Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчайте TFT монитор

Препоръчан отговор

Нещо ми се скапа сонито маи му изгоря трабата(старичко е 5годишно)

Та сега се чудя може да си взема ТФТ 17" до къум $300-350 и се чудя каква марка и модел да е.. нали съм си ден на Сони та си мислех нещо такова имаше 2 модела в "Компютърна Борса" sony 17" TFT LCD, SDM-HS75PB и sony 17" TFT LCD, SDM-S75АS $368 и $285. 1вия има по-добри параметри, но не и харесва на въбшем вид. Гледах и Самсунги и дизаина и не е лош, мисля да поразгледам и др марки сега..кажете вие какво предлагата и има ли монитори 16:9 съотношение (предпочитам ги).

Благоаря

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
iiyama или EIZO - мисля, че тези две марки са най-доброто, което може да се купи в БГ. Аз самия съм с 17" iiyama от около две години и съм страшно доволен. Сега като гледам как са паднали цените, мисля, че по си заслужава да се вземе 19"
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Philips, Iiyama, Asus, Sony, Samsung

Това са марките избираш си един диагонал 17 или 19", гледаш да е на 8ms, с TCO 03, по възможност 400/600 осветеност/контраст. Гледай за точици cool.gif !

Аз съм с Асус PM17TS и съм много доволен! :love_puter:

Наслука и весело посрещане на новата година!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, аз бих ти препоръчал да си вземеш 17 инчовия BENQ FP71V+. Монитора е страшен!

Цената му е 370 долара.

Късмет ти желая!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравей, аз бих ти препоръчал да си вземеш 17 инчовия BENQ FP71V+. Монитора е страшен!

Цената му е 370 долара.

Късмет ти желая!!!

<{POST_SNAPBACK}>

Аз купих подобен за Коледа/BENQ 17" FP71G/-466 лева от "Метро".

резолюция:1280х1024

цветове:16,2 милиона

контраст/яркост:500:1/260cd/m2

време за реакция:12ms

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ти препоръчвам: SAMSUNG 173P, 17", Display Type: a-si TFT/PVA, Pixel Pitch: 0.264mm, Native Resolution: [email protected], Viewing Angle: 178/178, Contrast Ratio: 700:1, Brightness: 270cd/m2, Pixel Clock: 140MHz, Maximum Colors: 16.2mil, Inputs: DVI and VGA - струва между 340-350$

Наскоро за един френд взех такъв направо е убийствено добър.

Review: http://www.pcextreme.net/samsung173p.php

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз като човек продаващ такива неща Бих ти препоръчал Benq-то дето ти казаха по нагоре има един АОС 728 17" или NEC няма да съжаляваш :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш повечко пари бих ти препоръчал Sony SDM-HX75/95

контраст 600:1

яркост 420cd

време за реакция 8ms

има DVI изход даже си има говорители :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ви и професионални резултати от световни тестове+личен професионален опит: За ценови диапазон до около 500 лв- NEC 72VM-16 ms;до 700 лв-Samsung 173P-12 ms,а за 949 лв-най-невероятният монитор досега-Samsung 193P с 1140:1 контраст :clap::wors:cool.gif:clap: .Освен това,добре си помислете на кое да наблегнете-2D или 3D."Златната среда" е 12 и 16 ms,като за 2D e най-добре реакция от 20 ms (SM 193P),а за 3D-4 и 8 ms.По-непретенциозните от вас бих посъветвал за NEC,а онези от вас,които искат най-доброто за парите си-Samsung P-series :blink: .Другите серии на Samsung са ужасни.Също никакви Sony (които се произвеждат от СТХ :hush: ) :) ,както и панел на LG/Philips-те имат неприятен цветови дефект за някои модели-нещо като мораво-синкав blurring.Ако някой иска-отговарям на Лични Съобщения след 2ри Януари-тогава си идвам в БГ.И ще ви помоля да няма безсмислени спорове и предизвикателства-тук сме,за да помогнем на човека :clap::)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз като човек продаващ такива неща Бих ти препоръчал Benq-то дето ти казаха по нагоре има един АОС 728  17" или NEC няма да съжаляваш ;)

<{POST_SNAPBACK}>

и аз като човек продаващ такова нещо пък абсолютно ти препоръчвам Benq , особено новия модел с 8m/s cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SAMSUNG 17" 730BF, 4ms, 600:1, 300 cd/m2, Silver-Black ето това за мен е един от най-добрите монитора. Аз лично бих избрал него. Цената е около 450лв. без ДДС

Редактирано от Carcass (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На NEC мониторите са много добри, аз съм с такъв от една година, и не съм имал никакви проблеми. Добър контраст, добра резолюция. Точен модел не мога да ти препоръчам , но за парите, които би похарчил има толкова много и добри модели.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sony е истината, приятелю! От 3 години съм с такъв, по 15 часа минимум работа на ден и никакви проблеми до сега и без нито един изгорял пиксел;).

П.П. Не питай старило, питай патило:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-голямата истина е, че няма лошо TFT. Каквото и да вземеш все ще е по-добро от което и де е CRT. Ако пък си геймър, гледай respons time-a да е минимум 12мс. Аз държа също много и на DVI изхода. Останалото е да ти допадне марката, дизайна и цената. Другото не е толкова от значение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги,

Нека новата 2006 Ви донесе на всички по един ТФТ монитор, както

на мене ми донесе през изминаващата 2005! Пожелавам ви да е с

4мс Respond Time.... абе всичко най-хубаво, това е!

Успехи ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам мнение за това.. Видях го с стемото, не на витрината (каза че са иали няколко бройки и са ги продали веднага)видях го в каталога но ми хареса..

FSC SCALEOVIEW W19-1 LCD19"

165709.jpg

FSC W19-1 TCO99,1440x900,D-SUB,DVI-D 500:1,300cd/m²,8ms

SCALEOVIEW W19-1 за ъглите не бяха мноо но ще го преглътна нещо 150 на 130 май, но пак ще проверя.

цена 563лв без ддс

Интересува ме нещо по конкретно за този FSC SCALEOVIEW W19-1 LCD19" имам предвид как е като марка, стабилен си е, дава ли много дефекти и заслужава ли си, защото чух че FSC SCALEOVIEW SD17-1 не е много сполучлив (имало доста оплаквания), а SCALEOVIEW Т17-2 бил качествен?

Та това ме обърка. А аз стра6но много исках 16:9! Този много ми харесва, но ми се струва подозрително евтин?

Кажете струва ли си? За какво ще го ползвам...както се казва за вкъщи е и не играя много много игри (не че но ги правя въобще)!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@PROXIMO, точно с това FSC SCALEOVIEW съм си нямал работа, но съм си имал с две подобни 17"-ки и останах с много добри впечатления от тази марка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питам щото другите ..бля, бля ма той е с ТН матрица, е аз кото и да зема се няма да е супер, жярно че това малко повече пари ма е 16:9

и да попитам SDM S73H на Сони с каква матрица е, щото 1 приятел има такъв от доста време и не е зле (вярно че маже ма кой не го прави)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За "наши" хора е около 340$, а за "ваши" 374$

Важното в случая е да си познат, на познат и да се усмихваш правилно! cool.gif

Наслука

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване