Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Да такова свързване е грешно. Нищо няма да спечелиш от това да вържеш топлата на К1, като студена на К2. Само ще вдигнеш хидравличното съпротивление на системата и ще си докараш ядове. Горе съм писал какво смятам за правилно. Мощността на К2 не може да е много по-голяма от 10-15% от тази на К1. Това, че вдигаш високи температури в него означава, че не тръгва естествената (гравитачната циркулация) през него. Значи или наклона на топлата линия (изхода) ти е малък, или врязването в тръбната мрежа е такова, че не се получава циркулация в правилната посока. Включването трябва да се прави под ъгъл запазващ посоката на циркулацията не на <90°. Виж как са свързани другите тръби, няма връзки с прав ъгъл. Когато те се свързват под правилен ъгъл се получава инжекторно увличане (засмукване) на потока. Прочети пак внимателно какво съм писал преди това. Там са дадени моите съвети.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да такова свързване е грешно. Нищо няма да спечелиш от това да вържеш топлата на К1, като студена на К2. Само ще вдигнеш хидравличното съпротивление на системата и ще си докараш ядове. Горе съм писал какво смятам за правилно. Мощността на К2 не може да е много по-голяма от 10-15% от тази на К1. Това, че вдигаш високи температури в него означава, че не тръгва естествената (гравитачната циркулация) през него. Значи или наклона на топлата линия (изхода) ти е малък, или врязването в тръбната мрежа е такова, че не се получава циркулация в правилната посока. Включването трябва да се прави под ъгъл запазващ посоката на циркулацията не на <90°. Виж как са свързани другите тръби, няма връзки с прав ъгъл. Когато те се свързват под правилен ъгъл се получава инжекторно увличане (засмукване) на потока. Прочети пак внимателно какво съм писал преди това. Там са дадени моите съвети.

Привет! Наклон на топлата линия има и мисля че е около 5см. на 3-4м. Онтосно врязването в магистралите съм съгласен и го имам в предвид и вярвай ,че всичко което си писал ти и всички останали съм го чел поне стотина пъти .Питам защото

просто не ми се ескпериментира и искам да го направя както трябва.

Много благодаря на Теб и всички останали ,който взеха участие и с това ми помогнаха да се ориентирам

... (надявам се правилно ) :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване