Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проверка дали някой ми позлва IP-то

Препоръчан отговор

Чух, че ако някой напише моите настройки в TCP/IP, тоест IP, Subnet Mask, DNS server ще може да ми позлва нета. Въпроса ми е как да проверя дали в момента има някой друг с моето IP, защото скораста ми е 590057436.png. Вече 4 години съм на този доставчик и норманата скорост ми е минимум 50Mb. IP-то ми е статично.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чух, че ако някой напише моите настройки в TCP/IP, тоест IP, Subnet Mask, DNS server ще може да ми позлва нета. Въпроса ми е как да проверя дали в момента има някой друг с моето IP, защото скораста ми е 590057436.png. Вече 4 години съм на този доставчик и норманата скорост ми е минимум 50Mb. IP-то ми е статично.

На мен попринцип ми шише конфликт айпи

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Консултирай се с доставчика си.(макар че доставчиците не са цвете за мирисане)

Но, винаги има едно но спада на скоростта може да се дължи и на вируси!

Редактирано от Burkoff (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С коя антивирусна ми препоръчвате да скенирам за подобен тип вируси?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=132819

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо не разбрах какво значи ''за подобен тип вируси ''?А относно антивирусна колега пробвай BitDefender 2009 и няма да ти се иска да я махнеш-нема пропуск.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да стане...

Ethernet мрежите лежат на МАС адреса. Това е нещо като ЕГН на мрежовата ти карта. Твоят МАС се презентира в рутера на доставчика и на всеки МАС трябва да има един IP адрес. Не може на 2 различни МАС-а да има един и същи IP адрес. Защото се знае на кой порт на суича му е закачен съответния МАС... и т.н., но не ми се задълбава сега...

Изключи всички програми, които знаеш, че имат достъп до Интернет - Skype, ICQ, torrent клиент, обновяващия модул на антивирусната и т.н. Изчакай 2-3 минути и ако си с WindowsXP:

Start -> Run... -> cmd -> netstat

Виж дали имаш конекции със статус established. Е те това са ти вирусите, дето ги споменават по-горе... За да видиш и кои са ти процесите, използваш ключ -b: netstat -b

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да стане...

Ethernet мрежите лежат на МАС адреса. Това е нещо като ЕГН на мрежовата ти карта. Твоят МАС се презентира в рутера на доставчика и на всеки МАС трябва да има един IP адрес. Не може на 2 различни МАС-а да има един и същи IP адрес. Защото се знае на кой порт на суича му е закачен съответния МАС... и т.н., но не ми се задълбава сега...

Изключи всички програми, които знаеш, че имат достъп до Интернет - Skype, ICQ, torrent клиент, обновяващия модул на антивирусната и т.н. Изчакай 2-3 минути и ако си с WindowsXP:

Start -> Run... -> cmd -> netstat

Виж дали имаш конекции със статус established. Е те това са ти вирусите, дето ги споменават по-горе... За да видиш и кои са ти процесите, използваш ключ -b: netstat -b

всъщност може на 1 MAC да има повече от 1 адрес, няма ограничение в това отношение.

обратното също е възможно - един ip адрес да е поставен на няколко lan карти в една мрежа! не е правилно но се случва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване