Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Изчезна ми ДВД устройството.

Препоръчан отговор

Инсталирах си Ashampoo.Burning.Studio.v9.04 и в следващия момент забелязах, че ДВД устройството ми липсва в My Computer.

махнах го но уви само виртуалното ми остана какво мога сега да НАПРАВЯ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвай съ System Restore

Как да възстановим системата си с помощта на System Restore

Ако Windows XP не може да се стартира

1. Включете се в системата като администратор (с акаунта Administrator).

2. Чукнете бутона Start и после All Programs -> Accessories -> System Tools-> System Restore. Когато направите това System Restore ще се стартира.

3. В прозореца Welcome to System Restore изберете Restore my computer to an earlier time (ако вече не е избрано) и след това натиснете Next.

4. В прозореца Select a Restore Point изберете най-скорошната точка (дата) от която искате да ви бъде възстановена системата от списъка On this list, click a restore point и после чукнете върху Next. Ще ви се появи съобщение на System Restore което ще ви съобщи какви промени ще бъдат направени, при което трябва да натиснете бутона OK.

5. В прозореца Confirm Restore Point Selection чукнете върху Next, за да потвърдите възстановяването и след това System Restore ще възстанови вашата система и ще рестартира компютъра ви.

6. Включете се в системата отново като администратор и ще видите съобщението за приключено възстановяване (System Restore Restoration Complete).

7. Чукнете върху OK.

Ако възникнат проблеми

Ако по невнимание възстановите системата си към предишно състояние, което не желаете можете да отмените това си действие чрез следните стъпки:

1. Включете се в системата като администратор (с акаунта Administrator).

2. Чукнете бутона Start и после All Programs -> Accessories -> System Tools-> System Restore. Когато направите това System Restore ще се стартира.

3. В прозореца Welcome to System Restore изберете Undo my last restoration и след това натиснете Next. Ще ви се появи съобщение на System Restore което ще ви съобщи какви промени ще бъдат направени, при което трябва да натиснете бутона OK.

4. За да потвърдите отмяната на възстановяването на системата чукнете бутона Next. System Restore ще възстанови оригиналното състояние на вашата система (преди предишното възстановяване) и ще рестартира компютъра ви.

5. Включете се в системата отново като администратор и ще видите съобщението за отменено възстановяване (System Restore Undo Complete).

6. Чукнете върху бутона OK.

За допълнителна информация относно System Restore изберете Start -> Help and Support и напишете system restore в полето за търсене и натиснете клавиша ENTER.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махни Daemon Tools. Ползвай Power ISO.

http://www.poweriso.com/download.htm

Редактирано от Burkoff (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвах и с рестори изчезна дори и виртуалното ДВД а имам power ISO и от него ми е виртуалното някакви др. идеи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем като теб с тая разлика, че двд устройството изчезна от програмите за запис на дискове (Nero, Ashampoo Burning Studio etc.), ДВД-то беше в my computer и си работеше нормално, четеше дисковете но неможеше да се записват, просто защото липсваше в програмите които правят това. Според мен нещо се е "омазало" от тия програми за виртуални cd-та. Оправих проблема с преинсталация на Уиндоус-а.

Редактирано от ctelu (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Немога да преинсталирам устройството го няма в my comp.....

така, че е невъзможна преинсталация има начин, НО аз не съм експерт и просто незная какво да правя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Device Manager-a има ли го ? Ако го има иди на DvD устройството, кликни 2 пъти и деинсталирай драйвъра му. След това рестартирай компютъра и може да се оправи.

Device Manager се отваря като натиснеш десен бутон на Моят компютър, избереш свойства- хардуер- диспечер на устройствата.

Редактирано от eleena1999 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

B-boy - няма го в дивайс мениджара а и с ресторе СД/ДВД пак нестава 2 пъти рестартирах и съм с администраторски права. дали като съм деинсталирал нерото.

Нерото започна да търси лиценз и затова го махнах и качих -InfraRecorder, не можах да се справя с нея бе прекалено усложнена и след това инсталирах - Burn4Free дори с нея записах двд и като инсталирах АШАМОТО махнах Burn4 free и може при деинсталацията и да е станало нещо се деинсталира някак си не по -правилата - доста поусложнен начин с питане и е възможно там да съ оплескала нещата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре е първо да се види да не се е получил хардуерен проблем, който случайно (или пък не) е възникнал едновременно с тия инсталации. За целта при (ре)старт на компа да се влезе в BIOS-a и там ще се разбере разпознато ли е това CD/DVD. Понеже работата в BIOS не е много лесна напиши тук модела на дънната платка, а може да прегледаш хардуера и с Everest, както и да дадеш от контрол панела търсене на хардуер.

П.С. Малко са ме изпреварили, но така трябва да се постъпи!

Редактирано от ivankrivodol (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

B-boy[styLe] и crussader - БЛАГОДАРЯ ви оправиха се нещата. След като го изключих и като пренущува и сега вече всичко е наред - ПОЯВИ се БЛАГОДАРЯ ВИ.

А иначе след като ползвах посочените програмки рестартирак компютъра и не се оправи явно нещо е останало в РАМ-паметта и сека след като "преспа" и се оправи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Виждам че нещата са се опраили но ми се иска да покажа един инструмент, който на мен винаги ми е вършил чудесна работа в ситуации като тази. Става въпрос за TuneUp Utilities System Control.

5636955413143659681256413379Zk4kr5ECx5gS1BANiuk3.JPG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване