Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

На 11 метра под водата с бутилка найтрокс на гърба...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, darkterminal написа:

На 11 метра под водата с бутилка найтрокс на гърба...

За някакви 11 метра смяташ да ползваш смески !!!
Това си е чисто разточителство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, BMW Маниак написа:

За някакви 11 метра смяташ да ползваш смески !!!
Това си е чисто разточителство.

Мхм... Той нитрокса, колкото е по-богат на кислород, на толкова по-малка дълбочина може да се ползва... При PO2=1.4 и FO2=32%, MOD=34 метра. При PO2=1.4 и FO2=36%, MOD=29 метра. При PO2=1.4 и атмосферен въздух (FO2=21%), MOD=57 метра. Метрите са малко позакръглени, но тенденцията се вижда ясно... Далаверата от нитрокса не е, че позволява да се гмуркаш на по-дълбоко, а че те излага на намалени количества азот... Ше рече, можеш да удължиш престоя си под водата без опасност от кесонова болест, за сметка на намалената дълбочина, на която можеш да пребиваваш...  Целият проблем е, че в случая се намалява концентрацията на азота, за сметка на кислорода, а кислорода е токсичен при определени налягания и концентрации... Има и други смески, но те са скъпи и не са за любители като мен... Пък и не във всеки център ги предлагат... А почти навсякъде където се предлага найтрокс (или поне където съм бил до ся) няма разлика в цената на потапянето... А на 11 метра, щото на Косумель на таква дълбочина са кораловите струпвания и съответно там е голямата красота... Има хора дето се гмуркат за да се бутат по дълбокото... Други се завират по пещерите (има бая яко проходи, пещери, процепи, тесняци, кладенци т.н.)... На мен ми дай да керизя коралите и рибите... И лангустите... Итетакатате... Секи лут с номера си...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3.09.2018 г. в 20:02, Sleda написа:

В 19....не помня точно коя година, на задна банка в аудитория на МЕИ зад колегата Ицето...

оппа

,,зад колегата"

жената нивгаж не требе дъй утзат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Средновековието!

Там поне хората са имали чест преди да говорят глупости и да си вярват!

Иначе е имало дуели!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Madonna написа:

На международната космическа станция

Земята е ПЛОСКА :) Какво ще видиш оттам :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.11.2018 г. в 20:25, neroni написа:

Земята е ПЛОСКА :) Какво ще видиш оттам :P

Земята не ми е интересна..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в леглото
щото вън времето е гадно и вали противен дъжд

пп
тъй де, в леглото съм
:giggle1:

Редактирано от .дръндю. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хъ-хъ-хъ... като гледам предния пост се сетих за диванчето с дистанционното... :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

гледах предаване за някои труднодостъпни и известни само на малцина хора екзотични плажове, от чиято красота човек остава без дъх, мдааа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.