Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Моля помогнете.Защита

Препоръчан отговор

Хора кажете няква защита за сайт хоста е фрее от freehostia.com сайта е изграден с помоща на php Той е малка галерийка.Ето линк www.bgpics.com в момента не е хакнат но на няколко пъти ми го хакнаха.Фона стана черен и пише че е хакнат там от някой си.Моля помогнете!Благодаря за отделеното време!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора кажете няква защита за сайт хоста е фрее от freehostia.com сайта е изграден с помоща на php Той е малка галерийка.Ето линк www.bgpics.com в момента не е хакнат но на няколко пъти ми го хакнаха.Фона стана черен и пише че е хакнат там от някой си.Моля помогнете!Благодаря за отделеното време!

www.bgpics.com при мен удря на камък. Нещо или някой забранява достъпа ми.

Forbidden

You don't have permission to access / on this server.

Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Google ме насочи към този сайт при търсене от моя страна - http://bgpics.co.cc. Ако е твой - погледни тук. Сложи един празен индекс hml файл.

Не знам freehostia.com що за чудо са, но управлявай сайта си с .htaccess. Сложи бан на хакера и парола на админ-директорията си. Провери правата на отделните директории и файлове, и ги намали според случая.

Лично мнение

Бих преработил цялата галерия отначало. На WordPress с тъмен шаблон и Lightbox би станало чудно чудо. Ще имаш фотография по раздели, админ-панел и модерна java-галерия, a още позиции за реклама, анкети и коментари.

поздрави

Редактирано от Profruit (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

www.bgpics.com при мен удря на камък. Нещо или някой забранява достъпа ми.

Google ме насочи към този сайт при търсене от моя страна - http://bgpics.co.cc. Ако е твой - погледни тук. Сложи един празен индекс hml файл.

Не знам freehostia.com що за чудо са, но управлявай сайта си с .htaccess. Сложи бан на хакера и парола на админ-директорията си. Провери правата на отделните директории и файлове, и ги намали според случая.

Лично мнение

Бих преработил цялата галерия отначало. На WordPress с тъмен шаблон и Lightbox би станало чудно чудо. Ще имаш фотография по раздели, админ-панел и модерна java-галерия, a още позиции за реклама, анкети и коментари.

поздрави

Твойто мнение ми допада но незнам дали ще успея да го реализирам.За защитата ако може по-подробно ще е много хубаво.Благодаря :question:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твойто мнение ми допада но незнам дали ще успея да го реализирам.За защитата ако може по-подробно ще е много хубаво.Благодаря :question:

Прегледай сайта на проекта който използваш за галерията за бъгове, зарови се в кода, смени паролите. Това е начина

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твойто мнение ми допада но незнам дали ще успея да го реализирам.За защитата ако може по-подробно ще е много хубаво.Благодаря :biggrin:

Аз нахвърлях щрихи и дадох предложения на предположоения, но вместо конкретен отговор получавам риторични въпроси. Не знам дали ще успеете и всичко е до желание, и усърдие от ваша страна.

Продължавам да се съмнявам, че този сайт е ваш http://bgpics.co.cc и за него иде реч.

Първо, той е неграмотно написан. Няма <!DOCTYPE html , таг </head> стои над таг <html> . PHP не мога да видя, но то ще да е на това ниво. Що се касае външния вид - оценката е една - майка плаче - грамофон свири. Затова и казах всичко отначало .

Първо бих започнал от снимките. Водният знак е ужас. Маркировка на концлагер. С програмка Water mark може да се постигне по елегантен намек за авторско притежание. EXIF бил убил на мига с един заход, чрез ShowExif програма. Няма нужда друг да чете къде и с какво сони са правени снимките, а още ще разтовариш до 200kВ всяка страница. Някои снимки плачат за леки корекции. Кропване му е майката, няма нужда да се виждат части от силуета на паркирани атомобили и странични хора, стълбове, кошчета и т.н.

Рецептата е лесна и безплатна. Инсталация на WordPress 2.7.1. _ bg. После изтегляне на шаблон snapshot и разширения wp-page navi и wp-pоstratings. Инсталция и настройка. Всичко това да отнеме 1 час, нека са 3ч и с това се свършва цялото чудо. Следва създаване на раздели и пълнене с снимки. Рекламите в рекламните блокове и готово. Един напълно професионален фото-сайт с всички удобства. Koментари, оценки, дати, админ-панел, регистрация, навигация.

Демо

поздрави

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Имал съм същия проблем, когато имах форма за upload на файлове. Понеже хакерите обожават да качват php-файл, който да управлява съдържанието, е необходимо да направиш проверка дали разширението на файла не е .php.jpg, .php.zip и т.н. Като го направиш, няма да имаш проблем. :angry:

Поздрави!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване