, който модифицираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих всичко и стигнах до там че всеки символ се кодира...

Намерих около 30 файла в който се съдържа "Figure" но в тях няма нищо на кирилица нищо превеждано.

не мога да схвана какво трябва да направя...

ако не е много нахално бих се радвал на някоя друга идея :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо и аз не мога да разбера, какво общо има документа с превода на WORD? Не мога да разбера и защо точно WORD XP, а не 2003 или друг MS Office, а защо не и Open Office? Не мога да разбера и какъв е проблема Figure 1 да се напише като каквото си искаш, ако щеш и на китайски? Ken много правилно те попита "Твоя проект е превод на MS Word ли ?

Или не можеш да напишеш проекта си на български ?"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих всичко и стигнах до там че всеки символ се кодира...

Намерих около 30 файла в който се съдържа "Figure" но в тях няма нищо на кирилица нищо превеждано.

не мога да схвана какво трябва да направя...

ако не е много нахално бих се радвал на някоя друга идея :)

Май логиката не е на почит в днешни времена. Защо търсиш "figure"? Потърси по специфична дума на кирилица от интерфейса на офис пакета, която не би срещнал в друга програма, инсталирана на твоя компютър и виж какъв ще е резултата. Едва когато откриеш къде се среща въпросният стринг / дума, можеш да потърсиш непреведения стринг / дума!

Редактирано от proletsearch (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз провах първо така както каза, но не излезе нищо. Излизат единствено файлове от HELPа, примерно с думата "цитираните" която се съдържа в съседния прозорец който искам да перведа, но уви нищо... За това пробвах с Figure като идеята беше да прегледам тези файлове и да видя дали в тях въобще има нещо на кирилица, но няма. Сега след твоя отговор го направих същото на свежа глава, но отново без резултат. От тук започвам да се чудя дали езиковите файлове не са записани в някаква друга директория, макар че програмата е инсталирана по "подразбиране"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз провах първо така както каза, но не излезе нищо. Излизат единствено файлове от HELPа, примерно с думата "цитираните" която се съдържа в съседния прозорец който искам да перведа, но уви нищо... За това пробвах с Figure като идеята беше да прегледам тези файлове и да видя дали в тях въобще има нещо на кирилица, но няма. Сега след твоя отговор го направих същото на свежа глава, но отново без резултат. От тук започвам да се чудя дали езиковите файлове не са записани в някаква друга директория, макар че програмата е инсталирана по "подразбиране"

Докато намериш, къде е тази пуста дума, може да ти изтече срока за проекта :computer8:

Ама така става, когато човек не споделя какъв му е проблема, а търси нещо, за което смята, че е решението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря предварително.

Този текст може да се намира в някой от LEX файловете или в някой от темплейтите. Но вместо да го търсиш и променяш, то там където се поставя името на компонента - Caption /Заглавие/ има списък от който се избира какво да бъде заглавието според обекта - (Figure, Table, ...). В този диалог има бутон New Label /Ново заглавие/. Там можеш да дефинираш съответните заглавия на български език - Фигура, Таблица, Формула и от там да се избират и въвеждат след това. Така избрани въведените заглавия ще си излизат на български език.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чисто и просто си инсталирай офис 2003 ,2007 или open office-всичките имат пълен превод на български! Използваш стар офис пакет ! Новите ти дават доста повече възможности:conversation:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталирай офис пакета и забрани автоматичните актуализации на Майкрософт. Не инсталирай сервизни пакети. Така ще имаш по-малко непреведени думи/фрази, което е твоята цел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странни сме българите. Затова сме назад. Така и не разбрах защо се заядохте с човека(servlet). Дошъл е тук да пита, защото мисли, че ще получи експертно мнение, а насреща само заядливци(с изключение на един-двама). Ако четяхте по-внимателно щяхте да видите, че компютъра му е служебен (вероятно е учител) и не може на своя глава да си инсталира Офис 2003 или 2007. То да не смее човек да попита тука.... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ servlet Прочете ли, какво ти е написал @ tigertron? Послушай го и не се занимавай с глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...