Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблеми и рестарти при ниско напрежение

Препоръчан отговор

Здравейте. Те проблемите всъщност са няколко, ама.. да започна от някъде.. Проблемите доста ги докарах, но не са толкова много - само ако ви се занимава ;] Болднатите са ми важните...

Наближи зимата и вчера като първия студен ден явно всички навключиха токогълтачките и дойде първото 20 минутно рестартиране :С

1. Конфигурацията е:

Foxconn 420W;

Q6600 2,4Ghz;

4GB RAM;

500GB HDD;

Nvidia GeForce 9600 GSO (728MB, Palit)

И това на EP45-DS3L с OS w7 x64

2. Проблем 1: Пари нямам. =0 Не мога да отделя повече от 130лв в близките няколко месеца... твърде мн други разходи имам.

3. Проблем 2: Зимно време ми се е случвало по 40 минути да ми се вкл-изкл. компютъра, докато тръгне отново. И не става изобщо въпрос да го товаря с нещо повече от интернет. През лятото този проблем го няма. При всяко смущение компютъра ми се депресира явно =С Може би ми трябва UPS? =/ Да, вероятно ще кажете, че за 100лв UPS по-добре да се примиря с рестартите и да чакам лятото, ама това е положението. Кажете ми поне кой от тия за 100лв би ми държал нежната щайгичка далеч от депресии. Или е по-добре да взема просто някакъв стабилизатор, който да пази от пиковете и да се откажа от удоволствието от 3 минутна работа с компютър след спиране на тока?

4. Дали ще взимам UPS или не -едно на ръка. Но от UPS-и не схващам и като прочета 10 часа зареждане първоначално и после дозареждане при всяко теглене от него, някак почва да ме сърби сметката за ток... Аз естествено нямам пари да взимам кой-знае какъв UPS, но дори и домашните(а може би те повече даже) си смучат ток. Въпроса е колко? Има ли нужда да ме притеснява това? Харчи ли, когато компютърът е изключен(и ups-а е зареден)? И да трябва да ме притеснява - поне струва ли си? (за 10+ години няма изгоряла от токов удар техника вкъщи, да чукна на ламарина...)

5. Проблем 3: Задължителен рестарт след включване от изключено положение. Това ми е най-непонятното.. Този си проблем го "реших" с не-спиране на машината, но все пак не го разбирам. А сега с проблем 2 е просто кошмар... При изкл. състояние, включвам и веднага след поява на "лицето на биоса" рестартирам, за тръгне системата "нормално" в противен случай зацепва преди logon екрана(аха да се появи и черен екран и никакъв признак на живот) и съответно пак се налага да рестартирам. Опитвал съм от биоса да намаля изискванията към хардуера на минимум, да ги включа на макс(без овърклок, такова нещо никога не правя), default и т.н., това всичкото при 3 win OS- няма оправия. Мислех, че е софтуерен проблем дълго време, но сменях системите и нямаше ефект. Играл съм си с Face Wizard-а на Gigabyte да сменя "лицето на биоса", но от това да е?? Все пак си е на Gigabyte програмата =/ Ъпдейти за биоса ми няма или поне не ми намира през сайт-скена им... съответно не мога да го ъпдейтна... Идеи? Биоса ли е изобщо?

6. Проблем 4: Прегряване. Кутията ми има 120мм вент. отзад - издухващ назад + по-малък отстрани вкарващ студен въздух... HDD: 36° -ok;CPU: и четерите около 40° -ок; GPU: 70-73° в нормално абс. ненатоварено състояние. Почна ли да го натоварвам(пр. с video card tester - издържа минута-две и) удря 115°+ и рестартира. Чудя се да го нося ли да ми слагат друг и къде биха могли да го сложат =/ Иначе с външно вентилаторче насочено към видеокартата отдолу през слотовете за доп. карти всичко си е перфектно. Тъй че примема предложения какво външно вентилаторче мога да си вържа, че не ми се занимава с гаранции ;/ Ta това не ми е кой знае какъв проблем де.. игри играя 1 път на няколко месеца, но HD видеота също товарят малко или много...

7. Проблем 5: Дам, в гаранция е и не ми се ще да го отварям, че знае ли се.. още няма годинка милия.

8. Прекалих :Р Ама рядко се навивам да си призная, че имам проблем, та като ще е- да е xD Благодаря на отзоваващите се по-долу, че им се занимава =)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо се мери напрежението в контакта. Второ UPS-а няма да ти помогне. Трето има едни стабилизатори за по 100 лв които са перфектни за случая. Но първо си замери напрежението в отделни моменти.

Тоя страничен вентилатор го премести отпред, ще бъде по-полезен. Видео картата най-вероятнои е с пасивно охлажднае и затова грее така. 

http://www.dekada.com/catalog/pci-slot-case-cooler-rocket-v-p-445.html

Това е възпитаното решение. Невъзпитаното е да завиеш директно вентилатор върху радиатора на видоекартата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

фортрон 400 вата струва около 70 лв (пък може да си вземеш и с active PFC, fullrange 110-230v за малко повече пари)... как разбра че е ниско напрежението? тия захранвания на фокскон са боклуци и не за за процесор дето се храни от 12волта, въпреки че имат p4 конектор... a вентилатора - не слушак глупости остави го дето си е - ако е 120мм едва ли ще има място отпред за него... изчисти перката на видеокартата от клима и посли компютъра с махнат страничен капак да видиш въобще работи ли перката на видеото... когато е изключен дълго време при включване бръмчи ли перка в началото и после да намалява? (палит с пасивно охлаждане - такова животно май нема... обаче с разбита перка palit/xpert vision)

Редактирано от the professor (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напрежението е(Като изключим, че става все по време 18 - 20 часа, когато хората се прибират от работа и пускат да греят манджите)~178V и почва мъката... каквато бе и тази вечер последните 40 минути... В момента 188, заради което мога да го ползвам. Макар, че може би мултицетката не е съвсем точна, но не мога да намеря хубавата...

Та дайте ми примерен стабилизатор?

Местенето на вентилатори не искам да си го правя сам, защото не мога да отворя капака току-така(проблем 5) и не ми се и ще... Защото ако се окаже, че палита е с разбита перка или нещо от сорта - аз ще съм виновен. А само със едно 100мм вентилаторче духащо отдолу на картата проблема се решава.. въпроса е да ходя ли да се разправям по гаранции или просто да взема едно и да го вържа отвън, отделно като настолен вентилатор...

На кутията няма предвидено място за вентилатор отпред, но ако се избият 2те капачета за флопито или някои от излишните за cd/dvd-та, може да се измисли нещо, но пак казвам - не ми се ще да правя такива неща преди да ми е изтекла гаранцията. В крайна сметка си работи и съм си доволен от машинката. Отлепя ли я, гаранцията отива, макар, че ми се ще да не се стига до нея...

Редактирано от Sayan (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен иди на гаранцията да го оправят.Вземи си стабилизатор и дано отмине проблема.Не знам дали захранването не е виновно!!!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наближи зимата и вчера като първия студен ден явно всички навключиха токогълтачките и дойде първото 20 минутно рестартиране

Да ли не е от някой кондензатор ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повече прилича захранващия блок да има проблем - все си мисля, че при напрежение 178V трябва да работи. Но поразпитай някой приятел ако има стабилизатор, за да не се ръсиш и да се окаже друго. Стават и стабилизаторите за ТВ, но включваш само компа - монитора си го пускай директно в контакта за да не товари допълнително, че телевизионните не са толкова мощни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз мисля че е от захранващия блок.Имам приятел който имаше същия пробле,но при смяна на видеокартата.Когато сложи HD4870 започнаха проблемите,явно тока не стигаше за всичко, въпреки че захранването бе 600W+. Странна работа,мислех че вече няма градове с ниско напрежение.При мен е обратното,винаги си имам 237 волта по мрежата.За сега UPS а ми върши работа де.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

6. Проблем 4: Прегряване. Кутията ми има 120мм вент. отзад - издухващ назад + по-малък отстрани вкарващ студен въздух... HDD: 36° -ok;CPU: и четерите около 40° -ок; GPU: 70-73° в нормално абс. ненатоварено състояние. Почна ли да го натоварвам(пр. с video card tester - издържа минута-две и) удря 115°+ и рестартира.

Аз мисля, че проблема е недостатъчното охлаждане, въпреки твърдението, че лятно време всичко е ОК. От такива температури /115/ водят до размекване на видеокартата и често до деформирането й. В следствие на това, лош контакт. Захранването вероятно все още е достатъчно, но с тези рестарти скоро ще даде фира...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

=С ...

Не ми се искаше да се разправям с гаранции, ама точно заради

с тези рестарти скоро ще даде фира...
това не съм го отворил да го ръчкам още ;с

Страх ме е от гаранции да ви кажа :С Фирмичката от която го взех е стантек, мн са печени(мисля), все от тях съм пазарувал... амааа... имам 300 дявола(ГБ) на тоя компютър, които няма къде да дяна(снимки предимно, разни колекции от програми и изображения и неща)... да не говориме за софтуери и други боклучета, които може би трябва да покрия ;С И ако им го дам винаги могат да кажат - ползваш такива приложения, за тва си го скапал/вирус е/ или да кажат "в момента не можем, ще трябва да ни го оставиш за ден-два.... което ми е най-големия проблем/опасение... щото за нещастие съм пешеходец и да взимам колата от брат ми хич не ми е присърце :С Наявах се да е краен вариант, ама май ще се ходи тия дни :С

За съжаление 99% от познатите ми нямат и бъкел от компютри и аз съм им "приятела дето оправя", та няма от кой да взема за малко, иначе вече да съм =/ Имаме 1-2 стабилизатора у нас, но са все разни самоделки, бръмчат яко, нз колко харчат и въобще - не бих си рискувал техниката.

А за напрежението - живея в къща в краен квартал иии като съседа включи електрожена лампата премигва през 3 къщи, защото кабелите не са сменяни скоро... Може би ако си прекараме трифазен ток... ама и това маса пари струва :С

бтв- за прегряването - то си е постоянно. Рестартите нямат общо с прегряването- те са си заради ниското напрежение(предполагам), а ОТДЕЛНО и от прегряването. Лятно време е ок само и единствено проблем2. Вчера беше ад.. още поне 10тина пъти се прересетна през вечерта.. напрежението падаше от 185 до 175 по същото време и пак падаше и пак се качваше...

Ами мн благодаря за отговорите, поне ме убедихте, че не трябва да игнорирам вече тия проблеми ииии май ще трябва да търся начин да го водя на ремонт... Някой да е оставал доволент от гаранция наоколо? Защото имам приятели, които след едно отиване на гаранция, чакане 4 дни да си вземат компютъра - получават компютър с нов ХДД примерно, при положение, че са казали, че проблема им е захранване да речем(и съответно проблема си остава, но всичките им данни са подяволите вече) и почват някви дългомесечни ходения по сервизите и разправии или пък се примиряваш с още-повечето проблеми, които са ти нанесли и отваряш кутията и стабилизираш сам .... както направих аз с миналия ми компютър преди 7-8 години... =/ ама не искам и с тоя да става същото.. твърде мн пари е :С

Прощавайте, че се омрънях малко твърде много, ама колкото случаи с гаранция да съм имал или мой близки да са имали, толкова пъти нещата или са се влошавали или не са се променяли изобщо =/

Редактирано от Sayan (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това си е проблем при повечето БГ фирми - гаранционните ремонти никой не ги харесва и все търсят начин да се измъкнат по "тънката лайстна" - така, че се въоръжавай с търпение и настойчивост, иначе няма оправия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стабилизатора няма да ти свърши абсолютно никаква работа мога да ти гарантирам. Той компенсира само моментни пикове и падове в захранването, а при теб определено не е така. Проблема ми е много познат. На село е по същият начин зимата. 180в и телевизора едвам пали. Захранваето ти е оразмерено да работи със захранващо напрежение 230-240в ,а ти го пускаш на 180 еми няма как да работи правилно. Единственото решение е да си вземеш захранване на което на етикета пише 110-240в, тоест в този диапазон ти осигурява оптималните напрежения за работа на компютъра. На село проблем го решихме по този начин. След като чисто новия Панасоник не тръгна(230-240в), го заменихме със един стар пак Панасоник, но захранването му е 110-230в. и проблема се реши. Сега другият проблем пък е Булсат-а. Телевизора върви булсата спира, ама не ми се занимава повече, пък и не го прави толкова често. Така че това е решението. Колегите вече да ти предложат такова захранване което да е и сравнително качествено. Но определено не карай така защото скоро време ще смениш нещо. Айде със здраве!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Решение - мъкнеш го на сервиз за преглед, след което го продаваш или правиш бартер за лаптоп с задоволителни параметри.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Страх ме е от гаранции да ви кажа :С Фирмичката от която го взех е стантек, мн са печени(мисля), все от тях съм пазарувал...

Аз от доста време също пазарувам от Стантек, просто ми са до ...., но в сервиза има и разбирачи има и тарикати. Ще ти разкажа един мой случай: Върху едно дъно, при включен компютър, падна едно болтче и за миг пресветна. Компютъра продължи да си работи, но на следващия ден,след като работи 10-15 мин. се рестартираше и така постоянно и циклично. Занесох го, но те казаха, че не могат да го оправят в сервиза, а трябва да го изпратят до Китай!!!, за да го оправили те и там/иначе падала гаранцията/. Срокът бил до 3 месеца. Принудиха ме да си купя ново дъно, все пак 3 месеца без комп си е диво, като след 3 месеца ми се обадиха и ми казаха, че дъното е пристигнало и е готово. Още от пръв поглед разбрах, че не е ходило нито до Китай, нито до ......... Сега си го пазя като дъно за тест на части от стари машини. Това беше доста отдавна, но все пак в сервизите няма чак такова текучество.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стабилизатора няма да ти свърши абсолютно никаква работа мога да ти гарантирам. Той компенсира само моментни пикове и падове в захранването,

Стабилизатора служи за вкарване на напрежението в желани граници. Викат му на английски voltage regulator. Входящият ток може да бъде примерно между 160 и 270 волта, а изходящият може да се регулира между 220 и 240 да кажем, като осигурява максимална изходяща мощност 500, 1000 и т.н. вата. Компенсацията на моменти пикове и падове се извършва от UPS - при напрежение под 170 и над 270 волта<приблизително> се включва батерията.

Редактирано от go6o_kara (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сервиз чак като смениш захранването и то за да оправят проблема с видеото. Дано не е отишло нещо заради ниските напрежения. По принцип частите ги правят със защити тоест тъпанароустойчиви така че не вярвам. Първото което аз бих направил при тези стойности на напрежението вкъщи е да сложа на компютъра ТОВА. Вписва ти се в бюджета и забележи какво пише в описанието, а именно "Universal AC input 90~264V с автоматичен контрол на мощността"! Точно това ти трябва. Ако вече проблемите продължават(загряването ще продължи 100%) и компа продължи да се рестартира, тогава го носи на сервиз да проверят дали не се е прецакало нещо заради това променливо(меко казано) захранващо напрежение. Но при всички случаи без смяна на захранване няма да минеш. Поне мое мнение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинете,някой прочете ли това,което е написал go6o_kara?

Редактирано от мики маус (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинете,някой прочете ли това,което е написал go6o_kara?

Извинявам се! Под стабилизатори разбрах ония едновремешните които по Електроните(едни големи телевизори) ги слагаха. Тяхната задача е точно да компенсират временните пикове и падове. Като се поразрових малко видях, че има стабилизатори които вършат точно регулиране на напрежението. Обаче като се поразрових малко повече установих, че тези стабилизатори регулират с релета. Тоест има многонамотъчен траф с няколко първични и вторични намотки. И чрез релетата се включва тази намотка, която би осигурила най-близко до зададеното изходно напрежение. Определено тези стабилизатори биха свършили работа за всичко друго но не и за чувствителна апаратура каквато е компютъра. Регулирането е доста "грубо". Пък и превключване на релетата по време на работа не е много желателно тъй като би се получила доста рязка промяна в изходното напрежение, макар и в малки граници. Пък и още един кютюк отстрани до компютъра не би се харесал на всеки. Според мен най-оптималният вариант е този който аз предложих. Безтрансформаторно импулсно захранване с автоматично регулиране на напрежението. Самото регулиране и стабилизация става много по-плавно и без никакви чувствителни пикове и падове в изходните напрежения, както и без хармоници породени от тази стабилизация(при превключване на релетата се получават индукционни токове)! Пък и да не забравяме, че е направено точно за тази цел и цената му е същата като трансформаторните стабилизатори. Все пак в крайна сметка автора на темата решава кое да избере. Айде със здраве!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

///OFF TOPIC

Отдавна спрях да наричам компютъра чувствителна апаратура.

Щом стабилизатора "грубо" променя напрежението, то тогава как се променя то когато няма стабилизатор? Подсказка: по контактите обикаля всичко между 150 и 250 волта. Ако нямаме късмет обикалят и други напрежения. На това "меко" променяне ли му казвате?

Разбира се да не забравяме че фирма като APC специално произвежда оборудване за зарзаватчийниците и хабер си нямат що е то компютър и за какво се използва.

Още по-добре би било да се замислим този променлив ток директно ли влиза в компютъра? Отговор: Да. Обаче какво е компютър? И стигаме до захранващия блок който има грижата да приведе променливото напрежение в здравословно за компонентите след себе си. Надявам се никой не мисли че в захранващия блок винаги влизат 220 волта.

Пича 100% има и монитор. Вероятно LCD, хайде начетените да кажат какво става с тях при ниско напрежение.

Евала Баце, че драсна, че като ми видят аватара и не ми четат постовете :eek:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стабилизатора няма да ти свърши абсолютно никаква работа мога да ти гарантирам.Единственото решение е да си вземеш захранване на което на етикета пише 110-240в,

Ако е от тока, точно стабилизатор му трябва.

Но ме съмнява причината да е в тока при мен като падне напрежението монитора LCD леко потъмнява, обаче компютъра не се рестартира и не спира.

Колкото до електро уредите на които пише 110-240в правени са да са съвместими с различните стандарти и превключването става с копченце.

http://sagabg.net/PCMagazine/article-684.html

Причината за това евтините „китайски“ захранвания да са опасни се крие в принципа, на който работят захранващите блокове. За разлика от трансформаторите, при които се разчита на индукция и съотношение на намотките за редуциране на напрежението, при импулсните захранвания (каквито са компютърните) намаляването на напрежението става чрез цифрова обработка. По-точно казано, входящата синусоида на напрежението от мрежата се прекарва през диодна Грец схема, след която получаваме постоянно вместо променливо напрежение. Оттук остатъчните флуктуации в напрежението се изглаждат от кондензатори, след което специални транзистори буквално го накъсват на високочестотни мощни импулси. Тези импулси постъпват в миниатюрен високочестотен феритен трансформатор, чиито намотки са изработени със съответните средни точки, от които получаваме цялата гама желани напрежения. Впоследствие получените напрежения се „доизглаждат“ от мощни Шотки диоди (тези, към които обикновено са прикрепени радиаторите) и за финал минават през специфичен филтър и комплект кондензатори. Целта на последната стъпка е филтрирането на излишните смущения в сигнала, както и евентуалните промени в cos φ, които биха се отразили негативно на захранването или самата мрежа.

Проблема при евтините или „немарковите“ захранвания се явяват самите производители, които спестяват доста елементи от гореописаната схема или дори директно лъжат за мощността на захранващия блок. Едно от най-често срещаните решения е пълната липса на филтри в блока, вследствие на което формата на захранващото напрежение прилича не толкова на права линия, колкото на контура на планинска верига. Обикновено от такива лошо филтрирани напрежения страдат най-много твърдите дискове, но като цяло нито един от компонентите на системата не е застрахован.

Редактирано от petiostoianov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодарности на всички. Ще ви кажа как се развива историята в понеделник следобяд, живот и здраве..

Днес ходих до сервиза, така и не се стигна до там да го включат, тъй като нямаха наличен pci охладител нито стабилизатор, та си ги поръчах за понеделеник да ми ги докарат, като се договорихме с човека там да си скъсам лепенката и сам да си ги сложа, за да не се разкарвам 2ри път.

Та поне едно добро нещо стана днес - отворих си компютърчето най сетне, изчистих го, изсмуках прахта и видеото вече е с нормална температура 66°.. тоест -5° само от прахта по картата =)

Като сложа една допълнителна перка да я продухва би трябвало да нямам повече проблеми =D

А за стабилизатора, човека каза, че не гарантира, че винаги ще върши работа, но поне малко от малко- трябва да помогне.

Е, надявам се ще имам възможността да ви се похваля или поне оплача в понеделник вечер :]

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

///OFF TOPIC

Отдавна спрях да наричам компютъра чувствителна апаратура.

Щом стабилизатора "грубо" променя напрежението, то тогава как се променя то когато няма стабилизатор? Подсказка: по контактите обикаля всичко между 150 и 250 волта. Ако нямаме късмет обикалят и други напрежения. На това "меко" променяне ли му казвате?

Разбира се да не забравяме че фирма като APC специално произвежда оборудване за зарзаватчийниците и хабер си нямат що е то компютър и за какво се използва.

Още по-добре би било да се замислим този променлив ток директно ли влиза в компютъра? Отговор: Да. Обаче какво е компютър? И стигаме до захранващия блок който има грижата да приведе променливото напрежение в здравословно за компонентите след себе си. Надявам се никой не мисли че в захранващия блок винаги влизат 220 волта.

Пича 100% има и монитор. Вероятно LCD, хайде начетените да кажат какво става с тях при ниско напрежение.

Евала Баце, че драсна, че като ми видят аватара и не ми четат постовете :lol6:

Както казваше един водещ: "Слушам и невярвам на очите си"! Виж какво ако не си достатъчно компетентен по-добре не коментирай моля те! от 150-до 220 викаш значи а? Аз пък мога да ти кажа, че е от 0 до почти 310в. Знаеш ли защо? Съмнявам се! Това кой тип напрежение е можеш ли да ми кажеш? Подсказка: Уреда кой тип напрежение мери знаеш ли? :cool: Извинявай ама ако на един чип с размери 2см на 2см с няколко милиона транзистора в него не казваш чувствителна апаратура, то значи познанията ти по електроника са почти липсващи и не мисля да споря с теб щото явно не си ми на нивото :angry: Другите напрежения които обикалят си имат име и то е хармоници. Точно заради тези хармоници в захранващите блокове се слагат едни неща които се наричат филтри. Тяхната задача е да намалят хармониците в изходното напрежение било то външни или породени от самият процес на изправяне. Обаче и те не са вездесъщи. Имат си ограничения и немогат да филтрират всякакви изкривявания. Плюс това работят само в определена честотна област. Това е така заради константните характеристики на изграждащите ги елементи. Тоест бобината неможе да си промени индуктивността. Незнам си коя фирма може да е много добра в правенето на стабилизатори, но самият принцип на стабилизация не позволява плавно регулиране на амплитудата, тъй като коефицента на трансформация на трансформатора е постоянна величина и регулирането става стъпаловидно, което никак не е добре за електрониката. При захранващият блок напрежението първо се изправя и тогава се стабилизира. Това позволява много по-плавна стабилизация. Не ми се играе да ти чертая графики, пък и не ми плащаш че да те обучавам де :lol6: Освен това захранванията на които пише само 220в са оразмерени да работят точно за 220в +- 10-15%. Под тази граница захранването неможе да осигури необходимите напрежения на изхода. Относно монитора, ми не се е оплакал човека да има проблем с него което ме навежа да мисълта, че захранването на монитора е 110-220в :cool: Айде със здраве!

Редактирано от driver_sl (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

4. Дали ще взимам UPS или не -едно на ръка. Но от UPS-и не схващам и като прочета 10 часа зареждане първоначално и после дозареждане при всяко теглене от него, някак почва да ме сърби сметката за ток... Аз естествено нямам пари да взимам кой-знае какъв UPS, но дори и домашните(а може би те повече даже) си смучат ток. Въпроса е колко? Има ли нужда да ме притеснява това? Харчи ли, когато компютърът е изключен(и ups-а е зареден)? И да трябва да ме притеснява - поне струва ли си?

...

Мерил съм с енергометър и мога да ти отговоря точно - UPS 600VA харчи 15W. Нито повече, нито по-малко - това е постоянен разход, без значение дали зарежда акумулатора и дали е включено нещо в него. Грубо около 2 лв на месец към сметката за ток.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

driver_sl , стига се опитва да ми изопачиш думите. Щом си толкова кадърен би трябвало да си разбрал какво и защо съм написал. Тук едва ли е мястото да показваш че си внимавал в техникума по електротехника.

Щом "необразованите, обикновени" хора са ме разбрали не виждам защо да пиша опростено обяснение за "високо образовани специалисти".

Веднъж вече се съгласи с мен. Повторението е майка на знанието.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

driver_sl , стига се опитва да ми изопачиш думите. Щом си толкова кадърен би трябвало да си разбрал какво и защо съм написал. Тук едва ли е мястото да показваш че си внимавал в техникума по електротехника.

Щом "необразованите, обикновени" хора са ме разбрали не виждам защо да пиша опростено обяснение за "високо образовани специалисти".

Веднъж вече се съгласи с мен. Повторението е майка на знанието. 

хехе освен в техникума и в техническия. Не се опитвам да ти изопачавам думите просто се старая да се обоснова защо не бих избрал точно този тип решение не заради друго. Не ме разбирай погрешно нямам нищо против теб, просто мненията ни се разминават в случая. Това не означава, че не трябва да се уважаваме и изслушваме :eek:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване