Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

don vito 2

AMD ATHLON 6400+ за AM.2

Препоръчан отговор

Здравейте,

От близо два месеца се чудя къде мога да си купя amd athlon 6400+ за сокет ам2? Цената не е проблем, но никъде го няма?Моля ви ако някой знае къде има този процесор,да ме насочи ,тъй като досега всичките ми опити да си го купя са неуспешни!

Ето и по-подробно инфо за това което търся:

http://products.amd.com/en-gb/DesktopCPUDetail.aspx?id=33&f1=AMD+Athlon%e2%84%a2+X2&f2=&f3=&f4=&f5=&f6=&f7=&f8=&f9=&f10=False&f11=&f12=

post-211808-1256844492,8_thumb.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само първото предложение е за търсеният процесор и то не е актуализирано от пантивека!

Към автора на темата: Защо непременно на този процесор държиш, ако не е тайна?

Впрочем, ако непременно на тази серия държиш най-доброто което може да се намери е тук! Има и по-евтини варианти, но те са моделите с орязана кеш памет!

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересът ми към точно този процесор е продиктуван от дъното/asus m2n4-sli/, което се старая да напълня така да се каже "максимално" от към рам памет, процесор и т.н.Логиката е много проста, трябва ми най-силното от двуядрените процесори на а-ем-де , за този сокет(АМ.2). Що се отнася до пазарувай.ком - от този сайт нищо не става, препраща те към ентер компютърс, който обаче нямат този модел в ценовата си листа и каталога си ....от там искача 6000+, които също не е лош,но засега е като резервен вариант. В e-bay го имаше 6400+ ,но какво ще ми пристигне тук не знам , дали ще е ново или читаво също не знам ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересът ми към точно този процесор е продиктуван от дъното/asus m2n4-sli/, което се старая да напълня така да се каже "максимално" от към рам памет, процесор и т.н.Логиката е много проста, трябва ми най-силното от двуядрените процесори на а-ем-де , за този сокет(АМ.2). Що се отнася до пазарувай.ком - от този сайт нищо не става, препраща те към ентер компютърс, който обаче нямат този модел в ценовата си листа и каталога си ....от там искача 6000+, които също не е лош,но засега е като резервен вариант. В e-bay го имаше 6400+ ,но какво ще ми пристигне тук не знам , дали ще е ново или читаво също не знам ....

Линка даден от мен не е към "пазар....сом" и не води до някъде на тъмно и топло място! Специално посоченият от мен релииз на 6000+ е с 2МБ кеш от второ ниво и единствената разлика, която има с 6400+ е малко по-ниската работна честота, която разлика се преодолява с лек оверклок! Посоченият от мен процесор се продава без охлаждане, така че трябва да се закупи и такова и ако ще се клоква по-сериозно( ще трябва и охлаждането да е с прилични възможности, впрочем не казваш какво охлаждане ползува в момента процесорът работещ или работил на посочената дънна платка(?)), което дъното е в състояние да постигне(без да се прекалява, не е ектремистки модел , а и процесора е от топлите модели)!

От е-бай, за да пристигне ще трябва и такса за доставката да се плати, а и ако има някакви данъци и/или такси, които не си мярнал да се надчисляват, не си струва само ако този процесор ще закупуваш(освен ако не сравняваш с неадекватната и неактуализирана с години оферта в "пазар....сом@enter на май.а"!   

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е с твърде стар чипсет и не поддържа съвременни процесори( с АМ2+ или АМ3), които по принцип работят и на АМ2 дъна! Максимума е athlon 64 fx-62 на АМД, който е абсурд да се намери!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не определено 6000 не ми харесва, не знам защо, в момента съм с атлонче 5000, а на него и ватовете му заводското охлаждане са му достатъчни,за 6400+ съм приготвил един залман за охлаждане и имам още един вентилатор допълнително съм си сложил за гъзария да охлажда процесора,но засета е доста рано да се мисли за охлаждане, все пак и захранването трябва да се смени ,аз съм с 2 видео карти и 4 харда и 4 си ди та все пак , мисля че захранване ще ми трябва от 750 вата или нагоре и на горе

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не определено 6000 не ми харесва, не знам защо, в момента съм с атлонче 5000, а на него и ватовете му заводското охлаждане са му достатъчни,за 6400+ съм приготвил един залман за охлаждане и имам още един вентилатор допълнително съм си сложил за гъзария да охлажда процесора,но засета   е доста рано да се мисли за охлаждане, все пак и захранването трябва да се смени ,аз съм с 2 видео карти и 4 харда и 4 си ди та все пак , мисля че захранване ще ми трябва от  750 вата  или нагоре  и на горе

Даже и 4-те харда да работят активно едновременно, ако са в райд режим, то пак не консумират повече от 60-тина вата!Виж видеокартите, ако са в дублажен(SLI?)режим и ако са от висок клас, или дори топмодели, определено ще подяждат системата, но не бързай да се нахвърляш на захранване за космически ракети преди да пресметнеш, колко реално консумира системата ти сега и след ъпгрейда на процесора! Сметката можеш да направиш примерно тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...