Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

помощ за избор на инверторен климатик втора употреба

Препоръчан отговор

здравейте.мисля да вземам климатик за отопление,но както винаги парите не стигат,затова се насочих към японски втора употреба.предлагат ми DAIKIN десятка с монтажа за 750лв. с една година гаранция и възможност за удължаване на гаранцията до пет години.дайте мнение по въпроса и препоръчайте вариант.помещението е 12кв.м. с нова дограма.каква може да бъде очакваната сметка за ток при непрестанна работа.мерси предварително за отговорите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма голяма значение кое от водещите японски имена ще се избере. При подобни покупки са важни две неща - личният ти късмет и времето за реакция при нужда от ремонт от фирмата. Помещението е малко, не си дал никакви данни за машинката но няма да има проблем с поддържане на температурата, та дори и да трябва да е 26 градуса. Ами късмет с покупката, цените са подобни и за едно Саньо например или Шарп wink.gif

За сметката трябва да се уточняват много условия - за кой месец, т.е. при каква външна температура говорим, октомври е едно, януари е друго и ако е студен и ветровит е пък съвсем различно, за каква стайна температура става дума и т.н. Би трябвало да не надхвърлят 35-40 лева на месец в най-общия случай, това с предните уговорки wink.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рискът при втората употреба е значителен и не ти го казвам като клиент , а като човек , който ги е продавал 5 години.Така наречената десятка или 10000 btu е с параметри 2,2 kw на охлаждане и 3,2 kw на отопление , това са параметри на седмица.Това е първата заблуда.Ще ти препоръчам първо да решиш дали в това помещение климатика ще работи непрекъснато или ще се пуска за няколко часа.Инверторът е ефективен само при непрекъсната работа тоест да достигне зададената температура и тя да бъде подържана само.Повечето втора употреба климатици са амортизирани от дългото използване тоест параметрите които виждаш вече не отговарят.И накрая личен съвет между 800 и 900 лв е нов Fuji electric конвенционален (RS-9UA и RS-12UC) енергиен клас А помисли и върху този вариант.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм на това мнение, че климатик втора употреба е малко рисковано.Един приятел си взе такъв(не помня марката).Уверяваха, че е работил само два месеца. Миналата зима на минус 3 градуса навън, климатика замръзваше.Иначе и той имаше 12 месеца гаранция.

Редактирано от krali (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почти никакъв риск няма - стига фирмата, която дава гаранцията да си върши съвестно работата.

имам доста приятели, купили си климатици втора употреба - нито един от тях не ми се е оплаквал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма сравнение между 2-ра ръка японски климатик (ако е добре обслужен и запазен) и каквито и да е "евтинии" на пазара да отбие номера (личен опит :question: )

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Няма сравнение между 2-ра ръка японски климатик (ако е добре обслужен и запазен)

Ами момента е точно в това да е обслужен и запазен - кой може да каже как е ..... само някой шаман :wors: Иначе за сегашните ментета е точно така :rolleyes: И все пак за тази цена бих си взел конвенционален фуджи отколкото издухан инвертор , за който я има части я няма ... нагледал съм се на големи циркове тук там... разбира се честно да си кажа съм видял и доста клими на 110 волта загробили чисто нови ментаци ....а бе сложно е ако си виждал много работи - по добре е понякога да избираш непосветен и да се осланяш на късмета си :mark:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване