Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Евро Конституцията - да Ви е честита

Препоръчан отговор

Да Ви е честита новата ?- конституция.

Пищна 4-часова церемония = 10 000 000 ? :)

И само Великобритания се допитва до народа си!

Сега, понеже администрацията в БГ ни е "малко" ще си имаме още :) - те ще решават дали да пием, ядем и какво. Как к'во- какво дал... (не, не Господ) ЕС!

Вашето мнение ->

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мнението ми е.....всъщност нямам такова.

Просто не мога да коментирам нещо, което още не съм видял и не съм разбрал. Без някой от нас да е видял въпросната конституция не може да изразява мнение... Нека видим пък тогава... :eek

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям Бензинчо.

А за другото ми мнение - има малки деца тука, така че ще наложа цензура.

Биййййййййййп, бийййййййййп, биййййййййййт и още веднъж да им биййййййййййп майката. biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от това което май видях по TV - ми идваше да го ударя! :angry:

ЕС конституция - над Нашата конституция

ЕС законодателство - с по-голям приоритет от родното законодателство

.

.

другите не си ги спомням...

абе само в здравеопазването, образованието и още 1-2 неща няма да ни се мешат :angry:

Амин

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз пък напълно я падкрепям :angry:

Кое по-точно й одобряваш? :eek

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми се изразяваше мнение по темата, но..... не е добре да се коментира нещо, което не се разбира, познава или дори не може да се представи! Кой от форума е юрист? Има ли някой спец по право на Европейския съюз или специалист по икономика на Европейския съюз? Предварително казвам, че няма да влизам в спор с когото и да било по темата, но хайде малко по-подготвени да се изказвате! :angry:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става въпрос за ДОБРОВОЛНА загуба на СУВЕРЕНИТЕТ! А не за юредическо тълкуване! Става въпрос че след приемането ни в ?С традициите ни, живота ни и т.н. ще мине под общия знаменател на простотията. Някой ще решава вместо нас- сега 8млн бълрари (вкл. и негласуващите) избират управляващите и те хубаво или лошо (по- скоро лошо) решават нашите проблеми. След 2007г 450 млн ще избират управляващите- дали ще могат да изразяват интересите поне 30% от тях - едва ли. Всеки народ си има свойте особености!

Примерно: Забранява се правенето на пици, скари и т.н. на дървени въглища, поради хигиенни норми :eek . Това не е майтап, въпреки че в домашни условия няма да се получи!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Става въпрос за ДОБРОВОЛНА загуба на СУВЕРЕНИТЕТ! А не за юредическо тълкуване! Става въпрос че след приемането ни в ?С традициите ни, живота ни и т.н. ще мине под общия знаменател на простотията. Някой ще решава вместо нас- сега 8млн бълрари (вкл. и негласуващите) избират управляващите и те хубаво или лошо (по- скоро лошо) решават нашите проблеми. След 2007г 450 млн ще избират управляващите- дали ще могат да изразяват интересите поне 30% от тях - едва ли. Всеки народ си има свойте особености!

Примерно: Забранява се правенето на пици, скари и т.н. на дървени въглища, поради хигиенни норми :eek . Това не е майтап, въпреки че в домашни условия няма да се получи!

Доста ламерско изказване!!! Но както казах, няма да влизам в спорове, защото ще отнеме доста време, а и нерви!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Доста ламерско изказване!!! Но както казах, няма да влизам в спорове, защото ще отнеме доста време, а и нерви!

Дотук най- смисленото изказване :clap :angry::) :clap

НИКОЙ не те кара да си губиш времето, и да спориш :hush:

На два пъти взимаш участие, НО за сметка на това НИЩО не казваш :angry:

Най- подготвеното изказване:

Не ми се изразяваше мнение по темата, но..... не е добре да се коментира нещо, което не се разбира, познава или дори не може да се представи! Кой от форума е юрист? Има ли някой спец по право на Европейския съюз или специалист по икономика на Европейския съюз? Предварително казвам, че няма да влизам в спор с когото и да било по темата, но хайде малко по-подготвени да се изказвате!  :hush:

:yanim:

Две номинаций дотук cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нашата страна така или иначе се съобразява с някои норми наложени ни от европейският съюз, за каква загуба на суверенитет говориме, като го нямаме от времето на Симеон велики на сам /казвам го с огромна болка и при това съвсем сериозно - защото обичам страната си/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами само искам да кажа, че преди 2 години, когато защитавах магистратура в юридическия факултет, темата ми беше точно за членството на България в ЕС! Ако наистина трябва да влизам в подробности за това, че например няма нищо общо(ама от никъде) между бившия СИВ и ЕС и положението на България спрямо двата съюза, мина през това какво всъщност представлява ЕС и всичките предимства(в пъти повече от недостатъците) и това, че в крайна сметка никой не ни кара на сила да ставаме членове, наистина по-добре да изпратя целия си труд от 150 страници като ЛС на P_Floyd за да се запознае в детайли с всички подробности, без да отегчаваме останалите във форума! Защото определено, ако това ще е тема за спор няма да може да стане точно тук, поради сложността на целия процес! Но въпроса ми е, след като си сложил име P_Floyd, надявам се наистина да си фен на тази велика група, припомни си албума "The Wall" и всичко, за което се пее там, преди да се правиш на такъв противник на обединена Европа! Поздрави! :angry:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами само искам да кажа, че преди 2 години, когато защитавах магистратура в юридическия факултет, темата ми беше точно за членството на България в ЕС! Ако наистина трябва да влизам в подробности за това, че например няма нищо общо(ама от никъде) между бившия СИВ и ЕС и положението на България спрямо двата съюза, мина през това какво всъщност представлява ЕС и всичките предимства(в пъти повече от недостатъците) и това, че в крайна сметка никой не ни кара на сила да ставаме членове, наистина по-добре да изпратя целия си труд от 150 страници като ЛС на P_Floyd за да се запознае в детайли с всички подробности, без да отегчаваме останалите във форума! Защото определено, ако това ще е тема за спор няма да може да стане точно тук, поради сложността на целия процес! Но въпроса ми е, след като си сложил име P_Floyd, надявам се наистина да си фен на тази велика група, припомни си албума "The Wall" и всичко, за което се пее там, преди да се правиш на такъв противник на обединена Европа! Поздрави! :angry:

Знаеш ли, много странно е да ми казваш за ТВОЯ труд (вероятно на тема "Колко ще е розов света, ако си вземем розови очила"- или преди две години си бил запознат с договореностите по различните глави?), да се " запозная в детайли с всички подробности", да ми казваш на МЕН че съм "ламер" и в същото време едва ли някой (включително ТИ) е запознат с това какво е договорено. Преди известно време депутатите искаха да се запознаят! Но след като си се трудил толкова, и не си ламер, а юрист (надявам се да си защитил темата си), вероятно го знаеш. Или може би Ти го знаеш, а дУпЕтатите и народа не го знае?

И понеже АЗ съм ламер, неграмотен, ограмоти МЕ! Как? Не не ми пращай нищо от Твоя труд. Прати ми първоизточника- подписаните преговорни глави с подписите на М Кунева!

А, да СИВ, Варшавския Договор бяха разбира се нещо лошо, наложено :angry:

Да няма и нищо общо с ЕС, но СИВ не направи конституция, която да има върховенство над нашата комунистическа конституция :)

Аз лично не мисля, че благодеянията на ЕС ще ни оправят!Дано са от полза, дано! Стандарта на живот не се вдига с магическа пръчка, за разлика примерно от цените на имотите. И точно затова българите един ден могат да се окажат чужденци в собствената си страна

Ах, как чакам ЕС да ни Оправи, 'щото и ЦарО щеше да ни оправи, при това за 800 дни, но лекарите не му дават да пие много виагра, та затова е оправил само семейството си, и тесен кръг около него :yanim:

По- добре ламер, отколкото СПАМЕР! :hush:

Поздрави cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама ти наистина си настроен да спориш?! Сега пък ще трябва да ти обяснявам и що е то преговорен процес, глави, на каква фаза са временно затворени и какво точно е договорено или пък сега да кажа и какво значи"временно затворени" и кога и при какви условия могат да се отворят отново и какво значение има това за нас.... мисля, че бях пределно ясен преди, че темата е грамадна и сложна и няма да стане във форума! Сега само се получава едно "чешене на езиците" помежду ни, а определено не желая да се изнервям! Продължавай, да пишеш каквото си искаш, но аз възнамерявам да спра до тук! :angry:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ама ти наистина си настроен да спориш?! Сега пък ще трябва да ти обяснявам и що е то преговорен процес, глави, на каква фаза са временно затворени и какво точно е договорено или пък сега да кажа и какво значи"временно затворени" и кога и при какви условия могат да се отворят отново и какво значение има това за нас.... мисля, че бях пределно ясен преди, че темата е грамадна и сложна и няма да стане във форума! Сега само се получава едно "чешене на езиците" помежду ни, а определено не желая да се изнервям! Продължавай, да пишеш каквото си искаш, но аз възнамерявам да спра до тук!  :hush:

Чак пък да споря :eek Изразявам си мнението. И МНОГО се надявам да е ПОГРЕШНО, въпреки че ме съмнявам! Лошото е че стадото не го прави- то е стадо: К'вото види по телевизията т'ва прави :angry: и т'ва е мнението му!

"временно затворени"- НЕ, НЕ ВРЕМЕННО, А НИКОГА НЯМА ДА БЪДАТ ОТВОРЕНИ ВЕЧЕ ЗАТВОРЕНИ ГЛАВИ! ТОЛКОВА СЕ НАТИСКАМЕ :angry: А това е обусловено (както се изразява един преподавател в УНСС, вероятно преподаващ/преподавал/ и на Дизел) от мизерията и очакванията на народа!

Аз не искам да си чешеш езика- не искам да ти причинявам такЪви страдания.

Но Аз искам! Защото, всеки е учил нещо си. А реалностите са различни! Аз се сблъсквам с тях повече от 10г. И виждам на практика малоумието в последните няколко години! И ще пиша, защото съм ВБЕСЕН :) ОТ ПРОСТОТИЯТА! :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже виждам, че сте знаещи хора, искам да ви помоля да ми дадете линкове към информация за тази конституция и мнения на експерти, за да мога да изкажа компетентно мнение. Виждам че темата стана "гореща" и мога само да ви се радвам, не за друго, ами защото в спора се ражда истината. Не искам да споря с никого, а просто искам да науча малко повече за цялата история.

Благодаря ви.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе хора ние сме си в Европа закво трева да ни приемат, и да се съобразяваме с тези глупости. :):ph34r:cool.gif

Редактирано от aaliyah_st (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tragedy, просто е неизпълнимо желанието ти, макар че го приветствам, защото за да имаш малката претенция, че разбираш(компетентно) в общи линии трябва поне една година четене на доста материали по въпроса. Трябва да се мине през това, защо се създава ЕО, между кои държави, с каква цел, как се развива, защо се присъединяват други, да се анализират резултатите от това във всички сфери на икономиката, развитето на общността и решението за създаването на Съюз през 1991г. Трябва да се споменат основните фундаменти на този Съюз. Това са т.нар. "четири свободи"- на свободно движение на стоки, услуги, капитали и хора... икономическия ефект от това, начина на функциониране на институциите и избора на евро-депутати(от всички страни-членки), европейския съвет и съвета на министрите, където решенията се вземат с консенсус(имайки се предвид и желанията на малцинството)... финансиранията и програмите за тях... да не говорим за предприсъединителните фондове, от които и България получава ресурси(пари взети от европейските данъкоплатци), структурните фондове, системата за обща европейска сигурност, валутния съюз и това какво представлява той, правилата за общо функциониране и стабилност на институциите в целия съюз и още много други.... Искам само да кажа, че тези правила важат за ВСИЧКИ!!! Свободата на конкуренцията и свободата на пазарните правила, което води до качество на продуктите от което печели крайния потребител.... Според логиката на основния ми опонет в случая-P_Floyd излиза, че всички хора в държавите-членки са едни абсолютни "балами" че са допуснали да се създаде ЕС?! Повярвайте ми, това че в последните 7 години става нещо позитивно в България и на институционално ниво и на тема исономика се дължи точно на това, че се спазват вече правилата наложени в ЕС, правила не позволяващи произвол нито в икономиката, нито в политиката! След като станем пълноправен член през 2007 ще се види, че тези правила ще спомогнат за просперитета на всички ни, нещо което желая най-искрено. Темата за патриотизма в случая също е спекулативна, защото ако преди 100 години основния идеал на възрожденците е бил-обединението на разпокъсаните ни земи, сега-100г. по-късно е обединението на Европа и завръщането ни най-сетне в семейството на общността на европейските народи, място което ни се полага по право!!! Съжалявам, че изпаднах в такива подробности, но просто исках да изтъкна обхвата и сложността на проблема и че не е възможно да се добие дори и бегла представа за него тук, във форума, но просто бях предизвикан! Обаче искам като се спори, да се прави компетентно, а не с аргументи от рода, че някой ще ни забрани да си правим кебапчета на дървени въглища или да ядем щекмбе чорба! Просто не е сериозно!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

phantom благодаря ти братле. Искам само да вметна, че 5 години вече изучавам това. Завършил съм специалност Межданародни икономически отношения и сега следвам Международен бизнес и мениджмънт в Стопанска Академия - Свищов. Всичко, което изброи го знам и съм го учил.

Горните изречения не са заяждане, а напротив - обяснение, че имам основата (и то не малка), но просто не съм наясно с най-новите неща, понеже от половин година рядко се прибирам в БГ. Затова не съм наясно последно какво стана с конституцията и нямам пълния й текст.

Другата причина да напиша поста си (предишния) е да се опитам да покажа (според мен), че хората трябва първо да се поинтересуват от нещата. Не визирам тука p_floyd, просто искам да кажа, че въпроса е сериозен, а не за чешене на езиците. Това е защото Евроконституцията ще доведе до промени в нашата конституция, а това вече ни засяга пряко. Другата причина е, че ще говори за всеобщ референдум и това също ни засяга пряко.

Заради всичко изписано по-горе, ние трябва да сме информирани, защото иначе само си лаем срещу луната.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Другата причина е, че ще говори за всеобщ референдум и това също ни засяга пряко.

не се ли притесняваш, че хората които трябва да участвуват в референдума въобще няма да са наясно за какво става дума....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не се ли притесняваш, че хората които трябва да участвуват в референдума въобще няма да са наясно за какво става дума....

Ами точно затова написах горния пост Бени. Защото хората не са информирани за какво става на въпрос. Затова исках да се даде информация. Защото аз съм го учил това, phantom също го е учил, но повечето от другите не са.

Вчера гледах една страхотна реклама в "Рекламна пауза". Там много ми допадна рекламното послание, което е:

Единственото по-лошо нещо от това да не бъдеш информиран е да си мислиш, че си!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам, ако съм засегнал някого! Радвам се, че има и други компетентни хора по въпроса. Съгласен съм изцяло с вас двамата(Tragedy и Albend) и съм сигурен, че когато въпроса "опре" наистина до референдум, а аз съм много "за" пряката демокрация, то тогава ще бъдем информирани доста подробно за постулатите на новата европейска конституция и ще се проведе дебат за силните и слабите й страни! От нас самите зависи да го предизвикаме този дебат и да се проявим като гражданско общество! Със сигурност тази прословута европейска конституция ще бъде достъпна за всеки, който иска да се запознае с нея. Най-малкото тук в интернет ще я има. :-) Да не забравяме, че и до сега международните договори и право имат предимство пред вътрешното, така че да не се плашим толкова от тази конституция, защото например Франция- люлката на демокрацията и конституционализма не виждам да е "заплакала" от този факт! Едва ли европейските страни са допуснали да бъдат "сгазени" правата на гражданите им и тяхната идентичност като нации. Всъщност последното е едно от основните правила в общността! До тогава има време обаче... Пожелавам Ви успех на всички! Поздрави! :ph34r:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Единственото по-лошо нещо от това да не бъдеш информиран е да си мислиш, че си!

Точно това МНОГО ми харесва :)

Това важи за всички. С изключение на самите преговарящи :)

Пълен мрак за договореностите!

С изключение на някой неща, който вече бяхме принудени да преглътнем (може би ще се сетите сами? ;) ). На практика! :)

Повече "чешене на езика" най- рано утре.

Вероятно според някоЙ съм заядлив, не визирам Tragedy ;)

Мойте извинения!

Пожелавам Ви успех на всички! Поздрави! ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И така. Виждам явно много компетентни хора, учили неща как биха станали на ТЕОРИЯ. За основни фундаменти. И се питам като неграмотен- Защо се виждат нотки на противоречия между страните членки? Между големи и малки, между големите 3? Това пише ли го на теория ohmy.gif ? За к'во се борят, нали си имат основни фундаменти?

Просто не ми се мисли какъв лобизъм ще възцари :)

/В МОК се купуват гласове за далеч по- дребни неща./

Лично Аз се надявам ЕС да се разпадне до датата на влизане laugh.gif

""четири свободи"- на свободно движение на стоки, услуги, капитали и хора" това е чудесно, но до къкво ще доведат при влизане на народ с лош стандарт на живот, ниски доходи, неконкурентна икономика при свободно движение? Ммм, да имало еврофондове, гратисен период - дано да стигнат ;) На теория ще стигнат ли?

"Свободата на конкуренцията и свободата на пазарните правила"- така като ... абе искам да ме светнете... Как се вписва в този хубава мисъл затварянето на 3 и 4 блок на АЕЦ :eek ? Аз имам отговор- това е нещо твърде показателно за нещата, който ще протичат. И за начина на водене на преговорите- обикновено договорите са двустранни, но нашия случай е друг. М. Кунева си раздава автографи на договорите, пазени в мистериозна тайна. Що не ги публикуват? Колкото по малко време те са обществено достояние до евентуален референдум, толкова по- добре. За управляващите.

А това за дървените въглища беше пример Подобен може да се даде и за много други неща, свързани с обикновените свободи и традиции! Съжалявам, че не си успял да го разбереш.

А за референдум наистина се надявам да има. НО и за референдума си задавам един тъп въпрос: Какво ще стане, ако случайно стадото каже "НЕ на ЕС"? Или след 13г (примерно) членство, нещо, по няква причина не се харесва ЕС - Кво става? ohmy.gif

И за ваше съжаление смятам да продължа да си чешем езика, докато съм p_floyd в kaldata/forums

А света е минал и познава най- различни етапи, смятани за правилни във времето си, и заклеймени в историята! Дано и този не е такъв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване