Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблеми и рестарти при ниско напрежение

Препоръчан отговор

Най-добре ориентация към ТОЗИ продукт 

но ако спира и тока то по добре е направо на UPS 

от вече немската марка APC

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такккаааааааа....

Ето какво се случи след последния пост: чакам си аз в понеделник, става вече 16 часа и им писах мейл, да питам какво става- да чакам ли. След 20 минути ми се обадиха да ми кажат, че нямат възможност да ми доставят нито APC 600VA нито evercool rocketV(който вече го нямало като опция даже), могат единствено на evercool другия вариант, който е с по-малко обороти и само една перка... отказах. Тук вече трябваше сам да си търся продуктите - и за по-добро =D От маллбг си поръчах 30 мин. по-късно един APC lineR 1200VA =D, още 30 мин по-късно(17:30) вече ми се обадиха и потвърдиха, че ще ми я докарат на сл. ден -просто супер. Писах и на вносителите на evercool, отговориха ми към час по-късно, че имат RocketV, на следващия ден отидох и го взех, докараха ми и стабилизатора.

Резултатите:

Скъсана лепенка за гаранция, която се надявам да не ми се налага никога да ползвам и без това - не ме е яд...

Монтирах си вентилаторчето и го пуснах да духа на високата степен, пуснах Video Card Stability Test, взе да качва температура - но издържа целите 4 минути, стигайки до 115°! Доволно. По-слабичко, отколото очаквах, но все пак не можеше да очаквам чудеса, при 21° в стаята и затворена кутия, тегли въздух от 2та пръста разстояние до дъното - добре е! Издържа теста поне. Преди се рестартираше на къмто 2рата минута(което ще рече - над 120 град.). На 4тата минута включих външния си ветнилатор, който ее около 150мм, с 3 крила, настолен малък вентилатор... закова температурата на 115, издържа до 6тата минута постоянно натоварване, взе да качва пак и като стигна 118° го спрях =)

Доволно.

Стабилизатора го включих на 220 на изхода, като към него включих и монитора(имаше 2 кабела в кутията) за всеки случай, макар, че от него нямам оплаквания(Samsung 206BW). Постоянно свети долната лампичка, което ще рече, че на входа му е под 220V =D Измерих му изхода ~225V. ПЕРФЕКТНО! Но вчера имаше сносно напрежение, до към 180 да е падало най-мн, та още не е тестван в екстремни условия(при токови удари, премигвания/прекъсвания/пикове), но не смятам, че ще има проблем. За да има 220 на изхода, минимума му е 160. До 160 не е удряло напрежението, тъй че ще се живее =D Дано само издържи на непрекъснато сменящото се напрежение. Сега последния час напрежението стана 220V, за първи път видях зелената лампичка на стабилизатора =D Но взе да щрака(което предполагам значи - включва/изключва стабилизирането), тъй като все пак си се клатушка напрежението постоянно...

МНОГО доволно.

Благодаря на всички за съвети/съпричасност/идеи и т.н. :Р Спец. на dixi за информацията за ups-ите ^^

Редактирано от Sayan (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване