Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Кого да сигнализирам за шофьори без книжка?

Препоръчан отговор

В последно време в квартала ми се навъдиха мнго ученици на по 15-16 години, които карат коли. Някой по цял ден си обикалят и тъй като живея на кръгово движение често се пускат на дрифтове там, правят си гонки по улицата и какво ли още не. Мога да извадя имената им и номерата на колите им, защото колата ми е "леко" тунингован голф-стил и ги лъжа, че и аз съм състезател (не че не съм де).

Освен това по междуселските пътища край града ми редовно виждам подобни младежи.

А има един път към близко село, по което сега е модерно родителите да водят децата си и да им дават уроци по шофиране. По този път от 10 коли в 9 са шофьори без книжка (защото пътят е второстепенен, а към селото има по-хубав път, който използват жителите на селото).

Всичко това е много дразнещо, да не говорим че ако някой такъв ме удари не знам какво ще му се случи после (от законова гледна точка).

Отидох в КАТ и те ми казаха: ние не занимаваме с такива неща, айде чао.

Спрях при пътните полицай в района ми и те ми казаха, че също не ги интересува.

Та кой мога да сигнализирам за тези млади рейсъри?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Верно и това е проблем, даже по-голям от лесното ти напиване и ревността на жена ти.

Ами предполагам трябва да звъннеш на 166 (полицията) и да им кажеш, пък те си знаят нататък.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Това наистина е голям проблем,на няколко пъти щяха да ме отнесат такива хора.Има и такива които не могат да четат,но са си купили книжки..

НО за голяма съжаление,Едвали някой ще ни обърне внимание :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В последно време в квартала ми се навъдиха мнго ученици на по 15-16 години, които карат коли. Някой по цял ден си обикалят и тъй като живея на кръгово движение често се пускат на дрифтове там, правят си гонки по улицата и какво ли още не. Мога да извадя имената им и номерата на колите им, защото колата ми е "леко" тунингован голф-стил и ги лъжа, че и аз съм състезател (не че не съм де).

Освен това по междуселските пътища край града ми редовно виждам подобни младежи.

А има един път към близко село, по което сега е модерно родителите да водят децата си и да им дават уроци по шофиране. По този път от 10 коли в 9 са шофьори без книжка (защото пътят е второстепенен, а към селото има по-хубав път, който използват жителите на селото).

Всичко това е много дразнещо, да не говорим че ако някой такъв ме удари не знам какво ще му се случи после (от законова гледна точка).

Отидох в КАТ и те ми казаха: ние не занимаваме с такива неща, айде чао.

Спрях при пътните полицай в района ми и те ми казаха, че също не ги интересува.

Та кой мога да сигнализирам за тези млади рейсъри?

В момента много се вълнувам - да наблюдавам на живо как се оформя едно мрънкащо, мърморещо за щяло и нещяло старче-скандалджиче е наистина невероятно преживяване.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо нападате човека, той се е абсолютно прав. В моето село децата започват да карат от 14-годишни на 16 вече имат по 1-2 леки катастрофи...Белите стават точно така и според мен подобни неща не би трябвало да се допускат от родителите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нашрави снимки/клипче ,пиши на Господари на Ефира ,да видиме тогава как полицайте (мърши) щи кажат че не ги интересува.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо нападате човека, той се е абсолютно прав. В моето село децата започват да карат от 14-годишни на 16 вече имат по 1-2 леки катастрофи...Белите стават точно така и според мен подобни неща не би трябвало да се допускат от родителите.

Вие жените така ли правите. Затова сигурно се забелязвате на пътя от 500 метра и блесвате с невероятните си способности да владеете автомобила :cool: Според мен пък точно това е периода когато тряба да започне обучението на един младеж. Трябва да свикне с управлението на автомобила от рано и да може да държи пътя и да натиска педалите без да си гледа в краката къде е съединителя. Да свикне с габаритите на колата и с нейната маневреност. И съответно да може да я овладее при една по-екстремна ситуация. И ЧАК тогава да излезе на пътя в лудницата да кара. За това се изискват тренировки и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО в присъствието на единият от родителие и по някои "черни" пътища или междуселски с почти нулев трфик. Е какво ви пречат точно тези младежи. Не се ли замисляте че точно тези тренировки намалят риска от катастрофа по-късно. Който си е луд, луд си е. Както си кара на 16 така кара и на 36. А относно автора на темата и някои доста забавни други темички напоследък. Ми ти бе пич като само ми се хвалиш тука че си голям рейсър и гонкаджия. На такива като тебе трябва да им вземат книжката, да я заковат с един пирон на стената в КАТ и докато не изгние пирона сама да падне, да не ви ги дават. Точно заради такива безсмъртни джигити като вас стават 99% от катастрофите. А ти на колко години каза че си?

ПС: Да не забравяме в САЩ кога вземат книжки. Явно има защо? Само, че там за превишена скорост("карах си със 170 при ограничение 90 ама не бях аз виновен"(цитат-автора на темата)) може и в затвора да влезеш. Айде със здраве.

Редактирано от driver_sl (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

много сте зле бе ;) !!! нападате човека защото зачита закона ли :angry: ???

ми сигурно сте същите малки каскадьорчета а :speak: ?!?

изкарайте курсове вземете книжки и тогава се правете на мъже!

не съм против малко екшън ама намерете писти или площадки кадето няма движение и там се учете...

ако стане беля да не дава господ да не кажете - ама аз неисках... :speak::cool:

ако сам не се пазиш - никой не може да те опази! :mad:;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие жените така ли правите. Затова сигурно се забелязвате на пътя от 500 метра и блесвате с невероятните си способности да владеете автомобила :cool: Според мен пък точно това е периода когато тряба да започне обучението на един младеж. Трябва да свикне с управлението на автомобила от рано и да може да държи пътя и да натиска педалите без да си гледа в краката къде е съединителя. Да свикне с габаритите на колата и с нейната маневреност. И съответно да може да я овладее при една по-екстремна ситуация. И ЧАК тогава да излезе на пътя в лудницата да кара. За това се изискват тренировки и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО в присъствието на единият от родителие и по някои "черни" пътища или междуселски с почти нулев трфик. Е какво ви пречат точно тези младежи. Не се ли замисляте че точно тези тренировки намалят риска от катастрофа по-късно. Който си е луд, луд си е. Както си кара на 16 така кара и на 36. А относно автора на темата и някои доста забавни други темички напоследък. Ми ти бе пич като само ми се хвалиш тука че си голям рейсър и гонкаджия. На такива като тебе трябва да им вземат книжката, да я заковат с един пирон на стената в КАТ и докато не изгние пирона сама да падне, да не ви ги дават. Точно заради такива безсмъртни джигити като вас стават 99% от катастрофите. А ти на колко години каза че си?

ПС: Да не забравяме в САЩ кога вземат книжки. Явно има защо? Само, че там за превишена скорост("карах си със 170 при ограничение 90 ама не бях аз виновен"(цитат-автора на темата)) може и в затвора да влезеш. Айде със здраве.

Доколкото виждам не си прочел докрай първия пост, а си карал през ред. Основното в темата е карането без шофьорска книжка - и мисля че автора е абсолютно прав. Аз също живея в малък град и тук е същото положение, хем се ядосвам, хем си казвам "децата си имат родители!!!" така че когато съседа ми е решил, че синът му на 14 е достатъчно зрял, за да кара из града - нека му дава колата си в крайна сметка решението е на родителите. В малкия град почти всички се познават и катаджиите въобще не се занимават с децата-самоубийци. Нека наистина ако някой знае на кого трябва да се обади човек да напише - защото мен не ме е страх от моето каране, а от този който е срещу мен!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защото мен не ме е страх от моето каране, а от този който е срещу мен!!!

абсолютно си прав !!! :blink::rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ето как се процедира в този случай : съобщаваш на тия младежи, че си се опитал да ги издадеш. Те ти зачукват предният калник на голфа в носа и ставаш пълен айляк. Край на проблема...

Със здраве, FEarBG...

Супер утре като те отнесат ще видим дали ще си на същото мнение... ако изобщо си в състояние да даваш мнения, ако чаткаш какво говоря...

@driver_sl аз като съм в нарушение си търпя последиците за разлика от тях. Ако ме хванат в гонка с тях бих си изтътрпял последиците, ако и те си получат заслуженото.

И техния стил на каране е далеч от професионалния- примерно като видят кола отсреща продължават да натискат, да се бутат в нея и въобще не се съобразяват с пътната ситуация.

А и ми е интересно ако някой ден ви удари шофьор без книжка дали няма да го смажете от бой преди да викнете кат или ще му кажете- "браво мойто момче само така" ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека наистина ако някой знае на кого трябва да се обади човек да напише - защото мен не ме е страх от моето каране, а от този който е срещу мен!!!

правилно! и тук не става дума за "клюкарстване" или "изказване на другарката", а за превенция на евентуално убийство, самоубийство или - в повечето случаи - и двете. "за" съм да се подават сигнали за всякакви пишлегари директно към органите на реда. просто авторът на темата е кух и не успя да напипа истинската тема за дискутиране, а поднесе нещата така, все едно продава чушки на пазара.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

просто авторът на темата е кух

Мерси ...

Айде обясни как да се поднесе темата така, че стане дискусия. Или в интернет някой наистина голямо самочувствие вадят и разбират от всичко?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото виждам не си прочел докрай първия пост, а си карал през ред. Основното в темата е карането без шофьорска книжка - и мисля че автора е абсолютно прав. Аз също живея в малък град и тук е същото положение, хем се ядосвам, хем си казвам "децата си имат родители!!!" така че когато съседа ми е решил, че синът му на 14 е достатъчно зрял, за да кара из града - нека му дава колата си в крайна сметка решението е на родителите. В малкия град почти всички се познават и катаджиите въобще не се занимават с децата-самоубийци. Нека наистина ако някой знае на кого трябва да се обади човек да напише - защото мен не ме е страх от моето каране, а от този който е срещу мен!!!

Май и ти ми прочете поста през ред. Както ти казах първо се научи да караш тогава влез в лудницата тоест в града. Напълно съм против карането без книжка в града или там където има трафик и пешеходци. Но на черни пътища и междуселски такива не мисля че е проблем и пак повтарям в присъствието на единият родител задължително. Ако мислите че книжката прави шофьора и за 20 часа курс се става такъв ама много се лъжете. Така че е по-добре от рано да се свиква с автомобила. НО само там където няма коли и пешеходци. надявам се съм бил ясен този път. query ако ме блъсне такъв шофьор едва ли бих го набил ако не почне да ми се прави на интересен, защото знам че книжка няма да види цял живот и баща му ще ми плати колата. Все пак се води на някой пълнолетен тази кола нали ;) Пък те после да се оправят помежду си там не ме интересува.

пс: kike ако автора много зачиташе закона нямаше да се хвали във всяка тема какъв гонкаджия е и как е карал със 170 при ограничение 90. Пък аз батьовата когато взех книжка на тебе колело не ти даваха още, да не говорим пък колко преди това карам. Така че никой не се прави на мъж, а всеки си изразява гледната точка. Що ревахте кат ви сложиха вечерен час да не можете да хайманосвате. Що просто не спазвате закона. :)

пс2: И не забравяйте, че времето когато доносите имаха сила отдавна мина. На който да се оплачете ако ще и на арменския поп тези нарушители трябва първо да ги хванат. Тоест да се орагнизира хайка. А на полицията това са им най-малките проблеми в момента. Ако случайно спрат някой "късметлия" ще изгори 100% освен ако няма много джобни, но да тръгнат да ги гонят и да ги дебнат много филми гледате. И пак ви казвам ненормалници и безсмъртни има на всякаква възраст. Да ви питам аз всяка година по пътя към морето стотиците катастрофи които стават данеби да са ги направили шофьори без книжка? Просто културата на българският шофьор е много ниска и всички са безстрашни. Можеби защото законите ни са такива.

Редактирано от driver_sl (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Верно стига сте нападали човека заради това, че спазва закона! Баща ми като изкара книжка на 36 години може да кара нормално без преди да е сядал зад волана.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

driver_sl логиката ме навежда на мисълта, че оправдаваш собствената си безотговорност.

И не знаех, че като си на 16 усещш габаритите на колата, по-добре отколкото ако си на 36.

И много бъркаш, аз говоря от позицията на пешеходец, а не на шофьор (нямам самочувствие да съм такъв).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шофьори без книжки убиват всеки десети на пътя

6_12472c.jpg

Черен рекорд по пътищата на страната отчете МВР вчера - 13 души загинаха за едно денонощие на пътя. От КАТ казват, че не само уикендът, а и цялата предходна седмица са били особено тежки. За една седмица, откакто застудя, пътищата са взели 30 жертви.

Това е повече, отколкото през традиционно най-опасните месеци - юни и юли, коментират от Пътна полиция, съобщи bTV. Оттам си обясняват рекордните катастрофи основно с хлъзгавите пътища, но и към това се добавя и значителният брой хора без книжки. Всеки десети загинал на пътя е жертва на шофьор без книжка. Това е повече от загиналите заради алкохол. Тази година 57 души са загинали в ръцете на самоуки шофьори. Само в неделя такъв водач уби себе си и трима млади хора, след като се заби в автобус.

"Липса на контрол от страна на родители, близки и приятели, дори и връстници, към тези, които си позволяват. И тази незаинтересованост води до загиването не само на тези, които си позволяват да управляват, но и на тези, които се возят", коментира Марин Раковски от КАТ.

Ранените при такива катастрофи са над 500. Като цяло, октомври месец бележи невероятно висока аварийност. До вчера са загинали 61 души. През последната седмица две трети от катастрофите със загинали са станали, след като шофьорът губи управление и се блъска в насрещна кола или изхвърча от пътя.

"Продължават да управляват със скорости и по начин, който е бил през летния период", добавя Раковски.

"Той не се е научил да разпознава ситуациите, той не знае правилата, които трябва да спазва - това е една много голяма разлика, която най-често се компенсира с некролози по стълбовете", смята Красимир Георгиев от Асоциацията за квалификация на автомобилистите.

От КАТ препоръчват водачите да намалят скоростите и вече да слагат зимните гуми. Според Асоциацията за квалификация на автомобилистите, действително, българският шофьор не си променя поведението спрямо пътната обстановка.

"Но така е много лесно - хвърляме цялата вина върху водачите. Трябва да отбележим, че има и много странични фактори, които би могло да не съществуват", казва още Георгиев.

Такива фактори са неадекватните знаци и трагичната пътната настилка. Инструкторите искат и старите шофьори да ходят на уроци. Въпреки черния рекорд, като цяло тази година по статистиката има по-малко катастрофи и жертви от миналата.

news.dir.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Цариградското има една грамадна светеща табела с телефон за нередности на пътя , но цифри помня трудно , ако някой знае да напише

А относно карането без книжка съм твърдо против, както и относно купените книжки и занижените критерии , все пак да шофираш не значи само да ръчкаш и да държиш прав волана, има знаци , правила

Прави ми впечатление , че масово "шофьорите" са в неведение относно предимство и регулировчик

кво ми става с това относно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не нападайте автора!

Той си е с право-Книжка на 18!!!!! не по-рано.

Не може пътят да е пълен с някакви откачени пубери,които взели ключовете от колите на бащите си и се правят на мъже.

Аз съм колоездач!!! не въднъж такива [email protected]#$$ пубери са се наемали зад мене и едва ли не са казвали"аз съм шефа и ще те газя"

Веднъж ме е блъскала кола,но скочих от колелото и останах сравнително здрав,иначе щях да съм на предният капак на колата.Отървал съм се поне 10 пъти от това някой да ме блъсне,ПО НЕГОВА вина!

Как съм рулирал че да се опазя...Като се има предвид че живея около малко градче покрай морето,това е доста показвателно!

Книжка на 18! За каране без книжка затвор или поправителен дом!

Родител който е дал кола на детето си,което е без книжка и да я кара само-глоба или затвор!

Има ред в тая държава.Аз като колоездач страдам много от такива пубери,които видели "кола" карат като луди.

Подкрепям автора на 100%

Който не го прави,за мене е безотговорен или още не е порастнал.

Съжелявам за острото изказване и моля то да ми бъде простено!

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

То и много други шофьори ни нямат колоездачите за нищо. Например на двулентов път ако има колело на пътя им и кола в насрещното много често тръгват да изпреварват, въпреки че няма място и за тримата.

Как може аз да натисна спирачки, защото застигам колоездача преди завой и шофьора отзад да ми свири, че съм намалил?

А един човек без книжка не може да държи пътя и лентата нормално, та като нищо може да събере колоездача. Те тия като се разминават с други сигурно бягат извън пътя и оставят странична дистанция един метър.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си карам без книжка и само чакам някой серсемин като теб да се обади на КАТ и да загази! :)

За куките си имам универсално решение

20lvkat.jpg

Редактирано от al_bundy316 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си карам без книжка и само чакам някой серсемин като теб да се обади на КАТ и да загази! :)

За куките си имам универсално решение

20lvkat.jpg

Ти си моят герой човече ,само така! Само че като очерниш някое семйство,тогава искам да те видя как ще се правиш на големия тарикат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти си моят герой човече ,само така! Само че като очерниш някое семйство,тогава искам да те видя как ще се правиш на големия тарикат.

Една книжка ще ме направи ли по-добър шофьор? Да ви имам мисленето, за мен не е толкова важно с книжка ли си или не, а разумно ли караш или се мислиш за големия рейсър. Щото според мен ей такива "пеУничани" правят катастрофите, били те с книжка или без. Поздрави!

Редактирано от al_bundy316 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една книжка ще ме направи ли по-добър шофьор? Да ви имам мисленето, за мен не е толкова важно с книжка ли си или не, а разумно ли караш или се мислиш за големия рейсър. Щото според мен ей такива "пеУничани" правят катастрофите, били те с книжка или без. Поздрави!

Ае ти с книжка или без книжка, пак не можеш да караш. К'во си взел да раздуваш тука О.0

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване